Jump to content

Wędka czy cóś


dadoskawina

Recommended Posts

Ma ktoś może doświadczenie w podejmowaniu skrytek zawieszonych wysoko na drzewie (tak około 12m)? Drzewo nie nadaje się do wspinaczki. Skrytki są zawieszone, a nie przymocowane na stałe i w zamyśle autorów powinny być podejmowane z ziemi przy pomocy wędki czy czegoś w tym rodzaju.

Pytanie moje, z jakim sprzętem można skutecznie się na to wybrać? Słyszałem, że są jakieś dedykowane aksesoria geocachingowe - wiecie jak się nazywają / gdzie są dostępne? A jeśli tradycyjna wędka, to jaka sobie poradzi (np. z utrzymaniem ciężaru kesza przy odwieszaniu tego z powrotem)?

Link to comment

Dado znając od lat Twoją niechęć do drzew, mocno sugerują szukać rozwiązania z modnymi ostatnio dronami; coś w stylu (tylko bez ognia!):

A tak bardziej poważnie - 12m to naprawdę spora wysokość, fanatykiem wędkarstwa nie jestem, ale takich wędek chyba nie ma!?

Na pierwszą myśl przyszły mi akcesoria ogrodnicze (http://www.fiskars.pl/produkty/ogrod/system-narzedzi-z-wymiennymi-glowicami/trzonki-uchwyty-i-adaptery/teleskopowy-trzonek-quikfit-kolor-grafitowy-1000665), ale z tego co widziałem to maksymalnie 4m i pewnie tanio nie będzie.

Na Twoim miejscu mając dodatkowo na uwagę wymóg, aby rozwiązanie było w miarę "kompaktowe" kombinowałbym coś przy pomocy https://www.decathlon.pl/stela-namiotu-85-mm-id_4449969.html lub lepiej http://allegro.pl/gerd-stelaz-do-namiotu-palaki-namiotowe-11mm-0560-i6927534762.html ; jednak manewrowanie tym na 10m będzie chyba wymagało podobnej zręczności jak przysłowiowe łapanie komara w rękawicy bokserskiej. ;-)

Daj kiedyś znać co wymyśliłeś, bo problem ciekawy. :)

Link to comment

Próbowalismy dwiema połączonymi standardowymi wędkami. To dawało 8m wędkowego wysięgnika + 2m człowieka. By zdjąć pojemnik brakowało ze 2m, więc tak - wysokość nie jest przesadzona.  Team, który ostatecznie sobie z tą skrytką poradził, użył dodatkowo drabiny - zarzucali wędkę stojąc na drabinie.

Dzień wcześniej przy pomocy tego samego zestawu udało nam się podjąć skrytkę wiszącą na 10m (i to poszło dosyć szybko), natomiast odkładanie tego to była masakra.

 

Link to comment
On 12/29/2017 at 11:32 AM, VladMordock said:

Tak, to może być dobre. Dzięki!

Tymczasem problem udało się rozwiązać bez dodatkowych inwestycji - linka, rzutka, haczyk zrobiony z kawałka druta i czasem jakiś patyk do pomocy załatwiły sprawę. Pięć takich skrytek zgarniętych (i poprawnie odłożonych) w nieco ponad dwie godziny. :)

Link to comment
On 28 grudnia 2017 at 9:58 PM, dadoskawina said:

Pytanie moje, z jakim sprzętem można skutecznie się na to wybrać? Słyszałem, że są jakieś dedykowane aksesoria geocachingowe - wiecie jak się nazywają / gdzie są dostępne? A jeśli tradycyjna wędka, to jaka sobie poradzi (np. z utrzymaniem ciężaru kesza przy odwieszaniu tego z powrotem)?

 osobiście doświadczenia nie mam, ale w Finlandii jeździłam z miejscowymi po ichnich lasach. zwykle w bagazniku mają cos w rodzaju teleskopowej wędki.

 niesądze aby to siegneło na 12, ani nie oceniam tego na więcej niz 100 euro. Na końcu ten teleskopowy kijek ma haczyk do zdejmowania i odkładania pojemników. Możne na fińskim forum popytaj, bo tam to prawie każdy ma, taki klimat ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...