Jump to content

Hint


dadoskawina

Recommended Posts

Jaka jest rola sekcji "Additional Hints" w listingu skrytki? Czy jest to część oficjalnego listingu skrytki? To znaczy czy elementy, które są wymagane przez regulamin jako obowiązkowe w listingu, mogą zamiast w jawnej części być ukryte w szyfrowanej (dodatkowej, jak sugeruje nazwa sekcji) podpowiedzi?

Niejednokrotnie już spotkałem się z sytuacją, że informacje NIEZBĘDNE do zdobycia skrytki znajdują się (tylko i wyłącznie) w hincie. Często jest właśnie w hincie umieszczany kod do kłódki, którą zabezpieczony jest pojemnik, a widziałem też letterboxy, gdzie wszystkie wskazówki dojścia do pojemnika od tytułowych współrzędnych zawarte są wyłącznie w hincie.

Edited by dadoskawina
Link to comment
15 minutes ago, dadoskawina said:

Niejednokrotnie już spotkałem się z sytuacją, że informacje NIEZBĘDNE do zdobycia skrytki znajdują się (tylko i wyłącznie) w hincie. Często jest właśnie w hincie umieszczany kod do kłódki, którą zabezpieczony jest pojemnik, a widziałem też letterboxy, gdzie wszystkie wskazówki dojścia do pojemnika od tytułowych współrzędnych zawarte są wyłącznie w hincie.

To przeoczenie recenzenta lub zmiana po publikacji. Tak nie może być, więc byłoby najlepiej dać znać włascicielowi i recenzentowi. Hint to opcjonalna pomoc własciciela skrytki, ale nie może być konieczna do dotarcia do logbooka.

Z doświadczenia mogę powiedzieć, zjawisko, które opisujesz staje się powszechniejsze i nie ma tygodnia bez takiego przypadku w kolejce skrytek do publikacji. Reviewerzy wyłapują większość takich przypadków, ale jak coś się przemknie, to pomoc w wyłapaniu takiego przypadku będzie mile widziana.

  • Upvote 1
Link to comment

Tak, to denerwujące zjawisko. Według mnie powinno się dać NM. Ktoś chce znaleźć ambitnie bez czytania hinta. Po długim poszukiwaniu decyduje się go zobaczyć, a tam informacje bez których kesza się nie dało znaleźć. Z innych przykładów to "hint w geocheckerze". No to po co autor kesza zamieszcza taką informację w polu szyfrowanym.

  • Upvote 1
Link to comment

Hint to hint. Additional sugeruje, że powinien być jeszcze primary hint co najmniej ;)

A poważnie czepiałbym się głównie hintów niemerytorycznych w rodzaju "ławka", "tajemnice drzewa" dla lipy z odrostami przy korzeniach albo "pod metalowym" dla lokomotywy. O moje ulubione to też "kłujące" i "zielone" ;) Z założenia hint to dodatkowe info w razie problemów, choć niekoniecznie spoiler.

A problemy są: przykładowo kesz 1,5/1,5, ja w delegacji z limitem czasu na keszowanie i mugolem za plecami, a w efekcie muszę obmacać np. tramwaj od spodu w centrum miasta. A hint magnetic.

 

Edited by hiuppo
  • Upvote 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...