Jump to content

Nowe polskie wirtuale :D


pantadeusz

Recommended Posts

Co do warszawskich wirtuali, to oczywiście w pierwszej kolejności popieram pomysły własne wyróżnionych, ale gdyby wam takowych brakowało, to zrobiłbym jednego o hejnale warszawskim :D Zwłaszcza, że w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się już kilka wysokiej jakości keszów.

Link to comment

Kilka moich przemyśleń po przeczytaniu tego wątku plus kilku innych i fb. 

1. Groundspeak miał prawo dać komu chciał założenie virtuala i tyle w sprawie żali. Jedyny minus, to pewnie nie wszyscy skorzystają z prawa do założenia. Jakość będzie taka jak zawsze - różna ;)

2. Faktyczna dewaluacja unikatowości tego typu skrytki (mam obecnie 2 nowe w promieniu 25 km od HC), choć oczywiście bardzo się cieszę na odwiedziny nowych miejsc, co moim zdaniem jest najważniejsze. 

3. Lokalny patriotyzm. Większość osób założy nowe virtuale blisko miejsca zamieszkania, urodzenia itd. Choć wiem o jednej osobie, która myśli o zagranicy; inna osoba z PL takiego kesza zresztą już założyła, ale to indywidualny wybór. Z drugiej strony, jak bylibyśmy małym krajem, to czekalibyśmy aż ktoś u nas takiego unikatowego kesza choć jednego założy. 

4. Gratuluję nowym założycielom miejscówek i pomysłów! 

Link to comment
20 hours ago, wantsky said:

A tak serio: HQ nikomu nie udostępniło listy. Jeśli ktoś ma pytania, należy pytać HQ.

To ciągłe odsyłanie do HQ chyba za bardzo recenzentom wchodzi w nawyk...

Wantsky, serio uważasz, że jeżeli ktokolwiek napisze do HQ z takim pytaniem, to HQ z radością mu tą listę udostępni?

  • Upvote 2
Link to comment
19 hours ago, dadoskawina said:

To ciągłe odsyłanie do HQ chyba za bardzo recenzentom wchodzi w nawyk...

Jak źle byś tego nie odbierał, to jeśli coś takiego pojawia się w dyskusji, to znaczy, że wg najlepszej wiedzy recenzenta dyskusja osiągneła fazę, w której można jedynie gdybać, zgadywać, spekulować, ale nie dojdziemy faktów czy decyzji, bo wykraczają one poza wiedzę i kompetencje dyskutujących. Jeśli uważasz, że zamiast odsyłania do HQ lepsze byłoby zwykłe milczenie lub napisanie, że nie wiemy, to przyjmuję to do wiadomości.

Sam piszę o kontakcie z HQ, bo chciałbym trochę to odczarować. Nie każdy nasz (geocacherów) pomysł spotka się z entuzjazmem i nie każda opinia zyska przychylność, ale oni naprawdę cenią sobie zdanie geocacherów. Jeśli mogę coś polecić, to pisanie do nich w sposób zwięzły i konkretny do bólu: rzeczowe problem, oparty na przykładach, podlinkowany do zdjęć. Czyli: definicja problemu, uzasadnienie z przykładami, oczekiwana reakcja. Nie pisać kolejnego "Nad Niemnem".

Dopisek:

I jeszcze jedno: można pisać też z pozytywnym przekazem, np. nominować skrytkę do "Geocache of the Week", pochwalić się popularyzacją w lokalnej telewizji, napisać o fantastycznym geocachingowym projekcie realizowanym z samorządem. Tam naprawdę są spragnieni takich wiadomości. Dla nas to też będzie bonus bo pokażemy się jako społeczność pozytywna, o której słyszą nie tylko przy okazji problemów.

Edited by Thathanka
Link to comment

Nie twierdzę, że odsyłanie do HQ jest złe. Przeciwnie, dobrze że informujecie graczy o takiej możliwości w trudnych sytuacjach. Jest wiele przykładów fantastycznych skrytek i eventów, które bez rzeczowej rozmowy z HQ nie mogłyby powstać.

Twierdzę natomiast, że jest to sformułowanie nadużywane i chyba każda kończąca dyskusję wypowiedź recenzenta uwieńczona jest tym sakramentalnym zdaniem. Nawet, jeżeli z przebiegu i treści dyskusji wynika, że w danym przypadku taki kontakt nie miałby żadnego sensu, tak jak np. w tym wątku i kilku niedawnych dyskusjach na FB.

W efekcie odnosi się wrażenie, że nie jest to zdanie pisane z chęcią realnej pomocy graczowi, ale po prostu nic nie znacząca wyuczona formułka, narzucona przez organizację do stosowania w kontakcie z graczami.

Edited by dadoskawina
Link to comment
1 hour ago, dadoskawina said:

Nawet, jeżeli z przebiegu i treści dyskusji wynika, że w danym przypadku taki kontakt nie miałby żadnego sensu,

Jeśli pisanie do HQ nie ma sensu, to pytanie recenzenta najprawdopodobniej tym bardziej nie, a HQ to ostatnia możliwość. Dla Ciebie brzmi jak wyuczona formułka, dla mnie nie.

Link to comment
21 hours ago, wantsky said:

Jeśli pisanie do HQ nie ma sensu, to pytanie recenzenta najprawdopodobniej tym bardziej nie

Nie przypominam sobie, żeby w tym wątku pojawiło się pytanie skierowane bezpośrednio do recenzenta (poza moim, które było pytaniem retorycznym i zgodnie z moim oczekiwaniem nie doczekało się ani odpowiedzi, ani odesłania do HQ).

Link to comment

wantsky, Ty i ja chyba po prostu inaczej zrozumieliśmy sformułowanie "znana lista". Ja myślałem o takich ludziach, którzy powiedzieli innym, że dostali wirtuale, więc społeczność wiedziała, że prędzej czy później coś wypuszczą. A Ty chyba myślałeś o jakiejś oficjalnej liście Groundspeaka.

Link to comment
On 4/2/2018 at 9:23 AM, pantadeusz said:

wantsky, Ty i ja chyba po prostu inaczej zrozumieliśmy sformułowanie "znana lista". Ja myślałem o takich ludziach, którzy powiedzieli innym, że dostali wirtuale, więc społeczność wiedziała, że prędzej czy później coś wypuszczą. A Ty chyba myślałeś o jakiejś oficjalnej liście Groundspeaka.

Być może. Peace!

Link to comment
26 minutes ago, Wiesia.K said:

A są możliwe nieturystyczne?

 

Zdecydowanie. Można zrobić skrytkę ekstremalną.

 

27 minutes ago, Wiesia.K said:

Turystyczne to takie, które są łatwe i w ciekawych punktach, jak ta w Gdańsku naprzeciw Żurawia?

 

Ta to jest wręcz banalna, ale faktycznie chodzi to o coś w tym stylu.

Link to comment
On 30.08.2018 at 10:34 AM, Thathanka said:

32 nowych skrytek z duszkiem na terenie Polski. Choć to nie jest ostateczna liczba, to wielkich zmian raczej nie będzie. Dużo to, czy mało?

 

 

Po zajrzeniu do profilu Autora ostatniego virtuala stwierdzam, że o jedną za dużo (lub ew. ktoś skopał algorytm). Rzadko jest coś mnie w stanie zniesmaczyć, ale to jest ten moment.

 

5b8d869072879_virtualAward.thumb.png.c95575833ad444c44224b9bedd5a06d3.png

  • Upvote 2
  • Surprised 1
Link to comment
On 3.09.2018 at 9:08 PM, TheVoytekBear said:

 

Po zajrzeniu do profilu Autora ostatniego virtuala stwierdzam, że o jedną za dużo (lub ew. ktoś skopał algorytm). Rzadko jest coś mnie w stanie zniesmaczyć, ale to jest ten moment.

 

 

 

A znasz człowieka? Znasz jego kesze, czytałeś jego logi, znasz statystyki, że tak łatwo się zniesmaczasz?

Znam wiele innych, moim zdaniem niesłusznych przypadków i nie oceniam. 

Link to comment

@hiuppo Zajrzałem do keszy - większość w Archiwum. Po tym i kilku innych przypadkach doszedłem do wniosku, że część wirtuali poszła po prostu do ludzi z długim stażem, którzy zakładali kesze jak gra była jeszcze mało popularna. IMHO nie najlepsze kryterium bo jest pełno graczy, którzy teraz robią dla gry dużo więcej niż tylko zapełnianie mapy.

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
10 hours ago, TheVoytekBear said:

@hiuppo Zajrzałem do keszy - większość w Archiwum. Po tym i kilku innych przypadkach doszedłem do wniosku, że część wirtuali poszła po prostu do ludzi z długim stażem, którzy zakładali kesze jak gra była jeszcze mało popularna. IMHO nie najlepsze kryterium bo jest pełno graczy, którzy teraz robią dla gry dużo więcej niż tylko zapełnianie mapy.

 

Niekoniecznie. Te kesze, które są w archiwum, poszły do piachu trzy lata temu, czyli na długo przed przydziałem wirtuali. Sama archiwizacja też była wzorowa, bo zapowiedziana z wyprzedzeniem, a autor sam posprzątał po sobie w terenie - tu z pewnością nie było problemów z brakiem serwisu.

Te stare kesze znalazłem, były normalne - ani wybitne, ani beznadziejne. Przyjemna wycieczka rowerowa. Do aktywnych (za które zapewne wirtual został przyznany) nie miałem jeszcze przyjemności dotrzeć.

 

Na temat słuszności przydziału się nie wypowiem, ale używanie wulgaryzmów na stronie profilowej, nawet w postaci zaszyfrowanej, jest zdecydowanie nie ma miejscu.

PS. Profil został już zmieniony. @TheVoytekBear, możesz rozszyfrować?

Link to comment
On 9/29/2018 at 9:51 AM, TheVoytekBear said:

@hiuppo Zajrzałem do keszy - większość w Archiwum. Po tym i kilku innych przypadkach doszedłem do wniosku, że część wirtuali poszła po prostu do ludzi z długim stażem, którzy zakładali kesze jak gra była jeszcze mało popularna. IMHO nie najlepsze kryterium bo jest pełno graczy, którzy teraz robią dla gry dużo więcej niż tylko zapełnianie mapy.

 

 

 

Voytek - pewnych rzeczy nie zmienisz. Ja też mam pewien niesmak odkrywając niektóre virtuale, ale cieszę się, że wogóle są.

A kesze są jakie są - każdy ma swoje preferencje. A nie oszukujmy się - dla większości to i tak jest +1.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...