Jump to content

Pomoc w rozwiązaniu zagadki (kordy)


Ziggi56

Recommended Posts

Hej

Znajomy ułożył mi zagadkę.Pierwszy raz spotykam się z czymś takim, z 1 zagadki mają wyjść kordy (prawdopodobnie jedna liczba na linijkę). Wydaje mi się że mają wskazać miejsce gdzieś w dystrykcie łódź, widzew. W 2 obrazku coś prawdopodobnie okolice Pabianic. Proszę o pomoc w rozwiązaniu, z góry dzięki! 

 

zagadka.jpg

400d9eba-01a5-48e4-961d-a60fcaf14327_l.png

Link to comment

Przypadkowe znalezienie to zupełnie inna sprawa.

Prośbę o rozwiązanie zagadki, czyli podanie współrzędnych ukrycia skrytki traktuję tak samo, jak prośbę o wpis do logbooka do skrytki T5, gdzie jedna osoba wspina się wysoko na drzewo/skałę/most/itp i wpisuje 100 znajomych, którzy stoją na dole i ich "zdobywanie" skrytki ogranicza się do kibicowania i robienia zdjęć.

Link to comment
On 27.08.2017 at 10:51 PM, Spider said:

[...]

Prośbę o rozwiązanie zagadki, czyli podanie współrzędnych ukrycia skrytki traktuję tak samo, jak prośbę o wpis do logbooka do skrytki T5, gdzie jedna osoba wspina się wysoko na drzewo/skałę/most/itp i wpisuje 100 znajomych, którzy stoją na dole i ich "zdobywanie" skrytki ogranicza się do kibicowania i robienia zdjęć.

Tylko, chcąc być konsekwentnym, to jakiekolwiek szukanie grupowe przestaje być w porządku.
Bo znajduje jeden, a pozostali też logują. Nawet przy keszach 1/1.
I cały aspekt "socializing" (poza eventami) bierze w łeb ;-)

Edited by abigeo
  • Love 1
Link to comment
17 hours ago, abigeo said:

Tylko, chcąc być konsekwentnym, to jakiekolwiek szukanie grupowe przestaje być w porządku.
Bo znajduje jeden, a pozostali też logują. Nawet przy keszach 1/1.
I cały aspekt "socializing" (poza eventami) bierze w łeb ;-)

Dokładnie tak samo czuję. Pomijając fakt lekkiego smutku (taki mały smuteczek :) ), że to nie ja znalazłem, bo to przynosi największa radość i satysfakcję. Zwłaszcza te kesze na wyższym poziomie "keszodopieszczenia". Z tego powodu zdecydowaną większość keszowycieczek robię w pojedynkę, a jeżeli w grupie, to 2-3 osobowa grupa to max-max. Więcej to już tłok i traci się sens szukania-znajdowania, a pozostaje tylko wspólna wycieczka znajomych w teren z oglądaniem ciekawych rozwiązań keszy. To też ma zalety i cel jest osiągnięty ruszenia d... z fotela w teren, ale ten smuteczek... :) pozostaje. A już totalne nieporozumienie do duże eventy (np.Cito) połączone z grupowymi efteefami gdzie cały event biegiem zasuwa do właśnie opublikowanych (lub jeszcze nie) keszy. Nie umniejszając celowi Cito (nie tego dotyczy wypowiedź), ale ten maraton do kesza... :wacko: nie ma nic wspólnego z radością odgadywania rozwiązań i zamierzeń ownera. Oczywiście nie trzeba biec razem z grupą, ale będąc ileśset km od domu na Cito nie za bardzo planujesz powrót tam w terminie późniejszym z powodu nawet najlepszej jakości kilku keszy. Poza tym, jak pokazał mój jedyny do tej pory Cito - kilka keszy w trakcie grupowego zdobywania zostało "spalonych" i przez pewien czas do reaktywacji były niedostępne.

A wracając do meritum: pomoc, nakierowanie, zasugerowanie: TAK.

Podanie kordów (rozwiązania) "na tacy" zdecydowanie: NIE.

Warto raz spróbować "dostać rozwiązanie", a poczuje się identyczny "smuteczek" jak przy zbiorowym efteefie :)

Link to comment
Quote

Znajomy ułożył mi zagadkę

;-)))

 

A tak bardziej serio:

Nie radzisz sobie z zagadką?

- zostaw ją sobie na później. Lepiej rozwiązać samemu niż po wskazówce lub dostając gotowe współrzędne (najgorszy przypadek). Gdyby autor chciał dodać wskazówkę, zrobiłby to w hincie dla wszystkich.

- zignoruj jeśli przeszkadza Ci na mapie.

- w ogóle ignoruj ten typ - lepiej znaleźć coś, co sprawi przyjemność niż męczyć się tylko po to, żeby napisać w logu "znaleziona" i mieć +1 w statystykach (o wiele szybciej będzie pojechać sobie na traila i natrzaskać 100+ w jeden dzień).

 

 

 

 

 

Link to comment

Ziggi56 - zacznijmy od tego, że założyciel tych zagadek nie jest Twoim znajomym. To raz.

Dwa - obrażasz go w prywatnych wiadomościach.

Trzy - na początek proponuje zacząć od zagadki prostszej niż 5. Nad 5kami często najtęższe głowy siedzą  miesiącami i kombinują.

Cztery - od jakich miesięcy jak konto Twoje nawet nie ma miesiąca....

Pięć - przestań zakładać nowe wątki na ten sam temat.

 

Edited by Ainka-in-love
  • Upvote 1
Link to comment

MT-Junea to już prawie chodząca legenda... np. 

Najwięcej znalezień jednego dnia: 1488 - 2016-07-24; 1439 - 2016-07-18; 1417 - 2016-07-21

 

Najlepszy weekend: Znalezienia: 2831, w sobotę 2016-07-23 i niedzielę 2016-07-24
Najlepszy tydzień: Znalezienia: 9572, od poniedziałku 2016-07-18 do niedzieli 2016-07-24
Najwięcej znalezień w jednym miesiącu: 21504, July 2016
A tutaj to już prawdziwa wisienka na torcie
Maksymalna odległość w ciągu dnia: 93,033 km, 1488 skrytek, 2016-07-24
Link to comment

Nie wiem jak to było w tym przypadku, ale dzienne znalezienia ponad tysiąca keszy na highwayowych trailach w Stanach (np.: Highway To H.E.L.L.) to nic nadzwyczajnego. A nasz bohater akurat w zeszłe wakacje chyba był w USA. Też bym się raz w życiu na coś takiego skusił. I pewnie szybko po tym chciał zapomnieć ;)

 

Edited by abigeo
Link to comment

Do logowania są automaty, a dla "zdobywania" keszy w systemie trailowym, 4,5 tys to żaden wyczyn, ani też przesadny wysiłek (nawet jak się zmęczysz w trasie, możesz się zdrzemnąć, a kesze i tak "się łowią"; legalnie).

Te 93 tys km jednego dnia też nie robi wrażenią (ani nie jest dowodem oszustwa), jeśli sobie uświadomimy, że przecież są skrytki atnypodalne, a Project-GC potrafi je uwzględniać. Dwie takie skrytki wystarczą i już jest nabite.

Link to comment
43 minutes ago, dykvo said:

Należy też wspomnieć o najlepszym miesiącu imć Pana Czecha. 21504 kesze robią wrażenie. To jakieś 717 keszy dziennie, 30 na godzinę, czyli 1kesz co 2 minuty. Oczywiście bez przerw na sen, posiłki i inne zbędne superkeszerowi rzeczy.

Wow! :D Można wątpić, czy dał radę to znaleźć, ale przy takich liczbach to ja się zastanawiam jak on dał radę to zalogować? Skąd wziąć tyle motywacji?

Link to comment
8 hours ago, pantadeusz said:

ale przy takich liczbach to ja się zastanawiam jak on dał radę to zalogować? Skąd wziąć tyle motywacji?

Patrz mój komentarz trzy posty wyżej. A jeśli chodzi o liczby, to jest kilkudziesięciu graczy, którzy wg statystyk znaleźli ponad 2000 keszy jednego dnia, tj. przeciętnie 40 sekund na kesza przy założeniu keszowania bez przerwy. A są i tacy co schodzą poniżej 30 sekund.

Link to comment

Zrozumiałem, że te kosmiczne liczby to wynik działania w teamie, podobno tak można, ale... Jak dla mnie to bez sensu. Jaka radość mieć ileś tam znalezień, jeśli moje z tego zaledwie 1/4? No ale każdy robi to co lubi.
 

On 8.11.2017 at 6:42 PM, dadoskawina said:

Te 93 tys km jednego dnia też nie robi wrażenią (ani nie jest dowodem oszustwa), jeśli sobie uświadomimy, że przecież są skrytki atnypodalne, a Project-GC potrafi je uwzględniać. Dwie takie skrytki wystarczą i już jest nabite.

93 tyś jednego dnia wyszło Imć Czechowi na trialu w Nebrasce jak się nie mylę. Keszowali tam grupowo, OK. Można. Ale nawet na grupowe, każdy swoim autem.. niewykonalne! Może pomyłka, ale nie w przypadku MT. Każdy Czech Ci to powie :)

 

Link to comment

1500 jednego dnia jest do wykręcenia na odpowiednim trailu, z odpowiednim teamem i stosując techniki dla PT.

Wykręcanie znalezień na tym poziomie dzień po dniu już nie, bo warunkiem do powyższego jest zaczęcie o 0:00 i skończenie o 0:00.

Poza tym sam widziałem brak keszy które MT logował jako znalezione. W sumie stąd o nim wiem - nieświadomie zalogowałem znalezienie jego podrzuconego drewniaczka zamiast kesza i ktoś mnie doedukował (miałem wtedy poniżej 100 keszy na koncie).

Link to comment
On 10.11.2017 at 11:32 AM, Krasny said:

93 tyś jednego dnia wyszło Imć Czechowi na trialu w Nebrasce jak się nie mylę. Keszowali tam grupowo, OK. Można. Ale nawet na grupowe, każdy swoim autem.. niewykonalne! Może pomyłka, ale nie w przypadku MT. Każdy Czech Ci to powie :)

Jeżeli tak się tym rekordem emocjonujesz, to może sprawdzisz i napiszesz nam wszystkim, które to konkretnie skrytki tak nabiły statystyki? Możliwości (bez kantowania) jest co najmniej kilka, mogą to być (jak pisałem wyżej) skrytki z fizycznymi pojemnikami w rejonie gdzie był, ale z ikonkami na innych kontytentach; mógł też dzięki wyjazdowi do Stanów spełnić szereg skrytek-wyzwań, podjętych fizycznie wcześniej i zalogować je z datą spełnienia. Oczywiście, mniej "legalne" metody też są możliwe, ale nie mając pewności, raczej powstrzymałbym się od oceny.

 

A jeśli chodzi o keszowanie na tysiące skrytek jednego lub w ciągu kilku dni, to zazwyczaj wygląda to tak, że jedzie grupa osób jednym autem - jedna osoba kieruje, druga nawiguje, trzecia loguje (przybija jedną grupową pieczątkę z wymienionymi wszystkimi nickami członków zespołu), czwarta wysiada co 160m i wymienia pojemniki, piąta odpoczywa. Po jakimś czasie role się zmieniają. Przy odrobinie determinacji spokojnie da się to ciągnąć dłużej niż dobę.

Skrytki na takich trailach są ukryte w specyficzny sposób, tzn wcale nie są ukryte i już z daleka dobrze wiesz gdzie szukać. Najprostsze rozwiązanie: przy słupkach kilometrażowych. Regularnie co drugi czy co trzeci słupek leży sobie petka, widoczna z daleka, łatwa do błyskawicznego podjęcia. Jeżeli pojemnika nie widzisz od razu, należy przyjąć że zaginął i podrzucić własny pojemnik (jadąc na takiego traila musisz być przygotowany i mieć w zapasie co najmniej kilkadziesiąt pojemników na takie "reaktywacje"). Ponadto, aby było szybciej, praktykuje się podmienianie pojemników - podjeżdżasz na miejsce, wstawiasz swój pojemnik z podbitym logbookiem, zabierasz pojemnik, który był tam dotychczas i jedziesz dalej. Logowanie następuje w czasie jazdy i gdy dojedziesz do kolejnego kesza, jesteś już gotowy by dokonać kolejnej podmiany.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...