Jump to content

Mapa keszy z podziałem na powiaty


TheVoytekBear

Recommended Posts

Dzięki za odpowiedź. Za mało mam argumentów, żeby wykupywać jeszcze premium na project-gc. Ale jak już podałeś linka zacząłem grzebać i podobny efekt (ale 1 powiat na raz) osiągnąłem używając map compare. Ustawiłem porównanie do samego siebie z dokładnością do powiatu właśnie. Zawsze to lepsze niż wertowanie listy...

http://project-gc.com/Tools/MapCompare

5984a965b919b_Powiatbrzeski.thumb.PNG.6a5cf00f70efb84517d4149eebffacfc.PNG

Posługując się nomenklaturą supportową, Workaround jest :)

Link to comment
3 hours ago, TheVoytekBear said:

Dzięki za odpowiedź. Za mało mam argumentów, żeby wykupywać jeszcze premium na project-gc. Ale jak już podałeś linka zacząłem grzebać i podobny efekt (ale 1 powiat na raz) osiągnąłem używając map compare. Ustawiłem porównanie do samego siebie z dokładnością do powiatu właśnie. Zawsze to lepsze niż wertowanie listy...

http://project-gc.com/Tools/MapCompare

Posługując się nomenklaturą supportową, Workaround jest :)

 

Prawdę mówiąc, to Mapa Powiatów na project-gc też pokazuje kesze tylko z jednego powiatu (tego który klikniemy).

mapapowiatow.JPG.eb6feb3694c9b5e282e790267a413e13.JPG

Do planowania tras służy inna płatna funkcja: Kreator Tras http://project-gc.com/User/RouteBuilder

 

  • Upvote 2
Link to comment
10 hours ago, Art_Bi said:

Prawdę mówiąc, to Mapa Powiatów na project-gc też pokazuje kesze tylko z jednego powiatu (tego który klikniemy).

Tyle tylko, że MapCompare robi prawie to samo bez kupowania premium... Rzadko używam project-gc, ale ta funkcja jest fajna - w moim województwie na teraz mam 424 kesze jeszcze do znalezienia :-)

Link to comment

Ja natomiast nie mam czasu na zastanawianie się przed kompem i chętnie takie info bym uzyskał w terenie.

Znaczy nie chodzi mi o ilość keszy nieznalezionych, tylko o tzw. zaliczenie powiatu.

 

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby posiadanie mapy administracyjnej (np. off-line do c geo) z podziałem na powiaty alternatywnie do już posiadanej OSM, gdzie widzę tylko granice gmin.

 

Może komus by się chciało na GC coś takiego zrobić? Robiłem już cos podobnego w innych projektach i nie chce mi się;)

Link to comment

Gdy ja kompletowałem powiaty, to wszystkie narzędzia na project-gc były g... warte, bo i tak źle pokazywały. Jednego powiatu w ogóle brakowało w systemie, a granice innych były przesunięte względem prawdziwych nieraz i o kilometr. Co finalnie miało znaczenie, bo jedyną wówczas skrytkę w powiecie łęczyńskim, project-gc zaliczał błędnie do parczewskiego i mimo faktycznego skompletowania powiatów, tam pokazywał białą plamę. Podobno to już poprawili, ale czy wszędzie... nie wiem.

 

Ja używałem danych z geocaching.pl, gdzie przynależność powiatowa skrytek z pewnością jest określona poprawnie.

 

W kompletowaniu powiatów najwięcej problemów sprawiają powiaty z jednym czy dwoma keszami na cały powiat. W takich przypadkach naprawdę nie ma co kombinować z jakimiś zaawansowanymi funkcjami. Wyświetlałem sobie na gc.pl listę tej jednej czy dwóch skrytek, zaciągałem ręcznie do locusa po kodach GC i już. A dla powiatów dobrze okeszowanych w ogóle nie sprawdzałem, robiłem na wyczucie.

Link to comment

Widzę, że mój własny temat został odkopany. Od tego czasu dorobiłem się premium na Project-gc i stwierdzam, że jednak jest bardziej użyteczne niż mogłoby się wydawać.

Mapa powiatów działa też w przeglądarce telefonu, da się z niej kliknąć kesza tak, zęby otworzyć go od razu w C:geo (to już bardziej kwestia ustawień osobistych w Androidzie). CO ważne i użyteczne, da się też przesłać do mapy swoją bieżącą lokalizację zobaczyć na niej swoją pozycję. Dzięki temu, w nieznanym sobie rejonie kraju można i tak zobaczyć kesze w bieżącym i najbliższych powiatach.

Opracowywanie terenu/trasy to osobna bajka i też nie jest źle.

Link to comment

Widzę, że temat już wiekowy (przepraszam, ale jakoś dopiero kilka dni temu przypomniałem sobie o istnieniu takiej instytucji jak forum :D )... Ale może komuś się przyda...

Nie posiadam konta PREMIUM na Project-GC, więc zacząłem kombinować.

Do takich celów świetnie mi się sprawdza połączenie dwóch programów - GeoGet i QGIS.

Trochę pracochłonne, ale może ktoś mimo wszystko polubi ten sposób - GeoGet sam w sobie jest potężnym narzędziem.

GeoGet najlepiej działa z opcją PREMIUM, ale bez też można sobie poradzić.

Za pomocą QGIS można zrzucić sobie do gpx'a granicę dowolnego województwa/powiatu/gminy (wcześniej pobieramy paczkę interesujących nas map z granicami z repozytorium) i tak wygenerowane granice wrzucamy do GeoGet.

Wcześniej musimy mieć w bazie (w GeoGet) zbiór keszy. Ustawiamy sobie filtr z daną granicą i w efekcie finalnym otrzymujemy kesze zawarte w obrysie jednostki administracyjnej.

Edited by Hipogrys
Link to comment

Istnieje prostsza opcja w terenie.

 

Mapy off-line OSM (open street map - a nie Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska) są okaleczone z natury, ale on-line są w pełni funkcjonalne.

Otóż... wrzucając sobie podkład z mapy on-line OSM *) widzimy przy odpowiednim zoomie granice gmin, powiatów, województw, a może nawet i sołectw?

 

-----

*) Oczywiście kwestia dokładności wykonania mapy darmowej pozostaje zawsze dyskusyjna. Ale... i ty też możesz edytować OSM i ścieżki rejestrowane przez twój GSM można wykorzystać do korekty przebiegu np. ścieżek czy szlaków.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...