Jump to content

Mapy na podróż.


MatiGD

Recommended Posts

Witajcie przyjaciele.

 

Od dłuższego czasu szukam w internecie map do użytku offline, które będę mógł przechowywać oraz otwierać na komputerze. Chodzi mi głównie o mapy Azji, Europy i Australii. Takie, które będą z dużą ilością szczegółów. Potrzebuję ich, ponieważ za mniej więcej półtora miesiąca, ruszam samochodem w podróż przez te kontynenty. Byłoby wspaniale, gdyby ktoś z Was, mógłby mi polecić, jakąś stronę internetową lub inne źródło, gdzie znajdę interesujące mnie mapy. Za pomoc z góry dziękuję :).

 

Pozdrawiam MatiGD.

Link to comment

Witajcie przyjaciele.

 

Od dłuższego czasu szukam w internecie map do użytku offline, które będę mógł przechowywać oraz otwierać na komputerze. Chodzi mi głównie o mapy Azji, Europy i Australii. Takie, które będą z dużą ilością szczegółów. Potrzebuję ich, ponieważ za mniej więcej półtora miesiąca, ruszam samochodem w podróż przez te kontynenty. Byłoby wspaniale, gdyby ktoś z Was, mógłby mi polecić, jakąś stronę internetową lub inne źródło, gdzie znajdę interesujące mnie mapy. Za pomoc z góry dziękuję :).

 

Pozdrawiam MatiGD.

 

Po pierwsze i najważniejsze - zainstaluj sobie program Garmin BaseCamp

 

 

Kroki pierwszy -> zaznacz interesujący Cię obszar świata na stronie -> http://garmin.openstreetmap.nl/ i dalej postępuj wg. instrukcji ze strony

 

Krok trzeci - z maila, który otrzymasz wybierz link z plikiem instalacyjnym do MapSource

 

Krok czwarty - zainstaluj mapę na komputerze

 

Krok piąty - odpal BaseCampa i z menu wybierz sobie odpowiednia mapę

 

 

Jeśli chcesz pobawić się mapami na urządzeniu z systemem android , to

 

1) zainstaluj sobie locus map free

 

2) poczytaj sobie tu -> http://geocaching.wa...rob-sobie-mape/

 

W Europie poziom szczegółowości będzie spory, nie wiem jak z innymi rejonami świata

Edited by ru.beus
Link to comment

Mapy już mam! Dzięki ;)

 

Mam też kolejne pytanie. W jaki sposób, mogę pobrać, bazę wszystkich skrytek z danego kraju, do użytku offline? Czy jest w ogóle taka możliwość?

Przez stronę geocaching.com możesz pobrać maksymalnie 10 PQ jednego dnia, w każdym maksymalnie po 1000 skrytek. Zatem w zależności od tego jak Ci się uda PQ ustawić, na całą Polskę potrzebujesz 4-5 dni.

 

W programie locus jest ograniczenie do 6000 skrytek na dobę.

 

Innych możliwości nie znam / nie testowałem.

Link to comment

I jeszcze jedno: do offline zaciągany jest listing i kilka ostatnich logów, ale nie masz grafiki. Możesz więc zapomnieć o fotospojlerach, czy rozwiązywaniu na miejscu zagadek bazujących na obrazkach. Dużym problemem przy keszowaniu off-line jest też poprawne wykonanie zadań w earthcachach (zdjęcia zazwyczaj są tu bardzo pomocne, czasem wręcz niezbędne).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...