Jump to content

skrypt w opisie skrzynek


pelcowizna
Followers 0

Recommended Posts

Witam!!!

Próbowałem przekopać się przez wątki na tym forum i nie tylko - nie znalazłem odpowiedzi na interesujący mnie problem. Jeśli to ślepota zwykła - przepraszając proszę o wskazanie wątku. A problem taki - czy możliwym jest, żeby ten sam opis skrzynek (w sytuacji założenia ścieżki kilkudziesięciu keszy) był ciągnięty z jednego adresu? W opisie skrzynki można dać np. ścieżkę do zdjęcia - a czego użyć, żeby ściągnąć tekst? Nie chodzi nawet o żmudne wstawianie tego samego tekstu do każdego opisu skrzynki, co o możliwość prostego skorygowania literówek, czy dodania nowych informacji - jednym ruchem do kilkudziesięciu opisów. Próbowałem jakieś cuda z php, ale moja wiedza kończy się na prostym HTML-u i nie podołałem. Czy to w ogóle da się? Dziękując za pomoc, pozdrawiam!

Link to comment

Jeśli ten sam opis chcesz powielać n razy, to znaczy, że jest niepotrzebny. Dodaj opis w pierwszej skrytce serii, w pozostałych info, że więcej informacji w keszu #1 a tam będziesz sobie edytował bez kombinowania.

 

Takie praktyki są stosowane i to jeden z lepszych sposobów na zarządzanie trailami.

Link to comment

Witaj, nie widzę szans na jakiekolwiek dociąganie danych z zewnątrz, kwestia zabezpieczeń. Musisz się ograniczyć do tagów, które są wypisane gdzieś między obszarami zakładanego kesza ("Valid HTML Tags:"). Jedyne rozwiązanie jakie mi na tę chwilę przychodzi do głowy to link do wystawionej gdzieś na serwerze strony z tymże opisem, albo lepiej, do kesza nr1 - i tam trzymać opis. Mało eleganckie, ale w przypadku serii nikt 'milijon' razy tego samego opisu każdego z keszy i tak nie będzie czytał, więc uciążliwość była by znikoma. Może nawet było by to udogodnieniem? Widząc za każdym razem link do kesza nr1 dawało by mi pewność, że opis jest NA PEWNO ten sam. Tyle z moich rozważań niepopartych empirycznie (0 serii na koncie) ;).

 

Ale problem ogólnie ciekawy, może warto gdzieś zgłosić aby taką funkcjonalność do serwisu dopisano.

Pozdrawiam

 

-ɐןıɯɐʞ

Link to comment

 

Takie praktyki są stosowane i to jeden z lepszych sposobów na zarządzanie trailami.

 

Dzięki. Nad takim rozwiązaniem się akurat nie zastanawiałem - a podoba mi się. W szykowanym projekcie mam co prawda mały dość udział - ale postaram się przekonać pomysłodawców do takiego rozwiązania. Tym bardziej, że poza opisem ogólnym (do tego w 3 językach) do niektórych skrzynek będą dodatkowe 2-3 zdania o najbliższych interesujących miejscach. Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam

Link to comment

Spotkałem się też z takim rozwiązaniem: w opisie keszy jest link do pdf-a w którym zawarte są wszystkie opisy, spoilery i informacje dotyczące całego traila. Całkiem wygodne, szczególnie za granicą, gdy nie jesteś on-line.

 

Czy ja wiem? Zgrywasz sobie cały obszar w formie PQ, a na miejscu (gdy nie jesteś online) przekonujesz się, że masz tylko linka...

Link to comment

Czy ja wiem? Zgrywasz sobie cały obszar w formie PQ, a na miejscu (gdy nie jesteś online) przekonujesz się, że masz tylko linka...

 

Zdecydowanie. Poziom, za przeproszeniem, upierdliwości takiego rozwiązania można porównać z wpisaniem jako hinta słowa "fotospoiler". Przy keszowaniu offline - szczyt bezużyteczności.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Followers 0
×
×
  • Create New...