Jump to content

Statomania...


polop70

Recommended Posts

A tymczasem samo wydarzenie uzyskało rangę MEGA-eventu przy 213 uczestnikach (https://coord.info/GC4XTZ2), gdy w regulaminie jasno napisano że Mega-event zaczyna się od minimum 500 uczestników.

 

Ale o tym akurat zdecydował Groundspeak. Widocznie mieli powody.

+1

W regulaminie też napisano czego może dotyczyć CITO, a pomimo tego, były już 4 edycje CITO Murazora "Jakość Wody"

Link to comment

A tymczasem samo wydarzenie uzyskało rangę MEGA-eventu przy 213 uczestnikach (https://coord.info/GC4XTZ2), gdy w regulaminie jasno napisano że Mega-event zaczyna się od minimum 500 uczestników.

 

Ale o tym akurat zdecydował Groundspeak. Widocznie mieli powody.

+1

W regulaminie też napisano czego może dotyczyć CITO, a pomimo tego, były już 4 edycje CITO Murazora "Jakość Wody"

 

Ooo, ciekawe rzeczy opowiadacie. To jeśli sama "Centrala" tak luźno podchodzi do regulaminu, to czemu Wy tak ściśle go przestrzegacie?

W przypadku tego Mega-eventu dano prawie 60% tolerancji, to Wy dajcie chociaż 10% przy odległościach pomiędzy keszami. ;-)

Link to comment

Organizator przez mikrofon ogłosił wszystkim zgromadzonym, że można wszystkie opublikowane wówczas kesze logować jako FTF? \

Nie, ogłosił, że można logować bez wysyłania odpowiedzi i jako FTF EC przy/w kopalni, których było raptem 9. Resztę to już sobie dopowiedziano.

 

Dziękuję za sprostowanie.

Faktem pozostaje jednak to, że dało to impuls do takiego właśnie logowania. Nie sądzę, by była to czyjaś chęć do świadomego oszustwa, a raczej nie zrozumienie sugestii autora eventu.

Link to comment

To jeśli sama "Centrala" tak luźno podchodzi do regulaminu, to czemu Wy tak ściśle go przestrzegacie?

 

No proszę Cię ;-) Wyobrażasz sobie co by się stało gdyby każdy reviewer luźno podchodził do zasad? Równie dobrze mogłoby ich w ogóle nie być - każdy by sobie zinterpretował po swojemu i.. oh, wait! To już jest, do niedawna była to nawet najpopularniejsza w Polsce gra typu geocaching :D

 

A owa centrala to przecież zwykła firma - z dnia na dzień może zrobić z regulaminem, serwerami, typami skrytek i licznikiem znalezień co tylko chce. Wtedy oczywiście można napisać petycję.. ;-)

Link to comment
Ooo, ciekawe rzeczy opowiadacie. To jeśli sama "Centrala" tak luźno podchodzi do regulaminu, to czemu Wy tak ściśle go przestrzegacie?

W przypadku tego Mega-eventu dano prawie 60% tolerancji, to Wy dajcie chociaż 10% przy odległościach pomiędzy keszami. ;-)

Jak sam napisałeś, to "Centrala" podejmuje decyzję. Jak załatwisz w centrali publikację skrytki oddaloną od innej o 20 metrów, to recenzent bez problemu Ci ją opublikuje.

Link to comment
Ooo, ciekawe rzeczy opowiadacie. To jeśli sama "Centrala" tak luźno podchodzi do regulaminu, to czemu Wy tak ściśle go przestrzegacie?

W przypadku tego Mega-eventu dano prawie 60% tolerancji, to Wy dajcie chociaż 10% przy odległościach pomiędzy keszami. ;-)

Jak sam napisałeś, to "Centrala" podejmuje decyzję. Jak załatwisz w centrali publikację skrytki oddaloną od innej o 20 metrów, to recenzent bez problemu Ci ją opublikuje.

Dodam: a jak masz ciekawy pomysł i napiszesz przekonujaco do HQ, że warto ten pomysł zrealizować, to masz szanse na dostanie pozwolenia na coś nietypowego. Raz się uda, raz nie, istotne jest, żeby przedstawić odpowiednie argumenty za.

Link to comment

Tutaj jest ciekawy przypadek:

Tady jsem hledal marně, po přečtení posledních DNF jsem si dovolil krabku nahradit klasickou PETkou. Pokud ti to ownere bude vadit, neváhej keš odstranit a smazat mi log. Díky za keš.

Jak dobrze zrozumiałem, nasz południowy sąsiad strasznie chciał zdobyć letterboxa. Jednak nie szło mu dobrze, bo pojemnika na miejscu raczej nie było. Po przeczytaniu ostatnich wpisów Dnf(między innymi mojego), postanowił się nie poddać i pomimo braku kesza, a co za tym idzie pieczątki, zdecydował podrzucić "petkę". Jest jednak na tyle uczciwym keszerem, że powiadomił w logu ownera, że jeśli cała sytuacja mu przeszkadza, to może pojemnik usunąć a log o znalezieniu skasować.

Można? Można. 1 Letterbox drogą nie chodzi.

 

GC63H6K

Link to comment

Jak dobrze zrozumiałem, nasz południowy sąsiad strasznie chciał zdobyć letterboxa. Jednak nie szło mu dobrze, bo pojemnika na miejscu raczej nie było. Po przeczytaniu ostatnich wpisów Dnf(między innymi mojego), postanowił się nie poddać i pomimo braku kesza, a co za tym idzie pieczątki, zdecydował podrzucić "petkę". Jest jednak na tyle uczciwym keszerem, że powiadomił w logu ownera, że jeśli cała sytuacja mu przeszkadza, to może pojemnik usunąć a log o znalezieniu skasować.

Nagminne. Nie mniej częsta jest sytuacja, gdzie spotyka się podrzucony pojemnik / strunówkę, a w logu zamiast info o "reaktywacji" jest najzwyczajniejsze "znalazłem". Patrząc pod tym kątem, kolega z Czech zachował się bardzo porządnie, informując o całej sytuacji.

 

BTW. Spontaniczne "reaktywacje" to jeden w głównych powodów, dla którego bardzo poważnie rozważam archiwizację swojej części "Wałów".

 

Niedawno dostałem loga "found" na jednym z keszy, zarchiwizowanym ze już trzy miesiące temu. Autor loga wyrażał wielkie zdziwienie archiwizacją, bo "pojemnik cały czas w terenie". Tyle, że oryginalny pojemnik zaginął, a tzw. "reaktywacja" została podrzucona już po tym jak zdezaktywowałem listing.

Link to comment

A tymczasem samo wydarzenie uzyskało rangę MEGA-eventu przy 213 uczestnikach (https://coord.info/GC4XTZ2), gdy w regulaminie jasno napisano że Mega-event zaczyna się od minimum 500 uczestników.

 

Ale o tym akurat zdecydował Groundspeak. Widocznie mieli powody.

+1

W regulaminie też napisano czego może dotyczyć CITO, a pomimo tego, były już 4 edycje CITO Murazora "Jakość Wody"

Muszę sprostować. Były trzy edycje Murazora i jedna moja :grin:

 

Widocznie centrala miała powody, by na to zezwolić :anibad:

Edited by Lady Murazor
Link to comment

CDN

 

{FTF} w nowym logbook

Piękne! ;-D

https://coord.info/GLPVP35N

 

Coming soon:

- {ftf} na stronie x logbooka

- {ftf} dzisiaj

- {ftf} w gminie Y

Czepiasz się...

 

Kiedyś gdy nie było tych dziwnych klamerek przy FTFach i oraz nie istniał Project-GC, FTFy zaliczało się "ręcznie" odpowiednio oznaczając skrytkę w GSAKu przed generowaniem FindStatGen'em. I tam też można było oszukiwać. Ale wtedy jakoś nikogo nie dziwił wpis "FTF po reaktywacji ;)" (sam mam takie).

 

Teraz jest Project-GC, dziwne klamerki i napisanie "{FTF} po reaktywacji ;)" jest największą zbrodnią geocachingu. Tylko wydaje mi się, że 90% nowych userów nie ma pojęcia że te klamry coś znaczą, czyli "wszyscy piszą słowo FTF w klamrach więc tak się chyba pisze?". I tym sposobem statsiarze strzelili sobie w kolano...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...