Jump to content

Problem z aplikacją c: geo


Luka123321

Recommended Posts

Więc tak, miałem zapisaną wcześniej skrytkę do której chcę się udać, w pobliżu skrytki używałem internetu od operatora. O ile mapa okolicy, lokalizacje i mapa skrytek a także sama nawigacja (kompas i mapy google) działały bez zarzutu i szybko (jak na możliwości mojego internetu w telefonie) się wczytywały, o tyle aplikacja nie mogła dobrze określić moich współrzędnych, w wyniku czego pokazywała mnie na mapie kilka ulic dalej, a także podawała błędne współrzędne w kompasie (kąt nachylenia i odległość skrytki) liczone na podstawie tamtej lokacji. Czy może to być problem z moim internetem w telefonie, odbiornikiem gps w urządzeniu, czy może raczej z samą aplikacją? Czy ktoś miał kiedyś podobny problem?

Link to comment

Więc tak, miałem zapisaną wcześniej skrytkę do której chcę się udać, w pobliżu skrytki używałem internetu od operatora. O ile mapa okolicy, lokalizacje i mapa skrytek a także sama nawigacja (kompas i mapy google) działały bez zarzutu i szybko (jak na możliwości mojego internetu w telefonie) się wczytywały, o tyle aplikacja nie mogła dobrze określić moich współrzędnych, w wyniku czego pokazywała mnie na mapie kilka ulic dalej, a także podawała błędne współrzędne w kompasie (kąt nachylenia i odległość skrytki) liczone na podstawie tamtej lokacji. Czy może to być problem z moim internetem w telefonie, odbiornikiem gps w urządzeniu, czy może raczej z samą aplikacją? Czy ktoś miał kiedyś podobny problem?

 

Ja czasem tak mam. Sądzę, że to wina aplikacji, bo żadna inna mi tego nie robi. Ponadto, kiedy włączam aplikację "latarka", to wtedy z miejsca wywala mi lokalizację oddaloną o kilkaset metrów.

Link to comment

Android... sprawdź, czy do ustalania lokalizacji używasz GPS czy tylko sieci komórkowej. To jest ustawienie systemu operacyjnego (bodajże w opcjach prywatności).

Jak się dobrać do opcji prywatności? Nigdzie nie mogę jej znaleźć.

Edited by Luka123321
Link to comment

Android... sprawdź, czy do ustalania lokalizacji używasz GPS czy tylko sieci komórkowej. To jest ustawienie systemu operacyjnego (bodajże w opcjach prywatności).

Jak się dobrać do opcji prywatności? Nigdzie nie mogę jej znaleźć.

Ok, dobrałem się do opcji prywatności, zmieniłem ustawienia na takie aby do ustalania lokalizacji był używany gps i sieć komórkowa. Jest nieco lepiej (chyba) niż wcześniej, bo aplikacja myli się z moją lokalizacją o kilkaset metrów (wcześniej było kilka kilometrów). Może powinienem odznaczyć sieć komórkową do ustalania lokalizacji (czy jest możliwe żeby słaby internet "przeszkadzał" gps w ustalaniu lokalizacji)?

Link to comment

Zacznij od resetu telefonu

Chodzi o wyłączenie i włączenie telefonu, czy o format?

Włączyłem i wyłączyłem telefon, ale nic się nie poprawiło. Co ciekawe, (teraz kiedy siedzę w domu, wczoraj było to inne miejsce ale wciąż to samo dopóki nie pojechałem gdzieś indziej) aplikacja cały czas pokazuje moją lokalizację w tym samym miejscu oddalonym od mojego domu o kilkaset metrów (jakieś szczere pole).

Link to comment

Hej, nie wiem czy Cię to pocieszy, ale mam dokładnie to samo od kilku tygodni. Jestem np. w Poznaniu, a mój telefon uparcie pokazuje, że jestem w Katowicach na swoim osiedlu. Keszować w pojedynkę już prawie przestałam. Co ciekawe czasem wszystko wraca do normy i przez chwilę jest ok. Kilka mądrych osób zaglądało mi "do komórki" usiłując pomóc i nic. O podobnych problemach pisano już jakiś czas temu tutaj: http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=340744. Ja już próbowałam różnych rzeczy, zdaniem specy z serwisu Samsunga już mi tylko przywrócenie ustawień fabrycznych zostaje albo .... nowy telefon, najlepiej ten za ponad 3 tysiące :)

Edited by CopernicusHigh
Link to comment

Zacznij od resetu telefonu

Chodzi o wyłączenie i włączenie telefonu, czy o format?

Włączyłem i wyłączyłem telefon, ale nic się nie poprawiło. Co ciekawe, (teraz kiedy siedzę w domu, wczoraj było to inne miejsce ale wciąż to samo dopóki nie pojechałem gdzieś indziej) aplikacja cały czas pokazuje moją lokalizację w tym samym miejscu oddalonym od mojego domu o kilkaset metrów (jakieś szczere pole).

A używasz może teraz jakiejś innej tego typu aplikacji?

Link to comment

Spróbuj zainstalować na androida GPS Status & Toolbox i zobacz co Ci pokazuje.

Komentarz do tej aplikacji: "Lek na problem z GPS w Marshmallow To niewiarygodne, ale apka "naprawiła" mi GPS, po tym, jak zrobiłem upgrade do Androida 6.0."

Po za tym napisz jaki masz telefon i ile czasu go używasz. Niestety postarzanie produktów (przez niektórych wyśmiewane) jest jak czasem wytłumaczeniem czemu coś nie działa a powinno bo wszystko wygląda, że jest OK.

Link to comment

Spróbuj zainstalować na androida GPS Status & Toolbox i zobacz co Ci pokazuje.

Komentarz do tej aplikacji: "Lek na problem z GPS w Marshmallow To niewiarygodne, ale apka "naprawiła" mi GPS, po tym, jak zrobiłem upgrade do Androida 6.0."

Po za tym napisz jaki masz telefon i ile czasu go używasz. Niestety postarzanie produktów (przez niektórych wyśmiewane) jest jak czasem wytłumaczeniem czemu coś nie działa a powinno bo wszystko wygląda, że jest OK.

Model telefonu to myPhone H-Smart, używam go jakieś 3 lata.

Jeśli chodzi o GPS Status & Toolbox to zainstalowałem tą aplikację, tylko nie wiem co robi ani jak działa :P

Link to comment

Ok, gps i aplikacja działały dzisiaj świetnie (skrytki znajdowane z dokładnością co do 0.5 metra), przy jednej tylko nieco się myliła, ale to tylko o jakieś kilka metrów. Nadal nie wiem od czego się wcześniej psuła i od czego się poprawiła. Przez jakieś pierwsze pięć minut nie mogła znaleźć mojego położenia, po czym nagle zaczęła działać 100% perfekcyjnie. Może zależy to od pogody, może od kaprysów gps/aplikacji/sieci, może naprawiła się dzięki zainstalowaniu wcześniej poleconej w tym temacie aplikacji, naprawdę nie mam pojęcia.

Link to comment

Przez jakieś pierwsze pięć minut nie mogła znaleźć mojego położenia, po czym nagle zaczęła działać 100% perfekcyjnie.

 

W zależności od:

- pogody - kwestia zachmurzenia - im większe chmury tym gorzej.

- ilości zabudowań - gęste kamienice w centrum

- gęsty las - zawsze trzeba włączyć GPS przed wejściem do lasu

- jakości GPS w telefonie

- miejsca gdzie był ostatnio włączany (jeżeli wyłączenie i włączenie odbyło się w tym samym miejscu - to szybciej łapie pozycję)

Może być tak, że będzie łapał sygnał dłużej lub krócej. Te pięć minut to dość długo, ale warto poczekać. W moim telefonie mam sygnał w ciągu kilku sekund lub minuty. W zależności od powyższego.

Edited by longmen76
Link to comment

Objawy wskazują na - popularne ostatnio - używanie przez telefon tzw "wysokiej dokładnosci", czyli do ustalenia położenia oprócz danych z satelit GPS brane sąrónież odczyty sieci WiFi z okolicy.

Wbrew nazwie powoduje to rażący spadek dokładności ustalenia pozycji.

 

Sugeruję wyłązzanie 'wysokiej' dokładności i oparcie się jedynie o odczyty GPS.

Link to comment

Wbrew nazwie powoduje to rażący spadek dokładności ustalenia pozycji.

 

Nie wiem jaki masz telefon, ale nie generalizuj ;-) U mnie (sgs6) ta opcja pozwala na ustalanie pozycji w budynkach, gdzie nie ma szans na gpsa. Oczywiście dokładność pozostawia wiele do życzenia, ale działa a już na pewno w niczym nie przeszkadza.

 

Co do dziwnych zachowań aplikacji (c:geo czy innych) - czasami pomaga wyczyszczenie cache'a, są do tego różne aplikacje.

Link to comment

Model telefonu to myPhone H-Smart, używam go jakieś 3 lata.

 

Ten telefon ma procesor MediaTek i stąd te przygody z GPS i dokładnością.

Problem z GPS w smartfonach na tych podzespołach to znany problem przewijający się na forach poświęconych androidowi.

Mój pierwszy smartfon to był "tani" chińczyk z mediatekiem w środku. Średnio łapał fixa 20minut, a z dokładnością bywało różnie. Od ponad 2 lat używam Sony Xperia Z1 Compact, mający w środku procek Snapdragon. Fixa łapie średnio 3-7sekund. Raz tylko miałem problem z GPSem jak przeładowałem pamięć c:geo zapisanymi offline keszami.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...