Jump to content

telefon do przyjaciela


toczygroszek

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym poruszyć pewną kwestię, która mnie nieco zdenerwowała. Może to da do myślenia niektórym geocacherom.

Dwa dni temu po godzinie 23.00 dzwonił do mnie telefon. Nie mogłem odebrać, bo się myłem. Widzę, że jakiś nieznany telefon, więc wysłałem sms z zapytaniem "kto dzwoni?". Otrzymałem 2 SMSy, ale ich nie usłyszałem, ponieważ kontynuowałem wieczorną toaletę. Po niedługim czasie telefon znów zadzwonił, odebrałem i usłyszałem, że to grupa geocacherów, która poszukuje jednego z moich wieloetapowych keszy i utknęli przy jednym etapie. Nie przypominam sobie, abym komukolwiek z nich dawał kiedyś mój numer. Poinformowałem ich, że jest już późno i kładę się spać i wyjaśniłem, gdzie mają szukać etapu. Byłem tego dnia dość zmęczony po długiej pracy, a następnego dnia czekała mnie pobudka o 5:30. Położyłem się spać i już zasypiałem, kiedy o godzinie 23:54 (sprawdziłem teraz godzinie połączenie w telefonie) dzwoni znów ta sama osoba. Wstałem, odebrałem i powiedziałem do słuchawki, co o tym myślę. Wybudzony nie mogłem znów zasnąć przez jakieś pół godziny.

 

Moi drodzy. Nie widzę nic złego w dzwonieniu po hinty z terenu. Nie jestem też purystą odrzucającym telefony zaraz po 22.00. Nawet ten telefon po godz. 23.00 uznałbym nazajutrz jako jedną z historii wartą anegdotki. Ale w momencie, kiedy mało znana mi osoba, której nie dawałem numeru telefonu, dzwoni do mnie tuż przed północą, wiedząc, że kładę się spać, to jest już przekroczenie pewnych granic. Telefon mam włączony cały czas, bo nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie będzie potrzebował pomocy, albo zdarzy się coś bardzo pilnego. Odnalezienie pojemnika, który w dodatku znajduje się na terenie miasta i można po niego przyjechać kiedykolwiek, to nie jest sprawa na tyle pilna, żeby wydzwaniać do ludzi o północy.

 

Nie chcę tu robić żadnej afery, tylko mam nadzieję, że ktoś to przeczyta i zastanowi się dwa razy, zanim nie zadzwoni do autora skrytki o północy.

Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment

a ja uważam, że dzwonienie po hity to jest już choroba. Przedawkowanie geocaching. Nie każdego kesza trzeba znaleźć.

 

Telefon to w dzisiejszych czasach extremalna sytuacja. Większość ludzi dzwoni jak juz jest naprawdę coś ważnego. Do hintów, pytań etc. wykorzystywać powinno się sugerowane przez daną grę komunikatory (na zasadzie telefonu służbowego). Massage, email. Jeśli ktoś jest do tego stopnia wkrecony odpowiada na bieżąco na tam zamieszczone rzeczy. Reszta komunikacji to czas prywatny, który powinno się szanować.

Link to comment

Oni Cię wkurzyli, a mi nie odpisałeś na PM :laughing:

A tak na serio to jak już coś od kogoś chcę to między 21 a 9 rano wysyłam najpierw kontrolnego SMSa, czy nie śpi. I to niezależnie jak ważna jest sprawa (również służbowa). Nie zdarzyła mi się jeszcze sytuacja, która wymagałaby nagięcia tej reguły (no chyba, że wiedziałem, że ktoś nie śpi).

Link to comment

@Toczygroszek - Rafał, jak coś to do mnie możesz dzwonić kiedy chcesz i o której godzinie chcesz... :P

 

A serio, trzeba nie mieć żadnego obciachu, żeby dzwonić do nieznajomej osoby po 23-ciej. Ja do gracza, którego nie znam wogóle nie dzwonię - nie mam takiej odwagi / śmiałości - jak by godzina nie była.

Link to comment

Zastanawia mnie stwierdzenie, że hintowanie przez telefon to zło, a przez message center jest już OK. Taki sam środek komunikacji jak każdy inny. Choć oczywiście, rozumiem osobiste preferencje, bo ja mam dokładnie na odwrót. Uważam, że jak ktoś chce mieć odpowiedź natychmiast, to powinien zadzwonić. SMS-y, wiadomości itp. mogą z mojej strony doczekać się odpowiedzi dopiero po kilku dniach albo i wcale...

A jak ktoś dzwoni w porze dla mnie nieodpowiedniej to nie odbieram i już.

 

Dla mnie granicą przyzwoitości jest godzina 21.00 (niektórzy chodzą spać wcześniej) i jeśli już dzwonię do kogoś po tej godzinie, to albo wiem, że prowadzi nieco bardziej nocny tryb życia, albo, że aktualnie jest na jakimś evencie, więc na pewno nie dokonuje wieczornej toalety.

Link to comment

A jak ktoś dzwoni w porze dla mnie nieodpowiedniej to nie odbieram i już.

 

Wówczas po prostu wyłączyłbym telefon. Ale zdarzają się sytuacje awaryjne - jakaś tragedia, ktoś potrzebuje pomocy, albo umówiona poranna wizyta z jakiegoś powodu nie może dojść do skutku - po to telefon jest w stanie czuwania.

Link to comment

Dla mnie generalnie sytuacja, o dowolnej godzinie, typu 'hej, jestem X, mam do ciebie telefon od Y, gdzie szukać twojego kesza' jest mocnym nagięciem zasad dobrego wychowania ze strony graczy X i Y , zwłąszcza jeśli gracza X nie znam - więc Toczygroszka całkowicie rozumiem i popieram w tej sprawie.

 

Rozważyłbym wrzucenie na listę 'z tego numeru nie odbieram', niektóre telefony oferują taką sympatyczną funkcjonalność.

Link to comment

 

Rozważyłbym wrzucenie na listę 'z tego numeru nie odbieram', niektóre telefony oferują taką sympatyczną funkcjonalność.

 

Ale ja nie mam nic przeciwko temu, żeby nawet nieznani mi geocacherzy dzwonili do mnie za dnia. Czasem to nawet jest na moją korzyść, bo mogę zdalnie zweryfikować rzeczywiste zaginięcie kesza. I nie chodzi mi o piętnowanie kogokolwiek personalnie, bo rozumiem, że każdy w zabawie może się gdzieś tam zapomnieć, chciałbym tylko przypomnieć, żeby pamiętać, że niektórzy chodzą wcześnie spać, albo rano muszą wcześnie wstać, albo są tego dnia bardziej zmęczeni, czy też nie mieszkają w domu sami, mają małe dzieci itp.

 

A co do funkcji, to nie wiem czy mój telefon taką, bo to nokia starego typu. Ale za to całkiem odporna - jakieś 3 tygodnie temu podczas podejmowania kesza pod mostem wypadła mi z kieszeni do rzeki. Szukałem ją w kamieniach dobrą minutę, bo woda była mętna, bardziej dla karty z numerami, bo telefonowi nie dawałem większych szans. Nazajutrz po wysuszeniu włączyłem i hula. Z początku bateria bardzo szybko się wyładowała, ale teraz wróciła do normy.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...