Jump to content

Płatne lokalizacje


LucDeBois

Recommended Posts

Witam. Jestem początkującym graczem i mam pytanie. Kto decyduje czy dana lokalizacja jest w opcji premium? I czy są one faktycznie na tyle atrakcyjne by za to płacić? Będę zobowiązany za rady ;) Pozdrawiam

 

Decyduje założyciel/właściciel skrytki. Zazwyczaj skrytka premium jest podobnej jakości jak zwykłe. Poza tym w Polsce to jednak ułamek wszystkich skrytek stanowią premium.

Link to comment

Zazwyczaj skrytka premium jest podobnej jakości jak zwykłe.

Za granicą istotnie tak jest. Tam znaczny odsetek keszy (w niektórych regionach nawet ponad połowa) to skrytki premium. Niektórzy zakładają wyłącznie takie skrytki, bez względu na miejsce i sposób ukrycia.

 

Ale z Polski mam inne obserwacje. Aktualnie w Polsce są 293 skrytki premium (to mniej niż 1% wszystkich skrytek!), z czego niemal 230 zostało wyróżnionych favoritkami. W Polsce większość graczy zakładających premium robi to na skrytkach szczególnie kosztownych lub pracochłonnych (a więc zdecydowanie wyróżniających się jakością!) lub w miejscach szczególnie narażonych na zmugolenie, gdzie powtarzały się kradzieże lub niszczenie skrytek.

Link to comment

Witam. Jestem początkującym graczem i mam pytanie. Kto decyduje czy dana lokalizacja jest w opcji premium? I czy są one faktycznie na tyle atrakcyjne by za to płacić? Będę zobowiązany za rady ;) Pozdrawiam

Dostep do skrytek Premium to tylko niewielka część z tego co oferuje płatne konto...

Do tego... geocaching jest grą międzynarodową, nie ograniczoną tylko do Polski, póki co do większości krajów Europy wystarczy dowód osobisty,

zatem w innych krajach, bardziej geo- zaawansowanych odsetek skrytek Premium moze byc większy....

Link to comment

Kto decyduje czy dana lokalizacja jest w opcji premium? I czy są one faktycznie na tyle atrakcyjne by za to płacić?

Nie trzeba mieć koniecznie płatnego konta premium, aby zalogować znalezienie kesza sklasyfikowanego jako premium. Wystarczy skorzystać z linka do wpisania logu, którego może Ci przesłać inny gracz.

Miłej zabawy!

Link to comment

Kto decyduje czy dana lokalizacja jest w opcji premium? I czy są one faktycznie na tyle atrakcyjne by za to płacić?

Nie trzeba mieć koniecznie płatnego konta premium, aby zalogować znalezienie kesza sklasyfikowanego jako premium. Wystarczy skorzystać z linka do wpisania logu, którego może Ci przesłać inny gracz.

Miłej zabawy!

 

Albo z aplikacji C:geo :)

Link to comment

Zazwyczaj skrytka premium jest podobnej jakości jak zwykłe.

Ale z Polski mam inne obserwacje. Aktualnie w Polsce są 293 skrytki premium (to mniej niż 1% wszystkich skrytek!), z czego niemal 230 zostało wyróżnionych favoritkami. W Polsce większość graczy zakładających premium robi to na skrytkach szczególnie kosztownych lub pracochłonnych (a więc zdecydowanie wyróżniających się jakością!) lub w miejscach szczególnie narażonych na zmugolenie, gdzie powtarzały się kradzieże lub niszczenie skrytek.

 

Na 7 sztuk znalezionych przeze mnie polskich keszy premium zaledwie dwie odbiegały ukryciem na plus od większości skrytek.

Edited by Miszczus
Link to comment

Na 7 sztuk znalezionych przeze mnie polskich keszy premium zaledwie dwie odbiegały ukryciem na plus od większości skrytek.

 

Przed chwilą przeprowadziłem dwa testy:

 

Test pierwszy:

Wybrałem sobie 7 sztuk spośród znalezionych przeze mnie polskich keszy premium. Wszystkie odbiegają ukryciem na plus od większości skrytek.

 

Test drugi:

Wybrałem sobie 7 sztuk (innych niż w pierwszym teście) spośród znalezionych przeze mnie polskich keszy premium. Żaden nie odbiega ukryciem na plus od większości skrytek.

 

Pozostałe 135 znalezionych i 140 jeszcze nie znalezionych nie brało udziału w testach.

Link to comment

Byłem ostatnio w Wilnie, ale miałem okazję znaleźć tylko 3 kesze. Wszystkie miały genialne, nie widziane przeze mnie do tej pory maskowania. Po powrocie do domu zorientowałem się, że wszystkie były PMO.

Jednakowoż mój pierwszy znaleziony PMO w Irlandii to był zwykły nano mikrus i jedyny powód, dla którego najprawdopodobniej był na taki ustawiony, to ograniczenie liczby wpisów w malutkim logbooku.

W Krakowie jakiś czas temu pewien użytkownik ustawił kesze na PMO, bo podejrzewał celowe niszczenie, zdecydowana większość z tych keszy to były opakowania po produktach z odzysku nie mających żadnej wartości materialnej ani wizualnej.

Powody ustawiania PMO są różne i nie gwarantują genialnego maskowania. Z resztą ilość FP też nie.

Link to comment

O faktycznie, nie wiedziałem, że tak można. :unsure:

Trzeba tylko znaleźć kogoś z "premium", no bo aby zalogować znalezienie, to najpierw trzeba kesza znaleźć, a do tego potrzebne są jakieś namiary.

 

Chociaż niektórym nie przeszkadza, że nie znaleźli. I tak logują. Znalazłem ostatnio taki wpis do jednej ze skrzynek w mojej okolicy: "Skrzynka "zaliczona" {FTF} podczas krótkiego pobytu na evencie Flisackim. Niestety nie mieliśmy [...] okazji się wpisać, a nawet zobaczyć na pewno interesujący pojemnik..."

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...