+the_speedaway Posted April 26, 2016 Share Posted April 26, 2016 Wij hebben net onze eerste cache gelegd en meteen een probleempje ervaren... Ter plekke namen wij de coördinaten op met onze dakota 20. Na het plaatsen op de site en het ter plekke gaan, merkten wij dat volgens deze coodinaten de cache 189 meter verder lag. Dat is natuurlijk erg vervelend voor onze medecachers wanneer zij reeds gingen zoeken... Nu hebben we deze gecorrigeerd met de coördinaten te nemen van google maps en deze blijken redelijk goed, met een afwijking van +/- 6 meter. Maar dat lijkt aanvaardbaar ? Is ok bij elke gps een verschil... Wie heeft er ervaring met de dakota 20 en kan ons eens simpel uitleggen hoe we best coördinaten opnemen ter plaatse ? Wat zou er kunnen foutgelopen zijn hier ? Bedankt alvast ! Quote Link to comment
+StefandD Posted April 26, 2016 Share Posted April 26, 2016 Kijk in de instellingen van je Dakota: - Of de kaartdatum op WGS84 staat. - Of de notatie op hddd° mm.mmm' staat. - Of 'zet vast op de weg' uitstaat. Verder: Leg je gpsr op de plek waar je de cache wil verstoppen en maak een waypoint aan. Laat dat waypoint over minimaal 100 metingen middelen. Hoe je dat doet staat in de gebruiksaanwijzing (ik heb geen Dakot, dus ik kan het je niet vertellen). Herhaal dit op verschillende dagen, verschillende tijdstippen en verschillende weersomstandigheden. Neem van al die verschillende metingen het gemiddelde. Coördinaten uit Google Earth halen is niet toegestaan. Quote Link to comment
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.