Jump to content

Wielki Czech w Polsce


Wiesia.K

Recommended Posts

Na pewno gratka dla wielu, nasz ulubiony czeski Kolega, MR Jonea , "znalazca" ponad 46000 skrytek zapowiedział się na kwietniowy event w Krakowie" Pod Widmowym Królem"..

Oj, bedzie sie działo... :laughing:

On już w Krakowie był. Mieliśmy potem w mieście parę fajnych keszy w postaci: worek strunowy + kartka papieru + drewniaczek. Czy tuż obok oryginalnych pojemników, tego nie pamiętam :)

Link to comment

Na pewno gratka dla wielu, nasz ulubiony czeski Kolega, MR Jonea , "znalazca" ponad 46000 skrytek zapowiedział się na kwietniowy event w Krakowie" Pod Widmowym Królem"..

Oj, bedzie sie działo... :laughing:

On już w Krakowie był. Mieliśmy potem w mieście parę fajnych keszy w postaci: worek strunowy + kartka papieru + drewniaczek. Czy tuż obok oryginalnych pojemników, tego nie pamiętam :)

Oj tam, zrobi się potem MT Jonea "in memoriam" CITO i wszystko wróci do normy. A gość jest gość. Niech przyjeżdża.

Postaramy się, by czuł się u nas dobrze.

Link to comment

A werg się nie zapowiedział z wizytą? Ten ma na Project-GC odznakę 9xdiament za ilość różnych dni kalendarzowych - czyli teoretycznie keszuje od ponad 9 lat (9x366 dni). Ale z danych wynika, że pierwsze znalezienie miał 21-04-2009, czyli niecałe 7 lat temu...

Albo otasparta? Taki sam przypadek - 9x366, tyle, że keszuje od nieco ponad 7 lat (09-11-2008).

Niedawno obaj łącznie grasowali w Warszawie... :)

Edited by Mroocheck
Link to comment

A werg się nie zapowiedział z wizytą? Ten ma na Project-GC odznakę 9xdiament za ilość różnych dni kalendarzowych - czyli teoretycznie keszuje od ponad 9 lat (9x366 dni). Ale z danych wynika, że pierwsze znalezienie miał 21-04-2009, czyli niecałe 7 lat temu...

Albo otasparta? Taki sam przypadek - 9x366, tyle, że keszuje od nieco ponad 7 lat (09-11-2008).

Ja bym jednak nie rzucał pochopnie podejrzeniami o świadome oszustwa czynione przez poszukiwaczy.

 

W tym przypadku - według mnie - przyczyny błędu należy szukać na stronie Project-GC i proponuję zgłosić ten błąd autorom tego serwisu, by się temu przyjrzeli i naprawili. Moje wątpliwości budzi nie tylko niezgodność historii znalezień na GC.com z badżem, ale też komentarz, jaki przy badżu się pojawia: "The Calendar CacherAwarded for finding caches on 3294 or more different calendar days / otasparta has 5123 and has the highest reward available" - wylicza ciągłość przez 14 lat(!), a wyświetla 9, twierdząc, że to maksimum.

 

Edit: Murazor ma rację, to nie jest badż za ciągłość, ale zakalendarz. Aczkolwiek jego interpretacja przez Project-GC mnie zaskoczyła. Dlaczego 366 nie jest wartością maksymalną? A skoro dopuszczamy pętle to na jakich zasadach i czemu tylko do 9 lat?

Jak by nie było, do wyjaśnienia w Project-GC, poszukiwacze nie są tu winni.

Edited by dadoskawina
Link to comment

"The Calendar CacherAwarded for finding caches on 3294 or more different calendar days / otasparta has 5123 and has the highest reward available" - wylicza ciągłość przez 14 lat(!), a wyświetla 9, twierdząc, że to maksimum.

 

Błędu nie widzę... Jeśli gość ma faktycznie ciągłość przez 14 lat, to ma diamenta z dziewiątką, bo wyższych stopni już nie ma.

Edited by Murazor
Link to comment

Nie użyłem słowa "oszustwo", a tym bardziej "świadome oszustwo". ;)

 

Możliwe, że mamy do czynienia z błędem GC-Project. Ale to nie do mnie (osoby postronnej) powinno należeć prostowanie takich rzeczy, tylko do "beneficjentów". Tyle, że wspomnianym przeze mnie dwóm panom z Czech jakoś to nie przeszkadza... :P

 

Ten ma na Project-GC odznakę 9xdiament za ilość różnych dni kalendarzowych - czyli teoretycznie keszuje od ponad 9 lat (9x366 dni).

 

Czemu? Teoretycznie wystarczy jeden rok (byle przestępny) i 9 znalezień w każdym dniu.

Jakim cudem? Odznaka The Calendar Cacher jest za ilość różnych dni kalendarzowych. To znaczy, że nie ma znaczenia ile keszy danego dnia podjąłem (od tego jest inna odznaka, The Busy Cacher), a jedynie - przez ile różnych dni znajdowałem skrytki.

 

"The Calendar CacherAwarded for finding caches on 3294 or more different calendar days / otasparta has 5123 and has the highest reward available" - wylicza ciągłość przez 14 lat(!), a wyświetla 9, twierdząc, że to maksimum.

 

Błędu nie widzę... Jeśli gość ma faktycznie ciągłość przez 14 lat, to ma diamenta z dziewiątką, bo wyższych stopni już nie ma.

A ja widzę.

Faceci keszują od 7 lat (jeden z tych dwóch poszukiwaczy od niecałych 7, drugi od trochę ponad 7). Widać to w ich profilach na gc.com i na Project-GC (pierwsze znalezienie - odpowiednio - 21-04-2009 i 09-11-2008). To jakim cudem mieliby mieć 9 (czy tym bardziej 14) lat?

Nieważne czy pod rząd, czy nie (od tego jest inna odznaka, The Daily Cacher), ale muszą mieć ponad 9 lat stażu, żeby mieć 9x366 dni i w efekcie odznakę The Calendar Cacher z (9). A jeśli nie pod rząd, to nawet więcej niż 9 lat stażu. Ani werg (kwiecień 2009) ani otasparta (listopad 2008) nie mają stażu 9 lat (o 14 już nie wspomnę). Gdzie tu logika?

Edited by Mroocheck
Link to comment

Ten ma na Project-GC odznakę 9xdiament za ilość różnych dni kalendarzowych - czyli teoretycznie keszuje od ponad 9 lat (9x366 dni).

 

Czemu? Teoretycznie wystarczy jeden rok (byle przestępny) i 9 znalezień w każdym dniu.

Jakim cudem? Odznaka The Calendar Cacher jest za ilość różnych dni kalendarzowych. To znaczy, że nie ma znaczenia ile keszy danego dnia podjąłem (od tego jest inna odznaka, The Busy Cacher), a jedynie - przez ile różnych dni znajdowałem skrytki.

 

Idąc tym torem rozumowania, żeby zdobyc podwójnego diamenta za Matrixa należałoby zaliczyć 162 różne kombinacje D/T B)

 

Tak jak w przypadku matrixa wielokrotny diament kalendarzowy jest zaimplementowany jako kilkukrotne wypełnienie tabelki - tym razem tabelki dni w roku, bez rozróżnienia z którego roku były to dni.

Edited by Murazor
Link to comment

Ten ma na Project-GC odznakę 9xdiament za ilość różnych dni kalendarzowych - czyli teoretycznie keszuje od ponad 9 lat (9x366 dni).

 

Czemu? Teoretycznie wystarczy jeden rok (byle przestępny) i 9 znalezień w każdym dniu.

Jakim cudem? Odznaka The Calendar Cacher jest za ilość różnych dni kalendarzowych. To znaczy, że nie ma znaczenia ile keszy danego dnia podjąłem (od tego jest inna odznaka, The Busy Cacher), a jedynie - przez ile różnych dni znajdowałem skrytki.

 

Idąc tym torem rozumowania, żeby zdobyc podwójnego diamenta za Matrixa należałoby zaliczyć 162 różne kombinacje D/T B)

 

Tak jak w przypadku matrixa wielokrotny diament kalendarzowy jest zaimplementowany jako kilkukrotne wypełnienie tabelki - tym razem tabelki dni w roku, bez rozróżnienia z którego roku były to dni.

Niekoniecznie. Sprawdziłem (przeczytałem sobie stosowną "aktualność" na Project-GC), że w takim przypadku jest tylko jedna możliwość - trzeba mieć 2x81, czyli podwojoną każdą kombinację Matrixa.

 

Ale do (9) The Calendar Cacher powinieneś mieć finalnie 9x 01.01., 9x 02.01., 9x 03.01. ....... 9x 31.12. De facto możesz to sobie zbierać nawet przez 15,5 roku (tyle ile istnieje geocaching), i możesz mieć na przykład 6x 01.01. (zamiast 9x 01.01.), ale za to odpowiednio więcej innego dnia (załóżmy, 12x 10.03. zamiast 9x 10.03.). Tyle, że krócej niż w 9 lat się tego przecież zrobić nie da. Czy się mylę?

Wyobraź sobie kalendarz na piętnaście lat, w którym masz zakreślić 3294 dni w taki sposób, aby było to jak najmniej lat. 9 lat bez przerwy to najkrótszy okres spełniający wymagania.

Edited by Mroocheck
Link to comment

"The Calendar CacherAwarded for finding caches on 3294 or more different calendar days / otasparta has 5123 and has the highest reward available" - wylicza ciągłość przez 14 lat(!), a wyświetla 9, twierdząc, że to maksimum.

 

Błędu nie widzę... Jeśli gość ma faktycznie ciągłość przez 14 lat, to ma diamenta z dziewiątką, bo wyższych stopni już nie ma.

 

Błąd jest na pewno, ale nie łapię idei tego badża w wersji z pętlami, więc trudno mi osądzić jaki.

 

1) Specyfikacja Badgegen mówi tyle:

The Calendar Cacher - awarded for finding caches on different calendar days

Różnych dni kalendarzowych jest 366. Nie ma więcej i już. Dlaczego zatem Project-GC w ogóle tego badża pętli?

Ja w swoich statystykach mam 365/366 i uznaję to za prawidłowe - brakuje mi znalezienia 29.II, a to, że mam dłuższą ciągłość, w niektóre dni mam więcej znalezień / znalezienia w różnych latach nie powinno mieć (i w moim przypadku nie ma) żadnego wpływu na wartość badża.

 

2) Dlaczego maksymalna wartość pętli to 9? Faktycznie tak jest i dotyczy to też innych badży. Ale - po pierwsze nie ma to żadnego logicznego wytłumaczenia, po drugie nie jest nigdzie wyjaśnione (przynajmniej nie w miejscach intuicyjnych) ani na stronie Project-GC ani na Badgegen.

 

3) Osoby, które mają znalezienia we wszystkie 366 dni w roku mają często diamenta zwielokrotnionego. Ale na jakiej zasadzie? To też nie jest nigdzie wyjaśnione.

Z analizy wyników oraz statystyk kolegi/kolezanki otasparta wynika, że chodzi o liczbę keszy znalezionych każdego dnia kalendarzowego.

Faktycznie:

5123 / 366 = 13.99.

Jeżeli spojrzymy na kalendarz znalezień otasparta, wszystko się wyjaśnia. Keszer ów ma tylko jeden dzień w kalendarzu z 13 znalezieniami. Każdego z pozostałych 365 dni znalazł co najmniej 14 keszy.

Tak samo są liczone pętle badża dla matriska D/T.

 

A 9 w kółku pojawia się dlatego, że dla Projekt-GC jest to maksymalna wartość badża jaką można osiągnąć.

 

Ufff.... zrozumiałem w trakcie pisania tego wywodu. Nie ma błędu w obliczeniach, ani w synchronizacji bazy danych. Błędem są niedostatki w dokumentacji oraz mylący komunikat.

 

Bo trudno uznać by zapis:

The Calendar CacherAwarded for finding caches on 3294 or more different calendar days

odzwierciedlał fakt, że chodzi o znalezienie w 366 różnych dni kalendarzowych, co najmniej 9 znalezień każdego dnia.

Link to comment

Na pewno gratka dla wielu, nasz ulubiony czeski Kolega, MR Jonea , "znalazca" ponad 46000 skrytek zapowiedział się na kwietniowy event w Krakowie" Pod Widmowym Królem"..

Oj, bedzie sie działo... :laughing:

On już w Krakowie był. Mieliśmy potem w mieście parę fajnych keszy w postaci: worek strunowy + kartka papieru + drewniaczek. Czy tuż obok oryginalnych pojemników, tego nie pamiętam :)

Oj tam, zrobi się potem MT Jonea "in memoriam" CITO i wszystko wróci do normy. A gość jest gość. Niech przyjeżdża.

Postaramy się, by czuł się u nas dobrze.

Thank you very much, I look forward to your event in Krakow, I like nice city Krakow, caches in Poland and Poland friends....and zapiekanki i žurek :-)

Link to comment

A werg się nie zapowiedział z wizytą? Ten ma na Project-GC odznakę 9xdiament za ilość różnych dni kalendarzowych - czyli teoretycznie keszuje od ponad 9 lat (9x366 dni). Ale z danych wynika, że pierwsze znalezienie miał 21-04-2009, czyli niecałe 7 lat temu...

Albo otasparta? Taki sam przypadek - 9x366, tyle, że keszuje od nieco ponad 7 lat (09-11-2008).

Niedawno obaj łącznie grasowali w Warszawie... :)

Werq i otasparta to ojciec i syn ;-)

Link to comment

A werg się nie zapowiedział z wizytą? Ten ma na Project-GC odznakę 9xdiament za ilość różnych dni kalendarzowych - czyli teoretycznie keszuje od ponad 9 lat (9x366 dni). Ale z danych wynika, że pierwsze znalezienie miał 21-04-2009, czyli niecałe 7 lat temu...

Albo otasparta? Taki sam przypadek - 9x366, tyle, że keszuje od nieco ponad 7 lat (09-11-2008).

Niedawno obaj łącznie grasowali w Warszawie... :)

Werq i otasparta to ojciec i syn ;-)

No tak, to wyjaśnia ich wspólne keszowanie. :)

Edited by Mroocheck
Link to comment

Otasparta a werg jsou blázni (zwariowany) a opravdu loví kešky každý den. MT Jonea je podvodník (oszust).

He, he nikt nie jest prorokiem we własnym kraju...

Poza tym nowe słówka do mojego czeskiego słownika weszły, ten podvodnik jest najlepszy!

Serdeczne pozdrowienia, prawda nas wyzwoli ;)

Link to comment

Licze, że to tylko pomyłka i zbieg okoliczności. :) Ale skoro widze tak zatytuowany wątek, to podłączę się z problemem.

 

Dzisiaj jegomość MiRe70 posługujący się językiem czeskim zaliczył hurtem 8 moich skrzynek na dość dużej powierzchni (tzn. zaliczył wirtualnie w necie). Za datę odwiedzin podał 4 lipca 2015 i wpadł dlatego, że jedna ze skrzynek została założona później a inne były chwilowo nieaktywne, zresztą jakoś nie pamiętam jego wpisów w przeglądanych innych logbookach. Wygląda na oszustwo pospolite. Zacząłem ręcznie usuwać jego wpisy, ale to trochę męczące, powiedzcie mi prosze, jak się hurtem pozbyć takiego nieproszonego gościa z logów? I jak reagować?

Link to comment

Licze, że to tylko pomyłka i zbieg okoliczności. :) Ale skoro widze tak zatytuowany wątek, to podłączę się z problemem.

 

Dzisiaj jegomość MiRe70 posługujący się językiem czeskim zaliczył hurtem 8 moich skrzynek na dość dużej powierzchni (tzn. zaliczył wirtualnie w necie). Za datę odwiedzin podał 4 lipca 2015 i wpadł dlatego, że jedna ze skrzynek została założona później a inne były chwilowo nieaktywne, zresztą jakoś nie pamiętam jego wpisów w przeglądanych innych logbookach. Wygląda na oszustwo pospolite. Zacząłem ręcznie usuwać jego wpisy, ale to trochę męczące, powiedzcie mi prosze, jak się hurtem pozbyć takiego nieproszonego gościa z logów? I jak reagować?

 

Wszystkie Twoje kesze znajdują się w promieniu zaledwie 20 km od Brzegu. Nawet uwzględniając, że część jest na terenach leśnych z dala od dróg, to całość jest do ogarnięcia w czasie krótszym niż pół dnia, a piszesz tu raptem o 8 skrytkach. Podejrzenie, na podstawie powyższych przesłanek, że człowieka wcale tam nie było, to zarzut trochę zbyt dużego kalibru. I nieuzasadniony.

 

Zalogował skrytkę założoną póżniej? Może mu się pomyliło z innym keszem? Zresztą widzę, że masz na swoich skrytkach logi FTF sprzed daty publikacji i Ci to nie przeszkadza.

Sam miałem takie sytuacje, że ktoś logował mi nie tą skrytkę co trzeba, bo w międzyczasie jedna została zarchiwizowana, a w okolicy pojawiła się inna. Były to zwykłe pomyłki, a nie celowe oszustwa.

 

"inne były chwilowo nieaktywne". Skąd liczba mnoga? Ja widzę, że w podanym czasie nieaktywna była tylko skrytka "lisie łąki". A i tu z logu nie wynika, że kesza nie było fizycznie w terenie.

 

Podsumowując: nie znam sytuacji i nie podejmuję się oceny czy powyższe logowania były zgodne z rzeczywistością (a jeśli nie były, to czy wszystkie czy tylko ich część i czy nieścisłości należałoby rozpatrywać w kategorii świadomego oszustwa czy raczej pomyłki), ale z pewnością oskarżenia rzucane są w tym wątku zbyt pochopnie.

 

PS. Jakis czas temu była dyskusja na lokalnej grupie szczecińskiej, że ktoś w ciągu jednego dnia zalogował całą Puszczę Bukową (to jest trail składający się z ok. 200 skrytek, rozmieszczonych w dość trudnym - leśnym i pagórkowatym terenie; jedynie część keszy da się podjąć z auta). Od razu pojawiły się liczne głosy, że to niemożliwe, kasujemy mu wszystkie logi w Szczecinie itp. Faktycznie zrobienie całości w jeden dzień to nie lada wyzwanie, ale w sprzyjających warunkach pogodowych dobrze wytrenowany zawodnik jest w stanie sobie poradzić.

Akurat miałem okazję kilka dni później keszować w tej puszczy, z ciekawości więc patrzyłem na wpisy. W tym konkretnym przypadku faktycznie było to po części oszustwo - wpisy tego człowieka były chyba wyłącznie w keszach dostępnych z auta. Ale to można powiedzieć dopiero po weryfikacji wpisów w fizycznym logbooku. Kasowanie a'priori wszystkich logów nie jest dobrym rozwiązaniem.

Link to comment

dadoskwina ja niesety znam masę takich sytuacji, w kij ludzi oszukuje tylko po to żeby sobie zaliczyć jakąś odznakę, pokazać ludziom że jest się super fajnym i najlepszym w okolicy. Czy to za ciągłość znalezień przez cały rok czy za coś innego. I nie powiesz mi że są to przypadkowe działania. Jeden prosty przykład z okolicy bo nawet nie chce mi się więcej pisać w tym temacie:

 

Project GC, ciągłość znalezień idzie bardzo ładnie

Sprawdzamy więc jeden z logów, problem w tym że koledzy napisali z kim i kiedy znaleźli tego kesza

Drugi log, znalezione znowu wspólnie z kolegami ale o dziwo tu jest jeszcze inna data w logu

 

Moim zdaniem część osób robi to nieświadomie, są to zazwyczaj nowe osoby ale nikt mi nie powie, że zawodowcy się tak mylić mogą, oni idą tylko na cyferki i odznaki niestety ...

Link to comment

Jeden prosty przykład z okolicy bo nawet nie chce mi się więcej pisać w tym temacie:

A skąd wiesz, że pierwsza wizyta nie była li-tylko towarzyska, a w oznaczone dni nie pojechał po raz drugi, żeby się wpisać do logbooka?

 

Oczywiście, że oszustwa się zdarzają i jak komuś się chce, niech je skrupulatnie weryfikuje, wyjaśnia z logującym itp. Protestuję jedynie przed wyciąganiem pochopnych wniosków i oczernianiem ludzi na podstawie niesprawdzonych przesłanek. Wracając do przytoczonego przeze mnie przykładu Puszczy Bukowej - niepodważalnym argumentem dla kasujących w ciemno wszystkie logi rzeczonego keszera było twierdzenie, że "w ciągu jednego dnia da się tam zdobyć maksymalnie 50 keszy". Ja znalazłem 70 w pięć godzin.

 

To jest tylko zabawa. Nie ma mowy o żadnej uczciwej rywalizacji w sytuacji gdy organizatorzy eventów rozdają prezenty w postaci kilkudziesięciu gwarantowanych {FTF}-ów. Aby nikt postronny nie zwędził FTF-a sprzed nosa, współrzędne rozdaje się jeszcze przed publikacją. Gdzie tu uczciwość, jeśli zagadkę o wycenie D=5 rozwiązuje tylko jedna osoba, a cała reszta przytula się do uzyskanych współrzędnych? Czy naprawdę jest w porządku logowanie znalezienia skrytki nadrzewnej, jeżeli pełniło się rolę tylko asekuranta (osoby, która sobie stoi na dole i grzebie w nosie)? Niektórzy rozdają gwiazdki dając wysokie wyceny dla keszy naprawdę trywialnych, wpisują fikcyjne atrybuty, ustawiają dziwne nazwy tylko po to, żeby komuś pasowały do challenga... Czy to jest w porządku, gdy na 50 "znalazców" tylko jedna osoba ma kesza w ręce, a w logbooku zamiast 50 wpisów pozostają zdawkowe "event team"? Albo jedzie 5 osób autem, a po kesza wysiada tylko jedna?

 

Wszystkie powyższe sytuacje są akceptowane przez regulamin GC.

 

Skoro tyle oszustw jest legalnych i społecznie akceptowanych, nie mam najmniejszej ochoty bawić się w świętą inkwizycję i weryfikować wpisy w logbooku sprawdzając czy aby ktos wpisał się pełnym nickiem i czy data na pewno się zgadza. Kiedyś z ciekawości sprawdziłem przypadkowy logbook u siebie na Wałach: Na około 60 wpisów było kilka zalogowanych on-line bez wpisu w papierowym logbooku. Ale były też wpisy w drugą stronę: na papierze tak, a na stronie już nie. Tych oszustów co fizycznie znajdują, a nie logują on-line też by trzeba pogonić, nie?

Link to comment
Some people spend money that they don't have, for things that they don't need, to impress people that they don't like.

 

I podobnie jest z keszerami - logują kesze, których nie znaleźli, dla badży, których nie potrzebują, aby zaimponować ludziom, których nie lubią.

Każdy sobie może - mniej lub bardziej świadomie - takie osoby zaszufladkować i przykleić etykietkę podvodníka, blázna czy niedoścignionego wzoru.

Link to comment
Some people spend money that they don't have, for things that they don't need, to impress people that they don't like.

 

I podobnie jest z keszerami - logują kesze, których nie znaleźli, dla badży, których nie potrzebują, aby zaimponować ludziom, których nie lubią.

 

He, he, dobre!

Link to comment

Oszust oszukuje przede wszystkim sam siebie, i sobie psuje grę, bo nie będzie wiedział, co znalazł, a co nie. Zalogowanie marnych keszy z okolicy w celu 'wyczyszczenia mapki' wg tego kryterium jestem jeszcze w stanie zrozumieć (chociaż jest opcja 'ignore' która robi to samo o wiele lepiej).

Geocaching to rozrywka terenowa. Rozgrywanie go przed komputerem jest dość smętne (dlatego trzymam się z daleka od zagadek).

A co do dupereli typu czy data logowania się zgadza - jakie to ma znaczenie? Nie każdy keszuje z Garminem i loguje GSAKiem. Jak ktoś loguje przez stronkę, na podstawie notatek, to może nawet nie pamietać co jakiego dnia zalogował i zaloguje w dniu bieżącym. Komu stanie się z tego powodu krzywda? Regulamin wymaga jedynie wpisu fizycznego, data jest takim samym dodatkiem jak np komentarz - a ile osób wpisuje obecnie cokolwiek poza nickiem, datą i ew. TFTC?

Link to comment

To samo bylo na moim keszu- "znalazl", mimo ze kesz zawieszony i w serwisie. Kiedy skasowalam ten log, napisal do mnie, ze przeciez zostawil strunowke z karteczka. Sama nie wiem co o tym myslec ;)

Że zostałaś wyróżniona, ponieważ w strunówce zapewne jest unikatowy drewniaczek z wygrawerowaną dużą liczbą w pełnych tysiącach. Powinnaś teraz jechać w teren, podłożyć właściwy pojemnik, drewniaczka sobie wziąć na pamiątkę i pochwalić się tutaj jakie numery na drewniaczkach teraz "chodzą" (na evencie w Zimnej Wodzie "chodziło" 38000).

 

Polecam też kontrolę wszystkich pozostałych keszy pod kątem podobnych strunówek.

Link to comment

Wszystkie Twoje kesze znajdują się w promieniu zaledwie 20 km od Brzegu. Nawet uwzględniając, że część jest na terenach leśnych z dala od dróg, to całość jest do ogarnięcia w czasie krótszym niż pół dnia, a piszesz tu raptem o 8 skrytkach. Podejrzenie, na podstawie powyższych przesłanek, że człowieka wcale tam nie było, to zarzut trochę zbyt dużego kalibru. I nieuzasadniony.

Nieuzasadniony?

Grzecznie, a może niegrzecznie, zauważę, że broniąc oszusta, nawet w dobrej wierze, wcześniej czy później można samemu stracić reputację. :-P

 

Oczywiście, wskazany przez Ciebie przykład pomyłki, jak najbardziej jest możliwy. Dziękuję za tę uwagę. Sam nawet logowałem coś z wakacji, bo wtedy nie było prądu/czasu/zasięgu sieci. I każdy może popełnić błąd. Ale nawet oszukiwać/mylić się trzeba z umiarem. A jak się przekroczy normy przyzwoitości, to nie potrzeba dowodów, by kogoś nazwać podvodnikiem. Wystarczą liczne poszlaki.

 

Jeśli chcesz go dalej bronić, to rzucam Ci wezwanie, przyjedź na miejsce i udowodnij sobie, że da się w ciągu doby zaliczyć na poligonie tyle keszy ile ten podvodnik "zaliczył". A oprócz 8 moich, zaliczył 6 innych w tym kompleksie tego dnia. :)

Link to comment

przyjedź na miejsce i udowodnij sobie, że da się w ciągu doby zaliczyć na poligonie tyle keszy ile ten podvodnik "zaliczył". A oprócz 8 moich, zaliczył 6 innych w tym kompleksie tego dnia. :)

Z przyjemnością. I tak się na te kesze wybierałem. Jeżeli masz na myśli konkretne skrytki, prześlij mi listę.

Link to comment

Jeśli chcesz go dalej bronić, to rzucam Ci wezwanie

;-) dadoskawina w ciągu 24h znajdzie wszystkie i jeszcze z 30 po drodze.

 

Nie są to kesze na tyle wymagające żeby nawet na piechotę ich nie "zrobić" w jeden dzień. Chętnie się zmierzę po opublikowaniu finału (kody pogubiłem, więc będę musiał te znalezione jeszcze raz odwiedzić).

Link to comment

Ok. Panowie, Stryker, Dadoskawina. :) Proszę o chwilę cierpliwości, przymierzam się do opublikowania "geościeżki" czy też "power triala", więc będzie okazja. Ale muszę jeszcze dzieło dokończyć, uzupełnić okradzione, no i ufundować jakieś konkretne nagrody dla zdobywców tej ostatniej skrytki, której lokalizację będzie można ustalić z kodów znajdujących się w keszach na poligonie.

Link to comment

Melduję, że FINAŁ został wysłany do reviewiera, a więc powienien się niebawem pojawić. Od jutra będzie w terenie do wzięcia.

Najpierw musi być w terenie a dopiero potem wysyłaj do Reviewera, nie odwrotnie! Przeczytaj sobie np. regulamin. Albo pomyślo tych, co pojadą na szukać FTFa gdy nie ma pojemnika w terenie.... :anibad:

Link to comment

Melduję, że FINAŁ został wysłany do reviewiera, a więc powienien się niebawem pojawić. Od jutra będzie w terenie do wzięcia.

Najpierw musi być w terenie a dopiero potem wysyłaj do Reviewera, nie odwrotnie! Przeczytaj sobie np. regulamin. Albo pomyślo tych, co pojadą na szukać FTFa gdy nie ma pojemnika w terenie.... :anibad:

Jak znam życie, to w terenie zdąży pokryć się pleśnią i patyną, zanim przejdzie weryfikację. Więc spokojnie. Reviewer już znajdzie sposób, by było wszystko zgodne z regulaminem. (Ale to chyba nie ten wątek.Sorry)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...