Jump to content

odarchiwizowanie skrytek


toczygroszek

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie dotyczące najnowszej decyzji Groundspeaka, wedle której nie można odarchiwizować zarchiwizowanej skrytki. Informacja jest bardzo lakoniczna, a podany link, pod którym rzekomo można znaleźć więcej informacji, nie zawiera wcale więcej informacji. W związku z tym mam kilka pytań.

1. Czy zapis ten dotyczy także skrytek zarchiwizowanych przed 23.12.2015?

2. Proszę doprecyzować, co to znaczy, że skrytka została zarchiwizowana z powodu braku serwisu - czy chodzi o to, że zaginęła, czy inne przypadki też wchodzą w grę?

3. Czy można w miejsce zarchiwizowanej założyć nową, zupełnie identyczną skrytkę?

Link to comment

Pytanie powinno być skierowane gdzie indziej - osoby decyzyjne z pewnością nie czytają tego forum ;-)

 

Możemy sobie najwyżej własne domysły popisać, więc proszę bardzo:

1. Tak - zapis ma na celu powstrzymanie wskrzeszania keszy, o których ktoś zapomniał, nagle mu się przypomniało i ukrywa po latach nowy pojemnik (= de facto zakłada nową skrytkę)

2. Z powodu "innych przypadków" (pełny logbook, brak pokrywki, pęknięty pojemnik, coś jeszcze?) niż zaginięcie kesz nie musi (a wręcz nie powinien) być deaktywowany a już na pewno nie archiwizowany

3. No proszę Cię ;-) To pytanie potraktuję po prostu jako żarcik.

Link to comment

Ok, czyli:

 

Użytkownik założył kesza w 2008 roku, w 2010 zabawę porzucił, w 2011 kesz znika, po pięciu DNFach ktoś loguje NA, rev archiwizuje.

 

W 2015 inny użytkownik stwierdza, że jednak kesza zreaktywuje - dodaje wpis, że pojemnik jest na miejscu, pisze do reviewera i kesz zostaje wskrzeszony?

Link to comment

Ja to się obawiam, że z powodu tej decyzji może nastąpić fala "wirtualnych" serwisów, bo zanim kolejny szukający zgłosi problem to się trochę czasu zyska... A z drugiej strony, żeby wyczyścić mapę będzie trzeba po kilka razy jeździć w to samo miejsce, bo "reaktywacja" będzie nowym keszem... Ale zwolennicy statystyk będą zadowoleni :-)

Link to comment

Archiwizować i w tym samym miejscu zakładać nowego kesza nawet bez wymiany pojemnika można było.. od zawsze.

 

Co więcej, jakiś Niemiec wpadł już na pomysł "ciekawszy" - w opisie skrytki był link do zarchiwizowanej, która była w tym samym miejscu + informacja, że można sobie zalogować znalezienie obu.

Czyli na upartego nawet traili robić nie trzeba - wystarczy w tym samym miejscu publikować i archiwizować kesze. W ostatnim podać linki lub wręcz fragment do zaciągnięcia do field notes i voila - jeden wpis, +100 do statystyk ;-)

Link to comment

Na tym forum jeden z recenzentów umieścił informacje na ten temat ale w dziale zablokowanym dla zwykłych użytkowników, więc pytam. Pytanie moje jest zasadne, bo mam aktualnie dwie zarchiwizowane skrytki, które chcę reaktywować. Dla mnie założenie nowej zamiast odarchiwizowanie to nie robi żadnej różnicy, właściwie nawet lepiej, bo zyskuję 1 kesza do statystyk, ale chciałbym wiedzieć, co robić dokładnie. O motywacje takiego zapisu nawet nie pytam, choć kompletnie nie rozumiem co to ma dać i w czym przeszkodzić. No może tyle, żeby zmobilizować ownera do szybkiej reakcji w przypadku awarii kesza, bo już nie będzie myślenia "nawet jak pójdzie do archiwum, to nic straconego". Tylko że nadal jest "nic straconego", bo można założyć nowy, zupełnie identyczny kesz w tym samym miejscu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...