Jump to content

MEGA w Polsce?


GeoLog81

Recommended Posts

Od czasu do czasu przewija się nieśmiało temat MEGA w Polsce. Spider coś wspominał, że wierzy, że niedługo się zdarzy. Na grupie FB też padł taki temat, ale szybko umarł śmiercią naturalną.

 

Z tego co widzę to w Polsce odbyły się już 2 MEGA: w Zabrzu i w Górznie, ale one były jakieś "dziwne": żadne z nich nie osiągnęło nawet połowy regulaminowo wymaganych 500 uczestników. Więc pierwsze pytanie, jak one w ogóle się odbyły? Czy Groundspeak zrobił wyjątek dla Polski, jako kraju, w którym geocaching zasadniczo dopiero kiełkuje? Czy fakt tak niskiej jak na MEGA frekwencji może sprawić, że kolejny potencjalny MEGA będzie traktowany surowiej niż to ma miejsce w krajach sąsiednich?

Link to comment

W Górznie, z tego co pamiętam, ikonka pojawiła się już po fakcie, na podstawie dokumentacji z fizycznego logbooka, gdzie faktycznie zebrano ponad 500 wpisów uczestników wydarzenia (osób, a nie nicków na GC).

Wówczas obowiązywał inny (łagodniejszy) regulamin mega eventów. Obecnie uzyskanie ikonki po evencie jest niemożliwe.

 

W Zabrzu centrala zgodziła się przyznać ikonkę mega po osiągnięciu liczby 250 "will attend". A to dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatorów.

Edited by dadoskawina
Link to comment

W Górznie, z tego co pamiętam, ikonka pojawiła się już po fakcie, na podstawie dokumentacji z fizycznego logbooka, gdzie faktycznie zebrano ponad 500 wpisów uczestników wydarzenia (osób, a nie nicków na GC).

Wówczas obowiązywał inny (łagodniejszy) regulamin mega eventów. Obecnie uzyskanie ikonki po evencie jest niemożliwe.

 

W Zabrzu centrala zgodziła się przyznać ikonkę mega po osiągnięciu liczby 250 "will attend". A to dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatorów.

 

W Górznie ikonka zmieniła się ostatniego dnia po tym jak przesłaliśmy skany fizycznego logbooka do Groundspeaka.

 

Według mnie na MEGA w Polsce nie powinniśmy się w ogóle napinać, nie widzę powodu.

Link to comment
Według mnie na MEGA w Polsce nie powinniśmy się w ogóle napinać, nie widzę powodu.
Też tak uważam - ważniejsze jest zrobienie dobrego eventu, a nie zdobycie dla niego znaczka MEGA. Jak będą dobre, to z czasem same z siebie przyciągną tylu chętnych, że wystarczy na zanaczek.
Link to comment

A właśnie, jak to się stało, że wpisów fizycznych było znacznie więcej niż online? Czy to za sprawą kont teamowych, czy było też wiele osób 'z zewnątrz', które wpisały się do logbooka, ale nigdy nie utworzyły konta na geocaching.com?

 

Moim zdaniem napinać się nie ma co (zwłaszcza że napinaniem się tu nic nie osiągnie) ale warto mieć na uwadze, nie tyle nawet samo MEGA, co fakt, że Polska może być atrakcyjnym miejscem do keszowania dla turystów z zagranicy.

Link to comment

A właśnie, jak to się stało, że wpisów fizycznych było znacznie więcej niż online? Czy to za sprawą kont teamowych, czy było też wiele osób 'z zewnątrz', które wpisały się do logbooka, ale nigdy nie utworzyły konta na geocaching.com?

Poproś organizatorów, żeby Ci udostępnili logbook i sobie policz. Nikt tego za Ciebie nie zrobi, bo i po co? Jakie to ma teraz znaczenie?

Link to comment

Z tego co widzę to w Polsce odbyły się już 2 MEGA: w Zabrzu i w Górznie, ale one były jakieś "dziwne": żadne z nich nie osiągnęło nawet połowy regulaminowo wymaganych 500 uczestników.

Rozwiązując jedną taką zagadkę, przebiłem się przez listingi chyba wszystkich MEGA organizowanych w Europie. I stwierdzam, że całkiem sporo było takich niedoreprezentowanych. Nawet w Niemczech. A rekordzista ma ledwie 160 logów "attended".

Link to comment

Z tego co widzę to w Polsce odbyły się już 2 MEGA: w Zabrzu i w Górznie, ale one były jakieś "dziwne": żadne z nich nie osiągnęło nawet połowy regulaminowo wymaganych 500 uczestników.

Rozwiązując jedną taką zagadkę, przebiłem się przez listingi chyba wszystkich MEGA organizowanych w Europie. I stwierdzam, że całkiem sporo było takich niedoreprezentowanych. Nawet w Niemczech. A rekordzista ma ledwie 160 logów "attended".

 

To chyba jednak nie przebiles sie przez wszystkie megaeventy. Ja uczestniczylam w spotkaniu o statusie mega, w ktorym zalogowalo uczestnictwo (do tej pory) 99 uczestnikow. Ale tez nie odwaze sie powiedziec, ze to na pewno "rekordzista". Samo spotkanie bylo rewelacyjne i nie dlatego na nie pojechalam, ze mialo status mega, ale dlatego ze ciekawie sie zapowiadalo i takie tez sie okazalo. A ze osob, ktore to doecnily bylo niewiele? Co z tego?

Ps. Nigdy wczesniej ani pozniej nie slyszalam, by ktos na spotkaniu zamawial geoketchup :anicute:

Link to comment

To chyba jednak nie przebiles sie przez wszystkie megaeventy. Ja uczestniczylam w spotkaniu o statusie mega, w ktorym zalogowalo uczestnictwo (do tej pory) 99 uczestnikow.

Który? Wśród tych, które zalogowałaś, nie znalazłem takowego.

W mojej poprzedniej wypowiedzi mogę się mylić - nie przebiłem się przez wszystkie, ale przez "chyba wszystkie" (precyzyjniej byłoby napisać "prawie wszystkie", czyli wszystkie poza skończoną ilością :laughing: ). Zresztą nie dokładne liczby są tu ważne. Zwracam ta wypowiedzią uwagę na fakt, że MEGA mające istotnie mniej niż 500 logów "attended" zdarzają się stosunkowo często i nie jest to jakieś kuriozum charakterystyczne tylko dla naszych rodzimych mega-spotkań.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...