Jump to content

Zaoczne logowanie przedmiotów podróżnych


Spider

Recommended Posts

Uprzejmie proszę o nie logowanie moich przedmiotów podróżnych bazując na kartkach z kodami udostępnianymi na eventach, na których tych przedmiotów nie ma. Ja wiem, że dla niektórych statystyki geocachingowe są najważniejsze w życiu, ale takie działania są "lekko" żenujące...

Link to comment

Uprzejmie proszę o nie logowanie moich przedmiotów podróżnych bazując na kartkach z

Ogolnie słuszna idea, ale... jak się loguje masowo, to nie widać kto jest właścicielem, obawiam się,że i tak będziesz musiał wywalać takie logi jeden po drugim i w ten sposób dawać logującym do zrozumienia co o tym myślisz... :blink:

Link to comment
Ogolnie słuszna idea, ale... jak się loguje masowo, to nie widać kto jest właścicielem

No właśnie... Pytanie po co masowe logowanie przedmiotów których większości się nie widziało na oczy lub widziało przez 5 sekund. Ja loguję tylko te które przeniosłem pomiędzy skrytkami, ale oczywiście jak ktoś lubi logować "spotkania" to jego sprawa, byle żeby były one rzeczywistymi spotkaniami a nie odczytanymi kodami z kartki.

 

obawiam się,że i tak będziesz musiał wywalać takie logi jeden po drugim i w ten sposób dawać logującym do zrozumienia co o tym myślisz... :blink:

Tak właśnie robię :laughing: Ale niektórzy się bulwersują...

Link to comment

Ja też takie "zaoczne" odkrycia swoich trackabli wywalam. Zdarzyło mi się na przykład, że geocoiny, które pokazałem w Warszawie, ktoś potem odkrywał w Górznie.

 

A i zdarza się tak, że ktoś mój log odkrycia wywali, czym się jednakowoż nie bulwersuję. B) Problem w tym, że jak ktoś na spotkaniu ma album czy skrzynkę z geocoinami, które sobie przeglądam, z dołączoną listą, to nie weryfikuję przecież na miejscu które geocoiny z listy w istocie w tej skrzynce czy albumie są. Udostępnianie cudzych kodów do odkrycia to "zły geocachingowy uczynek" i pretensje raczej w stronę nieuprawnionych udostępniaczy należy kierować. Same zaś listy - oczywiście własnych przedmiotów podróżnych - to spore ułatwienie i rzecz godna ze wszech miar pochwały; funkcjonuje to na świecie w najlepsze. Czasem niestety trzeba nadużycia kasować, ech.

Link to comment

No więc właśnie... Po ostatnim weekendzie w Krakowie, mam kilkanaście zdjęć takabli, 2 strony w notesie z odpisanymi numerami i 3 zdjęcia list... Gdziś wśród tych numerów jest numer Trakabla Spidera... Taka sytuacja...

A jeszcze na dodatek logując poprzez Project-GC wywaliło mi 15 błędnych numerów... i już nie wiem czy to literówki czy całe błędne numery...

Link to comment

Uprzejmą prośbę należałoby skierować do Groundspeaka o całkowite 'wywalenie' trackabli z API, zarówno logowania, jak i zwracania liczby 'odkryć'.

 

Rozwiąże to problem masowego logowania (gdy będzie się dało tylko indywidualnie, przez stronę) oraz 'nabijania' statystyk do 'badży'.

 

Tyle że pewnie przy okazji liczba jakichkolwiek logów, łącznie z przenosinami, 10x spadnie. Bo porównując, jak chętnie są przenoszone Geokrety oraz jak bardzo ludziom zależy na samy TB (np TB ma prośbę o dołączanie zdjęć, a na 100 logów w galerii jest może jedno) a ilu chodzi tylko i wyłącznie o nabijanie numerków.

Link to comment

Moje Travel Bugi są logowane jako odkryte na tym evencie a fizycznie w tym czasie były u mnie w plecaku 450km od Krakowa.

Te same 450km dalej był widziany rzekomo mój jeden coin. Ciekawe, że tylko jeden, bo wszystkie inne (łącznie z kodem "koszulkowym") wspaniałomyślnie udostępnił ktoś, kto był na evencie w Gdańsku. Logujący przeprosił i jednego loga usunął, chociaż nie przyznał się skąd dostał listę.

 

Poza kasowaniem takich logów i natarciem uszu temu, kto kody nielegalnie udostępnił (jak się delikwenta złapie) nie ma co innego z tym robić.

 

Kilka trackabli * kilku(nastu) użytkowników * wielokrotne logi (wczoraj rekordzista zalogował mi jednego 4x, w ciągu dwóch minut) - ręczne usuwanie tego to jakaś masakra..

 

Faktycznie najlepszą opcją byłoby wywalenie trackabli z API, albo (nieco złośliwie) dziesięcioznakowa captcha dla każdej sztuki przy logu discover.

Link to comment

@Stryker - to, że zostały zalogowane kilka razy przez jedną osobę to nie wina tej osoby a niestety narzędzia za pomocą którego to zostało zrobione. Na 99% to wina narzędzia ze strony Project-GC - coś się "popsuło" i ludzie dostali masę logów powtórzonych kilkukrotnie.

Link to comment

Po ostatnich eventach w Niemczech wyszło, że krąży sobie tam lista zawierająca ponad 3200 kodów trackabli, które następnie są masowo logowane. To już przekręt na całego. Listy stanowią duże ułatwienie jeżeli zawierają kody przedmiotów obecnych na spotkaniu, następnie logowanych przez uczestników (nie ma sensu, żeby każdy uczestnik spisywał każdy kod) albo też jeśli towarzyszą albumowi z czyjąś kolekcją coinów. Dopisywanie do takich list kodów przedmiotów, których faktycznie tam nie było, jest sprawą naganną, ale trudno mi winić logującego użytkownika, ze nie sprawdza takich list kod po kodzie (przeczyłoby to sensowi list w ogóle). Natomiast wzięcie listy z ponad tysiącem kodów do masowego logowania to ewidentne oszustwo z premedytacją. Od niego już tylko krok do wygenerowania wszystkich możliwych kodów (zwłaszcza tych składających się z samych cyfr albo zaczynających się na PC) i wrzucanie wyników generacji do masowego logowania na chybił trafił...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...