Jump to content

"Most countries in a day"-túra


Harkaboy

Recommended Posts

Sziasztok!

 

December végén kezdtem el a Geocaching-et és nagyon megszerettem ezt a játékot. Igaz még csak 134 találatom van, de úgy gondolom, hogy elég jól megértettem a játék lényegét. Nem tudom, hogy Magyarországon hogy van, de Norvégiában (ahol élek) van sok Mystery cache amit "challenge cache"-eknek hívunk és azt foglalják magukba, hogy a láda a feltöntetett koordinátákon vannak, viszont ahoz, hogy logolhassa az ember valamilyen kihívást teljesítenie kell.

 

Én szeretnék teljesíteni kihívásokat amiken meg van adva, hogy egy naptári nap alatt minél több különböző országban találjon az ember egy cache-t. Legyen az 3, 4 vagy 5 különböző ország. Meg amúgy is szépen nézne ki, ha minél több ország ott lenne a "Most countries in a day" címszónál a stat-ok között. Mondjuk a Project-GC-n.

nkRP0yo.jpg

 

Itt Norvégiában van jó pár cacher-barátom, de Magyarországon nemigen és ezért gondoltam csinálok egy fórum bejegyzést, hogy ki lenne benne egy ilyen túrában. Ezekben az időpontokban leszek Magyarországon:

 

  • Június 15 - Július 6.
  • Július 22 - Augusztus 9.
  • Augusztus 18 - Augusztus 31.

 

Úgy gondoltam, hogy 3-4-en csinálhatnánk egy autós túrát úgy, hogy mondjuk Lengyelország déli részére elmennénk a kiszemelt nap előtti este/éjjel, aztán pontban éjfélkor aláírjuk az első logbook-ot ott, majd pedig indulnánk azonnal Szlovákián, Ukrajnán és Magyarországon keresztül Romániába. Onnan irány Szerbia, Horvátország, Szlovénia, majd pedig Ausztria és Csehország. (Meglehet, hogy még ha felváltva vezetünk is 24 órán keresztül akkor sem sikerül mind az összes országba eljutni, de jó lenne a lehető legtöbbe.)

 

Ez így 10 ország. Azért kicsit szépen mutatna a stat-ok között, ha ez mind sikerülne egy nap alatt. [:

 

Kérlek írjátok le, hogy mi a véleményetek a dologról. Nagyon szívesen várom az ötleteket meg a kritikákat.

 

Üdv,

Daniel Harka (Harkaboy)

Edited by Harkaboy
Link to comment

Szia Harkaboy!

 

Nem tudom mekkora fórumpezsgéshez vagy hozzászokva, de ezen a fórumon mostanában elég gyenge az élet, bár időnként benéz valaki...

Magáról a challenge-ről Hallottam, de még nem volt hozzá szerencsém. Ugy tudom Tas és Gabi (ramgab) farigcsált valami ilyesmit.

Szóval, kitartás és legy türelemmel előbb-utóbb biztosan kapsz értelmes valaszt is a felvetésedre.

Happy caching: halaszkiraly

Link to comment

Szia Harkaboy!

 

Nem tudom mekkora fórumpezsgéshez vagy hozzászokva, de ezen a fórumon mostanában elég gyenge az élet, bár időnként benéz valaki...

Magáról a challenge-ről Hallottam, de még nem volt hozzá szerencsém. Ugy tudom Tas és Gabi (ramgab) farigcsált valami ilyesmit.

Szóval, kitartás és legy türelemmel előbb-utóbb biztosan kapsz értelmes valaszt is a felvetésedre.

Happy caching: halaszkiraly

 

Nem is baj. Elvégre is nem 20-25 emberről van szó, hanem 2-3-ról. Úgyhogy én már akkor boldog leszek, ha az összejön. [:

 

Köszönöm.

 

Edit: Van amúgy valami aktív Facebook csoport ahol magyar cacherek vannak? (Igen. Már kerestem, de nem találtam.)

Edited by Harkaboy
Link to comment

Nekem egy 4 országos túra összejött (Magyarország-Ausztria-Szlovéni-Horvátország), ennyi nekem elég isvolt :rolleyes:

Ha szabad tanácsot adnom: Ukrajnát midnenképpen, Szerbiát csak nagy valószínűséggel ki kell hagyni a számításból, mivel a határátlépés igencsak hosszú időt vesz igénybe.

Link to comment

Nekem egy 4 országos túra összejött (Magyarország-Ausztria-Szlovéni-Horvátország), ennyi nekem elég isvolt :rolleyes:

Ha szabad tanácsot adnom: Ukrajnát midnenképpen, Szerbiát csak nagy valószínűséggel ki kell hagyni a számításból, mivel a határátlépés igencsak hosszú időt vesz igénybe.

 

Köszönöm szépen a jó tanácsot. [:

Link to comment

Nekem egy 4 országos túra összejött (Magyarország-Ausztria-Szlovéni-Horvátország), ennyi nekem elég isvolt :rolleyes:

Ha szabad tanácsot adnom: Ukrajnát midnenképpen, Szerbiát csak nagy valószínűséggel ki kell hagyni a számításból, mivel a határátlépés igencsak hosszú időt vesz igénybe.

 

Köszönöm szépen a jó tanácsot. [:

 

Néhány évvel ezelőtt biztosan benne lettem volna, de már csak ezért nem autokáznék két napon keresztül.

Sok sikert

Link to comment

kisse tavol vagyok ahhoz higy ebben reszt vegyek. de ha mar tervezgetes.

A nemet har kozleben kellene kezdeni. Lengyelorszag. nemetorszag cseh szlovak magyar ausztria szolvenia hirvat a sztradakkal talan belefer egy napba. igaz ez csak 8 orszag

Link to comment

kisse tavol vagyok ahhoz higy ebben reszt vegyek. de ha mar tervezgetes.

A nemet har kozleben kellene kezdeni. Lengyelorszag. nemetorszag cseh szlovak magyar ausztria szolvenia hirvat a sztradakkal talan belefer egy napba. igaz ez csak 8 orszag

 

Persze. Nyugodtan. Szívesen veszek minden észrevételt. [: Igen, az sem hangzik rosszul. Örülnék én annak a "csak 8 ország"-nak. d: Esetleg ha valamikor visszalátogatsz az államokból és vevő vagy a dologra akkor intézhetnénk valamit. [: Bár nem gondolom, hogy erre "pazarolnád" az idődet, ha már egyszer Magyarországon vagy. [:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...