Jump to content

Wybór kraju/województwa wg. wsp. listingu czy finału?


GeoLog81

Recommended Posts

W przypadku multi, które kończą się na terenie innego województwa ew. kraju niż się zaczynają, co trzeba wybrać jako kraj w którym znajduje się multi?

 

Czy powinien to być zawsze kraj/województwo, gdzie znajduje się finał, niezależnie od tego, ile stacji wirtualnych/fizycznych znajduje się poza jego granicami, czy mam swobodę wyboru?

 

Czy to, do której grupy reviewerów listing trafi, zależy od wyboru tego kraju, czy od współrzędnych, gdzie umieszczę ikonkę na mapie?

Link to comment

Tu masz przykład:

http://www.geocaching.com/geocache/GC3BBZR_cieszynski-most-wolnosci

 

Początek w Polsce, finał w Czechach. Skrytka klasyfikowana jako polska, województwo śląskie.

 

Tą skrytkę publikował Czech, ale czy wcześniej ona trafiła do Silesiana, który sprawdzał regulaminowość polkich etapów? Nie wiem. A to dosyć istotna kwestia, bo przecież każdy kraj ma swoje regionalne wytyczne, zatem czy całą taką skrytkę należy dostosować do wymogów Polskich, całą do Czeskich, czy może poszczególne etapy stosownie do kraju lokalizacji?

Link to comment

Ten przykład od Dado to właśnie to o czym rozmyślałem, czyli wirtualny stage i finał 'gdzieś tam za morzem'.

 

A idea powstała przy dyskutowaniu challenge'y typu '16 landów w 24h' i możliwości ich 'zrobienia' w sposób cywilizowany, czyli spokojne zwiedzanie zamiast bezmyślnego spalania benzyny.

Link to comment

Mógłby ktoś założyć multaka w Nowej Zelandii z finałem w Krakowie? Zawsze chciałem zwiedzić antypody, a skoro można by tak "na spokojnie" i bez spalania paliwa lotniczego… to byłbym za... Może też od razu Koree Płn, Afganistan i Syrię... ooo podobno w Palmirze jest ładnie... Tak było by fajnie na spokojnie ją zwiedzić w Krakowie...

Link to comment

Mógłby ktoś założyć multaka w Nowej Zelandii z finałem w Krakowie? Zawsze chciałem zwiedzić antypody, a skoro można by tak "na spokojnie" i bez spalania paliwa lotniczego… to byłbym za... Może też od razu Koree Płn, Afganistan i Syrię... ooo podobno w Palmirze jest ładnie... Tak było by fajnie na spokojnie ją zwiedzić w Krakowie...

 

A skąd będziesz miał koordy finału, jeśli stage1 jest w Nowej Zelandii?

 

Oczywiście można to obejść, ale powiedzmy sobie szczerze, znalezienie zarchiwizowanego kesza nieaktywnego użytkownika też do trudnych nie należy, też masz badge'a, a nie trzeba nawet na dwór wychodzić.

 

A HQ zrobiło z okazji 'pi day' mystery które z tego co załapałem każdy może zalogować, kto poda przepis na ciastko (dobrze że nie z moczem ;) i ma się zaliczoną Afrykę Południową...

 

Co do Korei Płn, to faktycznie może to być jedyny sposób na założenie tam kesza, gdyby ktoś bardzo chciał.

Link to comment

Są też tacy, którzy zakładają kesze i od razu sami je logują. Badż za kraj jest, skrytke można od razu zabrać i zarchiwizować a tym samym pojemnikiem natrzaskać sobie matrixa pod domem “rozwiązując“ m. in. mysterki D5, które w rzeczywistości wymagają wpisania jednej frazy w google i bezmyslnego kliknięcia w pierwszy od góry odnośnik.

Samemu można sobie zabawę psuć, ale nie róbmy tego innym..

Link to comment

"Zabawa" która tu była kandydatem do "psucia" to siedzenie w metalowej puszcze przez 24 godziny i spalanie kilkuset litra paliwa.

 

Pytanie było dość teoretyczne, a gdyby miał robić taką multi, to finał na pewno nie byłby u nikogo pod domem, ale w miarę możliwości w miejscu gdzie nie da się zbliżyć na mniej niż kilometr samosmrodem.

Link to comment

"Zabawa" która tu była kandydatem do "psucia" to siedzenie w metalowej puszcze przez 24 godziny i spalanie kilkuset litra paliwa.

 

Hmm... Można jeszcze zrobić jedno... Nie podejmować takiego wyzwania... kto Ci się każe bawić w ten sposób??? Jedni lubią się głowić nad karkołomnymi quizami, inni łazić po drzewach, a jeszcze inni latać po trailach albo grzać po całym kraju w poszukiwaniu plastikowych pojemników...

 

Słyszałem nawet o jednym gościu który wlazł do metalowej puszki wzbił się na 30 km nad ziemię i wyskoczył ze spadochronem! Co za absurdalna zepsuta zabawa! Po co mu to było skoro badża żadnego za to nie dostał... no absurd! Przecież mógl 10 razy skoczyć z 3km i też by było dobrze! Żadnego Fanu w tym nie było ot utrudnianie sobie życia!

Edited by Scout_RB
Link to comment

Hmm... Można jeszcze zrobić jedno... Nie podejmować takiego wyzwania... kto Ci się każe bawić w ten sposób???

 

Nikt, ale gdyby to można było zrobić alternatywnym sposobem, to może mniej osób spalałoby bezsensownie paliwo...

 

Chociaż geocacherzy i tak nie są 'eko' w większości (większość ma własne samochody) więc takie punktowanie ile łowcy takich challenge'y za jednym razem spalą to są trochę przesadzone...

 

Niemniej jednak koncepcja transgranicznej multi jest ciekawa. Ciekawe ile osób by zdecydowało się coś takiego znaleźć?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...