Jump to content

porcja pytań - pierwsza skrzynka, travelbug


georangzen

Recommended Posts

Hej,

 

Gdy zaczynałem się w to bawić nie przypuszczałem że temat tak mnie weźmie. I Raczej nie brałem pod uwagę zbyt szybkiego zakładania własnej skrzynki. Chciałem skupić się bardziej na szukaniu. A jednak, pomimo iż jeszcze nie mam na koncie nawet setki znalezionych keszy urodził się pomysł aby założyć własną. Tak się składa, że chociaż ostatnio przebywam głównie poza Polską, to wpadam tam czasem, a za miesiąc znów się zjawię i planuje przy okazji coś zostawić tzn. kesza. I tutaj pojawia się pewne ale... Mianowicie z racji, iż lubię trochę większe wyzwania, to skrzyneczkę chcę ulokować również w miejscu, gdzie trzeba będzie się potrudzić ciut więcej. Coś w rodzaju całodniowej wyprawy z lekko zaawansowanym szukaniem. Podejrzewam, ze chętnych na taki "extrem" nie będzie zbyt wielu. Ale myślę, że bez względu na to jak zniechęcające będą słowa, które usłyszę, bądź przeczytam to i tak będę chciał tam założyć. No i własnie tu pytanko do Was. Nie podałem zbyt wielu szczegółów, ale jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii? Tzn. czy chętnie ruszacie w teren na powiedzmy cały dzień by pobawić się w szukanie jednego kesza, tym bardziej gdy trzeba zabrać ze sobą parę gadżetów? Kwestia, która może stanąć na drodze jest fakt, ze miejsce w którym mam zamiar ukryć skrzynkę znajduje się na obszarze rezerwatu przyrody (nie jest z tego co wiem ścisły i informacji o większych zakazach na jego terenie w necie znaleźć nie mogę), ale jeśli wiecie coś o jakichś ograniczeniach, to także dajcie znać. I jeszcze jedno, z racji iż nie posiadam sprzętu w postaci GPS-a podającego współrzędne mam kolejne pytanko. Pewnie banalne, ale nie chce mi się zbytnio przeszukiwać neta, by się tego dowiedzieć. Mianowicie mam już współrzędne, ale są one innego rodzaju niż te podawane w opisie kesza. Wiecie może jak powinny więc wyglądać współrzędne tego typu λ: 10°27′35,00″, φ: 49°19′33,00″ , ale inaczej zapisane... . Lekko je zmieniłem aby nie zapeszać. I jeszcze komuś zechce się sprawdzić cóż to za miejsce :)

 

Dobra wstępnie to tyle w tej kwestii.

 

Teraz jeszcze jedna. Mianowicie latem wybieram się do pewnego kraju, kawałeczek drogi od Polski i chce tam zostawić travelbuga, tylko takiego który będzie miał dokładny cel. Jeszcze nie wiem gdzie, ale myślę nad lokalizacją w skrytce, która wkrótce założę :) I teraz pytanie, czy współrzędne i nazwa miejsca gdzie ma dotrzeć umieszcza się jakoś przy travelbugu, czy w jego opisie na internetowej stronie? I jeszcze jedno, chciałbym utrudnić trochę i podać w opisie, że owy przedmiot podróżny nie może przemieszczać się drogą lotniczą. Czy istnieje możliwość dołożenia do travelbuga np. plakietki z przekreślonym samolotem? Tzn. wiecie może gdzie takie coś zdobyć?

 

Dobra to chyba tyle. Trochę się rozpisałem :)

 

Pozdrawiam.

 

Tomek

 

https://jazdakuwolnosci.wordpress.com/

Link to comment

Zapis współrzędnych strawny dla zwykłych szukaczy N 10° 27′35″, E 49° 19′33″ -

Konwerter na bardziej standardowe http://boulter.com/gps/

 

Ale...

 

Jeśli nie masz urządzenia GPS, to jak chcesz w 'terenie' wyznaczyć w miarę jak najdokładniej współrzędne miejsca ukrycia ?

 

-------------

 

Co do travelbuga - cel/misję i całą historię opisujesz na stronie internetowej, ale jak ci się bardzo chce możesz dołożyć też zalaminowaną karteczkę.

To, że zapiszesz taki a nie inny sposób przemieszczania, to tylko 'pobożne życzenie'. Jedni gracze będą szanować twoje życzenie, inni to oleją.

 

Edited by ru.beus
Link to comment

Nie bardzo wiem dlaczego nie napisałem konkretów... :) a dlatego znam już współrzędne miejsca gdzie chcę ukryć skrytke, gdyż jest to jaskinia, a kesz chcę ukryć w jej głębi i współrzędne otworu dla zainteresowanych są łatwo dostępne. Tylko, że te które są podane wyglądają inaczej niż na geocaching.com

 

A co do travelbuga, to wolałbym chyba umieścić coś przy nim tzn. informacje, że przedmiot ma się nie poruszać samolotem, bo wtedy będę miał pewność, że ktoś tego nie przeoczy. A czy trafiliście na taki przedmiot podróżny, który miał przy sobie zapisany dokładnie cel/misję? I tak sobie myślę, że jeśli część graczy może olewać dokładne wytyczne, to zabawa może nie mieć do końca sensu. Bo po co podać cel, jeśli ktoś to po prostu oleje? Czy informacja, że przedmiot ma się poruszać np. w kierunku zachodnim nie zawsze działa?

 

https://jazdakuwolnosci.wordpress.com/

Edited by georangzen
Link to comment

No to może kilka słów ode mnie... Oczywiście są to moje subiektywne spostrzeżenia i osobiste podejście do tematu.

 

Po pierwsze: zacznij od założenie TRADYCYJNEGO prostego kesza. Niech to będzie szczelny klipsiak w dziupli, dziurze w murze lub pod kamieniem albo magnetyk gdzieś w rogu ogrodzenia. Zobaczysz jak wygląda proces publikacji co i jak trzeba opisywać i edytować, co sprawia problemy, jaki są reakcje poszukiwaczy, co sądzą o miejscówce, wyposażeniu etc. To będą nowe i bardzo cenne doświadczenia które z czasem pomogą Ci założyć coś trudniejszego.

 

Po drugie:

Sprawdź to!

Poczytaj dokładnie o parkach i rezerwatach. W razie wątpliwości najpierw skontaktuje się z Recenzentem.

 

Po trzecie…

Przeglądnij opisy skrytek w Jaskiniach i pamiętaj że kesz pod ziemią (a szczegłolnie gdzieś glęboko w jakinia) nie jest taki prosty do założenia...

 

A na koniec:

No cóż to już bardzo osobiste podejście, ale ja mając do dyspozycji kilka godzin na keszowania, zwykle wybieram rejony gdzie jest do znalezienia więcej skrytek, ale jeśli ta jaskinia jest ciekawa jako zwykły cel wycieczki to czemu nie... Jest wielu ekstremalnych zawodników :)

Edited by Scout_RB
Link to comment

Na pewno są ludzie poświęcający kilka godzin na znalezienie jednego kesza, sam takich poznałem podczas geoskorupek w Pradze. Celem był T5 letterbox (chociaż przy okazji zaliczyliśmy jeszce T5 tradycyjniaka). Jego zdobycie wymagało namierzenia chętnej do pomocy lokalnej keszerki, która pomogła przetłumaczyć listing, a sama ekspedycja trwała dobre pół dnia.

 

Więc zrobienie tego jako letterbox'a z fajną pieczątką może być dodatkową zachętą. Życzę powodzenia w publikacji!

Link to comment

Co do travelbuga - cel/misję i całą historię opisujesz na stronie internetowej, ale jak ci się bardzo chce możesz dołożyć też zalaminowaną karteczkę.

 

Misja umieszczona wyłącznie na stronie to tak jak brak misji - przecież znajdując w keszu trackabla nie zaglądasz na miejscu na jego stronę aby ustalić, czy możesz mu pomóc w misji czy wręcz przeciwnie.

 

Dobrze zrobiona etykietka może zwiększyć szansę tb na przeżycie w dzikim kraju, gdzie po angielsku nie rozumiejo.

Link to comment

Jeżeli Ci zależy na konkretnym celu podróżowania TB to dodaj zalaminowaną kartkę z opisem. Wiem na własnej skórze jak będąc w okolicach Gdańska wyciągnąłem z TB Hotel Przymorze który jak się okazało miał w opisie na stronie w internecie, że chce być tylko w keszach przy porcie. No i musiałem na drugi dzień jechać i wsadzić go do kesza spełniającego życzenie właściciela (choć już nie planowałem bycia na wybrzeżu).

Co do skrytki w jaskini to wydaje mi się, że musi być to zagadka lub letterbox. Ikonka zagadki lub letterboxa pokazuje wejście do jaskini a w opisie zagadki lub letterboxa musisz opisać jak znaleźć pojemnik w jaskini pod ziemią (może być np. mapka, zdjęcie). Musisz również podać lokalizację finałowego pojemnika (choćby przybliżone). Chyba, że skrytka będzie metr od wejścia to tradycyjny może być.

pozdrawiam

Link to comment

Jeśli to będzie punkt startowy + opis dojścia, to bardziej multi niż zagadka.

 

Zagadka to wtedy, jak na podstawie opisu nie do końca wiadomo czego i gdzie szukać, trzeba zgadywać, korzystać z internetu itp.

 

To ja zacytuje Reva z ktorym dyskutowalem moją Jaskinie

 

skrytka ukryta w jaskini, gdzie nie można dotrzeć tylko i wyłącznie za wskazaniami GPSa (bo pod ziemią nie odbiera satelitów) to skrytka typu Unknown i nie mieści się w definicji tradycyjnej ani multi

koniec końców może to być też lettebox

Edited by Scout_RB
Link to comment

Jeśli to będzie punkt startowy + opis dojścia, to bardziej multi niż zagadka.

Zagadka to wtedy, jak na podstawie opisu nie do końca wiadomo czego i gdzie szukać, trzeba zgadywać, korzystać z internetu itp.

Twoja teza to oczywiście nieprawda. Regulamin jasno precyzuje podstawową cechę skrytki multi:

Provide the coordinates of all subsequent stages of the multi-cache

W jaskini nie ma zasięgu, więc nie ma opcji, żebyś dla ostatniego etapu (finału) wskazał koordynaty.

 

Ogólnie obserwuję bardzo dużo nieporozumień pomiędzy oznaczaniem skrytek typu "Multi" i "Mystery/Puzzle". Niepoprawnie oznaczonych skrytek w terenie (błędy zarówno w jedną, jak i w drugą stronę) jest co niemiara. Może warto byłoby przygotować jakiś solidny poradnik, wskazujący sytuacje, kiedy skrytka powinna być multi, a kiedy mystery? (Ja mógłbym ew. coś takiego napisać, ale wyłącznie w ścisłej współpracy z recenzentami).

Link to comment

 

Twoja teza to oczywiście nieprawda. Regulamin jasno precyzuje podstawową cechę skrytki multi:

Provide the coordinates of all subsequent stages of the multi-cache

W jaskini nie ma zasięgu, więc nie ma opcji, żebyś dla ostatniego etapu (finału) wskazał koordynaty.

 

Ja się dopytywałem polskiego reviewera czy multi może zawierać słowny albo zdjęciowy opis dojścia do celu i otrzymałem odpowiedź twierdzącą. Natomiast odpowiedź przeczącą, czy dopuszczalne są zadania na stage typu 'jaka jest łacińska nazwa drzewa'.

 

Regulamin jest dla każdego kraju inny, bo np w Niemczech wiele Multi jest opisanych zagadkowym językiem, wymaga korzystania z internetu albo trzeba samemu znaleźć, gdzie jest kolejny stage i reviewerzy to puszczają.

 

Jeśli by miał powstać oficjalny, jawny polski regulamin to jestem za :) Bo w tym momencie w kategorii Mystery ląduje wszystko od tradycyjniaków i prostych multi, do 'zagadek' typu 'zgadnij, co jadłem na śniadanie'...

Link to comment

:) widzę, że wątek huczy... To bardzo dobrze, bo dostałem kope praktycznych informacji. Nie myślałem, że chęć umieszczenia kesza, tam gdzie mam zamiar będzie tak skomplikowana. Zacznę może od wiadomości bezpośrednio do Scout RB. Dzięki za wrzucenie namiarów na "Twoją" jaskinie. Już mniej więcej wiem jak ma to wyglądać. Poza tym to samo województwo w którym okazyjnie mieszkam, więc może kiedyś się pofatyguje :) I wygląda na to, że typ skrzynki będzie właśnie taki jak polecasz. Myślałem, że może to być zwykła tradycyjna, ale takie coś wydaje się bardziej na miejscu. Wcześniej myślałem, że po prostu namiary na otwór wystarczą... A dalsze instrukcje umieszcze w opisie. Ale typ skrytki też musi być trochę inny. A tak apropo, czy zrobienie tego, czyli połączenia tradycyjnej z letterboxem jest jakoś skomplikowane? Mam na myśli, to czy zapisanie tego przy rejestracji stwarza problemy? Aha i z pierwszej rady którą udzieliłeś, czyli to by założyć wcześniej inną skrzynke, by zobaczyć czym to się je, chyba jednak nie skorzystam :) Spróbuje skoczyć na głęboką wodę... :)

 

Zamówiłem już dzisiaj wszystko co potrzeba, ale skrzyneczka zaistnieje dopiero pod koniec kwietnia. Jeśli ktoś planuje długi weekend w Małopolsce to może próbować. :) Tylko, że jaskinia nie będzie aż tak prosta, a skrzynka wyląduje zapewne gdzieś w okolicach dna... Trzeba się więc będzie trochę przygotować, bo jak wiadomo środowisko to bywa brudne i ciemne :) Chociaż obejdzie się bez profesjonalnego szpeju...

 

.......

 

Co do travelbuga, to chyba wszystko już wiem. Na bank będę musiał, na wypadek wizyty w trochę dzikszym kraju przygotować jakąś czytelną zalaminowaną tabliczkę z jej celem czyli Polską oraz przekreślonym samolotem. Ktoś ma może coś podobnego pod ręką? :) Wtedy tylko bym edytował... Bo travelbug też już zamówiony.

 

https://jazdakuwolnosci.wordpress.com/

Link to comment

Bo w tym momencie w kategorii Mystery ląduje wszystko od tradycyjniaków

Jestem ciekaw przykładu tradycyjnego kesza jako mystery. Masz?

Jam mam! Boxmisja Jak dla mnie przeszło by także jako tradycyjniak z atybutem Field Puzzle :) Zagadkowe jest bowiem tylko (albo aż) dostanie się do logbooka :D Ale nie narzekam, że jest jak jest bo kesz jest świetny!

 

A tak apropo, czy zrobienie tego, czyli połączenia tradycyjnej z letterboxem jest jakoś skomplikowane? Mam na myśli, to czy zapisanie tego przy rejestracji stwarza problemy?

 

Tak naprawdę to Letterbox jest najłatwiejszy do założenia bo reguły jego publikacji są najbardziej eleastyczne, ale jest jeden warunek: W keszu musi być pieczątka!

 

A co do skoków na głęboką wodę... no cóż. Twój wybór ja gorąco odradzam...

Edited by Scout_RB
Link to comment

To mi trochę dałeś do myślenia z tą pieczątką, bo nie wiedziałem, że konieczne jest takie coś. Z racji, że środowisko jaskiniowe czyste nie jest obawiam się że pieczątka długo nie pożyje. Rozkminiałem już nad umieszczeniem jakiejś ściereczki, czy po prostu informacji i prośby aby zdjąć rękawice i po prostu przetrzeć dłonie zanim dobierze się ktoś do kesza. Poza tym zabezpieczeń w formie folii ma być więcej niż zwykle. Czy w tym przypadku pieczątka to konieczność? Albo co jeszcze można zrobić zamiast tego? I przychodzi mi do głowy jeszcze coś... Jak wygląda sprawa z keszami pod wodą? Tam przecież też GPS nie działa :) Ma ktoś doświadczenie? Tzn. jakie pojemniki wchodzą w grę i w ogóle? Jak dokonać wpis? :) Chodzi mi po głowie kolejna skrzynka, ale byłaby na tyle płytko, że dałoby się ją dosięgnąć na wdechu. A potem na powierzchni wpis. I umieszczenie znów pod wodą. Jakieś 2-3 metry w głębi...

 

https://jazdakuwolnosci.wordpress.com/

Link to comment

Letterbox musi mieć pieczątkę. Natomiast nie musi przypominać prawdziwego letterboxu. Chociaż niektórzy starają się, żeby przypominał (w wielu regionach letterboxy to prawie wyłącznie długie i trudne multi, z nawigacją graficzną albo tekstową).

 

Jak kesz jest pod wodą to współrzędne to najmniejszy problem - mierzysz je na powierzchni. Chyba że to znowu jakaś podwodna jaskinia :D Logbook nie musi być papierowy. Mogą być nim np gliniane tabliczki z rylcem, albo płótno i nici do wyszywania.

Link to comment

Jeśli kupisz dobrej jakości klipsiak to pieczątka i paierowy logbook wytrzymają... Z resztą to nie musi być Letterbox! Może być też Unknown

Co do kesza podwodnego to poprostu podajesz kordy i głębokość

Tu masz dość ekstremalny przykład

A Tu taki który teoretycznie da się podjąć na wdechu i znajduje się rzut beretem od Krakowa... Znalezienia: 1x1.5 roku... Naprawdę warto...?

Link to comment

A Tu taki który teoretycznie da się podjąć na wdechu i znajduje się rzut beretem od Krakowa... Znalezienia: 1x1.5 roku... Naprawdę warto...?

 

Chyba mocno teoretycznie, jak beczka ma 30l...

 

Pewnie jakby T5 event był w pobliżu, to jakoś przypadkiem ilość znalezień by wzrosła...

 

Myślę że warto, bo taki kesz to prawdziwa przygoda.

Link to comment

Chyba mocno teoretycznie, jak beczka ma 30l...

Pewnie jakby T5 event był w pobliżu, to jakoś przypadkiem ilość znalezień by wzrosła...

 

No być może.. logbooka nie da się wyjąć bo jest na stałe w beczce i podpisać można się tylko pod wodą. Z resztą podjąc można tylko od października do maja bo potem w tym miejsu rozstawiany jest wyciąg do nart wodnych...

Edited by Scout_RB
Link to comment

I znów Scout RB dał namiary na ciekawą dziurę, przy okazji podpowiadając, że chyba w moim przypadku lepsza będzie unknown... Moje obawy, być może bezpodstawne, co do przetrwania pieczątki w takich warunkach skłaniają mnie jednak bardziej na typ skrytki jaka znajduje się w jaskini Malinowskiej, czyli unknown.

 

I tak w ogóle mam pytanko, trochę odbiegające od tematu. W jaki sposób mogę przeszukać w danym regionie skrytki w których wymagany jest jakiś atrybut? Czyli np. sprzęt linowy? Tzn. jak mam np. szybko odnaleźć na terenie polski skrytki uryte pod ziemią, albo takie gdzie trzeba się wspinać?

 

https://jazdakuwolnosci.wordpress.com/

Link to comment

Przy (nader optymistycznym) założeniu, że ludzie poprawie oznaczają kesze zarówno co do poziomu trudności, jak i atrybutów, jak najbardziej, za pomocą pocket query.

 

Możesz zarówno wybrać wyświetlanie tylko tych z danym atrybutem, jak i tylko tych z atrybutem przekreślonym. Kesze 'sprzętowe' są (optymistycznie) oznaczone T5.

 

Ogólnie wysokie T oznaczają coś co wymaga jakiegoś sprzętu, co może być łodzią, liną i uprzężą albo sprzętem nurkowym. Jest osobny argument do łodzi i nurkowania. Wspinaczka na drzewo może oznaczać drzewo, na które każda koza wlezie, więc nie oznacza jeszcze ekstremy, no i oczywiście ktoś może 'zapomnieć' atrybutu. Więc chyba najbardziej by ci pasowało filter T>=4.5 i manualne przeglądanie, o jaki sprzęt chodzi...

 

Najbardziej 'podstępna' rzecz w Pocket Query jest to, że pobiera max. tyle keszy ile wybrałeś (max. możesz wybrać 1000) i jeśli ci zwróci tą maksymalną liczbę, to wielu keszy po prostu nie zobaczysz. Filtrować można po kraju/regionie albo po odległości od kesza/współrzędnych. W tym drugim przypadku kesze są wyszukiwane wg odległości od środka, więc masz pewność, że nic nie jest pominięte. Musisz tylko kontrolować, jak daleko sięga twoje PQ.

Link to comment

I tak w ogóle mam pytanko, trochę odbiegające od tematu. W jaki sposób mogę przeszukać w danym regionie skrytki w których wymagany jest jakiś atrybut? Czyli np. sprzęt linowy? Tzn. jak mam np. szybko odnaleźć na terenie polski skrytki uryte pod ziemią, albo takie gdzie trzeba się wspinać?

Jeśli szukasz w Polsce, to najwygodniej filtrować na mapie na geocaching.pl

Pamiętaj jednak, ze atrybuty nie są obowiązkowe, więc nie zawsze są ustawione, a czasem ustawione są nadmiarowo.

Link to comment

Szybkie pytanie:

 

Jaki to powinien być rodzaj kesza:

Zagadka do rozwiązania (nie na miejscu) + pieczątka.

 

Letterbox czy '?'

 

Letterbox'em może (ale nie musi) być dowolny typ kesza z fizycznym pojemnikiem, pod warunkiem że ma pieczątkę.

 

Oczywiście jeśli zrobisz to jako '?' to nie zdziw się, jak ludzie się będą pytać 'a czemu to nie letterbox, przecież ma pieczątkę?' :D

Edited by GeoLog81
Link to comment

to spowoduje, że PQ nie zostanie wygenerowany - tzn. nie powstanie plik gpx. Będziesz jedynie mógł przejrzeć wyniki wyszukiwania z zastosowanymi przez ciebie filtrami

No tak, ale do mobilnych zastosowań online wystarczy. Przynajmniej mi ;) W C:Geo można z resztą wyświetlić takie PQ a potem zapisać wynikowe skrytki do użytku offline.

Edited by Scout_RB
Link to comment

to spowoduje, że PQ nie zostanie wygenerowany - tzn. nie powstanie plik gpx. Będziesz jedynie mógł przejrzeć wyniki wyszukiwania z zastosowanymi przez ciebie filtrami

No tak, ale do mobilnych zastosowań online wystarczy. Przynajmniej mi ;) W C:Geo można z resztą wyświetlić takie PQ a potem zapisać wynikowe skrytki do użytku offline.

 

Mnie akurat w telefonie PQ w ogóle nie potrzebne, bo jak coś, to zwyczajnie z transmisji danych korzystam. A PQ potrzebuję jak korzystam z Garmina. Generują mi się 3 PQ, każdy co 2 dni... i z każdym generowaniem mail... chciałbym tego spamu uniknąc.

Link to comment

Hej, założyłem ten wątek, a na dłuższy czas wyłączyłem się z dyskusji... No cóż trochę życiowych komplikacji, ale wracam.

 

W między czasie umieściłem kesza, we wspomnianej jaskini, ale pojawił się problem ze strony recenzenta, że nie będę w stanie serwisować skrzynki, gdyż mój adres zamieszkania jest w innym kraju. Oczywiście brałem to pod uwagę i kolega, który pomagał mi w umieszczaniu skrzynki mimo, że jest początkującym geokeszerem, to doskonale zna lokalizacje i deklaruje się pomóc w ewentualnym serwisie. Poza tym w kraju bywam często i co ważne nie wydaje mi się, aby skrzynce groziły przypadkowe zniszczenia, gdyż raczej nikt nie trafia tam ot tak sobie.

 

Niestety skrzynka jest nieaktywna, więc nie mogę wrzucić linku z jej opisem. Dla zainteresowanych podrzucam inny link, a w nim kilka fotek i opis jak wyglądało umieszczanie skrzynki:

 

https://jazdakuwolnosci.wordpress.com/2015/04/24/to-co-w-sobie-mam-tylko-ciagnie-mnie-w-dol/'>https://jazdakuwolnosci.wordpress.com/2015/04/24/to-co-w-sobie-mam-tylko-ciagnie-mnie-w-dol/

 

.............

 

Druga kwestia o którą chciałbym spytać to mianowicie, czy umieszczając travelbuga mogę wcześniej, czyli przed umieszczeniem go w skrzynce zrobić dla niego jakiś wpis, tak aby ewentualny znalazca mógł już go zalogować(???). Pytam o to, gdyż nie jestem pewien dokładnie skąd wystartuje travelbug oraz czy będę miał od razu możliwość zalogować jego start. Może to potrwać kilka dni, a rusz ktoś wyjmie go ze skrzynki wczesniej. Nie wiem, czy opisałem ten przypadek klarownie, ale to także będzie mój pierwszy travelbug.

 

Pozdrawiam

 

https://jazdakuwolnosci.wordpress.com/

Link to comment

Oczywiście Post Reviewer Note już dodałem dokładnie 27ego kwietnia, czyli jakiś czas temu...

 

Dokładnie recenzent napisał mi:

 

"Ta skrytka jest dość daleko od twoich współrzędnych domowych. Skrytka musi być prawidłowo serwisowana, a może to być trudne w realizacji, gdy mieszkasz daleko od niej. Jeśli skrytka zostanie zniszczona będziesz musieć ją naprawić lub wymienić w krótkim okresie czasu. Dlatego zanim ją opublikuję muszę wiedzieć, czy będzie ona odpowiednio serwisowana. Proszę, poprzez dodanie logu "Post Reviewer Note" opisz szczegółowo swój plan serwisowy: kto będzie serwisować skrytkę, jak często jesteś w stanie być na miejscu, jaki będzie twój czas reakcji po zgłoszeniu zaginięcia skrytki."

 

No i moja odpowiedź:

 

"Zgadza się, mieszkam obecnie tymczasowo w innym kraju, z dala od skrzynki, którą założyłem, ale brałem to oczywiście pod uwagę. Po pierwsze w kraju bywam często, a po drugie w ewentualnym serwisie pomoże mi inny początkujący, ale w pełni zorientowany w temacie i godzien zaufania geocacher, o nicku geokaczor. Pomagał mi w umiejscowieniu kesza i zna doskonale lokalizacje jak i całą jaskinie. Umówieni jesteśmy, że może być na miejscu przy najbliższej sposobności, czyli w przeciągu maksymalnie kilku dni, gdyż skrytka jest umieszczona trochę z dala od wszelakiej możliwości dojazdu. Poza tym znajduje się w jaskini, a wejście tam także jest problematyczne. Raczej nie spodziewamy się konieczności częstych wizyt w celach serwisowych, gdyż nikt nie trafia tam przypadkiem..."

 

A co do złego proroctwa :) to brałem to także pod uwagę, ale jakoś tak miałem ochotę przekonać się ilu jest w okolicy zawodników wykraczających poza normę ;P

 

....

 

Co do travelbuga. Tak jak wspomniałem, jeszcze żadnego w świat nie posłałem, więc nie za dużo w temacie wiem. A chodzi o to, że już go mam w domu i w połowie czerwca lecę do pewnego kraju, gdzie chcę go zostawić, ale żadnej skrzynki jeszcze tam nie obczaiłem. I nie wiem jak będzie z moim wolnym czasem, co do zalogowania travelbuga, więc przyszło mi do głowy, czy przypadkiem ktoś go nie wyjmie zanim zdążę go zalogować, bo może to potrwać kilka dni. I czy opis mogę sobie zrobić i zostawić gotowy na swoim profilu do szybkiej edycji i podania współrzędnych gdzie go niby umieściłem ( umieszczę )??? To chyba to wstępnie tyle...

 

https://jazdakuwolnosci.wordpress.com/

Link to comment

Co do Travelbuga to go aktywuj. I masz wtedy go u siebie w inwentarzu i już podróżuje z Tobą. Zostawiasz fizycznie w skrytce gdzieś. Jeżeli nie zalogujesz, że go tam włożyłeś (bo nie zdążyłeś) a ktoś go wyjmie i będzie chciał od razu zalogować TB to po prostu "zabierze" go od Ciebie a nie ze skrytki. Będzie tylko taka drobna kwestia, że system nie zaliczy odległości TB związanej ze skrytką w której był do przebytej odległości.

Link to comment

Oczywiście Post Reviewer Note już dodałem dokładnie 27ego kwietnia, czyli jakiś czas temu...

To jest standardowy tekst, który recenzent ma obowiązek pisać każdemu, kto próbuje założyć skrytkę więcej niż kilkaset kilometrów od współrzędnych domowych. Chodzi o to by ludzie nie zakładali skrytek tzw. "wakacyjnych" w miejscach, gdzie nie wiadomo czy jeszcze kiedykolwiek wrócą.

 

Jeżeli Twoja została zdezaktywowana przez recenzenta, to po wysłaniu odpowiedzi z wyjaśnieniami musisz ją ponownie wysłać do recenzji. Inaczej recenzent nie zwróci uwagi na Twoją odpowiedź.

Link to comment

Hej

 

Zawracam znów głowe, ale wyskoczył mi pewien problem... Mianowicie opis kesza wyglądał całkiem fajnie, ale kilka dni temu coś się poknociło i zdjęcia w opisie skrzynki po prostu przestały się wyświetlać. Ktoś miał może podobną sytuacje? Albo może wiecie co powinienem ewentualnie zrobić, by ponownie nie bawić się w tworzenie opisu?

 

https://jazdakuwolnosci.wordpress.com/

Link to comment

opis kesza wyglądał całkiem fajnie, ale kilka dni temu coś się poknociło i zdjęcia w opisie skrzynki po prostu przestały się wyświetlać. Ktoś miał może podobną sytuacje? Albo może wiecie co powinienem ewentualnie zrobić, by ponownie nie bawić się w tworzenie opisu?

Częste zjawisko przy hostowaniu zdjęć w tego typu serwisach. Wrzuć zdjęcia na swój serwer albo na serwer GC (można dodać zdjęcia na stronę z listingiem, a potem je podlinkować tak, żeby ładnie się wyświetlały na stronie.

Link to comment

Witaj

Po prostu brakuje informacji dla przeglądarki, że ma wyświetlić obrazek. Czyli wchodzisz w edycję opisu skrytki i sprawdzasz czy masz zaznaczony ptaszek przy Poniższy tekst jest pisany w HTML (ma być), a potem wszędzie przed https://jazda... wstawiasz tak jak napisała Verenne: <img src=" (czyli otwierasz znacznik html ), natomiast na końcu adresu obrazka (czyli po .jpg) dokładasz zamknięcie znacznika czyli: "/>

Zapisujesz i powinno być OK

Link to comment

Ja pierdziu :) ale się zakręciłem... Gdy dostałem podpowiedź od Verenne, to najwidoczniej zrobiłem coś nie tak, gdyż po wpisaniu tych kilku znaczków zdjęcia nadal nie chciały się wyświetlić... Jak widać musiałem mieć to bardziej jasno podane, abym po prostu obczaił. No coż niektóre drobiazgi idą mi dosyć opornie :)

 

Ale jakby nie było DZIĘKI za pomoc!!!

 

A i tak na szybkiego mam kolejne pytanko, bo niewiele dni mi zostało, a muszę wiedzieć jak aktywować travelbuga ( czyli puścić w obieg swój własny ). Poszperałem trochę, ale wygląda nadal jestem zielony... Jeśli ktoś ma chwilę by w paru zdaniach temat zrobić trochę bardziej przejrzystym, to będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam

 

https://jazdakuwolnosci.wordpress.com/

Edited by georangzen
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...