Jump to content

Długość trwania eventu


dadoskawina

Recommended Posts

Sugeruję, że nie powinno być maksymalnej ani minimalnej długości trwania eventu zawartej w ŻADNYCH zapisach, bo eventy są różne i recenzent powinien o tym decydować, biorąc pod uwagę pozostałe elementy wydarzenia. Dokładnie to dostał Vlad w odpowiedzi od HQ,

 

Między innymi po to są reviewerzy, aby każdy przypadek indywidualnie analizować. Przecież dałoby się zrobić formularz, który z automatu by puszczał kesze/eventy z poprawnie wypełnionymi rubrykami. Jeśli tego chcecie to proszę bardzo - lokalny serwis daje takie właśnie możliwości.

Link to comment

Sugeruję, że nie powinno być maksymalnej ani minimalnej długości trwania eventu zawartej w ŻADNYCH zapisach, bo eventy są różne i recenzent powinien o tym decydować, biorąc pod uwagę pozostałe elementy wydarzenia. Dokładnie to dostał Vlad w odpowiedzi od HQ,

Póki co, to z wcześniejszych wypowiedzi i doświadczeń niektórych keszerów wynika, że wszyscy polscy rezenzenci przyjęli, że event musi trwać co najmniej 30 minut i już. Bez wyjątków. Mimo długiej dyskusji, żaden z polskich recenzentów nie wypowiedział się oficjalnie i jednoznacznie w tej sprawie. Dlaczego?

 

Między innymi po to są reviewerzy, aby każdy przypadek indywidualnie analizować.

Skąd to przypuszczenie?

Doświadczenie pokazuje, że wszystkie sytuacje indywidualne/nietypowe załatwia się bezpośrednio z HQ.

 

Przecież dałoby się zrobić formularz, który z automatu by puszczał kesze/eventy z poprawnie wypełnionymi rubrykami.

Oczywiście, że by się dało - jak by się chciało. Od lat nie ma porządnego edytora listingów, a Ty wymagasz inteligentnego formularza???

Link to comment
Skoro recenzenci mają zasady (czyt. jeden głos), które precyzują guidelines to niech wrzucą je wszystkie do np. https://wiki.Grounds...play/GEO/Poland lub ew. zmiany interpretacji publikują w postaci newsów na geocaching.pl, a skończą się wszystkiego tego typu dysputy. W przypadku powoływaniu nowych recenzentów komunikacja jest jasna, czytelna i jawna - wydaje się, iż sporo ludzi cieszyłoby się widząc podobny standard przekazu informacji w sprawach regulaminowych. bad_boy_animated.gif

Serio? :blink:

 

Kiedyś był taki wątek przypięty na forum Ogłoszenia reviewerskie, w którym pojawiały się różne ogłoszenia.

Pierwszy z brzegu przykład:

- Ogłoszenie z dnia 03 May 2013 - 06:17 AM

- Reakcja z dnia 03 May 2013 - 09:34 AM

 

Faktycznie ogłoszenia rozwiązują wszelkie problemy i zakańczają wszystkie tego typu dysputy. :laughing:

Link to comment

GeoLog, skąd wiesz o istnieniu tajnych zapisów?:D Macierewiczem zajechało, serio :D To Ty (i niektórzy też) interpretujesz to jako "atmosferę tajemnicy" - przez wyżej masz jasną, niezaszyfrowaną odpowiedź HQ, że decyzja należy do recenzenta. To, że konsultują ze sobą pewne decyzje i ustalają szablony podstępowań jest tylko pozytywnym nawykiem - wydaje mi się, że wcale nie musieliby tego robić.

 

 

Nie będę wyjaśniał komuś bardziej doświadczonemu ode mnie "do czego służy" reviewer. Szczególnie, że każdy, kto zechce cokolwiek opublikować zostanie poinformowany kim ów osobnik jest i dlaczego się do zgłaszającego odezwał.

 

Nie ma dwóch takich samych eventów czy keszy, więc każdy przypadek jest analizowany indywidualnie - no z tym to chyba nie zamierza nikt polemizować..

 

Nie znam narzędzi reviewerów, ale nie sądzę, aby mieli listę skrytek, gdzie zaznaczaliby masowo checkboxy i klikali "publish", bez zapoznania się z opisem itd.

 

Aha i nie wycinaj pojedynczych zdań z kontekstu zmieniając sens wypowiedzi - nie wymagam inteligentnego formularza. Wg mnie aktualny stan rzeczy (człowiek podejmuje decyzje dot. publikacji) jest najlepszym możliwym rozwiązaniem.

 

PS. Zmęczyłem się. Liczę, że następne wpisy wylądują w "sporach, żalach..", bo tutaj już wszystko zostało powiedziane.

Link to comment

A ja mam wrażenie, że dyskusja doszła do momentu - [skasowane przez moderatora] się o wszystko i róbmy dym.

Powiem szczerze, że nie wiem o co Wam już chodzi. Wygląda mi na to że to udowadnianie że moje jest bardziej mojsze o twojszego....

Tak jak napisał Spider, czy komuś recenzent odmówił publikacji eventu bo jest za krótki ???

Pamiętam jeszcze kilka eventów z grudnia które w opisie miały - szybkie spotkanie na 5 minut lub inny na 15 minut. I były.

Myślę, że możliwość blokowania przez recenzentów takich eventów na kilka minut powinno być, aby uniknąć nabijania bezsensownie statystyk.

A że tak się dzieje niech świadczy o to taka sytuacja. Przed świętami na grupie GC małopolskiej FB padło hasło o spotkanie w knajpie na piwie (taki event bez eventu na GC). I co się stało. Przyszło zaledwie kilka osób i uważam że były to osoby właśnie którym zależało na aspekcie towarzyskim a nie wbijania kolejnego poziomu badża. Było świetnie.

Pozdrawiam ciepło

mniej piany więcej geocachingu

Edited by nemrodek
foul language
Link to comment

Tak jak napisał Spider, czy komuś recenzent odmówił publikacji eventu bo jest za krótki ???

Longmen, na przyszłość polecam uważniejsze czytanie wątku. Masz tu podane konkretne przykłady eventów, co do których odpowiedź na Twoje pytanie jest twierdząca. Recenzent odmówił publikacji tych eventów w zakładanej przez autorów wersji (w tym najlepiej mi znanym przykładzie [święto liczby PI] argumentacja była, powiedzmy to bardzo delikatnie - nieprzekonująca, i nie poparta żadnym punktem regulaminu). Eventy te zostały opublikowane dopiero po wydłużeniu czasu ich trwania do 30 minut.

Edited by dadoskawina
Link to comment

padło hasło o spotkanie w knajpie na piwie (taki event bez eventu na GC). I co się stało. Przyszło zaledwie kilka osób

Takie porównania są niemiarodajne. Porównaj sobie ilość osób, do których informacja o tym spotkaniu dotarła, z ilością osób, które o tym spotkaniu nie wiedziały, ale mogłyby wiedzieć (i być może chciałyby przyjść), gdyby event był oficjalnie ogłoszony.

 

A jeżeli już poruszasz temat przychodzenia tylko "dla badża", to z moich obserwacji wynika, że wabikiem ściągającym "badżowców" nie jest wcale krótki czas eventu, ale zapowiedź kilkudziesięciu FTF-ów po (nawet bardzo długim) evencie.

Link to comment

Tylko, jest jeden myk : do dziś to nie była OFICJALNA zasada, więc stosowanie wcześniej reguły 30 min, było wewnętrzną decyzją polskich recenzentów - i oto się rozchodziło.

 

Jest jeden myk: od dziś jest to OFICJALNA zasada. I już. Patrzmy w przyszłość. Miłego popołudnia!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...