Jump to content

Brak wpisów w fizycznym logbooku


Kocina

Recommended Posts

Nie wiem gdzie to wrzucić, więc zakładam nowy wątek.

 

Taka sytuacja: kesz założony z okazji eventu. Logów internetowych eventowych od pytki. 4 dni po evencie jeszcze jedna osoba logowała na www. Logbook fizyczny natomiast czyściutki, nawet śladu nie ma po jakimkolwiek wpisie. W zasadzie mogłabym zalogować efteefa.. Nie ma żadnej wzmianki o serwisie właściciela i zmianie logbooka w terenie. Nie dziwne to?

Link to comment

Wczoraj znalazlem kesza, ktory wedlug logow ma juz kilka znalezien, podczas gdy sam logbook dziewiczy. Z taka sytuacja spotykam sie juz po raz ktorys z kolei. Niby geo to tylko zabawa, ale jak widze wpsiy osob z 2000+ znalezien, ktorych w logach nie ma, to mi sie dziwnie robi... :(

Nie sprawdzałem, ale log pierwszego znalazcy:

czyżby FTF-ik na GC

sugeruje prawdopodobny przebieg wydarzeń, czyli znalezienie przez poprzedników skrytki z alternatywnego świata zlokalizowanej blisko finału tejże.

Link to comment

Nie sprawdzałem, ale log pierwszego znalazcy:

czyżby FTF-ik na GC

sugeruje prawdopodobny przebieg wydarzeń, czyli znalezienie przez poprzedników skrytki z alternatywnego świata zlokalizowanej blisko finału tejże.

Sprawdzałem - nie ma obok zadnego kesza OC ani rozwiazania takowegoz. (sprawdzilem oznacza, ze nie tylko patrzylem na mapie, ale rowniez rozmawialem z ludzmi z OC co aktywnie szukaja)

Link to comment

Ale chyba jest kesz praktycznie o tej samej nazwie, może na tej podstawie powstały logi?

 

Jest taki kesz, ale od dawna byl niedostepny, a teraz jest odtworzony jako zakopek (swoja droga nie dziwie sie, bo miejsce kolo Muzeum jest makabrycznie nieprzyjazne keszerom). Fosgen nie bawi sie na OC, wiec zupelnie nie wiem o co chodzi.... Niewazne.

 

Sorry za wycieczki osobiste. Juz sie nie czepiam.

Link to comment

Ej, mam taki dylemat moralny ;) Niby nie powinnam mieć, ale wiecie...

Moje dziecko (6 l.) zażyczyło sobie ostatnio, aby założyć jej własny profil na GC. Nie ma oczywiście problemu i już to zrobiłam, ale zastanawiam się, czy zalogować jej nasze wspólne znalezienia?

Z jednej strony - wiadomo - w logbookach nie ma jej nicka, więc nie powinnam, ale z drugiej... no na zachętę pomyślałam, żeby miała te skrytki. W końcu brała czynny udział w ich szukaniu.

Co myślicie? Usuniecie taki wpis: "Znalezione z mamą Verenne"?

Znaczy i ta chyba jej zaloguję te skrytki, ale chciałabym wiedzieć, czy to będzie bardzo, bardzo źle widziane?

Link to comment

Znaczy i ta chyba jej zaloguję te skrytki, ale chciałabym wiedzieć, czy to będzie bardzo, bardzo źle widziane?

Były już takie sytuacje. Były osoby, które patrzyły na to krzywo i coś tam komentowały. Ale raczej nieliczne. O przypadkach kasowania logów nie słyszałem.

Ale znam też przypadki w drugą stronę. Ktoś chodził z kimś na skrytki, ale dopiero później się wciągnął i wszystkie wcześniej znalezione (gdy jeszcze oficjalnie się nie bawił) skrytki, odwiedził ponownie i osobiście zalogował na papierze i dopiero wtedy on-line.

 

Moje osobiste zdanie jest takie, że skoro można sobie w połowie "kariery" zmienić nick, to równie dobrze można rozdzielać czy łączyć teamy. No bo czy po zmianie nicka wszystkie wcześniejsze znalezienia się anulują? Nie, mimo że w logbookach wpis jest nieaktualny. Przyjmij zatem, że mała miała do tej pory ten sam nick co Ty, a teraz ma inny. I tyle. Była faktycznie przy tych skrytkach, szukała ich, więc moim zdaniem, uznając sobie te znalezienia, nie oszukuje.

Link to comment

Ja na własne uszy słyszałem jak w Borowicach nuciła razem z mamą kolędę i Orszak Trzech Króli 2015 ona absolutnie zaliczyła na ocenę "bardzo dobry". Poza tym doskonale pamiętam jej marudzenie w czasie wydarzenia w Lwówku Śląskim, kiedy razem znajdowaliśmy skrzynki, w tym jednego FTF'a. Jeżeli ktoś chce podważyć to moje świadectwo, że może jest niewystarczające, to ja zapraszam na indywidualną rozmowę uświadamiającą kto to jest WI!!!

Edited by Plomba
Link to comment

Wczoraj znalazlem kesza, ktory wedlug logow ma juz kilka znalezien, podczas gdy sam logbook dziewiczy. Z taka sytuacja spotykam sie juz po raz ktorys z kolei. Niby geo to tylko zabawa, ale jak widze wpsiy osob z 2000+ znalezien, ktorych w logach nie ma, to mi sie dziwnie robi... :(

 

Mi się dziwnie robi jak ktoś +2000 znalezień leci najpierw ze skargą na forum (i oskarżeniami), zamiast wczesniej napisać do tych osób. Ja tam widziałem wpis Fosgena61 i też się dopisałem bo tak mi wyszły obliczenia. Cytat" FTFik na GC" sugeruje być moze o dwusystemowości, dwusystemowość nie jest rzeczą stałą, jak wiadomo. Teraz, jak anlizuję to jest to jednak kesz z OC ale niestety nie mogę ustalić który. Być może przenesiony? OC w Radomiu jest na niskim poziomie i wszystko jest możliwe.

Link to comment

Wczoraj znalazlem kesza, ktory wedlug logow ma juz kilka znalezien, podczas gdy sam logbook dziewiczy. Z taka sytuacja spotykam sie juz po raz ktorys z kolei. Niby geo to tylko zabawa, ale jak widze wpsiy osob z 2000+ znalezien, ktorych w logach nie ma, to mi sie dziwnie robi... :(

 

Mi się dziwnie robi jak ktoś +2000 znalezień leci najpierw ze skargą na forum (i oskarżeniami), zamiast wczesniej napisać do tych osób. Ja tam widziałem wpis Fosgena61 i też się dopisałem bo tak mi wyszły obliczenia. Cytat" FTFik na GC" sugeruje być moze o dwusystemowości, dwusystemowość nie jest rzeczą stałą, jak wiadomo. Teraz, jak anlizuję to jest to jednak kesz z OC ale niestety nie mogę ustalić który. Być może przenesiony? OC w Radomiu jest na niskim poziomie i wszystko jest możliwe.

 

Niniejszym chcialbym publicznie przeprosic osoby:

 

LupiPL, Ala Ł oraz Fosgen68

 

za sugerowanie ich zlej woli badz tez nawet celowego klamstwa.

Pospieszylem sie z wyrazeniem mojej opinii, ktora w duzej mierze okazuje sie nieuzasadniona.

 

Za moj wystepek prosze o wybaczenie.

Y_a_h_oo

Link to comment

Wczoraj znalazlem kesza, ktory wedlug logow ma juz kilka znalezien, podczas gdy sam logbook dziewiczy. Z taka sytuacja spotykam sie juz po raz ktorys z kolei. Niby geo to tylko zabawa, ale jak widze wpsiy osob z 2000+ znalezien, ktorych w logach nie ma, to mi sie dziwnie robi... :(

 

Mi się dziwnie robi jak ktoś +2000 znalezień leci najpierw ze skargą na forum (i oskarżeniami), zamiast wczesniej napisać do tych osób. Ja tam widziałem wpis Fosgena61 i też się dopisałem bo tak mi wyszły obliczenia. Cytat" FTFik na GC" sugeruje być moze o dwusystemowości, dwusystemowość nie jest rzeczą stałą, jak wiadomo. Teraz, jak anlizuję to jest to jednak kesz z OC ale niestety nie mogę ustalić który. Być może przenesiony? OC w Radomiu jest na niskim poziomie i wszystko jest możliwe.

 

Niniejszym chcialbym publicznie przeprosic osoby:

 

LupiPL, Ala Ł oraz Fosgen68

 

za sugerowanie ich zlej woli badz tez nawet celowego klamstwa.

Pospieszylem sie z wyrazeniem mojej opinii, ktora w duzej mierze okazuje sie nieuzasadniona.

 

Za moj wystepek prosze o wybaczenie.

Y_a_h_oo

 

Ok, wszystko w porządku. Źle odczytaliśmy intencję szanownego kolegi. Ale przykład tego radomskiego kesza pokazuje do jak dziwnych sytuacji może dojść podczas keszowania. Otóż http://www.geocaching.com/geocache/GC5EG1Z_muzeum-im-jacka-malczewskiego-w-radomiu?guid=86f757ae-dbb9-460e-9931-f22090dad768 przy tym quizie mogą powstać 2 rozwiązania, wynika z to prawdopodobnie z jakiś niejasności w zadaniach. I doszło do takiego zbiegu okolicznosci, że jedno z tych rozwiązań prowadzi do porzuconego kesza z OC (nie sposób określić co to za kesz) ... Dwie ekipy dały się na to nabrać.

Edited by lupiPL
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...