Jump to content

Kilkudniowy multicache górski


turistahorsky
Followers 1

Recommended Posts

Jeśli chcesz coś takiego zrobić to możesz kierować się wykazem punktów wymaganych do stopni dużych GOT. Wtedy ludzie robiący odznakę będą mogli przy okazji zrobić multi (albo na odwrót).

eee, w polskie góry pojadę na emeryturze... :rolleyes:

Jak lekarz zakaże wysokich..., będzie jak znalazł...!

Link to comment

Akurat mulciak z dużą ilością FIZYCZNYCH etapów może być zniechęcający. Jeden kesz wetnie, albo zwyczajnie go nie znajdziesz i cała zabawa/wyprawa psu na budę...

To akurat nie ma znaczenia czy fizyczny czy wirtualny. Nawet z wirtualnymi gorzej, bo np. tablica, z której trzeba skorzystać, zostanie bez Twojej wiedzy zamieniona na inną w ten sposób, że wzór nadal się będzie dało sensownie obliczyć, ale wyjdą zupełnie inne współrzędne. Jak nie dasz checkera, a szukający zamiast Cię podpytać, będą po prostu logowali DNF-y, to przez długie lata możesz nie zidentyfikować przyczyny błędu.

 

Bardzo fajnie został zrobiony ten multak: http://www.geocaching.com/geocache/GC5BCNN_usedom-mmc?guid=819c96ba-c4e2-46f0-be11-ac8e93da575c

Ma 76 etapów, ale informację dla każdego etapu można odczytać w kilku niezależnych od siebie miejscach. I nawet jak pojedyncze poginą, to skrytkę nadal będzie się dało znaleźć.

Link to comment

To wszystko zależy jak zrobione są etapy wirtualne. Bo można je oprzeć na dość nietrwałych rzeczach jak np tablice informacyjne, ale można na bardziej trwałych np. 100-letniej tablicy kamiennej (jak przetrwała 100 lat to następne 10 też zapewne przetrwa).

 

W tak długich multi to chyba największy sens mają wirtualne oparte na trwałych elementach, bo to utrzymania jest tylko finał.

 

Oczywiście tak długie multi będą robione tylko przez nielicznych, ale tym większy szacun dla tych, którzy je zrobią, podobnie jak dla ownera.

Link to comment

Napewno na tak dlugi multi jest powinna kooperacja kilka ludzi. I jest tez mozliwe zrobić kilka multi i w końcu jakyś bonus (Beskid Ślaski, Beskid Źywiecki, Beskid Maly, ... Podobnie jest to zrobione tutaj - http://www.geocaching.com/geocache/GC34WG7_steirischer-02-bonus?guid=edceb90c-7504-4e94-8c3b-70588c575212

Edited by turistahorsky
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Followers 1
×
×
  • Create New...