Jump to content

Powiadomienia od GC, które nie przychodzą


catnh

Recommended Posts

Około tydzień temu lekko zdziwiłam się, że nikt nie znajduje moich skrytek, później zaczęły przychodzić powiadomienia, ale tak jakby nie wszystkie. Sprawdziłam pocztę w Thunderbird na laptopie, później na netbooku, na telefonie, w przeglądarce - myśląc, że może IMAP nawala. Zostawiłam temat na kilka dni, że się ustabilizuje poczta, ale poszłam na serwis skrytek i zdziwiona zobaczyłam wpis w logbooku, którego nie kojarzyłam z email, spojrzałam do apki - nowy log, ale email brak. Nagle wiadomości zaczęły przychodzić, więc stwierdziłam - działa. Dostałam 2 email z odp. do EC i z jednym z odpowiadających wyszło, że pytał mnie o inny kesz dzień wczeniej, a ja zdziwiona nieźle. Pogrzebałam, więc więcej i okazało się, że wiadomości lądują w SPAM-ie. Jak dotąd zmienianie ustawień i oznaczanie jako pożądanych nie przyniosło skutku, jedne wiadomości trafiają do folderu, a inne do SPAM-u i to bez jakiejś reguły z jakiego powodu jedne są tu, a drugie tam.

Czy macie tego typu problemy? Ja to odbieram na o2, ale dziś na gmail podobno też nic nie przychodzi:/

Link to comment

Byłam zdziwiona, gdy dostałam link do mojej skrzynki, że już jest opublikowana, a jak nie dostałam powiadomienia o publikacji. Weszłam w link i pojawiło się "write note" - też bez wiadomości e-mail. Wczoraj normalnie wszystko miałam, dziś NIC NIGDZIE.

 

Przegrzebałam SPAM, kosz i innne foldery, a także drugiego maila, na którego oficjalnie zakładałam konto. Nie ma.

 

/korzystam z gmaila/

Link to comment

Tak, miałem taki problem na Onecie. Teraz mam dedykowaną skrzynkę na gmx i deaktywowany filtr spamowy.

 

Technicznie rzecz biorąc groudpspeak spamuje. Wysyła maile 'od siebie' podmieniając reply-to (chociaż legalna praktyka, jeśli reply-to wskazuje na inną domenę, wielce szemrana) i wysyła je na masową skalę.

 

Spam jest automatycznie kasowany, więc można nawet nigdy nie zauważyć, że coś przyszło. Duże ilości też łatwiej wyzwalają filtry antyspamowe.

 

Oczywiście nie można zrobić jednego maila zbiorczego tak jak ma OC, bo przecież na G$ 'jest wszystko lepiej' :D

Link to comment

Technicznie rzecz biorąc groudpspeak spamuje. Wysyła maile 'od siebie' podmieniając reply-to (chociaż legalna praktyka, jeśli reply-to wskazuje na inną domenę, wielce szemrana) i wysyła je na masową skalę.

 

Tyle to wiem, tym bardziej jak zaczęły lądować w SPAM to żadnych złudzeń nie mam. Problem zaczął się u mnie jak zmienili dotychczasowy format wiadomości na ten cudny graficzny, nie spoglądałam w kod, ale filtr mogą też uznać wyższość grafiki nad tekstem i odrzucać.

 

Logi to jeszcze nic, ale dla mnie są problemem odpowiedzi do EC:/ Pomijam jakieś pytania, czy logi o uszkodzeniach i zalaniach, to też ważne, ale ciężko zaliczać ludziom earthy jak nie dostaje się powiadomień:/

Link to comment

Właśnie te odpowiedzi są najgorsze, bo tutaj GS twierdzi, że wiadomość jest od niego, a w reply-to jest mail geocachera wysyłającego wiadomość.

 

Nie wiem jak inni, ale filtry onetu wydają się szczególnie takich maili nie lubić.

 

Polecam założenie osobnego konta, wyłącznie do geocachingu.

Edited by GeoLog81
Link to comment

Mam osobne konto do GC (na gmailu). Poczty na onecie nie toleruję. Nie rozumiem też, że przez widzimisię GS mam zmieniać coś u siebie vel zakładać setne konto mailowe żeby działało.

 

EDIT: Doszły do mnie powiadomienia o publikacji mojej skrzynki. Inne nie :P

Edited by bezsenna
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...