Jump to content

Βοήθεια από πιο έμπειρους Geocachers!


Recommended Posts

Γειά σας παιδιά,

 

πρώτη φορά γράφω στο forum και χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Δεν είμαι έμπειρη στο Geocaching αφού πάνε μόνο 5 μήνες σχεδόν από τότε που έγινα μέλος και όλο αυτό για τις ανάγκες των μεταπτυχιακών μου σπουδών. Πρόκειται να χρησιμοποιήσω το Geocaching για εκπαιδευτικό σκοπό σε ένα περιβαλλοντικό κέντρο εδώ στη Λεμεσό και πρώτη φορά θα μπω στη διαδικασία να δημιουργήσω κρύπτες κτλ. Μια σημαντική απορία πορ προέκυψε είναι η εξής: η σελίδα που θα δημιουργήσω για μία γεωκρύπτη μπορεί το κείμενο της να είναι στην ελληνική γλώσσα ή μόνο αγγλικά δέχεται το πρόγραμμα; (Μπορεί για κάποιους να φανεί ηλίθια ερώτηση όμως σας παρακαλώ, πραγματικά αν γνωρίζετε απαντήστε μου)

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Γεωργία

Link to comment

Καλωσόρισες Γεωργία !!!!

Μπορείς να γράψεις στην ιστοσελίδα της κρύπτης και με ελληνικούς χαρακτήρες απευθείας χωρίς κανένα πρόβλημα.

Όπως επίσης μπορείς να δεις κι όλο τα site geocaching.com στην Ελληνική γλώσσα , αν επιλέξεις στο πάνω δεξί άκρο της σελίδας την γλώσσα εμφάνισης.

 

Καλές Αποκρύψεις !!! κι ότι χρειαστείς σε βοήθεια , εδώ είμαστε .

Link to comment

Καλωσόρισες Γεωργία !!!!

Μπορείς να γράψεις στην ιστοσελίδα της κρύπτης και με ελληνικούς χαρακτήρες απευθείας χωρίς κανένα πρόβλημα.

Όπως επίσης μπορείς να δεις κι όλο τα site geocaching.com στην Ελληνική γλώσσα , αν επιλέξεις στο πάνω δεξί άκρο της σελίδας την γλώσσα εμφάνισης.

 

Καλές Αποκρύψεις !!! κι ότι χρειαστείς σε βοήθεια , εδώ είμαστε .

 

Φερέγγιε,

 

σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση ανταπόκριση σου και για τη βοήθεια σου.

Να'σαι καλά.

 

Υ.Γ Μάλλον θα σας χρειαστώ και αργότερα :P

Link to comment

Η σελίδα της κρύπτης μπορεί να είναι και αποκλειστικά στα Ελληνικά, αλλά τότε φυσικά απευθύνεται μόνο σε όσους γνωρίζουν την γλώσσα. Δική σου επιλογή, από το site δεν τίθεται περιορισμός.

Ιστορικη αναδρομη :

Η πρωτες μου προσπαθειες

Τα Ελληνικα ειναι σε φωτογραφια, φαινεται μεχρι και ο κερσορας του Word ! Μολις 2 χρονια πριν. Απο τοτε εχω αλλαξει δυο πληκτρολογια.

438.512 χαρακτηρες, 66.728 λεξεις, 7.272 πακεττα + ακυρωμενες + επαναληψεις + διορθωσεις,

ποιο πληκτρολογιο θα αντεχε κοντα 1.000.000 κλικ...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...