Jump to content

xTrex czy Dakota


edwardtus

Recommended Posts

Witam serdecznie!

jestem całkiem świeży w tej materii choć po górach chodzę już wiele lat.

Chciałbym zacząć archiwizować swoje górskie wyprawy po polskich górach. Na poczatek jakie urządzenie byscie koledzy mi zaproponowali? Mam na to do 1000zł. Oprócz map dobrze abym np. mógł nagrywac swoje trasy i wrzucac na jakis serwis. mierzyc trasy, predkosci, wysokosci itd...

Prosze o wyrozumialosc, ale dopiero zaczynam te przygode.

Edward

Link to comment

Potwierdzam, że Dakota vs eTrex to ekran dotykowy i trochę gorzej widoczny ekran vs joystick i trochę gorzej widoczny ekran.

Ja korzystam z telefonu (SGS5) + Locus + mapy, których można ściągnąć pierdyliard rodzajów i nie widzę sensu noszenia kolejnego urządzenia. Tym bardziej, że bawiłem się i etrexem i Dakotą i sprzęty te wyprowadzały mnie z równowagi swoją "szybkością" działania. Zupełnie nie dla mnie, szkoda by mi było kasy.

Link to comment

Kup zewnętrzny moduł GPS na bluetooth z loggerem. Wydasz 150 góra 200 zł.

 

Taki logger wytrzymuje 20 do 25 godzin zapisując ślad, a jeśli chcesz nawigować z telefonem to GPS nie będzie zżerał baterii bo ponad standardową działalność trzeba włączyć tylko bluetooth więc pobór mocy niezauważalnie większy.

 

Ślad można zapisywać do pamięci modułu lub do telefonu na wybraną aplikację. W góry polecam Trekbuddy z mapami znanego krakowskiego wydawnictwa nazywającego się tak jak kompas po angielsku.

 

GPS Loggera szukaj z chipsetem MTK lub SirfStar.

 

Za kolejne ~200 zł kup ładowarkę solarną i jeśli będziesz żywił się jagodami i korzonkami jesteś w 100% niezależny od świata.

Edited by u810
Link to comment

Za kolejne ~200 zł kup ładowarkę solarną i jeśli będziesz żywił się jagodami i korzonkami jesteś w 100% niezależny od świata.

Ja korzystam z zewnętrznej baterii na usb, tzw. paluch, za 50 zł. Doładowuje mi telefon i wystarczy na kolejne 8 godzin keszowania.

Link to comment

Ja używam eTrexa 20, zapisany ślad wysyłam na Endomonod co by podzielić się ze znajomymi.

A telefon to tylko z Androidem i aplikacja c:geo (nie ma możliwości zapisu śladu ale jest dobra do keszy) lub Locus (zapisuje ślad wędrówki + milion innych rzeczy i map). I jak koledzy wspomnieli wyżej koniecznie źródło prądu (zewnętrzna ładowarka lub druga bateria) chyba że telefonu używasz tylko do pomocy sporadycznie.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...