Jump to content

Geocaching z albumem


nosferatu7

Recommended Posts

Noszę się z pomysłem opublikowania serii skrzynek, w której motywem przewodnim było by skompletowanie albumu z naklejkami.

Cała sprawa wygląda następująco

1. Album

Do pobrania z jednej z dedykowanych skrzynek, lub z linku z strony www.

2. Naklejki.

Każsa skrzynka oprócz Logboka zawierała by naklejkę tematycznie związaną z danym miejscem.

Naklejki wklejało by się w album. Po skompletowaniu powiedzmy 80 % naklejek, była by mozliowść odbioru upominku/nagrody z lokalnego punktu informacji turytycznej.

Tutaj moje pytanie: Jaki typ skrytki użyć, do zarejestrowania skrzynki w serwisie geocaching ?.

Link to comment

Nie spotkałem się z czymś takim, ale chyba do zrobienia.

Problemem mogłoby być uzupełnianie stanu naklejek w skrzynkach. Bo różnie bywa, ktoś mógłby zabrać więcej...

Wszystkie kesze z naklejkami to tradycyjne. A ta bonusowa to zwyczajowo w takich wypadkach "pytajnik" czyli skrzynka zagadkowa.

Powodzenia:)

Link to comment

W Czechach był podobny program, tylko tam zbierało się pieczątki do specjalnego zeszytu. Po czasie pieczątki przestały działać lub pogineły to dali coś w stylu naklejki, tylko na zwykłym papierze, który się wklejało do tego zeszytu. Dodam, iż każdy kesz miał inny symbol na pieczątce.

W takim przypadku najtrudniejsze jest serwis takiego projektu. Musisz mieć ciaglę zapas naklejek, w przypadku pieczątki już nie (oczywiście dopóki się nie zniszczy), no i nie musi to być letterbox mimo, iż posiada pieczątkę, może to być każdy typ kesza.

Link to comment

Cały projekt istnieje już od ponad miesiąca na konkurencyjnym seriwsie. Teraz chciałem żeby zyskał rangę ogólnoświatową stąd pomysł utworzenia skrytek w Geocaching.

Temat znikających naklejek jest mi znany, szczerze mówić jest kilka miejsc, w których naklejki giną, a wpozostałych jest spokój. przy 28 skrytkach na terenie gminy jest to do ogarnięcia.

Mam kilka skrytek na terenie miejskim w odległosci mniejszej niż 160 metrów, czy jak zastosuję multiskrytkę, będę mógł "obejść" ten problem ?.

Link to comment

Z tego co wiem, to się nie da w ten sposób tego obejść. Jeśli pojemnik znajduje się FIZYCZNIE w mniejszej odległości niż 161 metrów od drugiego, to nie przejdzie. Multi działa w drugi sposób. Miejsce, które chcesz pokazać, jest w zabronionym obszarze- to tam robisz multi/quiz a pojemnik wyprowadzasz gdzieś dalej.

Link to comment

Podobny problem miał kolega w Warszawie. Na OC jest seria samodzielnych skrzynek z kawałkami kodów + bonus [OP7A62], a na GC zrobił z tego multaka -> http://coord.info/GC4WVT2

 

W przypadku tworzenie multi/mystery elementy fizyczne w ramach jednej skrytki mogą być bliżej niż 161 metrów. Ale przy ich rozmieszczeniu musisz przestrzegać limitu odległości od innych skrytek /elementów fizycznych należących do innej skrytki / .

Edited by ru.beus
Link to comment

Mam kilka skrytek na terenie miejskim w odległosci mniejszej niż 160 metrów, czy jak zastosuję multiskrytkę, będę mógł "obejść" ten problem ?.

To zależy. Jeżeli skrytki są w odległości <160 od siebie, to ok. Zrobisz z nich etapy tego samego mulciaka, ponieważ nie ma limitów dla etapów fizycznych jednego kesza.

Jeżeli któraś skrytka jest za blisko innej, zarejestrowanej już wcześniej, to lipa. Skrzynka ani etap fizyczny multikesza nie może być bliżej niż 160 do innej skrzynki (albo etapu fizycznego innego mulciaka).

Mam nadzieję, że to wyjaśnia sprawę.

Pomysł z naklejkami podoba mi się.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...