Jump to content

Challenge w Polsce


GeoLog81

Recommended Posts

Jak widzę bylejakość dosięgnęła i wyzwań... A ja się ze swoim kokosiłem i zastanawiałem przez dłuższy czas, czy zakładać...

Zawsze możemy walczyc z bylejakością, pokazując ,że zakałdamy lepsze skrytki i organizujemy lepsze eventy!

Inaczej się nie da...

No chyba ,ze ktoś zechce zostać narzekaczem znad klawiatury, ale Ciebie Rubi to oczywiście NIE dotyczy! :rolleyes:

Link to comment

 

Tiaaa, sprawdź Berlin 29.11. Niedaleko siebie- MEGA, cito i zwykły event...

Zapisałam sie na wszytski i jeszcze jeden nastepnego dnia...a co! :laughing:

 

A może i ja coś tam własnego założę, z tym że w piątek albo poniedziałek.

 

Jak się pojawia jakaś szlachetna idea, typu 12 typów w 1 dzień, to i reviewerzy pomagają. Jest oficjalny bookmark tyle że jeszcze niekompletny. Nie zdziwiłbym się gdyby na to powstał challenge gdzieś w okolicach, o ile go jeszcze nie ma...

Edited by GeoLog81
Link to comment

Obcy język polski. Ach, jakże piękny ten język polski... Piszecie po angielsku w polskim języku. Aby ocenić tempo i stopień zmian zachodzących w języku polskim czasami wystarczy na pewien czas wyłączyć telewizor.

Kilka przykładów :

 

1.

Niedaleko siebie- MEGA, cito i zwykły event...

 

2.

typu 12 typów w 1 dzień, to i reviewerzy pomagają

 

3.

My tym challengem otwieramy oczy niedowiarkom!

Link to comment

Obcy język polski. Ach, jakże piękny ten język polski... Piszecie po angielsku w polskim języku. Aby ocenić tempo i stopień zmian zachodzących w języku polskim czasami wystarczy na pewien czas wyłączyć telewizor.

Kilka przykładów :

 

1.

Niedaleko siebie- MEGA, cito i zwykły event...

 

2.

typu 12 typów w 1 dzień, to i reviewerzy pomagają

 

3.

My tym challengem otwieramy oczy niedowiarkom!

Niektóre słowa nie maja dobrych polskich odpowiedników...poza tym ...

to taki żargon hobbystyczny...posłuchaj kiedyś żeglarzy! :rolleyes:

A tak w ogóle to witamy na pokładzie, ahoj!

Link to comment

Dwa dni temu wszedł przepis oficjalnie sankcjonujący retroaktywne zdobywanie challenge'y. Z jednej strony trochę szkoda, że rozstrzygnięcie poszło w tę stronę (bo np. jaką datę należy dawać w logu online w przypadku takiego zaliczenia - wpisu fizycznego, czy spełnienia kryteriów?), ale z drugiej strony to dobrze, że ta kwestia w końcu znalazła oficjalną wykładnię.

 

§ 1.19.12: Geocachers may sign a challenge geocache's physical log at any time. However, the challenge cache may be logged as found online only after the log is signed and the challenge tasks have been met and documented.
Edited by Murazor
Link to comment
§ 1.19.12:

 

A czy § 3.14.15.926 też jest?

 

A poważnie - kto teraz będzie miał na takim challengu FTFa? Ten co pierwszy się do logbooka fizycznego wpisze ale nie będzie spełniał warunków, czy ten co pierwszy spełni wymogi i zaloguje znalezienie online, za to w logbooku będzie drugi (albo piąty) ?

Link to comment

Obcy język polski. Ach, jakże piękny ten język polski... Piszecie po angielsku w polskim języku. Aby ocenić tempo i stopień zmian zachodzących w języku polskim czasami wystarczy na pewien czas wyłączyć telewizor.

Kilka przykładów :

 

1.

Niedaleko siebie- MEGA, cito i zwykły event...

 

2.

typu 12 typów w 1 dzień, to i reviewerzy pomagają

 

3.

My tym challengem otwieramy oczy niedowiarkom!

 

Ja staram się używać polskich odpowiedników, choć w gwarze używa się słów angielskich:

 

event = wydarzenie

 

reviewer = recenzent

 

challenge = wyzwanie

 

Jakich słów używamy zależy tylko od nas.

Link to comment

challenge = wyzwanie

 

Jakich słów używamy zależy tylko od nas.

Regulamin serwisu jasno mówi, że nawet w pisanych po polsku nazwach skrytek, musi pojawić się słowo "chalenge" - w takiej właśnie formie i niedopuszczalne są jakiegolwiek tłumaczenia.

 

Zatem tak, skoro skrytki to nie są "wyzwania", lecz "challenge", to również w logach piszę o zdobywaniu "challengy", a nie "wyzwań".

 

Probem mogłoby rozwiązać zastąpienie powyższego wymogu osobną ikonką dla skrytek-wyzwań.

Link to comment

Już chyba wolę napisać "czelendża" niż sztucznie próbować odmieniać oryginalne słowo, podobnie z keszem. Polskie słowa są ładne, ale nic na siłę, bo zaczniemy poszukiwać pamięci podręcznej ze sprytnym telefonem, wpisując się do książki zapisów, czasami używając.. no jak jest "spoiler" po polsku?;D

Link to comment

Dwa dni temu wszedł przepis oficjalnie sankcjonujący retroaktywne zdobywanie challenge'y. Z jednej strony trochę szkoda, że rozstrzygnięcie poszło w tę stronę (bo np. jaką datę należy dawać w logu online w przypadku takiego zaliczenia - wpisu fizycznego, czy spełnienia kryteriów?), ale z drugiej strony to dobrze, że ta kwestia w końcu znalazła oficjalną wykładnię.

 

§ 1.19.12: Geocachers may sign a challenge geocache's physical log at any time. However, the challenge cache may be logged as found online only after the log is signed and the challenge tasks have been met and documented.

 

A mnie się bardzo takie rozwiązanie podoba, dzięki temu będę mógł zalogowac kilka challenge'y ktorych inaczej nie mialbym szans wypelnic. Teraz moge je spokojnie zalogowac kiedy jestem w poblizu a potem je na spokojnie i bezstresowo wypelniac, niezaleznie od tego jak dlugo to potrwa.

 

To jaki dzien bedzie w logu to w gruncie rzeczy zadlgadnienia drugorzedne. UX challengey moim zdaniem znacznie wzrasta bo bedzie ich mozna wiecej spelniac i logowac. Np jestem na wakacjach, widze fajny challenge, loguje go a potem kombinuje jak go wypelnic.

Link to comment

Z niecierpliwością czekam na FTF-a i relację pierwszych zdobywców. Wg mnie da się to zrobić w 24 godz, ale tylko przy dobrych warunkach (np. odradzam dzień roboczy, lepiej latem niż zimą) i tylko przy dobrej konfiguracji (nieodnalezionych wcześniej) skrytek do zdobycia. W przykładowe 15 godz. absolutnie nie wierzę.

 

No i gratuluję kolegom, którzy szturmem wzięli FTFa w najtrudniejszym fizycznie challenge'u w Polsce, czyli pomorski 24 godzinny:

http://www.geocaching.com/geocache/GC5C73N_24h-pomeranian-county-challenge-pcc

 

A w dodatku zrobili to szybciej i pokonali krótszą odległość niż estymował Założyciel. Zaliczając nawet kilka dnf po drodze.

 

Chapeau bas!

 

Ciekawe czy ktoś pobije aktualny rekord 14 godzin 20 minut i/lub 639 km...

 

Powodzenia,

Igor

Link to comment

A w dodatku zrobili to szybciej i pokonali krótszą odległość niż estymował Założyciel. Zaliczając nawet kilka dnf po drodze.

Jak się w końcu w Sztumskim powiecie pojawiło coś w normalnym miejscu, do którego nie trzeba podchodzić od sąsiedniego województwa, to i nie dziwota. To oszczędność co najmniej kilkudziesięciu km i grubo ponad godziny (a może i dwóch, zważywszy że obecny to P&G, a do starego trzeba trochę podejść).

W innych powiatach też keszy jest więcej, więc porównywanie odległości i szacunków z tymi sprzed pół roku jest niewiarygodne.

Choć i tak - przyznaję - nie spodziewałem się takiego tempa.

Link to comment

A w dodatku zrobili to szybciej i pokonali krótszą odległość niż estymował Założyciel. Zaliczając nawet kilka dnf po drodze.

Jak się w końcu w Sztumskim powiecie pojawiło coś w normalnym miejscu, do którego nie trzeba podchodzić od sąsiedniego województwa, to i nie dziwota. To oszczędność co najmniej kilkudziesięciu km i grubo ponad godziny (a może i dwóch, zważywszy że obecny to P&G, a do starego trzeba trochę podejść).

W innych powiatach też keszy jest więcej, więc porównywanie odległości i szacunków z tymi sprzed pół roku jest niewiarygodne.

Choć i tak - przyznaję - nie spodziewałem się takiego tempa.

 

Jeśli w każdym województwie powstanie podobny 'Challenge 24godzinny', to można będzie załozyć 'Challenge 16dniowy' wymagający zalogowania w 16 kolejnych dni (lub mniej) wszystkich wyzwań wojewódzkich.

Link to comment

Jeśli w każdym województwie powstanie podobny 'Challenge 24godzinny', to można będzie załozyć 'Challenge 16dniowy' wymagający zalogowania w 16 kolejnych dni (lub mniej) wszystkich wyzwań wojewódzkich.

Skoro challenge wymagający zaliczenia 190 (połowa wszystkich) powiatów w dowolnie długim czasie, nie mógł być opublikowany, to tym bardziej nie spodziewałbym się zgody na coś takiego. <_<

Link to comment

Skoro challenge wymagający zaliczenia 190 (połowa wszystkich) powiatów w dowolnie długim czasie, nie mógł być opublikowany,

 

:blink: A co z nim było 'nie tak' ?

 

Dotychczas byłem przekonany, że istotą 'Challengy' 'Challengów' skrytek-wyzwań jest własnie wyzwanie. Zrobienie czegoś ambitnego. Znalezienie niespotykanej kombinacji (nie w sensie D/T).

Link to comment

 

Skoro challenge wymagający zaliczenia 190 (połowa wszystkich) powiatów w dowolnie długim czasie, nie mógł być opublikowany, to tym bardziej nie spodziewałbym się zgody na coś takiego. <_<

 

No właśnie, też chciałbym wiedzieć dlaczego nie został opublikowany.

 

Może dlatego, że owner go nie spełniał?

 

Bo jeśli owner spełniał, to bym się odwoływał do Groundspeaka. Bo trudność zrobienia czegoś takiego sprowadza się tylko do czasu (jeśli komuś zależy właśnie na tym), nawet jeśli ktoś nie ma samochodu.

Link to comment

Wg mnie dopóki w geocaching.com nie ma informacji dot. powiatów, żaden challenge nie powinien zostać opublikowany - nie da się przecież udowodnić spełniania wymagań na podstawie serwisu GC.

 

The challenge criteria on the geocache page (...) must be verifiable through information on the Geocaching.com website
Link to comment

Wg mnie dopóki w geocaching.com nie ma informacji dot. powiatów, żaden challenge nie powinien zostać opublikowany - nie da się przecież udowodnić spełniania wymagań na podstawie serwisu GC.

Da się. Serwis geocaching.com udostępnia mapę. Jak sobie wybierzesz mapę OSM, to masz tam zaznaczone granice powiatów.

 

Co do wyzwania na 190 powiatów, argumentacja recenzenta była taka, że o ile pojedynczy powiat można sobie właśnie w ten sposób sprawdzić, to sprawdzenie 190 powiatów jest na tyle czasochłonne, że aż niemożliwe.

Link to comment

Co do wyzwania na 190 powiatów, argumentacja recenzenta była taka, że o ile pojedynczy powiat można sobie właśnie w ten sposób sprawdzić, to sprawdzenie 190 powiatów jest na tyle czasochłonne, że aż niemożliwe.

 

A checker na project-gc? Bo identyczną argumentacją można 'ubić' praktycznie każdy challenge wymagający więcej niż 20 skrzynek.

Link to comment

Co do wyzwania na 190 powiatów, argumentacja recenzenta była taka, że o ile pojedynczy powiat można sobie właśnie w ten sposób sprawdzić, to sprawdzenie 190 powiatów jest na tyle czasochłonne, że aż niemożliwe.

 

Od tego to już bym się odwoływał do Groundspeaka, zwłaszcza że nawet semantycznie to sensu nie ma, bo jak dla mnie czasochłonne i niemożliwe to przeciwieństwa. Równie dobrze możnaby napisać, że coś jest tak mokre, że aż suche itp.

 

A challenge fajny, więc by było szkoda go odpuścić.

Link to comment

Od tego to już bym się odwoływał do Groundspeaka, zwłaszcza że nawet semantycznie to sensu nie ma, bo jak dla mnie czasochłonne i niemożliwe to przeciwieństwa. Równie dobrze możnaby napisać, że coś jest tak mokre, że aż suche itp.

 

A challenge fajny, więc by było szkoda go odpuścić.

No to, proszę Cię bardzo, rób listing, publikuj, odwołuj się. Niewykluczone zresztą, że przez te pół roku interpretacje się zmieniły i teraz przejdzie bez problemu? Nie wiem.

Jak taki challenge powstanie, z przyjemnością po niego pojadę (wymagania spełniam).

Ale w kwestii publikacji temat odpuściłem i drugi raz próbować, ani odwoływać się nie będę.

Link to comment

Chyba jednak nie do końca odpuściles bo cache jest opublikowany http://coord.info/GC5F441

Jest opublikowany substytut, bo szkoda było mi pojemnika w terenie, podobnie jak w kilku innych przypadkach, gdzie na poczekaniu wymyślałem alternatywne wymagania, pasujące w jakiś tam sposób do tytułu skrytki. Natomiast z pewnością nie jest to takie wyzwanie, jakie chciałem, żeby było.

Link to comment

W związku z ostatnimi zmianami zasad 'challendży' wyzwań upewniam się - zapis typu

 

Warunek wyzwania musi zostać spełniony PRZED znalezieniem skrytki w terenie i wpisaniem się do fizycznego logbooka (niedopuszczalne jest znalezienie skrytki awansem i późniejsza edycja wpisu, po spełnieniu warunków).

 

w nowych skrzynkach-wyzwaniach nie może się już pojawić?

Edited by lowca
Link to comment

W związku z ostatnimi zmianami zasad 'challendży' wyzwań upewniam się - zapis typu

 

Warunek wyzwania musi zostać spełniony PRZED znalezieniem skrytki w terenie i wpisaniem się do fizycznego logbooka (niedopuszczalne jest znalezienie skrytki awansem i późniejsza edycja wpisu, po spełnieniu warunków).

 

w nowych skrzynkach-wyzwaniach nie może się już pojawić?

Ten zapis jest już nieaktualny. Wyedytowałem.

Link to comment

W związku z ostatnimi zmianami zasad 'challendży' wyzwań upewniam się - zapis typu

 

Warunek wyzwania musi zostać spełniony PRZED znalezieniem skrytki w terenie i wpisaniem się do fizycznego logbooka (niedopuszczalne jest znalezienie skrytki awansem i późniejsza edycja wpisu, po spełnieniu warunków).

 

w nowych skrzynkach-wyzwaniach nie może się już pojawić?

Ten zapis jest już nieaktualny. Wyedytowałem.

 

Ejże, ale mi nie chodzi o edycję Twoich skrzynek - raczej niekonieczną zresztą, skoro ich publikacja nastąpiła przed zmianą zasad.

Link to comment

Mam takie pytania do Skrytek Wyzwań:

1. Czy jest jakaś minimalna ilość osób z Polski, która musi spełniać wymagania Wyzwania aby takie zostało opublikowane ?

2. Czy jest obowiązkowe aby założyciel spełniał wymagania Wyzwania które zakłada ?

3. Czy do weryfikacji zakładanego Wyzwania mogą służyć np. statystyki ze strony Project-GC ?

4. Czy np. Wyzwanie może być sformułowane tak: "Aby móc zalogować tą skrytkę musisz posiadać odznakę The Letterboxer - DIAMOND wg Project-GC". Czy musi być w formie: "Aby móc zalogować tą skrytkę musisz mieć znalezione 50 skrytek typu Letterbox"?

 

ps.

Proszę o odpowiedzi merytoryczne osób które mają wiedzę w tym temacie. Odpuśćmy sobie dywagacje typu, gdyby babka miała wąsy to byłaby dziadkiem...

Edited by longmen76
Link to comment

4 - o ile pamiętam, to w jakiś zapisach określone jest, że weryfikowalność challenge musi być oparta o portal geocaching.com, a nie o inne, zewnętrzne. Więc tu '50 letterboxów' jest dozwolone, a 'badge' nie.

3 - więc raczej nie, przynajmniej nie możesz tego w listingu swojego wyzwania umieścić jako wymagania. Jeśli zaś ktoś jako obrazek potwierdzający że spełnia warunki, wklei obrazek z PGC - to kwestia tego, czy Ty jako założyciel to uznasz. Ale raczej nie masz wyjścia ;) bo PGC wykorzystuje bazę z geocaching.com. Oczywiście zawsze taki obrazek można spreparować w Paincie.

2 - nie

1 - jest użyte słowo 'reasonable' które jest słowem wyjątkowo mało precyzyjnym i daje maksymalną uznaniowość Reviewerom.

Link to comment

1. Czy jest jakaś minimalna ilość osób z Polski, która musi spełniać wymagania Wyzwania aby takie zostało opublikowane ?

2. Czy jest obowiązkowe aby założyciel spełniał wymagania Wyzwania które zakłada ?

3. Czy do weryfikacji zakładanego Wyzwania mogą służyć np. statystyki ze strony Project-GC ?

4. Czy np. Wyzwanie może być sformułowane tak: "Aby móc zalogować tą skrytkę musisz posiadać odznakę The Letterboxer - DIAMOND wg Project-GC". Czy musi być w formie: "Aby móc zalogować tą skrytkę musisz mieć znalezione 50 skrytek typu Letterbox"?

 

"Challenge cache owners must demonstrate that there are sufficient available geocaches to meet the challenge at the time of publication. Reviewers may ask the geocache owner to demonstrate that they have previously met the challenge and/or that a substantial number of other geocachers would be able to do so."

 

Z powyższych:

 

ad 1) Wyzwanie musi spełniać pewna liczba geocacherów określana jako "sufficient". Czym ma być owo "sufficient", zostało pozostawione do decyzji reviewera.

 

ad 2) Tak.

 

 

"The challenge criteria on the geocache page must reflect this consideration, and must be verifiable through information on the Geocaching.com website. Challenges relying solely on third-party software for verification will not be published."

 

Z powyższych:

 

ad 3) Warunek musi być możliwy do zweryfikowania przy użyciu tylko stron należących do Groundspeaka. Można polecić użycie project-gc jako najwygodniejszą metodę, ale nie może być to metoda jedyna.

 

ad 4) Pierwsza forma może rodzić problemy, gdy na przykład na skutek odłączenia od API project-gc przestanie działać. Albo zacznie pokazywać błędne wyniki. Musi istnieć metoda weryfikacji niezależna od zewnętrznych serwisów.

Link to comment

Mam takie pytania do Skrytek Wyzwań:

1. Czy jest jakaś minimalna ilość osób z Polski, która musi spełniać wymagania Wyzwania aby takie zostało opublikowane ?

2. Czy jest obowiązkowe aby założyciel spełniał wymagania Wyzwania które zakłada ?

 

Ad1. Absolutnie nie. Nie ma najmniejszego znaczenia, czy keszerzy są z Polski, Niemiec czy Australii.

 

Ad2. Zależy od 'jurysdykcji'. Z moich informacji wynika, że reviewer w Niemczech ci takiego challenge'a po prostu nie puści. Za to w Polsce były puszczane challenge których w momencie publikacji nikt nie spełniał łącznie z założycielem.

Link to comment

@Geolog - widzisz piszesz o czymś z perspektywy Niemiec a u nas jest Polska i tutaj wygląda, że jest to istotne....

 

@Stryker_PL -pytanie stąd, że doszły mnie słuchy, że jakieś Wyzwania zostały odrzucone przez Recenzenta z uwagi na małą ilość osób spełniających wymagania...

Link to comment

@Geolog - widzisz piszesz o czymś z perspektywy Niemiec a u nas jest Polska i tutaj wygląda, że jest to istotne....

 

Piszę z perspektywy Polski, bo jednego z moich challenge'y nie spełniał (i nadal nie spełnia) żaden z keszerów sklasyfikowanych wg Project-GC jako 'z Polski'.

Link to comment

@longmen76 może z Twoim challengem było więcej 'nie w porządku' niż tylko to, że tylko za mało osób w Polsce go spełnia... bez dodatkowych szczegółów ciężko coś więcej w tej sprawie powiedzieć

 

no i zawsze można poprosić Groundspeaka o oficjalną wykładnię

Link to comment

Longmen, jeżeli chodzi o mój challenge, gdzie recenzent powoływał się na ten punkt regulaminu, to tu liczba osób spełniających go w Polsce była tożsama z liczbą osób spełniających go na świecie. W formie, w jakiej ja chciałem go opublikować, warunku tego na chwilę zgłoszenia nie spełniał nikt (aktualnie spełniają go dwie osoby). Recenzent zaproponował wersję lżejszą, którą wówczas spełniało 12 osób (obecnie 16).

Nie było żadnej mowy o konkretnym kraju pochodzenia osób go spełniających.

Podkreślam, że to był mój konkretny przypadek i w żadnym wypadku podane przeze mnie liczby nie są wiążące dla recenzenta. Najlepiej skonsultuj swoją propozycję bezpośrednio z nim.

 

Challenge warszawski w chwili publikacji spełniało 6 osób na świecie, warunków do wszystkich powiatów pomorskiego w 24h, przed publikacją nie spełnił NIKT na świecie - jak widzisz, nie ma sztywnej reguły.

 

Założyciel nie musi spełniać wyzwania (w naszym regionie takim przykładem jest matrix challenge), ale zapis w regulaminie daje recenzentowi możliwość uzależnienia publikacji od jego spełnienia.

Edited by dadoskawina
Link to comment
Proszę o odpowiedzi merytoryczne osób które mają wiedzę w tym temacie. Odpuśćmy sobie dywagacje typu, gdyby babka miała wąsy to byłaby dziadkiem...

Jak chesz merytoryczną odpowiedź to pisz do recenzenta *)

W każdym innym przypadku będą to dywagacje userów typu, gdyby babka miała wąsy to byłaby dziadkiem...

 

*) Albo w sumie nie pisz, bo:

Please be advised that there is no precedent for placing geocaches. This means that the past publication of a similar geocache in and of itself is not a valid justification for the publication of a new geocache.

:D

Link to comment
Proszę o odpowiedzi merytoryczne osób które mają wiedzę w tym temacie. Odpuśćmy sobie dywagacje typu, gdyby babka miała wąsy to byłaby dziadkiem...

Jak chesz merytoryczną odpowiedź to pisz do recenzenta *)

W każdym innym przypadku będą to dywagacje userów typu, gdyby babka miała wąsy to byłaby dziadkiem...

 

*) Albo w sumie nie pisz, bo:

Please be advised that there is no precedent for placing geocaches. This means that the past publication of a similar geocache in and of itself is not a valid justification for the publication of a new geocache.

:D

 

Tak, przytoczenie cytatów z regulaminu nazywasz 'dywagacjami'. Wzorowe i budujące podejście masz do tej zabawy ...

Link to comment

 

"The challenge criteria on the geocache page must reflect this consideration, and must be verifiable through information on the Geocaching.com website. Challenges relying solely on third-party software for verification will not be published."

 

Z powyższych:

 

ad 3) Warunek musi być możliwy do zweryfikowania przy użyciu tylko stron należących do Groundspeaka. Można polecić użycie project-gc jako najwygodniejszą metodę, ale nie może być to metoda jedyna.

 

Jeżeli osoba twierdząca, że spełnia warunek, publikuje jako dowód liste skrytek (GC-kodów), to czy istnieje jakiś szybszy sposób na weryfikację prawdziwości tego zgłoszenia, niż ręczne przeglądanie każdego wymienionego listingu w poszukiwaniu logów znalazcy?

 

Skryptu 'weryfikacyjnego' na project-gc nie ma i nie będzie.

Link to comment

 

Jeżeli osoba twierdząca, że spełnia warunek, publikuje jako dowód liste skrytek (GC-kodów), to czy istnieje jakiś szybszy sposób na weryfikację prawdziwości tego zgłoszenia, niż ręczne przeglądanie każdego wymienionego listingu w poszukiwaniu logów znalazcy?

 

Skryptu 'weryfikacyjnego' na project-gc nie ma i nie będzie.

 

IMHO - nie, i dlatego wszystkie wyzwania bez checkera, ktory bylby jedynym wystarczajacym dowodem mnie wnerwiaja. No dobra, nie wszystkie, bo Twoje ostatnie jest cool z racji nie bycia wyzwaniem statystycznym ;)

Link to comment

W ostatnim newsletterze z Centrali jest link do ankiety dotyczącej skrytek typu challenge. warto sie tym zainteresować. cała ankieta jest po angielsku.

Przedstawia rózne opinie na temat tego rodzaju skrytek. Lud ma głos, zatem wypełniajmy!

Edited by Wiesia.K
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...