Jump to content

Challenge w Polsce


GeoLog81

Recommended Posts

panowie najwyższy czas przenieść tę dyskusję na priv

Regulamin pkt 7.

7. Prywatne rozmowy: Czasami dyskusja w wątku przechodzi w przyjacielski dialog albo gorącą debatę pomiędzy niewieloma użytkownikami. Do tych wymian zdań prosimy używać funkcji Private Message, którą umożliwia Forum lub systemu wiadomości serwisu geocaching.com. Posty na forum publicznym powinny być zarezerwowane dla spraw interesujących ogół społeczności geocachingowej. Przypomnienie: Wszystkie kontakty z innymi członkami społeczności za pomocą serwisów Groundspeak’a podlegają Warunkom Korzystania (Terms of Use).
Link to comment

Dziwna tendencja i już na drugim challengu ją widzę. Ludzie znajduję kesza logują się w papierowym logbooku, a w internecie daję "Write note" z tekstem typu: Na razie tylko wpis w logbook jak dobieramy ilości to dokończymy logowanie z found it. Trochę mi to śmierdzi...

Link to comment

Dziwna tendencja i już na drugim challengu ją widzę. Ludzie znajduję kesza logują się w papierowym logbooku, a w internecie daję "Write note" z tekstem typu: Na razie tylko wpis w logbook jak dobieramy ilości to dokończymy logowanie z found it. Trochę mi to śmierdzi...

 

Czasem nie zdążysz spełnić jakiegoś challenge'a gdy gdzieś jesteś.... Pytałem się kiedyś o to na forum, i ogólnie konkluzja była, że jeśli owner nie zastrzeże, że challenge trzeba mieć wypełniony w momencie logowania, to jest to OK. Regulamin tu niczego nie precyzuje, podobnie jak usuwanie logów innych niż 'found' też chyba nie jest w żaden sposób uregulowane...

Link to comment

Dziwna tendencja i już na drugim challengu ją widzę. Ludzie znajduję kesza logują się w papierowym logbooku, a w internecie daję "Write note" z tekstem typu: Na razie tylko wpis w logbook jak dobieramy ilości to dokończymy logowanie z found it. Trochę mi to śmierdzi...

 

Ja też to zobaczyłem - to jakaś nowa moda. Dla mnie nieczysta gra. Ale to niech sobie rozstrzyga autor wyzwania. Planuję również założyć jakieś wyzwania i jak u mnie będą takie logi to usunę. Dla mnie wpis w logbooku wyzwania powinien być w momencie jego spełnienia.

Tak to może wpisać się do logbooka gracz co ma 1 skrytkę na koncie i zalogować sobie wyzwanie za rok lub kilka lat jak je spełni.... (tylko z jaką datą ?). Ciekawe czy będzie też mógł to zrobić jak skrytka zostanie zarchiwizowana... wpis przecież ma...

Link to comment

Hej,

 

a moja żona (Zofia) wpisała listę znalezień w moim challenge w dniu publikacji, ale nie robiła wpisu fizycznego.

Dopiero jak padł FTF, STF i TTF to pojechała zrobić fizyczny wpis i dała log "Found It".

To chyba nie muszę jej zmieniać, skoro mam jakiś czas temu Ją zalogowaną (nie dążyłem do tego aby miała na łopatce tatuaż {FTF}, ale to może znaczyć wszystko)

Tym bardziej że prosi o więcej challenges?

P.S. Wzorem wpisów z innego wątku marzę o zrobieniu eventu w McDonald's

Link to comment

Hej,

 

Dr_Jeep, tylko to nie chodzi o wpis w internecie...

Chodzi o wpis w logbooku np. pieczątka bez daty. Za tym wpisem idzie write note o znalezieniu i dokonaniu wpisu w fizycznym logbooku.

Dla mnie jasnym jest, że zalogować skrytkę oznacza dokonania w niej wpisu na fizycznym logbooku w terenie a nie w internecie. Dla mnie internet to narzędzie do odfajkowywania, zliczania, statystyk, podzielenia się wrażeniami, itd....

Moim zdaniem fizyczny wpis w logbooku powinien się odbyć w momencie spełnienia wymagań challenga a nie przed. Ale może się mylę albo jestem jakiś dziwny...

Przykład żony Zofiji nieadekwatny do sytuaji o której piszemy, bo Szanowna Zofija spełniała warunki Wyzwania ale nie pojechało po FTFa tylko dała wpis Write note o tym, że już spełnia i wypisała co trzeba a z podjęciem poczeka z wiadomych powodów.

Link to comment

Pozwolę sobie zauważyć, iż Dadoskawina jest geniuszem i przy nim właśnie jesteśmy mało rozumnymi istotami.

Biorąc pod uwagę fakt, iż nie rozwiązałem nawet połowy "pytajnika" autorstwa Toczygroszka, pozwolę sobie zauważyć że to On jest geniuszem, a ja przy Nim jestem mało rozumną istotą.

Link to comment

 

Dla mnie jasnym jest, że zalogować skrytkę oznacza dokonania w niej wpisu na fizycznym logbooku w terenie a nie w internecie. Dla mnie internet to narzędzie do odfajkowywania, zliczania, statystyk, podzielenia się wrażeniami, itd....

Moim zdaniem fizyczny wpis w logbooku powinien się odbyć w momencie spełnienia wymagań challenga a nie przed. Ale może się mylę albo jestem jakiś dziwny...

 

 

Moim zdaniem jeśli owner się zgodzi, aby dokonać wpisu fizycznego przed spełnieniem warunków to jest to OK.

 

Np jestem na wakacjach, i widzę fajnego challenge'a który wymaga np znalezienia 300-tu keszy 'large', a ja mam tylko 250, i nie da rady wbić tych 50-ciu gdy tam jestem. Ale w drodze powrotnej + jakiś wypad weekendowy mam szansę dobić do tych 300-tu, z tym że ten challenge jest np. na południu Hiszpanii i nie wiem czy kiedykolwiek tam wrócę... Jeśli napiszę do Ownera jak to wygląda, i że w ciągu miesiąca-dwóch powinienem spełnić warunki, a on napisze że jest OK, to nie widzę tu problemu...

 

Ale zawsze trzeba najpierw się zapytać o zgodę.

Link to comment

jeśli owner się zgodzi

 

Nie lubie takiego pisania... Bo różne kwiatki po tym wychodzą...

Ownerzy się godzą na logowanie FTFów godzinę po pierwszym znalezieniu, na logowanie nieznalesionych skrytek gdy dotarło się tylko w ich pobliże, na zaliczanie EC bez wszystkich poprawnych odpowiedzi. Powinno się ustalić jasne zasady i już:

Wpis w logbooku papierowym i internetowym powinny mieć tę samą date... datę w której dokonano wpisu i spełnione już były założenia Challengu. Kropka...

Inaczej rozumując można by logować wszystkie napotykane wyzwania... No w końcu za 10 lat, zakładając kilkaset znalezień rocznie i podróżójąc tu i tam pewnie i tak automatycznie się spełnią...

Link to comment

Mam takie pytanie: Wyzwania są zakładane i publikowane jak zagadki "?" Czy to jest gdzieś zapisane, że tak ma być, czy po prostu tak się przyjęło ? Dlaczego pytam ? Bo się zastanawiam czy Challenge mogły być Letterboxami. Skrytka byłaby na kordach Letterboxa (czyli tak jak w przypadku Zagadki) ale dodatkowo zawierałaby pieczątkę (związaną z wyzwaniem). Moim zdaniem byłoby to atrakcyjniejsze niż Zagadka...

Zadaję to pytanie pod kątem kilku wyzwań które chciałbym opublikować i chciałbym aby były Letterboxami.

Link to comment

Kolejność jest następująca:

- skrytka na współrzędnych - tradycyjna

- zawiera dodatkowo pieczątkę - letterbox

- zawiera dodatkowe wymagania dla "challange cache" - mystery

 

Tak więc każdy challange musi być typu Mystery niezależnie czy ma pieczątkę czy nie

Link to comment

No i pojawiły się kolejne Wyzwania (niektóre bardzo ciekawe) w Małopolsce blisko Krakowa.

Wszystkie są dziełem keszera nad keszerami czyli Dadoskawiny. Oto one:

Potęgowe Wyzwanie Chlapkowe (Challenge) - http://coord.info/GC5F3QJ

Chlapkowe Wyzwanie (Challenge) – Małopolska - http://coord.info/GC5F3HP

Chlapkowe Wyzwanie (Challenge) – atrybuty - http://coord.info/GC5F2TY

Chlapkowe Wyzwanie (Challenge) – Twój nick - http://coord.info/GC5F1W7

Chlapkowe Wyzwanie (Challenge) – Skawina - http://coord.info/GC5F1YF

Chlapkowe Wyzwanie (Challenge) – metachallenge - http://coord.info/GC5F25X

Zapraszam w imieniu założyciela :)

ps.

Dado - dobra robota albo jakby rzekł Mariusz Max Kolanko - GOOD JOB !!!

Link to comment

Nówka w Warszawie: http://coord.info/GC5FH0B

 

Tak dla jasności: przypisanie rozmiaru do ilości jest dowolne w ramach 4-ch typów, co zresztą jest na górze listingu. Uporządkowanie podane przeze mnie jest przykładowe. Np ja mam więcej small niż micro, ale dla większości osób pewnie wygodniej będzie 'zaliczyć' 250 mikrusami.

 

2 kolejne challenge są w drodze ale muszę jeszcze poprawek kosmetycznych w listingu dokonać.

Link to comment

Nówka w Warszawie: http://coord.info/GC5FH0B

To mi się podoba. Ciekawe wyzwanie. Oby tylko nie skutkowało masowym zakładaniem skrytek o "tak zwanym" rozmiarze large.

(większość znalezionych przeze mnie "large" to w rzeczywistości "regular", a nawet "small"; raz nawet znalazłem "large" z pojemnikiem wielkości pudełka po filmie...)

 

Czelendże-srędże... co jest!? Kapliczki się w Polsce skończyły? :D

Dobry pomysł mi podsunąłeś: challenge na kapliczki...

Link to comment

Nówka w Warszawie: http://coord.info/GC5FH0B

 

Zabawny jest ten czelendż ;-) Tak jak spodziewam się wysypu naciąganych wartości D/T w mazowieckim opublikowaniu wishilisty brakujących kombinacji do matrixa, tak tutaj zacznie się zakładanie keszy określonych jako "large" w pojemniku 500ml ;-)

 

Takiego oto duuużego kesza ostatnio znalazłem we Wrocławiu:

11kgod0.jpg

 

Mikro już zostało "naciągnięte" do "small", teraz czas na podbicie innych rozmiarów ;-)

Link to comment

To mi się podoba. Ciekawe wyzwanie. Oby tylko nie skutkowało masowym zakładaniem skrytek o "tak zwanym" rozmiarze large.

(większość znalezionych przeze mnie "large" to w rzeczywistości "regular", a nawet "small"; raz nawet znalazłem "large" z pojemnikiem wielkości pudełka po filmie...)

 

 

Takie przypadki już się proszą o log NA. Już miałem nawet gotowy log kwitujący, że percepcja rozmiaru zależy od rozmiaru pewnego organu ale się obawiałem, że mogłoby to zostać potraktowane jako atak osobisty poniżej pasa... Hmmm sam nie wiem jak postępować w takich przypadkach, żeby delikwenta zmotywować do poprawnego oznaczania, ale jednocześnie nie przesadzić z krytyką :D

 

Mam też w planach lokalną (mazowiecką) odznakę PTTK za zakładanie keszy, gdzie regulamin miałby wymagać przesłania raportu zawierającego m.in. typ pojemnika i jego rozmiar, i wszelkiego rodzaju preformy oznaczone jako small, jak także pudełka po lodach i inne tego typu "cuda" by były dyskwalifikowane.

 

Ja z kolei znalazłem sporo pojemników ponad litrowych oznaczonych jako "small", bo ownerzy się sugerowali, że "regular" = "ammo box".

Link to comment

 

Mam też w planach lokalną (mazowiecką) odznakę PTTK za zakładanie keszy, gdzie regulamin miałby wymagać przesłania raportu zawierającego m.in. typ pojemnika i jego rozmiar,

 

Wyniki aktualnego badania krwi i nosicielstwa żółtaczki też?

 

Bo - szczerze powiem - ja się w geocaching ___bawię___ i jak widzę tego typu pomysły, to się zastanawiam, gdzie tu jeszcze zabawa w chowanie skrzynek w ciekawych miejscach.

Link to comment

wszelkiego rodzaju preformy oznaczone jako small [...] by były dyskwalifikowane.

To źle. Są preformy (chyba z przeznaczeniem do wydmuchu butelek 5-litrowych) o pojemności np. 200 ml (sam mam taką, i znalazłem też kiedyś w identycznej kesza). Jak dla mnie to ewidentnie small.

 

Oj, nie wiedziałem że są takie duże. No cóż, taka 200 ml jak do środka travel bug wejdzie to ewidentnie small. Miałem na myśli takie 50ml do których nie wchodzi ani travel bug ani logbook typu zeszyt, najwyżej pojedyncza kartka papieru, co już jest ewidentnie mikro.

Link to comment

Proponuję dokształcić sie kiedy stosuje się log NA. Bo na pewno nie wtedy gdy rozmiar został źle określony.

 

To co można zrobić, jeśli rozmiar (lub inne parametry) są błędnie określone, a owner nie reaguje na NM? Bo przejście nad tym do porządku promuje niedbałość albo naginanie listingów do statystyk?

Link to comment

Czy taki challenge nie jest przegięciem?

http://www.geocaching.com/geocache/GC5EMDV_zdobywca-challenge-cache

 

W szczególności mam na mysli wymaganie zaliczenia dwóch eventów na dosyć mocno ograniczonym obszarze. W szczególności biorąc pod uwagę fakt, że eventy tam to niezwykła rzadkość (do tej pory odbyły się chyba właśnie tylko dwa, żadne kolejne się nie zapowiadają). Na chwilę obecną, kto nie był na tych dwóch eventach nie ma nawet co się starać o spełnienie warunków, bo jest to po prostu niemożliwe.

Link to comment

 

W szczególności mam na mysli wymaganie zaliczenia dwóch eventów na dosyć mocno ograniczonym obszarze. W szczególności biorąc pod uwagę fakt, że eventy tam to niezwykła rzadkość (do tej pory odbyły się chyba właśnie tylko dwa, żadne kolejne się nie zapowiadają).

 

Eventy same się nie zrobią, ktoś je musi założyć. Akurat tutaj to najmniejszy problem, bo event można założyć wszędzie, także daleko poza strefą swojego keszowania. Chyba brakuje właśnie w Polsce challenge'y zorientowanych specjalnie na eventy. Ludzie narzekają na fejsie, że im eventy w MacDonaldzie nie podchodzą, a sami nic swojego nie zakładają ;)

Link to comment

Nie wiem jak w Polsce, ale w Niemczech recenzenci odrzucają eventy, jeśli w pobliżu odbywa się w zbliżonym czasie jakiś inny event. Skarżył mi się jeden cacher, że odrzucili mu event bo tego samego dnia coś było na drugim końcu miasta...

 

Natomiast jeśli ktoś chciałby odwiedzić 10 miast i miasteczek tego samego dnia i w każdym zrobić półgodzinny event to hmmm w sumie czemu nie? Celem eventów jest aktywizacja aktywu geokeszerskiego, więc jak dla mnie wygląda to całkiem regulaminowo.

Link to comment

Nie wiem jak w Polsce, ale w Niemczech recenzenci odrzucają eventy, jeśli w pobliżu odbywa się w zbliżonym czasie jakiś inny event. Skarżył mi się jeden cacher, że odrzucili mu event bo tego samego dnia coś było na drugim końcu miasta...

 

Tiaaa, sprawdź Berlin 29.11. Niedaleko siebie- MEGA, cito i zwykły event...

Zapisałam sie na wszytski i jeszcze jeden nastepnego dnia...a co! :laughing:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...