Jump to content

Mystery - odległość od prawdziwych koordynatów


GeoLog81

Recommended Posts

Czy jest jakaś reguła, jak daleko może znajdować się Mystery od prawdziwych koordynatów?

 

Słyszałem o jakiejś zagadce z szukaniem antypodów, to też jest pomysł, wrzucić kesza na antypodach i niech ktoś zgadnie, że trzeba koordynaty zanegować... Ale czy coś takiego jest dozwolone?

Link to comment

O ile wiem, to nie ma żadnej reguły zakazujące/nakazującej cokolwiek przy umieszczaniu niebieskiego '?' na mapie.

 

Warto tylko wziąć pod uwagę, kto to '?' zauwazy, jeżeli umieścimy je gdzieś w pustej przestrzeni, w którą nikt nie zagląda.

Link to comment

Też się nad tym zastanawiałem (tzn nad zagadką antypodów) ale, jeśli ikona była by po drugiej stronie globu to czy keszer otrzymałby info o znalezieniu skrytki 20 000 km od domu gdy tak naprawdę pojemnik byłby np. 20 km... Jak to jest liczone? Od ikony czy od finału?

 

A co do zwykłych zagadek to moim zdaniem położenie ikony powinno być neutralnie, nie "blokować" wizualnie fajnych miejscówek i nie ułatwiać zadania. I tak proponowałem by np. w dużych miastach ikony umieszczać na osi rzeki.

 

Ostatnio wydedukowałem położenie obiektu będącego wskazówką ukrycia kesza 5/5 na podstawie położenia ikony. Co zaoszczędziło mi poszukiwania 41 (sic!) innych keszy i żmudnej "pracy z tekstem"...

Link to comment

Z tego co pamiętam, to przy próbie umieszczenia finału więcej niż 3,2 km (2 mile) od kordów początkowych przy zakładaniu "znaku zapytania", strona na to nie pozwala i każe się tłumaczyć recenzentowi (co uważam za dość rozsądne).

 

+1

Link to comment

Z tego co pamiętam, to przy próbie umieszczenia finału więcej niż 3,2 km (2 mile) od kordów początkowych przy zakładaniu "znaku zapytania", strona na to nie pozwala i każe się tłumaczyć recenzentowi (co uważam za dość rozsądne).

 

To chyba jakaś nowość bo ja mam >13 km i >6 km w linii prostej i niczego tłumaczyć nie musiałem. Podobnie z Multi gdzie finał jest >10 km.

Link to comment
strona na to nie pozwala i każe się tłumaczyć recenzentowi (co uważam za dość rozsądne).

 

Jeżeli współrzędne startowe (punkt wiertualny konieczny do rozwiązaqnia zagadki) i pojemnik finałowy są w różnych województwach, to który reviewer będzie odpowiedzialny za publikację?

Link to comment

Jeżeli współrzędne startowe (punkt wiertualny konieczny do rozwiązaqnia zagadki) i pojemnik finałowy są w różnych województwach, to który reviewer będzie odpowiedzialny za publikację?

 

Województwo to mały pikuś. Co, jeśli będą to inne państwa? Przy odrobinie szczęścia można wylądować też na wodach międzynarodowych (chociaż na ogół jest te 12 mil wód terytorialnych)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...