Jump to content

Event na 5?


GeoLog81

Recommended Posts

Mam w planie wizyty w ojczyźnie, a konkretnie stolycy, no i jest coś takiego: http://www.geocaching.com/geocache/GC57050_event-na-5

 

Rzut beretem od mojego lokum w Wawie

 

Tylko jak tam się dostać... Organizator nie przewiduje chyba wynajmu łódek...

 

Czy ponton z Decathlonu da radę? Najchętniej bym się do kogoś podczepił kto miałby ochotę się wybrać. Łódki ludzie mają na wybrzeżu, ale jak coś takiego wynająć zwłaszcza zdalnie to pojęcia nie mam...

 

Wybiera się ktoś z forumowiczów?

Link to comment

Mam w planie wizyty w ojczyźnie, a konkretnie stolycy, no i jest coś takiego: http://www.geocaching.com/geocache/GC57050_event-na-5

 

Rzut beretem od mojego lokum w Wawie

 

Tylko jak tam się dostać... Organizator nie przewiduje chyba wynajmu łódek...

 

Czy ponton z Decathlonu da radę? Najchętniej bym się do kogoś podczepił kto miałby ochotę się wybrać. Łódki ludzie mają na wybrzeżu, ale jak coś takiego wynająć zwłaszcza zdalnie to pojęcia nie mam...

 

Wybiera się ktoś z forumowiczów?

 

Nie kazdy event jest dla kazdego.

Nie ma przymusu uczestnictwa w takim spotkaniu. Kazdy we wlasnym zakresie organizuje transport oraz na wlasne ryzyko bieze udzial w spotkaniu. Czy uwazasz, ze Organizator ma Ci wszystko pod nos podstawic?

Zawsze mozesz wynajac helikopter.

Link to comment

 

Nie kazdy event jest dla kazdego.

Nie ma przymusu uczestnictwa w takim spotkaniu. Kazdy we wlasnym zakresie organizuje transport oraz na wlasne ryzyko bieze udzial w spotkaniu. Czy uwazasz, ze Organizator ma Ci wszystko pod nos podstawic?

Zawsze mozesz wynajac helikopter.

 

Czy uważasz, że helikopter jest łatwiej wynająć niż łódkę? I to odpowiedź oparta na faktach czy czyste teoretyzowanie? Jakoś nie wydaje mi się, aby na tej wyspie się w ogóle dało wylądować helikopterem...

Nie za bardzo rozumiem w jaki sposób twój post odpowiada na moje pytanie...

 

Byłbym wdzięczny za odpowiedź kogoś, kto się tam wybiera albo się rozważa: czym można się tam dostać, jak to skombinować (np czy ponton to dobry pomysł czy za mało stabilny na Wisłę itp.)?

Edited by paprotek
Link to comment

 

Czy uważasz, że helikopter jest łatwiej wynająć niż łódkę? I to odpowiedź oparta na faktach czy czyste teoretyzowanie? Jakoś nie wydaje mi się, aby na tej wyspie się w ogóle dało wylądować helikopterem...

Nie za bardzo rozumiem w jaki sposób twój post odpowiada na moje pytanie...

 

Byłbym wdzięczny za odpowiedź kogoś, kto się tam wybiera albo się rozważa: czym można się tam dostać, jak to skombinować (np czy ponton to dobry pomysł czy za mało stabilny na Wisłę itp.)?

 

Tak, uwazam.

Wybieram sie na ten event - dlatego Ci odpisalem. To w Twojej gestii jest wymyslic, JAK dostac sie na ta wyspe i jak z niej wrocic. Nie wiesz, to Cie tam nie bedzie. Potraktuj ta trudnosc jako selekcje w klubie.

A swoja droga jakbys dokladnie i ze zrozumieniem przeczytal listing, to bys zauwazyl, ze Autor wyjasnia, co mozesz zrobic, aby sie na ten event dostac - zakupic sobie kajaczek lub ponton. A jako ze znamy Autora, to domyslam sie, ze ten event jest zacheta do zakupu, gdyz zapewne pojawia sie u nas kesze wymagajace takiego wyposazenia (podobnie jak wiele osob ma juz przygotowane lub zakupione wedki lub innego typu narzedzia do podejmowania keszy umieszczonych na duzych wysokosciach; w Krakowie znowu kroluje laddering).

 

Podsumowujac - tworzysz problem tam, gdzie go nie ma. Masz lodke - bedziesz na evencie. Kup, pozycz, dolacz sie do kogos, kto ma wolne miejsce. Ot i cala filozofia.

Link to comment

 

Podsumowujac - tworzysz problem tam, gdzie go nie ma. Masz lodke - bedziesz na evencie. Kup, pozycz, dolacz sie do kogos, kto ma wolne miejsce. Ot i cala filozofia.

 

Przecież dokładnie o to się pytam - co mogę kupić ew. czy do kogoś mogę się dołączyć. Informacji o pontonie w listingu nie znalazłem, urządzenie pływające to dość ogólnikowe pojęcie. Czy ponton z Decathlonu nadaje się na wyprawę? Nie wiem, dzień wcześniej w Wawie będę, rozważam zakup. Najchętniej bym z kimś popłynął, dlatego się tutaj pytam.

 

Nie widziałem w listingu wzmianki, że klub jest tak zamknięty, że nie wolno nawet zadawać pytań na forum, jak do niego dołączyć ;)

Link to comment

@paprotek

możesz w logu eventu dodać write note i zapytać czy Cię ktoś zabierze. Jak się nikt nie odezwie to niestety musisz pożyczyć albo kupić. Z decatlonu ponton da radę. Wisła to nie potok górski (przynajmniej ta w Warszawie).

Co do odpisywania, Yahoo to daj trochę luzu. Bo na mój gust to chyba ostry jesteś...

Link to comment

Dzięki longmen76. Zastanawiałem się czy jest dość solidny, czy np. nie pęknie w połowie Wisły :D

No i w jakiej odległości od Wisły zwodować, bo na pewno prąd trochę zniesie :D

 

I muszę obczaić, czy dam radę go zabrać na plecach - czy nie jest za duży :D

A może ktoś się wybiera samochodem i nie uważa że to klub zamknięty dla wybranych i podwiezie...

Link to comment

paprotek nie daj się zastraszyć. :)

Przecież sam płynąć nie będziesz. Pewnie na brzegu zbierze się spora grupa. Możesz w logu poprosić o dodanie waypointa, który będzie wskazywał miejsce zbiórki. Przecież organizator chce przyciągnąć jak największą ilość zapaleńców a nie być sam Będziecie atakować razem cel. Przynajmniej tak było w Krakowie na podobnym evencie organizowanym przez Toczygroszka. Chyba, że w stolicy są inne standardy i Ci ktoś nakłuje delikatnie scyzorem jednostkę pływającą :lol: (to był żart bez żadnym aluzji i wycieczek osobistych).

Co do wielkości i transport, to kup pompkę i zabierasz ją na event i tam na miejscu pompujesz sprzęt.

Na wszelki wypadek możesz mieć kapok, gdyby doszło do jakiego wypadku.

Link to comment

Organizator na razie nie odpisał. Tak z ogólnego zerknięcia na mapę, to pewnie ludzie będą płynąć od Łomianek, pewnie jakiś autobus tam jeździ. Więc pytanie czy uda mi się kupić ponton (W Wawie jestem w sobotę popołudniu) i dowieźć go jakoś autobusem.

 

Wisła z tego co kojarzę to płynie jakieś 4-5 km/h więc zniesie przynajmniej 2x dystans od brzegu do Wyspy, tak mi się wydaje...

Link to comment

Do Łomianek dojedziesz linią Ł-BIS ze stacji Metro Marymont, a nad Wisłę do miejsca, które wygląda na satelicie na zdatne do wodowania, czeka cię ok. 30 min spaceru :/

 

Organizator z tego co wiem jest na wyjeździe i może mieć utrudniony dostęp do sieci

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...