Jump to content

Renowacja starych skrzynek


PijanyNietoperz

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

 

Niedawno się zarejestrowałem na stronie geocashingu, jednak już od ponad roku interesuję się tym "zjawiskiem". W mojej okolicy było kiedyś kilka skrzynek - raczej porzuconych widać że nikt o nie nie dbał. Pare dni temu podczas wedrówki odwiedziłem dwie, które miałem w pobliżu i stwierdziłem że obu już nie ma :(. Moje pytanie jest takie czy mogę odnowić zniszczone skrzynki, czy próbowac nawiązać kontakt z ich założycielem? Następnie czy zostawić w tym samym miejscu czy dla bezpieczeństwa przenieść w inne miejsce?

Link to comment

Drobne naprawy są mile widziane. Ludzie często podrzucają dodatkowe kartki do logbooka, fakt że częściej z egoistycznych pobudek (bo nie mieli się jak zalogować) :D

 

Jeśli skrzynka jest porzucona i znikła, to rzucasz log "Need Maintanance" i jeśli właściciel nie reaguje przez dłuższy czas, to skrzynka może zostać zarchiwizowana i możesz założyć własną.

 

"Odnawianie" cudzych skrzynek jest kontrowersyjne bo może doprowadzić do przypadku, że nagle znajdą się 2 skrzynki w tym samym miejscu, bo ta stara wcale nie zginęła tylko jest trudna do znalezienia. A przeniesienie skrzynki to już w ogóle masakra, bo współrzędnę będą pokazywać na stare miejsce.

Link to comment

Dzięki za odpowiedź, spróbuję ustawić flagę "Need Maintanance" może założyciel się zgłosi :). Jak nie to trudno. Z logbooka tej skrzynki Pomnik1 wynika że geobusters byli ostatnimi, którzy tam byli więc raczej już skrzyneczki tam nie ma. Jednak z racji "bliskości" tego kesza co jakiś czas będe tam zaglądał, może jest gdzieś w pobliżu porzucony.

Link to comment

Gość który założył tę skrytkę założył też 6 innych a sam znalazł w tym czasie... 1. ostatni raz zalogował się do systemu... 4 lata temu... zgłoś to wszystko do archiwizacji i nie baw się w odtwarzanie... a po pewnym czasie gdy sam znajdziesz już ze 100 skrytek a recenzent zwolni miejscówkę możesz śmiało założyć coś swojego...

Link to comment

W takich przypadkach gdy wiadomo że cache zaginęło (np. potwierdzi poprzedni znalazca) a widzisz że założyciel nie logował się rok czy więcej dawaj "needs archived" i po archiwizacji załóż swoją, jeśli lubisz miejsce.

Needs Mainenance skutkuje tylko wysłaniem przez system emaila, którego nikt nie odbierze. Archieved spowoduje powiadomienie recenzenta o grubszych problemach a ten po próbie kontaktu z założycielem rozpocznie procedurę archiwizacji. Recenzent również może zmienić status na tymczasowo niedostępna by taka istniejąca tylko wirtualnie skrytka nie wprowadzała zamieszania.

 

Renowacja ma sens gdy znajdziesz skrytkę ale pudełko było pęknięte czy logbook zapełniony to nie znam właściciela, który miałby za złe serwis.

 

EDIT:

W sumie jest jakiś mały procent szansy na to że właściciel odbiera pocztę. Napisz do niego z propozycją adopcji. Skrytka stanie się Twoją własnością ( a raczej listing i historia) a Ty będziesz miał swobodę przeniesienia czy zmiany sposobu ukrycia.

Edited by u810
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...