Jump to content

GigaEven Munchen


GeoLog81

Recommended Posts

Ktoś wybiera się na GigaEventa w Munchen?

 

Ja do niego nie mam daleko i się poważnie zastanawiam nad wybraniem, ale na stronie Eventa nie ma żadnych konkretnych informacji co się ma dziać na samym evencie, tylko o "imprezach stowarzyszonych" od sponsorów. Więc się zastanawiam czy w ogóle warto wybierać się na cały dzień (z szukaniem hostelu w Munchen) czy wystarczy podjechać na pół dnia...

Link to comment

Ktoś wybiera się na GigaEventa w Munchen?

 

Ja do niego nie mam daleko i się poważnie zastanawiam nad wybraniem, ale na stronie Eventa nie ma żadnych konkretnych informacji co się ma dziać na samym evencie, tylko o "imprezach stowarzyszonych" od sponsorów. Więc się zastanawiam czy w ogóle warto wybierać się na cały dzień (z szukaniem hostelu w Munchen) czy wystarczy podjechać na pół dnia...

Ja będę, i pewno jakieś poleskie " południki" też ;)

Przejrzyj dobrze strone eventu, jest mnóstwo atrakcji, poza tym same logowanie TBs może potrwac, atrakcje dodatkowe mogą byc ciekawe dla niektórych no i spotkacie ludzi, skrytkowanie po bliższej i dalszej okolicy, zwiedzanie miasta... jakby nie było GIGA...

Link to comment

Czyli cały problem to odnaleźć rodaków na evencie :)

 

Hmm a ktoś może zamierza się lokować w hostelu? Bo wtedy można cały pokój wypełnić towarzystwem muggle-free ;)

Noclegi to kazdy sobie rezerwuje podle gustu... hostele bywaja głosne, ostatnio jeden taki z warszafffki wypadł przez okno w hostelu w Sopocie, miał 3 promile,

zdecydowanie nie moje klimaty... intergracja jak najbardziej...możesz zrobic przeciez małe polski event w mieście w trakcie trwania dużego, jak nie chcesz, moge to zrobic ja i wtedy na pewno chetni się spotkają...

Link to comment

Nie sądzę aby wszyscy się rzucili na hotele więc jakby ktoś chciał to priv...

 

Co do Eventa to najchętniej taki skrzynkowy. Jakiś webcam, jakiś virtual, Earthcache gdzieś tam się kręci i można poszukać 'large' bo z tego co widzę w Project-GC wiele osób nawet z dużą ilością znalezień ma w zakresie 'large' porażające braki ;)

Link to comment

 

Co do Eventa to najchętniej taki skrzynkowy. Jakiś webcam, jakiś virtual, Earthcache gdzieś tam się kręci i można poszukać 'large' bo z tego co widzę w Project-GC wiele osób nawet z dużą ilością znalezień ma w zakresie 'large' porażające braki ;)

Nie za bardzo wiem, co to znaczy skrzynkowy event..?

Event to event a pojemnik to pojemnik...

Link to comment

Właśnie zauważyłem, że wytyczne GC nie przewidują eventów czysto cachowych, jakich w Polsce chyba jest większość...

 

Ale mam taki pomysł że można przy logowaniu webcama zrobić literę "P" ew. "PL" i wtedy będzie podkładka do eventa...

 

Jak ktoś ma jakiś pomysł na zrobienie 10 typów w ciągu dnia, to mogę pomóc z rozwiązaniem jakichś quizów :D

Link to comment

Właśnie zauważyłem, że wytyczne GC nie przewidują eventów czysto cachowych, jakich w Polsce chyba jest większość...

 

Po pierwsze - nie bardzo rozumiem skąd te informacje o większości. Chyba sobie trochę wymyślasz.

Po drugie - założyciel eventu sam decyduje po co zebrać ludzi, wytycznych nikomu nie potrzeba do tego.

Link to comment

Niemożna zakładać eventów, których celem jest poszukiwanie skrytek, jak też eventów mobilnych. Można natomiast założyć event w jakimś miejscu o określonej godzinie i w listingu napisać, że po trwającym np. 15 minut spotkaniu będzie możliwość wspólnego poszukiwania skrytek. Do zalogowania obecności na evencie będzie konieczne a zarazem wystarczające pojawienie się na umówionych współrzędnych w czasie trwania tam spotkania - a więc w ciągu tych przykładowych 15 minut. Poszukiwanie skrytek będzie już działalnością poeventową i będzie opcjonalne.

Link to comment

Muszę obejrzeć ten webcam, czy da się na nim cały napis z ludzi zrobić :P Gorzej będzie z ogarnięciem towarzystwa, żeby faktycznie jakieś litery ułożyć...

 

Ale poważnie się zastanawiam czy nie przyjechać na 1 dzień i czy będzie czas na skrytkobranie w czasie eventu :P

 

Z drugiej strony, jak na giga będą lab-caches to pewnie ciężko będzie znaleźć okazję do znalezienia więcej rodzajów 1-go dnia... Giga, Event, Lab, Webcam i Virtual to już 5, na pewno da radę Earthcache i Tradi, Quizy można na ogół sprawdzić wirtualnie współrzędne, ale Multi, Letterbox i Wherigo to już loteria

Link to comment

Z tego co kojarzę to żeby uzyskać status Mega to trzeba się specjalnie napocić, m.in. zależy to od tego, czy w poprzednich latach tego typu impreza miała tyle ludzi, tak że to chyba tylko dla imprez cyklicznych ew. w jakiś sposób specjalnych. Ale niech ktoś poprawi mnie kto się lepiej zna...

 

A co do wbijania "The Diverse Cacher" to są wstępnie jacyś chętni? Tak bez żadnych zobowiązań? ;)

Link to comment

 

Mega Event = 500 uczestników. I tyle.

 

http://support.Groundspeak.com/index.php?pg=kb.page&id=86

 

It is rare for an event to be classified as a Mega-Event if the event is held for the first time.

 

Mega-status may be awarded by Geocaching HQ. In consideration of the significant resources we devote to publicizing the Mega-Events, Geocaching HQ reserves the right to deny or retract publication of Mega-Events sponsored by other commercial geocache listing services, as well as parent and affiliated companies, unless written permission has been granted in advance by Geocaching HQ

 

Mega-Event status upgrade requests must be submitted at least eight weeks prior to the event. A decision will be made 4 weeks in advance of the event

 

Trochę tego jest, no i dużo rzeczy uznaniowych. Fajnie by było żeby ktoś się wypowiedział kto kiedyś jakieś mega zrobił. Prawdopodobnie dochodzą do tego formalności jak powiadomienie służb bezpieczeństwa, zapewnienie toalet, planów ratunkowych i inne "pierdoły" :D w zależności od lokalnego prawa. W Polsce pewnie trzeba zgłosić takie zebranie jako demonstrację :D

Link to comment

 

500 uczestników wystarczy. Wszystko co wkleiłeś dotyczy eventu, który miałby otrzymać status PRZED jego rozpoczęciem. Nie dziwne, że jeśli event miałby reklamować inny portal albo komercyjną działalność, to Groundspeak uzurpuje sobie prawo do odmowy publikacji.

 

Jeśli chodzi o szczególne warunku organizacji spotkania kilkuset osób, to jesteśmy dorośli i każdy ma świadomość, że zorganizowanie tego po partyzancku jest niewskazane.

Link to comment

Z tego co kojarzę to żeby uzyskać status Mega to trzeba się specjalnie napocić, m.in. zależy to od tego, czy w poprzednich latach tego typu impreza miała tyle ludzi, tak że to chyba tylko dla imprez cyklicznych ew. w jakiś sposób specjalnych. Ale niech ktoś poprawi mnie kto się lepiej zna...

 

A co do wbijania "The Diverse Cacher" to są wstępnie jacyś chętni? Tak bez żadnych zobowiązań? ;)

 

Co do Mega to własnie tak się zastanawiam czy jakieś spontaniczne Eventy przy takiej okazji nie zaczną "nagle" osiągać statusu Mega... jak się tyle luda w kupę pozbiera!

 

Diversa to się przy takiej okazji bez problemu zrobi... Pod koniec marca w Krakowie sporo ludzi przy okazji Eventu i Cito zrobiło 8 typów w dzień. jakbyśmy jeszcze mieli w KRK weba i virtuala to w ogóle miodzio...i każdy by miał diament :)

Link to comment

W linku który wkleiłem stoi też że eventy nie będą otrzymywać statusu Mega PO fakcie, chyba że w drodze absolutnego wyjątku... Tak przynajmniej wynika z mojej znajomości angielskiego. I chyba mega musi mieć osobną stronę internetową...

 

Co do Diverse który bez problemu się zrobi, to chciałbym w to wierzyć ale raczej nie będzie tak łatwo. Na pewno nie samemu. Chociażby dlatego, że nawet jak się znajdzie jakiegoś krótkiego multi, czyli bez 12 etapów i 40 pytań, to finał może być ukryty tak 'wrednie' że nic z tego nie wyjdzie. W keszach miejskich nawet D1 nie jest gwarancją, że znajdzie się w pół godziny...

 

Wherigo jak na razie 1-go zrobiłem, 2-go wgrałem i się okazało że potrzebna jest latarka UV + kod 'wersetowy' (wers A, słowo B, litera C, i tak 50 razy :P) więc znalezienie czegoś, co się da szybko zrobić może być wyzwaniem.

 

Więc jakby ktoś chciał się przyłączyć, by było miło, bo głupio jest godzinę na multi poświęcić a potem za Chiny ludowe nie być w stanie znaleźć finału :P Wtedy z Mega masz tylko 20%, a diamenta i tak nie ma :D

 

U "siebie" mam w centrum miasta takiego Letterboxa, gdzie trzeba szczegółów architektonicznych wypatrywać, a jednocześnie kontrolować czy się dobrze idzie... Może być ciężko...

 

A tak w ogóle to czy założyciel Eventa może zalogować 'attendet' czy mu się nie będzie liczyło na Project-GC do Diversa?

Link to comment

 

Co do Diverse który bez problemu się zrobi, to chciałbym w to wierzyć ale raczej nie będzie tak łatwo. Na pewno nie samemu. Chociażby dlatego, że nawet jak się znajdzie jakiegoś krótkiego multi, czyli bez 12 etapów i 40 pytań, to finał może być ukryty tak 'wrednie' że nic z tego nie wyjdzie. W keszach miejskich nawet D1 nie jest gwarancją, że znajdzie się w pół godziny...

 

To trzeba wyczaić jakieś proste kesze (na pewno sporo nowych rzeczy się pojawi w okolicy w czasie eventu) i będzie git. Multaka też trzeba szybkiego jednoetapowego znaleźć którego się szuka 5min. Ja 8 różnych skrytek znalazłem w niecałe 6h. Gdyby w Krakowie np w centrum był jeszcze webcam i wirtual to by mi to zajęło 7h... i miałbym 10

 

A tak w ogóle to czy założyciel Eventa może zalogować 'attendet' czy mu się nie będzie liczyło na Project-GC do Diversa?

 

Tak.

Link to comment

Zbyt blisko patrzycie na literki w regulaminie. To czy ktoś chce się podczepić na siłę do Mega/Giga Eventu jest wyczuwalne i oczywiście w takich sytuacjach Groundspeak oleje założyciela. Zresztą słusznie. Wystarczy chcieć, mieć pomysł i wszystko się da zrobić. Trzeba się wykazać.

Link to comment

 

To trzeba wyczaić jakieś proste kesze (na pewno sporo nowych rzeczy się pojawi w okolicy w czasie eventu) i będzie git. Multaka też trzeba szybkiego jednoetapowego znaleźć którego się szuka 5min. Ja 8 różnych skrytek znalazłem w niecałe 6h.

 

A co tak długo zajęło? Bo 6h wyjęte z czasu eventa to sporo...

 

Najważniejsze to letterbox i Wherigo, bo multi jest sporo i pewnie się coś w okolicy znajdzie, co będzie można 'przy okazji' zrobić.

Link to comment

Wybieram się na Giga wraz z inną krakowską keszerką :)

 

Po rozmowie z osobami organizującymi dowiedziałam się jedynie, że właściwy GIGA event odbywa się w sobotę i koszt wejściówki 8 Euro (przedsprzedaż), i bodajże 12 (w dniu imprezy). Można zalogować GIGA będąc tylko w Monachium i nic więcej. Ale to wszystko jest na stronie.

 

Może zorganizujmy sobie jakąś "grupę wsparcia" osób, które się wybierają :) Będziemy się organizować wspólnie wtedy.

Link to comment

Tak, pisali coś, że logbook można zalogować na zewnątrz, bez wchodzenia na teren imprezy...

 

Na geocoina trzeba się zdecydować do 31 maja... Nie wiem czy warto, niby unikalny bo 1-szy giga, ale gdyby chociaż był okrągły a nie jakieś serduszko :P no wątpliwość mam

 

Będę pewnie na 1 dzień, pociągiem mam ok 2 godziny jak się załapię na Regio Express :D

Link to comment

Co do geocoina... mam 2 sprzeczne info. (i to w tym samym mailu dostałam!:P) że aby odebrać monetę należy być na evencie (zapłacić za wstęp) po czym kolejne zdanie brzmiało "nie trzeba być i płacić"... Ale więcej informacji gdzie co i jak będzie później :)

 

Pojawiły się nowe coiny. Serca - coiny są związane z akcją charytatywną "From each sold Charity Coin we donate 5 EUR, to a charitable organization for children." :)

Link to comment

Z tego, co rozumiem z ichniejszej strony, no i z tego, co zdarzyło mi się gdzieniegdzie widzieć, geocoiny będzie się odbierało w tym samym miejscu, co wejściówki na event. Czyli prawdopodobnie będzie można przyjść, odebrać coiny (bez wejściówki) i odejść.

Link to comment

Z tego, co rozumiem z ichniejszej strony, no i z tego, co zdarzyło mi się gdzieniegdzie widzieć, geocoiny będzie się odbierało w tym samym miejscu, co wejściówki na event. Czyli prawdopodobnie będzie można przyjść, odebrać coiny (bez wejściówki) i odejść.

Ejże , czegoś nie rozumiem, czemu nie kupić normalnie wejściówki??

Jechać kilkaset kilometrów, wydać co najmniej kilkaset złotych na nocleg i jedzonko( nie każdy ma ciocie w Monachium..), a potem żałować głupich 8 euro na wejściowkę?? Przecież jak komus zależy na (geo) zwiedzaniu miasta może to zrobić niezależnie od GIGA. Nie wchodząc na teren pozbawia się możliwości zwiedzenia stoisk, wymiany /odkrywania setek TB, kupienia niedrogiego posiłku, spotkania fajnych ludzi...

Link to comment

> Wiesia

 

Też tak uważam (zwłaszcza, że jak się coina eventowego kupuje, to i tak jakąś kasę się wyda z tej okazji), ale jak ktoś nie chce wchodzić na teren eventu, to nie musi. :laughing:

 

Moim zdaniem zdecydowanie wejść warto, na mapce widać, że atrakcji będzie sporo.

Link to comment

czemu nie kupić normalnie wejściówki?? [...]

Przecież jak komus zależy na (geo) zwiedzaniu miasta może to zrobić niezależnie od GIGA.

 

Z dwóch, a w zasadzie trzech powodów:

1. GIGA jest dobrym pretekstem, żeby się w końcu do Monachium wybrać.

2. Zbieranie keszy na mieście, w czasie gdy w mieście tym jest duże wydarzenie i grasują tysiące keszerów to niezapomniane przeżycie (nie szuka się keszy, tylko keszerów :) )

3. Dla badża. :)

 

Ja do Monachium będę chciał pojechać. Czy wejdę na teren - nie wiem, ale w Pradze jakoś mnie to co było w obszarze płatnym, niespecjalnie zachwyciło. I największą radość z faktu, że jednak kupiłem tam wejściówkę dała mi... sama wejściówka [bilet do kolekcji!] :)

Link to comment

Jak się jedzie to warto mieć miejscówę, bo jak się ktoś nastawi na cały dzień keszowania na zewnątrz a będzie lało? :D O ile w deszczu chodzenie po szlakach górskich to jeszcze luzik, to zarośla są w zasadzie równoznaczne z wejściem do strumienia :D ciężko też robić multi, letterboxa czy cokolwiek co wymaga papieru :D nie mówiąc już o keszowaniu na smartfonie :D

 

A w środku pewnie będzie sucho, bo to nie warszawski Stadion Narodowy, nie powinien przeciekać :D

Link to comment

ciężko też robić multi, letterboxa czy cokolwiek co wymaga papieru :D

 

Mówimy o obcym kraju, w którym ludzie porozumiewają się w dziwnym języku, a co gorsza - listingi do niemal wszystkich keszy napisane są wyłącznie w tym jednym, dziwnym języku...

I to raczej dlatego (a nie z powodu jakiejś mżawki) ciężko będzie robić mutli, letterboxa czy cokolwiek co wymaga zrozumienia opisu :D

Link to comment

Między rozumieniem a rozumieniem to też jest różnica... multi to loteria, co poeta miał na myśli. Jak już przebrniesz przez elementy architektorniczne więźby dachowej, to zostanie określenie, co znaczy 'Quersumme' (checkbox) - czy suma wszystkich liter, czy też suma iteracyjna (wynik 1 cyfrowy).

 

http://www.geocaching.com/geocache/GC3BECM_munchen-kuriose-automaten-anti-12v-pkw86

Kod kreskowy: Barcode Nr ABCDEF/02... i azymuciak (ABC-215)m bei (DEF-456)°.

 

http://www.geocaching.com/geocache/GC43AFR_speed-dating-in-munchen

Wherigo które ponoć można robić w każdym miejscu (można się wcześniej przygotować)

 

http://www.geocaching.com/geocache/GC4BBKJ_he-zehn-radler

tu o ile zrozumiałem to poeta przestrzelił współrzędne, więc zrobił azymuciaka. Nie mam pojęcia jakim cudem reviewer nie kazał zmienić typu na multi :D

 

http://www.geocaching.com/geocache/GC35AKX_kleinste-letterbox-in-munich-fwz85

letterbox z prostą mapką

Link to comment

Między rozumieniem a rozumieniem to też jest różnica... multi to loteria, co poeta miał na myśli. Jak już przebrniesz przez elementy architektorniczne więźby dachowej, to zostanie określenie, co znaczy 'Quersumme' (checkbox) - czy suma wszystkich liter, czy też suma iteracyjna (wynik 1 cyfrowy).

 

Zawsze możesz napisac do zalozyciela i sie dopytać... :laughing:

Link to comment

 

Zawsze możesz napisac do zalozyciela i sie dopytać... :laughing:

 

Tylko na ogół wtedy już jest za późno, jak tojest jakiś odległy region to dla jednego multi tam całego dnia nie poświęcę żeby podjechać...

 

I nie wszyscy odpisują, niektórzy pewnie uważają, że jak jest D2, to poprzeczka powinna być wysoko :D

Link to comment

Z tego, co rozumiem z ichniejszej strony, no i z tego, co zdarzyło mi się gdzieniegdzie widzieć, geocoiny będzie się odbierało w tym samym miejscu, co wejściówki na event. Czyli prawdopodobnie będzie można przyjść, odebrać coiny (bez wejściówki) i odejść.

Ejże , czegoś nie rozumiem, czemu nie kupić normalnie wejściówki??

Jechać kilkaset kilometrów, wydać co najmniej kilkaset złotych na nocleg i jedzonko( nie każdy ma ciocie w Monachium..), a potem żałować głupich 8 euro na wejściowkę?? Przecież jak komus zależy na (geo) zwiedzaniu miasta może to zrobić niezależnie od GIGA. Nie wchodząc na teren pozbawia się możliwości zwiedzenia stoisk, wymiany /odkrywania setek TB, kupienia niedrogiego posiłku, spotkania fajnych ludzi...

 

Ekhm. Nie napisałam nigdzie, że mam zamiar być tylko w Monachium bez udziału w GIGA. Przekazuję jedynie info, które dostałam po zapytaniu, w którym miejscu jest możliwy odbiór.:) Wtedy nie było planu chyba jeszcze na stronie, bo nawet w mailu napisali, że podadzą informację przed eventem/ "Die Coins können an der Registrierungsstelle abgeholt werden. Wo sich diese genau befindet geben wir kurz vor dem Event bekannt."/Ale dziękuję za udostępnienie obrazka! :) Tak czy siak wolałam zapytać o to co, gdzie i jak, żebym nie wróciła jednak z niczym :P Kto po co do Monachium jedzie, to mi obojętne :P Osobiście chcę być na pierwszym w historii wydarzeniu tego typu.

Link to comment

 

http://www.geocaching.com/geocache/GC43AFR_speed-dating-in-munchen

Wherigo które ponoć można robić w każdym miejscu (można się wcześniej przygotować)

 

 

Poddaję się z tym Wherigo, próbowałem to zrobić na Androidzie, wyświetlił mi dialog z GPS'em, po wyjściu byłem w menu, w końcu się wklikałem że pokazała się mapka i 2 zaznaczone punkty. Dotarłem do obu i nic. Nie mam pojęcia co mam z tym draństwem dalej zrobić :D

 

Zresztą koncepcja latania w kółko tylko po to żeby po godzinie dostać współrzędne tak średnio mi odpowiada nawet gdyby to działało :D

 

Widzę w statach, że niektórzy z forumowiczów są bardziej 'napaleni' na staty bo robili nawet po 12 typów jednego dnia (jak to już pojęcia nie mam :D) więc pewnie oni się tym zajmą :D Mnie wystarczy jak magiczną barierę 5-ciu przekroczę.

Link to comment

Sierpień już tuż tuż. Moje pytanie: KTO JEDZIE DO MONACHIUM?

Możnaby było zrobić oficjalny event dla Polaków (np. w piątek) i wspólnie pokeszować.

 

A jeśli nie, to ja na miejscu będę od 14.08. (czwartek) i jeśli ktoś chce dołączyć do mnie i koleżanki na keszo-zwiedzaniu miasta, zapraszam.

Link to comment

Sierpień już tuż tuż. Moje pytanie: KTO JEDZIE DO MONACHIUM?

Możnaby było zrobić oficjalny event dla Polaków (np. w piątek) i wspólnie pokeszować.

 

A jeśli nie, to ja na miejscu będę od 14.08. (czwartek) i jeśli ktoś chce dołączyć do mnie i koleżanki na keszo-zwiedzaniu miasta, zapraszam.

Zgłaszam sie, też jestem od czwartku, prosze o kontakt na priva :rolleyes:

Nic w Monachium nie mam, więc wszystko mnie interesuje!

Link to comment

Dobrze wiedzieć, że ktoś jeszcze się wybiera!

 

Sobotę też można wspólnie spędzić. Zawsze to raźniej. Również miałam w planach zrobić 10 cache, choć nie do końca jestem do tego przekonana czy się uda.

 

Postaram się rozwiązać jakieś zagadki, na EC też już zerkałam. Boję się o te Wherigo jednak, że mogą mnie przerosnąć mimo znajomości niemieckiego :D

Link to comment

Dobrze wiedzieć, że ktoś jeszcze się wybiera!

 

Sobotę też można wspólnie spędzić. Zawsze to raźniej. Również miałam w planach zrobić 10 cache, choć nie do końca jestem do tego przekonana czy się uda.

 

Postaram się rozwiązać jakieś zagadki, na EC też już zerkałam. Boję się o te Wherigo jednak, że mogą mnie przerosnąć mimo znajomości niemieckiego :D

Ogólnie jestem za a Wherigo żadnego nie mam, bo to mnie przerasta technicznie, chetnie się dołaczę do bardziej otrzaskanych w temacie.

Link to comment

Jeszcze nigdy nie dekompilowałem Wherigo, chciałem je zrobić 'uczciwie', ale obawiam się że niektórych się nie da bo nie działają na moim telefonie. Podejrzewam, że zaprogramowane są na osiągnięcie 0 metrów, co Garmin czasem pokaże, ale SG4 nigdy :(

 

Może pojawi się jakiś 'gigowy'. Ten z Frankfurtu też mi nie chciał pójść dalej, ale dołączyłem się do innej grupki :D

 

Jakby ktoś przytachał Polską flagę, to może to być punkt zbiórkowy, bo na miejscu wiadomo, ciężko planować ile się na Giga będzie siedzieć. Czy będzie coś ciekawego, czy tylko wystawa sklepów wszelakich do obejścia w 30 minut :D

Link to comment

Spróbuję zgrać wszystkie wigo na swój telefon. U mnie występowały błędy ale jakoś szły. Mam jednak nadzieję na pojawienie się nowych skrzynek, bo z Wherigo i leterboxami cieniutko coś. Poczytam jeszcze forum niemieckie co tam planują :)

 

Zabiorę (o ile nie zapomnę) flagę ze sobą.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...