Jump to content

Problem techniczy


Scout_RB

Recommended Posts

Głupi problem... Chciałem usunąć dodane przeze mnie zdjęcie (do własnej skrytki), okazało się że przedstawia jednak coś innego niż myślałem i teraz wprowadza w błąd... Ale jak to zrobić??? Dodałem je przez opcję "Upload Images" w panelu administratora skrytki. Widnieje teraz w galerii. Normalnie dało by się je usunąć przez opcję "view log" a potem delete... Ale tu nie ma logu bo dodałem je jako właściciel skrytki... Pomożecie...?

Link to comment

Na dole opisu, przed wpisami, tam gdzie masz listowane swoje zdjęcia, są do nich linki "Edit", po kliknięciu którego przechodzisz na stronę tego zdjęcia. Masz tam czerwony kosz, który klikasz. Strona po odświeżeniu wygląda prawie tak samo ale na górze masz pytanie "Are you sure you want to delete this image? [Cancel] [Yes]". Masz?

Link to comment

Witam!

Po wielu keszerskich wspólnych poszukiwaniach moja żona wreszcie postanowiła sie zarejestrować, więc utworzyłem jej profil. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało ok. Okazało się jednak, że nie można przesuwać mapy na GC.com, można ją przybliżać i oddalać ale przesuwać nie.

Zalogowałem się na swój profil na komputerze żony a tam można przesuwać, mało tego zalogowałem się na żony profil na moim laptopie i też mogę przesuwać mapę. Generalizując, nie można przesuwać mapy tylko na kompie żony i tylko na jej profilu. Rozumiecie coś z tego?

Link to comment

Witam!

Po wielu keszerskich wspólnych poszukiwaniach moja żona wreszcie postanowiła sie zarejestrować, więc utworzyłem jej profil. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało ok. Okazało się jednak, że nie można przesuwać mapy na GC.com, można ją przybliżać i oddalać ale przesuwać nie.

Zalogowałem się na swój profil na komputerze żony a tam można przesuwać, mało tego zalogowałem się na żony profil na moim laptopie i też mogę przesuwać mapę. Generalizując, nie można przesuwać mapy tylko na kompie żony i tylko na jej profilu. Rozumiecie coś z tego?

 

Na początek, jak zawsze proponuję: CTRL+F5 - na stronie niedziałającej mapy.

Link to comment

Problem rozwiązany zainstalowałem mozille i działa, wcześniej było chrome, lecz dziwne jest to, że na moim profilu wszystko było ok i na moim laptopie(też mam chrome) hulał profil żony.Może dlatego że ja mam jeszcze starego XPka a ona ósemkę i dotykowy ekran.Dzięki wszystkim za rady.

Link to comment

Problem techniczny.

 

Problem polega na tym ze nie widze skrzynek na mapie online. Posiadam dwie sluchawki. Samsung Galaxy S4 z zainstalowanym c:geo oraz od niedawna OnePlusOne z c:geo oraz oficjalna aplikacja Geocaching.com. Zauwazylem ze c:geo na Galaxy S4 pokazuje znacznie wiecej skrzynek niz ten drugi telefon na obu aplikacjach. Dodam ze zawsze korzystam z jednego konta. Co ciekawe znajomy korzysta z Samsung Galaxy S3 (na swoim koncie) i tez nie widzi tych skrzynek ktore pokazuje c:geo na S4. Przykladowa lista skrzynek ktorych nie widac:

 

OP2323

OP32EE

OP6EFF

OP7011

OP7013

OP71FC

OP7268

 

i wiele wiecej. Generalnie chodzi o okreg miasta Pila. Tylko 3 skrzynki widnieja na mapie. A na S4 widze ponad 30. O co cho? Jak uzyskac dostep do pozostalych skrzynek na innym sprzecie? Ile skrzynek widnieje na waszym sprzecie/koncie w okolicy miasta Pila?

Link to comment

Problem techniczny.

 

Problem polega na tym ze nie widze skrzynek na mapie online. Posiadam dwie sluchawki. Samsung Galaxy S4 z zainstalowanym c:geo oraz od niedawna OnePlusOne z c:geo oraz oficjalna aplikacja Geocaching.com. Zauwazylem ze c:geo na Galaxy S4 pokazuje znacznie wiecej skrzynek niz ten drugi telefon na obu aplikacjach. Dodam ze zawsze korzystam z jednego konta. Co ciekawe znajomy korzysta z Samsung Galaxy S3 (na swoim koncie) i tez nie widzi tych skrzynek ktore pokazuje c:geo na S4. Przykladowa lista skrzynek ktorych nie widac:

 

OP2323

OP32EE

OP6EFF

OP7011

OP7013

OP71FC

OP7268

 

i wiele wiecej. Generalnie chodzi o okreg miasta Pila. Tylko 3 skrzynki widnieja na mapie. A na S4 widze ponad 30. O co cho? Jak uzyskac dostep do pozostalych skrzynek na innym sprzecie? Ile skrzynek widnieje na waszym sprzecie/koncie w okolicy miasta Pila?

 

Popatrz na mape

W Pile i najbliższych okolicach są tylko cztery kesze. Reszta to dopiero Nakło nad Notecią.

 

A te kesze OPxxxx to nie to forum ;)

Link to comment

c:geo ma możliwość wyświetlania cache'y z kilku różnych serwisów jednocześnie (odnośne opcje Ustawienia -> Usługi). Może na jednym telefonie (GS4) masz aktywowane GC i OC, a na drugim (tak jak znajomy) tylko z GC. No i oczywiście w oficjalnej apce GC.com będziesz miał dostęp tylko do tych z GC.com

Link to comment

Się zapytam jako laik w kwestii TB - wklepania gdzie i dlaczego kilkuset skoro przywiozłaś 80?

Wklepuje się na stronie geocaching com. Jeden po drugim.

Mozna wtedy się dowiedzieć skąd jest ten coin, jaki ma cel i gdzie był do tej pory.

Przywiozłam i mam fizycznie 80. Te loguję jako "zabrane".

Sa na moim profilu i moge je dac innym geocacherom lub pozostawic w odpowiedniej wielkości skrytkach.

Inne, tylko które widziałam u właścicieli moge logowac jako " discovered" czyli powiedzmy " widziane".

zarówno widziane jak i fizycznie zabrane liczą się do statystyk...

Wyjasniłam? :rolleyes:

Link to comment

Te 80, które przywiozłam

O rany! A myślałam do tej pory, że to my jesteśmy największym odkurzaczem TB na obczyźnie. Oddaję palmę pierwszeństwa w tej materii. Jesteś niedościgniona... Do tej pory my z każdego wyjazdu przywoziliśmy, by rozrzucić lub rozdać w Polsce, jakieś 10-30 TB. Z Monachium trochę ponad tyle. Może 40. Ale do 80 to naprawdę ogrom nam brakuje :laughing:

 

Ciekawa jestem, czy przywiozłaś też to żelazko, które leżało podczas ostatniego eventu w niedzielę rano, tak długo na stole. Myślę, że wżyło jakieś 5kg...

 

Z tego, co zdarzało nam się usłyszeć podczas różnych eventów, wciąż niektórzy traktują polskich keszerów jako jakieś kuriozum i bardzo się cieszą, jak się dowiadują, że nawet wiemy, co robić z coinami... Więc traktują dawanie ich w nasze ręce jako ciekawostkę. W Monachium spotkaliśmy się z parą sióstr z Holandii, które skontaktowały się z nami wcześniej pod jakimś pretekstem, żeby się z nami umówić i dać nam TB, które przez dwa tygodnie specjalnie dla nas zbierały w swojej okolicy. Bardzo się cieszyły, że pojadą do Polski. Dały nam ich chyba z 20. Super, prawda?

 

Musimy tylko naprawdę budować świadomość ludzi, że tego się nie chowa po znalezieniu do szuflady, ale puszcza dalej :anicute:

Edited by Lady Murazor
Link to comment

Te 80, które przywiozłam

O rany! A myślałam do tej pory, że to my jesteśmy największym odkurzaczem TB na obczyźnie. Oddaję palmę pierwszeństwa w tej materii. Jesteś niedościgniona... Do tej pory my z każdego wyjazdu przywoziliśmy, by rozrzucić lub rozdać w Polsce, jakieś 10-30 TB. Z Monachium trochę ponad tyle. Może 40. Ale do 80 to naprawdę ogrom nam brakuje :laughing:

 

Ciekawa jestem, czy przywiozłaś też to żelazko, które leżało podczas ostatniego eventu w niedzielę rano, tak długo na stole. Myślę, że wżyło jakieś 5kg...

 

Musimy tylko naprawdę budować świadomość ludzi, że tego się nie chowa po znalezieniu do szuflady, ale puszcza dalej :anicute:

E tam, zimą z eventu w Bazylei przywiozłam ponad 100, większosc trafiła kilka dni potem do "ludu " na earthcachowym muzealnym evencie w Warszawie.

Przyznaję,że miałam wtedy lekki nadbagaż, ale personel na lotnisku opowiadał sobie wrażenia z pobytu w posylwestrowej saunie, zatem gładko poszło...he, he

Z Houston przywiozłam koło 30 i zaraz potem puściłam je w obieg na evencie w Rybniku...

Ja tam puszczam "moje" coiny w miare szybko, niech wiedzą,że u nas nie ma dziczy...

Żelazka nie przywiozłam, niech sie miejscowi nim bawią... a na gastronomicznych eventach nie byłam, w niedzielę pojechałam do Austrii, mojego 18. kraju na geo- mapie..., a co!

Link to comment

Się zapytam jako laik w kwestii TB - wklepania gdzie i dlaczego kilkuset skoro przywiozłaś 80?

Wklepuje się na stronie geocaching com. Jeden po drugim.

Mozna wtedy się dowiedzieć skąd jest ten coin, jaki ma cel i gdzie był do tej pory.

Tak myślałem, zresztą już jakieś przenosiłem, ale najbardziej zdziwił mnie związek tego logowania z niedziałaniem project-gc.com...
zarówno widziane jak i fizycznie zabrane liczą się do statystyk
To ja tam wolę logować tylko te troszkę co przenoszę, a jak chcesz mieć "statystyki" to loguj i cierp ;)
Link to comment

Wczoraj opublikowano moje dwa kesze jednak nie widać ich na mapie. Widoczne są tylko jak jestem zalogowany jednak po wylogowaniu widać wszystkie inne tylko nie moje ;(

 

Ja oba widzę. Ze strony się nie wylogowuję (bo po co?), więc nie będę tego w ten sposób sprawdzał.

Link to comment

Panowie, mam taki problem, zrobiłem wpisy do loga z locusa, ale w domu chiałem coś dodać i jeden wpis usunąłem, drugi zedytowałem, niestety po tych zabiegach na mapie nie wyświetla mi się "buźka", jak wchodzę na skrytkę to moje wpisy są i skrytka ma status znalezionej, jednak na mapie widnieje jako nieodwiedzona... jak z tym sobie poradzić? Ctrl+f5 nie pomaga.

Link to comment

Wygląda jak problem danych kesza w Locusie. Najlepiej zrób update na keszu (dostępne gdzieś jak się przegląda listing, w menu na dole, tyle że to się ciągle zmienia z wersji na wersję). Załaduje jego definicję na nowo, i jeśli jest znaleziona, to 'buźka' wyświetli się poprawnie.

 

Wymaga to dodatku geocaching addon i pełnego konta na Groundspeaku.

Link to comment

Zapomniałem zalogować fajnego geociona w 4 eventach, w których brałem udział, ale przez przeoczenie nie 'zaznaczyłem' faktu odwiedzenia. Coin poszedł już w świat, ale wciąż mam jego tracking code.

 

Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wytłumaczyć jak przy pomocy GSAK-a zalogować wizytę ?

 

Link to comment

Możecie polecić jakiś dobry serwis do hostowania obrazków, który nie będzie 'mądrzejszy', i nie będzie przycinał / zmieniał rozmiarów w locie, tak jak to robi GC? Potrzebuję na stronie skrzynki podlinkować obrazki w przyzwoitej rozdzielczości, nie 200x300.

Link to comment

Możecie polecić jakiś dobry serwis do hostowania obrazków, który nie będzie 'mądrzejszy', i nie będzie przycinał / zmieniał rozmiarów w locie, tak jak to robi GC? Potrzebuję na stronie skrzynki podlinkować obrazki w przyzwoitej rozdzielczości, nie 200x300.

 

A ja polecam ukryty folder na facebooku (jeśli oczywiście masz tam konto). Jeśli nie, to korzystałem z imageshack.us, rewelacji nie ma nigdzie w darmowym hostingu, ale nie narzekałem (może nie trafiłem na problemy). Od dłuższego czasu korzystam najczęściej z własnego serwera.

Link to comment

Możecie polecić jakiś dobry serwis do hostowania obrazków, który nie będzie 'mądrzejszy', i nie będzie przycinał / zmieniał rozmiarów w locie, tak jak to robi GC? Potrzebuję na stronie skrzynki podlinkować obrazki w przyzwoitej rozdzielczości, nie 200x300.

 

Ja na początku grudnia założyłem letterboxa (http://www.geocaching.com/geocache/GC5HHXN_secrets-of-the-brunn-forest), wgrywałem zdjęcia na GC i nic mi nie przycinało... Na pewno jest więcej niż 200x300

Link to comment

Podepnę się pod temat bo też mam problem techniczny. Geomapa na geocaching.pl nie działa - wczytuje się, pokazuje ilość skrytek w okolicy, ale żadnej skrytki na niej nie widać... problem jest niezależny od przeglądarki. Na geocaching.com działa bez zarzutu... Z czego to może wynikać? Pomożecie?

Link to comment

Korzysta ktoś może z Powerbanku do Smartfona, Tabletu etc? Noszę się z zamiarem kupna i nie wiem co wybrać i na co zwrócić uwagę?

 

Ja posiadam - ale użycie tego jest bezpieczne tylko w warunkach statycznych. Podpiąłem kiedyś Garmina na kabelek podczas wędrówki pieszej i od wstrząsów (w saszetce biodrowej) wyrwałem w nawigacji gniazdo USB.

 

Na co patrzeć - na pojemność, ilość wyjść i ilość możliwych końcówek.

Link to comment

Korzysta ktoś może z Powerbanku do Smartfona, Tabletu etc? Noszę się z zamiarem kupna i nie wiem co wybrać i na co zwrócić uwagę?

 

Zależy, co chcesz zasilić. Jak smartfon - to lepiej żeby powerbank był mały lekki. Na dłuższe wędrówki można rozważyć taki z baterią słoneczną. Jak trzeba ładować tablet, to poniżej pojemności 10Ah lepiej nie schodzić, acz sprzęt może być nieco cięższy... Jeżeli NIE zamierza się zasilać laptopa, lepiej zrezygnować z wyjść innych niż USB - będzie lżej taniej i pojemniej.

Link to comment

Moim zdaniem bierz jak największy. Ja mam 7800 mAh. Jak to ocenić ile wziąźć ? Wiesz napewno ile keszujesz z telefonem i na ile średnio godzin Ci wystarcza bateria. To pomnóż pojemność baterii w telefonie przez twoje oczekiwana + zapas i będziesz miał pojemność powerbanka. Teraz jakbym kupował to bym kupił pewnie z 10000 mAh. Jeżeli chodzi kabel to wystarczy długi, tak żeby nic nie wyrwać. Jeżeli chodzi o wagę to uważam, że jest pomijanie mała w stosunku do całego ekwipunku.

Edited by longmen76
Link to comment

Wraz z modernizacją strony głównej i wyszukiwarki, zniknęła łatwa możliwość logowania keszy premium przez zwykłych użytkowników z poziomu przeglądarki... Nie da się już zrobić 'myku' z wchodzeniem w skrytkę i dodawaniem logu z poziomu ostatnio przeglądanych w profilu.

 

--------------

Edited by ru.beus
Link to comment

Wraz z modernizacją strony głównej i wyszukiwarki, zniknęła łatwa możliwość logowania keszy premium przez zwykłych użytkowników z poziomu przeglądarki... Nie da się już zrobić 'myku' z wchodzeniem w skrytkę i dodawaniem logu z poziomu ostatnio przeglądanych w profilu.

 

Nie jestem zwolennikiem skrzynek Premium, a wręcz przeciwnie, ale nie wrzuciłbym tego postu do tematu "Problem techniczny", bo to nie jest problem techniczny, a zamierzone działanie. Kesze Premium mają być dla użytkowników Premium, więc dlaczego ich logowanie miałoby być proste dla NIE Premiumów. Dziwne jednak, że GS nie zablokował całkowicie możliwości logowania keszy Premium przez użytkowników nie Premium. Wciąż można je stosunkowo prosto logować.

Link to comment

Nie jestem pewien czy to problem techniczny czy tzw czynnik ludzki.

Problem polega na tym, że chciałem zalogować kesz z nadajnikiem Chirp. Szukałem zerowania z telefonem a gdy go znalazłem to włączyłem Garmin Oregon 400t.Poczekałem aż odnajdzie się w terenie i włączyłem funkcję "Share Wirelessly" oraz "Reciving". Następnie krążyłem najpierw dookoła punktu wyznaczonego telefonem, a potem po całym terenie ale bezskutecznie! Nie uzyskałem kontaktu z chirp-em. Po zaczerpnięciu "języka" zbliżyłem Oregon bezpośrednio do miejsca ukrycia chirp-a, też bez rezultatu. Wymiana baterii nic nie dała.

Po kilku dniach dowiedziałem się, że chirp działa bez zarzutu!!! Dodać należy że przy pomocy funkcji "Share Wirelessly" wymieniałem się z bratem waypoint-ami wielokrotnie.

 

Czy ktoś kto ma Oregon-a 400t może mi powiedzieć na czym polega błąd?

Link to comment

Jeśli zdjęcie jest Twoje:

 

Strona TB -> Galeria obrazków związanych z ... -> "Edytuj" przy danym zdjęciu -> Usuń obrazek

 

Jeśli zdjęcie nie jest Twoje:

 

Strona TB -> Szukasz logu ze zdjęciem -> Wyświetl wpis -> Edytuj obraz -> Usuń obrazek

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...