Jump to content

Niedziałające pocket query


GeoLog81

Recommended Posts

Witam,

 

Zakupiłem sobie GPS'a i zrobiłem moje 1-sze w życiu Pocket Query. Wybrałem lokalizację domową, 500 keszy, tradycyjnych, nieznalezionych, odpaliłem. Następnego dnia nic się nie działo.

 

Zrobiłem więc nowe, tym razem po współrzędnych, pobierz raz, wszystkie dni tygodnia, i po kilku minutach wyświetliło mi się jako przekreślone.

 

Co robię źle? Jak mam pobrać punkty z GC? Na OC wygenerowanie GPX'a jest trywialne (tylko jeszcze nie testowałem czy się wciąga bo jestem w Niemczech a tam ludzie dziwne jakieś i OC prawie nie używają :P)

Link to comment
6.Wybierz dzień tygodnia, w który chcesz otrzymywać wyniki zapytań. Nie będziesz dostawał wiadomości z wynikami, jeśli nie zostanie zaznaczony przynajmniej jeden dzień tygodnia

 

No ładnie, ale jeśli nie chcę czekać tydzień tylko dostać wyniki ASAP to co mam zrobić? :( Własnie najbardziej podstawowa funkcjonalność nie jest opisana. Zaznaczyłem wszystkie dni tygodnia i że ma je wykonać tylko raz a potem usunąć, i może dlatego nic nie dostałem?

 

To co mam zrobić? Zaznaczyć wszystkie dni tygodnia, czekać 24 godziny, ściągnąć wyniki i usunąć? A jak po 24h się nic nie pokaże? :P Chciałbym keszować z moim GPS'em w ten weekend, ale to jest chyba trudniejsze niż mi się wydawało :(

Link to comment

A jak wybiorę 3: bierzący, dzień wcześniej i dzień później, to też powinno zadziałać? Czy możliwe jest, że nie działa, bo wybrałem 500 skrzynek, a np. dla 499 zadziała? Na OC pobieranie punktów jest trywialne :P a na GC przypomina niektóre spoilery, tylko ROT-13 brakuje :P

Link to comment

A jak wybiorę 3: bierzący, dzień wcześniej i dzień później, to też powinno zadziałać? Czy możliwe jest, że nie działa, bo wybrałem 500 skrzynek, a np. dla 499 zadziała? Na OC pobieranie punktów jest trywialne :P a na GC przypomina niektóre spoilery, tylko ROT-13 brakuje :P

 

Łopatologicznie - wybierasz DNI tygodnia, w których ma się generować PQ. Najlepiej ustawić sobie cały tydzień.

 

Ilość skrytek - ściągnie ci dokładnie tylko taką ilość jaką wpisałeś w ustawienia.

 

 

Edited by ru.beus
Link to comment

 

Ilość skrytek - ściągnie ci dokładnie tylko taką ilość jaką wpisałeś w ustawienia.

Nie do końca, bo jak w jakims obszarze jest więcej niz 1000 skrytek, to sciagnie

dokładnie 1000 a reszte losowo zostawi.

Jesli da się 1000 a na obszarze jest 387, to sciagnie całe 387 i nic więcej.. :rolleyes:

Link to comment

Najlepiej ustawić sobie cały tydzień.

to mnie zainteresowało - po co? trochę gpxów wygenerowałem i nie wiem po co typowemu użytkownikowi codziennie świeży plik utworzony na podstawie tych samych parametrów..

 

 

 

@Wiesia.K: oh, thank you Captain Obvious! :D

Link to comment

 

to mnie zainteresowało - po co? trochę gpxów wygenerowałem i nie wiem po co typowemu użytkownikowi codziennie świeży plik utworzony na podstawie tych samych parametrów..

 

Lubię miećw GPSie 'atan aktualny' - znalezienia precz, nowinki chętnie witam. A ponieważ moja nawigacja nie wspiera zwykłego GPXa rodem z GC (i z OC też nie), muszę go sobie generować ręcznie na podstawie tego, co mam w GSAKu. Codzienne PQ jest dla mnie sposobem na aktualizację GSAKa z którego generuję GPXa z nieznalezionymi skrzynkami.

Link to comment

to mnie zainteresowało - po co? trochę gpxów wygenerowałem i nie wiem po co typowemu użytkownikowi codziennie świeży plik utworzony na podstawie tych samych parametrów..

Mnie też zainteresowało... Czy to znaczy, że jak np. ustawię PQ i zaznaczę piątek to co piątek dostawałbym maila z linkiem lub plikiem gpx? Czyli PQ to takie jakby "zlecenie stałe" na generowanie pliku gpx?
Link to comment

Najlepiej ustawić sobie cały tydzień.

to mnie zainteresowało - po co? trochę gpxów wygenerowałem i nie wiem po co typowemu użytkownikowi codziennie świeży plik utworzony na podstawie tych samych parametrów..

 

Ja dla odmiany, nie rozumiem, dlaczego mam zaznaczać wszystkie dni tygodnia skoro chcę pobrać tylko raz...

 

Nie do końca, bo jak w jakims obszarze jest więcej niz 1000 skrytek, to sciagnie

dokładnie 1000 a reszte losowo zostawi.

Jesli da się 1000 a na obszarze jest 387, to sciagnie całe 387 i nic więcej.. :rolleyes:

 

Hmm jak to losowe? Myślałem że te, które są najbliżej środka? Mam obszary, gdzie skrzynek jest naprawdę dużo, więc pomijanie losowych by mnie bardzo zmartwiło, ale z tych PQ które zrobiłem to wynika, że pobiera jednak od środka.

Link to comment

 

Nie do końca, bo jak w jakims obszarze jest więcej niz 1000 skrytek, to sciagnie

dokładnie 1000 a reszte losowo zostawi.

Jesli da się 1000 a na obszarze jest 387, to sciagnie całe 387 i nic więcej.. :rolleyes:

 

Hmm jak to losowe? Myślałem że te, które są najbliżej środka? Mam obszary, gdzie skrzynek jest naprawdę dużo, więc pomijanie losowych by mnie bardzo zmartwiło, ale z tych PQ które zrobiłem to wynika, że pobiera jednak od środka.

Ano tak, kiedys,za geo- poczatków miałam gpx w Berlinie na 1000ustawiony, ale skrytek było znaacznie więcej, na mapie- są, podchodze w to miejsce z GPSem- nie ma...

Bo się nie wbił...

Zatem- albo ogranicz promień szukania, albo zastosuj sposób Spidera podany w linku powyżej.

Link to comment

Szuka od środka koła, sprawdzone :D tak że luz :D przynajmniej na chwilę obecną

 

W mojej okolicy jest tyle keszy że jakikolwiek sensowny promień by ich zwrócił tysiące :P

 

PocketQuery są dość nieintuicyjne, ale przynajmniej działają jak się już obczai co i jak.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...