Jump to content
Sign in to follow this  
Followers 1
modrih

Geocaching i NFC + wirtualny logbook.

Recommended Posts

Witam!

 

Byłbym zainteresowany dodawaniem nowych punktów jednak zamiast tradycyjnej skrytki pomyślałem nad takim rozwiązaniem:

 

Kupuje malutkie naklejki NFC, koduje je, przyklejam w odpowiednim (ukrytym) miejscu, to poprawiam solidną taśmą odporną na warunki atmosferyczne.

 

I teraz tak, kto znajdzie tą naklejkę - skorzysta z telefonu posiadającego czytnik NFC odczyta wiadomość tego typu:

 

"Gratuluje! Ten LogBook jest inny. Nie zapełni się ;-) Wyślij najlepiej teraz email na adres geocaching@<narazie_bez_reklamy>.com w tytule wpisz (bez cudzysłowów) "geocaching 56dc8 Imię Nazwisko". Ten Logbook dostępny jest na: <narazie_bez_reklamy>.com/geocaching po wpisaniu ID 56dc8. System zarejestruje datę i godzinę. Dziękuje za odwiedzenie taga :) Pozdrawiam ciepło. "

 

Posiadam własną domenę oraz serwer od wielu lat, więc stabilnie mógłbym coś takiego w jeden wieczór napisać. Czyli ktoś kto wyśle odpowiedni e-mail o odpowiednim tytule pojawi się w mini bazie danych na moim serwerku. Serwerek zarejestruje datę / godzinę nadejścia e-maila. LogBook nigdy się nie zapełni :-) . Jeżeli ktoś chce przeczytać co tam ktoś napisał wystarczy że wejdzie pod podany adres i poda ID ukrytego miejsca.

 

Zalety to ma takie że łatwo było by ukryć i umieścić na długi czas. NFC ma to do siebie że obiekt nawet nie musi być widoczny.. może być wsadzony w lukę.. szparę.

 

Wadami jest to że tylko markowe telefony (i to nie wszystkie) mają NFC. Więc nie wiem czy zbyt dużo osób by mogło z tego skorzystać.

 

Zastanawiam się też nad QR w wersji lite (np. z URLem do formularza odpowiedniego np. http://adres.com/gc.php?s=56dc8). Tam ze 3 pytania kontrolne typu abcd lub wpisanie cyfry i pole do umieszczenia imienia i nazwiska lub ksywki.

 

Chciałbym zapytać się czy mogę coś takiego robić - i w jaki sposób ewentualnie to oznaczyć na mapie?

 

Pozdrawiam

Edited by modrih

Share this post


Link to post

Jednym z elementarnych wymogów w geocachingu jest konieczność znalezienia fizycznego pojemnika z logbookiem na ostatnim etapie poszukiwań (za wyjątkiem eventów - czyli spotkań geocacherów, oraz szczególnego typu EarthCache). Możesz kody zastosować jako etapy wieloetapowej skrytki, ale finał musi być pojemnikiem z fizycznym logbookiem.

 

Natomiast gra, którą proponujesz już istnieje i nazywa się zupełnie inaczej:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Munzee

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 1

×