Jump to content

Szczegółowe zasady publikacji skrytek na terenie Polski


Kashubian Reviewer

Recommended Posts

Wzorem innych krajów i na prośby polskich geocacherów recenzenci we współpracy z Groundspeakiem przygotowali dokument, który ma pomóc użytkownikom geocaching.com w wyborze dobrego miejsca na skrytkę. Stworzyliśmy listę miejsc, w których skrytki nie mogą lub nie powinny się znajdować i staraliśmy się wytłumaczyć motywy za tym stojące. Prosimy potraktować to jako uszczegółowienie ogólnych, ciągle obowiązujących, zasad.

 

Chcielibyśmy jednocześnie zastrzec, że treść może się zmieniać zależnie od okoliczności (np. zmiany podejścia do geocachingu lokalnych administratorów danego terenu). O wszystkich tych zmianach będziecie informowani, a każda zmiana będzie musiała uzyskać wcześniejszą akceptację Groundspeaka.

 

Dodatkowo na stronie o której mowa możecie znaleźć informacje, które mogą być przydatne szczególnie dla początkujących geocacherów (podstawowe linki czy dane kontaktowe recenzentów).

 

Zachęcamy do zapoznania się z treścią: https://wiki.Groundspeak.com/display/GEO/Poland

Link to comment

Dzięki współpracy z Wigierskim Parkiem Narodowym zostały doprecyzowane zasady publikacji skrytek na terenie Parku.

Bardzo proszę o zapoznanie się ze zmianami w wiki i stosowanie się do nich.

Bazując na dotychczasowych rozmowach z przedstawicielami innych Parków Narodowych sugeruję zastosowanie podobnych praktyk w przypadku chęci zakładania skrytek na terenach objętych ochroną Parków Narodowych.

 

W przypadku pytań proszę o kontakt mailowy.

Link to comment

Od dnia dzisiejszego zostały zmienione zasady dotyczące publikacji skrytek znajdujących się na terenach Parków Narodowych oraz Rezerwatów.

 

Parki Narodowe: W Parkach Narodowych skrytki można umieszczać tylko po uprzednim uzyskaniu zgody dyrekcji parku. Przesyłając skrytkę do publikacji należy w notatce dla Recenzenta podać nazwisko i stanowisko osoby wydającej zgodę oraz jej e-mail lub telefon. Informacje o parkach i linki do ich stron można znaleźć na stronie: http://www.parkinarodowe.edu.pl/

 

Rezerwaty: Jeżeli rezerwat jest dostępny dla turystów, tzn. zostały w nim wyznaczone ścieżki lub szlaki, to skrytki można umieszczać tylko na tych ścieżkach lub szlakach. Jeżeli jest zakaz wstępu do rezerwatu to zakładanie skrytek na jego terenie jest zabronione. Wszystkie skrytki na terenie rezerwatów należy przesyłać do recenzji wraz ze zdjęciami pokazującymi sposób ukrycia pojemnika i pozwalającymi określić odległość skrytki od ścieżki.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią zasad: https://wiki.Groundspeak.com/display/GEO/Poland

Link to comment

Postanowiliśmy zunifikować i wpisać do regionalnej wiki zasady dotyczące publikowania eventów blisko siebie:

 


 

Quote

 

3.5. Bliskosc eventów
Mowa tu o sytuacji, gdy spotkania (eventy) odbywaja sie blisko siebie lub w podobnym czasie. Eventy sa spotkaniami geocacherów i organizowanie zbyt wielu zbyt blisko siebie obniza ich range. Eventy nie sa jedynie okazja do zdobycia kolejnego punktu w statystykach. W przyszlosci, jesli do recenzji przeslany jest event, a inny jest juz opublikowany lub oczekuje recenzji i oba sa blisko siebie, przestrzegana bedzie nastepujaca zasada:

Eventy odbywajace sie w zblizonym czasie beda opublikowane tylko jesli sa oddalone od siebie wiecej niz 8 km (w linii prostej). Eventy oddalone od siebie mniej niz 8 km beda opublikowane tylko gdy zakonczenie pierwszego eventu od rozpoczecia drugiego dziela przynajmniej dwie godziny.


 

 

Edited by Galician Reviewer
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...