Jump to content

1ο event του 2014 στην Αθήνα. ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ


feregios

Recommended Posts

Μεταφέρω το νήμα από το "Cafe" για να είναι πιο συγκεντρωμένες οι απαντήσεις !!!

 

Καλημέρα σε όλους και ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΑ!!!

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας για τη γιορτή μου!!

 

Επίσης συγχαρητήρια για τις καινούριες κρύπτες στα κατσάβραχα!!

 

Λοιπόν, μπαίνει η νέα χρονιά και είναι ώρα για το καθιερωμένο μήτινγκ της πίτας! Κανένας εθελοντής να το οργανώσει; Εγώ πάντως είμαι μέσα!

Προτείνω κάτι γύρω στις 20 Ιανουαρίου και σε κλειστό χώρο. Απ'την άλλη κάτι είχε πει κι ο Έκτωρας για Πάρνηθα...

 

Τι λέτε εσείς;

 

Εμείς λέμε ναι, ασχέτως το που-πότε-γιατί. Για το πόσο υποθέτω οτι υπάρχει ένα θεματάκι και ιδιαίτερα μετά το ΤΑΠ 2013 και την ανεργία κάποιων της παρέας...

Παρά ταύτα, Καλή Χρονιά σε όλους. Και σε καφετέρια να παμε μια χαρά θα είναι !!

 

Χρόνια Πολλά ΓΙΑΝΝΗ!!!

 

Λοιπόν, προτείνω να κάνουμε ένα event την Κυριακή 2/2 στον αρχαιολογικό χώρο της ακρόπολης (δωρεάν είσοδος), στις 12,00 το μεσημέρι, και αφού μαζευτούμε και βγάλουμε τις φωτογραφίες μας, πάμε για τσίπουρα/σουβλάκια/ ό,τι τραβάτε.

 

Τι λέτε;

 

Μεσα.

Link to comment

Σπύρο έτσι όπως το αναφέρεις για φώτο στην Ακρόπολη και μετά τσίπουρα πιο πολύ για Flash Mob Event μου μοιάζει.

Θα ανάψουν τα φλας στην Ακρόπολη από τις φωτογραφικές μηχανές και μετά θα βλέπουμε μόνιμα Φλας από το τσίπουρο !!! :lol:

Edited by feregios
Link to comment

Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας, χρόνια πολλά, καλή χρονιά και από εμένα σε όλους.

Για photo και τσίπουρα είμαστε μέσα και εμείς.

Μια αντιπρόταση εάν συμφωνείτε και εσείς ??

Μεσημέρι στο καταφύγιο Φλαμπούρι στην Πάρνηθα για photo και κρασάκι πως σας φαίνεται ???

Θα περάσουμε έξω και απο το Ξενία !!!!

Link to comment

Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας, χρόνια πολλά, καλή χρονιά και από εμένα σε όλους.

Για photo και τσίπουρα είμαστε μέσα και εμείς.

Μια αντιπρόταση εάν συμφωνείτε και εσείς ??

Μεσημέρι στο καταφύγιο Φλαμπούρι στην Πάρνηθα για photo και κρασάκι πως σας φαίνεται ???

Θα περάσουμε έξω και απο το Ξενία !!!!

Οσο παει και καλυτερευει το πραγμα! Και οι μηχανοβιοι μπορουμε να ερθουμε με το τελεφερικ και να κανετε οι αυτοκινουμενοι παραδοση το βραδακι που θα φευγουμε να μην μας φαει τ'αγιαζι, κι'εχουμε απωλειες...

Οσοι κατα λαθος πεσουν πανω στο Ξενια, θα ειναι ο Spyros εκει να τ'ακουει!

Link to comment

Μέσα και για πάρνηθα!

 

Η ακρόπολη μπορεί να είναι και ιντερνάσιοναλ όμως...

 

Γιατί δεν κάνουμε και τα δύο;

 

2/2 την ακρόπολη και μετά απο 2-3 βδομάδες την πάρνηθα; Ή ίσως 26/1 η Πάρνηθα.

 

Αν όμως δεν είμαστε για δύο event, κάνουμε ένα και καλό, και η αλήθεια είναι κέντρο έχουμε κάνει αρκετά, καιρός είναι και για μια εξοχή...

Link to comment

Αντί Φλαμπούρι ψηφίζω Μπάφι.

Νομίζω καλύτερα, πιο κοντά πιο προσιτά, ακόμη και με χιόνι ή λάσπη.

Έχουμε και μια γνωριμία , εάν χρειαστούμε κάτι ιδιαίτερο.

Link to comment

Μια χαρά μπράβο Δημήτρη.

Αν κι είναι λίγο νωρίς και βέβαια μεγάλο ρόλο θα παίξουν και οι καιρικές συνθήκες, πώς έχετε σκοπό να φτάσετε στο Μπάφι ;

Επίσης είδα ότι θα είστε εκεί από τις 10:00 ? :blink:

 

Και για να κάνω την αρχή, εγώ λογικά θα παρκάρω στο κάτω πάρκινγκ του τελεφερίκ και μετά θα ανέβω με το ποδήλατο από χώμα.

Θα περάσω από τις κρύπτες biker1, take a breath..., Ag.Giorgi, biker4, Ag.Petros, Mola και Mpafi.

Όλα αυτά βέβαια αν δε έχει πιάσει κανένα μέτρο χιόνι από την δυτική μεριά της Πάρνηθας.

 

Εναλλακτικά , ανέβασμα με το τελεφερίκ μέχρι το καζίνο κι από εκεί ποδαράτο μέχρι Μπάφι και τούμπαλιν.

Link to comment

Νωρις ειναι σχετικο. Ουτως ή αλλως το πολυ θα πρεπει να το δηλωσεις 15 μερες πριν. Ε, αυτη ειναι 22.

Τωρα για το πως θα ανεβουμε υποθετω οτι το τελεφερικ ειναι μια καλη λυση, αν πεσουμε σε μερα σαν τη σημερινη. Αν πεσουν τιποτα χιονια, θα το κανουμε στο Μαρουσι. Αν δε δεχτει ο ερικ το ακυρωνουμε λογω εκτακτων καιρικων φαινομενων. Μια κρυπτη ειναι κι'αυτη, την κανουμε disable και το προγραμματιζουμε για Ανοιξη. Βλεπετε αλλη λυση ?

Link to comment

Το "νωρίς" ήταν για να πούμε τον τρόπο που θα πάμε, όχι για την δήλωση της κρύπτης.

Η δήλωση είναι μια χαρά και όμορφη σελίδα, εκεί πάει και το Μπράβο Δημήτρη :lol:.

 

Και να έχει χιονίσει ο τρόπος με το τελεφερικ είναι μια χαρά. Ο δρόμος (άσφαλτος) για το Μπάφι είναι σχεδόν πάντα ανοικτός.

 

Σιγά τώρα μη δίνουμε λογαριασμό στον ερικ για το πού θα πιούμε τα τσίπουρα. Θα δηλώσουμε όλοι ότι "'ήμασταν" :ph34r: στο Μπάφι κι ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Link to comment

Μπράβο παιδιά, αν ο καιρός το επιτρέπει θα είμαστε και εμείς από νωρίς στην Πάρνηθα σε ακτίνα 1km από το parking του τελεφερίκ. θα πάρουμε τον δρόμο προς το καταφύγιο με το Jimny μας κατά τις 13:00. Όποιος θέλει να τον πάρουμε μαζί μας εκείνη την ώρα στο καταφύγιο ας μας ενημερώσει και θα συναντηθούμε στο τελεφερίκ.

Link to comment

Υπάρχει κανένας που να ενδιαφέρεται να το συνδυάσει με διανυκτέρευση στο καταφύγιο;

Μπορούμε αν μαζευτούμε μερικοί να στήσουμε και μερικές κρύπτες στα πέριξ, για να τις ψάξουν οι υπόλοιποι την επόμενη μέρα(του event), θα έχει καλό χαβαλέ!

 

Με 10 ευρώ το βράδυ (και έκπτωση σε ανέργους/ορειβάτες) δεν είναι τόσο δύσκολο!

 

http://www.mpafi.gr/overnight-stay

Link to comment

Φοβαμαι ο καιρος δεν βοηθαει για να μαζευτουμε στην Παρνηθα. Χιονι και 6 μποφορ δεν ειναι και το καλυτερο.

Προτασεις για μεσημεριανη συγκεντρωση και φαγητο σε ποιο προσβασιμο μερος ;

Καπου με προσβαση με μετρο θα ηταν προτιμητεες , για να μην εχουν προβλημα μετακινησης οσοι δεν εχουν ΙΧ.

Δεν θελω να διαλεξω μονος μου αλλα πρεπει να αποφασισουμε συντομα για να ειδοποιησω οσους μου εστειλαν ή εχω τα τηλεφωνα τους ή/και e-mail τους.

Link to comment

Βρε μπαγασηκα, δεν μιλαει κανενας...

Θα σας παω σε μπυραρια οπως το 2012... καντε καμμια προταση.

Ενταξει, ο Σπυρος θελει να το κανουμε σε ποιο ψηλο βουνο, το καταλαβαινω, αλλα οι υπολοιποι;

Link to comment

Βρε μπαγασηκα, δεν μιλαει κανενας...

Θα σας παω σε μπυραρια οπως το 2012... καντε καμμια προταση.

Ενταξει, ο Σπυρος θελει να το κανουμε σε ποιο ψηλο βουνο, το καταλαβαινω, αλλα οι υπολοιποι;

 

Πάρε το πάνω σου.

Σιγά τώρα μη ρωτάς.:lol:

Εντάξει στο Μπάφι θα ήταν μια χαρά με την καταιγίδα,το χιονάκι και τα λοιπά , αλλά θα ήμασταν 3 και ΙΣΩΣ να ήταν και ο κούκος.

Το ξανακανονίζουμε κι εκτός Event.

 

Εννοείς για την ίδια ώρα, μεσημεράκι;

Link to comment

εγώ είμαι παιδί του βουνού και ΟΧΙ της μπύρας!!!

άμα δεν πάμε το χειμώνα στο βουνό πότε θα πάμε???

το χειμώνα το ευχαριστιέσαι! με την τζακιά δίπλα και να βλέπεις έξω τα έλατα!

υπάρχει πρόσβαση για αυτοκίνητα μέχρι 100μ από το καταφύγιο!

προτιμώ να περάσω την Κυριακή μου στο καταφύγιο παρά σε μια μπυραρία στην πόλη!!!

 

και να προσθέσω ότι εάν τελικά παραμείνει στην Πάρνηθα θα ανέβω ή ποδαράτο ή με τελεφερίκ και μετά με τα πόδια!!! μία ωρίτσα περπάτημα από το καζίνο και εύκολα!

Edited by mini randonneur
Link to comment

εγώ είμαι παιδί του βουνού και ΟΧΙ της μπύρας!!!

άμα δεν πάμε το χειμώνα στο βουνό πότε θα πάμε???

το χειμώνα το ευχαριστιέσαι! με την τζακιά δίπλα και να βλέπεις έξω τα έλατα!

υπάρχει πρόσβαση για αυτοκίνητα μέχρι 100μ από το καταφύγιο!

προτιμώ να περάσω την Κυριακή μου στο καταφύγιο παρά σε μια μπυραρία στην πόλη!!!

 

ΜΑΖΙ σου με 1000+ αλλά.....

νομίζω ο λόγος του εβεντ είναι να μαζευτούμε όσοι περισσότεροι μπορούμε για να τα πούμε.

Κι έτσι ίσως είναι δύσκολο για κάποιους να ανέβουν Πάρνηθα σε τέτοιες καιρικές συνθήκες.

 

http://www.meteo.gr/meteoplus/cf.cfm?city_id=238

 

2mwwkr8.jpg

Link to comment

xxaxa και μόλις είδα φωτο από φίλο που ανέβηκε σήμερα για ΜΤΒ στην Πάρνηθα με το σχόλιο "Κρύο και των γωνέων"

 

Φωτο από το μονοπάτι που οδηγεί στο Μπάφι από τελεφερικ

 

1545704_277831322374418_1353890029_n.jpg

 

Ομορφος πάγος :-)

 

1546328_277831352374415_585337076_n.jpg

Link to comment

Ναχα τα νιατα σου, αχ και να ταχα... :rolleyes:

Εσυ Νικο μου δεν χρειαζεσαι ακομη εμβολια για πνευμονιοκοκο και γριπη...

Για ρωτα και μας που ο καρδιολογος επιμενει να το κανουμε για να κρατησει τους πελατες του... :laughing:

Link to comment

Εγω λεω οχι, το προβλημα με μενα ειναι οτι ειχα κανονισει να εχω τα παιδια για να ανεβουμε εκει,

με αυτο τον καιρ τα παιδια θα μου ειναι ενα εξτρα βαρος και μηδεν διασκεδαση για μενα, επιπλεον το

αυτοκινητο μου ΔΕΝ εχει λαστιχα οποτε μπορει να ειχα προβλημα με τους παγους.

 

Συγνωμη αλλα εγω λεω οχι.

 

Σημ. Το πιθανοτερο ειναι οτι θα βρεχει, αν οχι στην αρχη ισως το μεσημερι, δε μπορω να βραχω διοτι ειμαι

απο ζαχαρινη και λιωνω.

Link to comment

Μπυραρία και άγιος ο Θεός!

 

Πάμε εκεί που είχαμε πάει στις 121212, με κανάτες φρέσκου ζύθου και νόστιμα εδέσματα!

 

Και μετά, όσοι είναι hardcore, πάμε για ενα καφέ στο καταφύγιο, παρκάρουμε τελεφερίκ και απο εκεί πόδια.

Link to comment

Μπυραρία και άγιος ο Θεός!

 

Πάμε εκεί που είχαμε πάει στις 121212, με κανάτες φρέσκου ζύθου και νόστιμα εδέσματα!

 

Και μετά, όσοι είναι hardcore, πάμε για ενα καφέ στο καταφύγιο, παρκάρουμε τελεφερίκ και απο εκεί πόδια.

Αφου η πλειοψηφια μεχρι τις 15:45 του Σαββατου λεει Μπυραρια:

Και αφου συμφωνει και η γυναικα μου που εχει δυο ψηφους, αλλαζουμε τοπο και προσδιοριζουμε χρονο για:

1920

1920, Αγ. Παρασκευής 110, Χαλάνδρι, 2106813029. Έως 1 π.μ., Παρ., Σάβ. έως 1.30 π.μ. Κυριακή & μεσημέρι και ωρα 14:00

Edited by Mimhs.gr
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...