Jump to content

O tajemniczej naturze quizów


Yuriko*

Recommended Posts

Drodzy Współkeszujący! :)

 

Przez ostatnich kilka dni byłam uziemiona w domu z przeziębieniem i obmyślałam kilka quizów, które chciałabym założyć. Nasunęło mi się w związku z tym pytanie do Was. Myślę, że ten temat był już omawiany w przeszłości, ale na tym forum nie znalazlam takiego wątku. Tak czy siak - z góry JBTS ("jak było, to sorry" :laughing: )

 

W więcej niż jednym źródle znalazłam wzmiankę o tym, że dopuszczalne są tylko takie quizy, których rozwiązanie ma postać współrzędnych finałowych. Z drugiej strony widziałam też całkiem sporo quizów (opublikowanych na GC), które tego warunku nie spełniają - pod pojemnym określeniem "quizu" kryją się po prostu kesze, których z różnych powodów nie dałoby się zakwalifikować jako tradycyjne. Po rozwiązaniu zagadki otrzymuje się np. słowny opis miejsca ukrycia, kawałek mapy albo jeszcze inną wskazówkę. Z tego co wiem, to tego rodzaju wskazówki stosuje się raczej w letterboxach, a nie w quizach - a jednak...

 

Właściwie mam więc dwa pytania:

1. Czy rzeczywiście quiz z rozwiązaniem w postaci innej niż współrzędne jest niezgodny z regulaminem i zostanie odrzucony przez reviewera?

2. Jakie quizy sami lubicie: takie, po rozwiązaniu których otrzymujecie cyferki gotowe do wrzucenia do GPS-a, czy nie tylko?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Link to comment

 

2. Jakie quizy sami lubicie: takie, po rozwiązaniu których otrzymujecie cyferki gotowe do wrzucenia do GPS-a, czy nie tylko?

 

 

Te 'nie tylko' to chyba nawet bardziej, bo w tych, gdzie wylicza się współrzędne i podstawia do wzoru, to 80% obliczeń wykonuje się zza biurka bez wychodzenia w teren.

Link to comment

Nocne kesze z odblaskami są doskonałym przykładem skrytek, których finał znajdujemy bez użycia GPS. Podobnie ze skrytkami w obiektach podziemnych.

 

Co do pytania, co lepsze - nie ma takiej prostej reguły. Wszystko zależy od zagadek, terenu, maskowań, oraz innych zdarzeń nieprzewidywalnych - np. dzik czający się w krzakach ;)

Możesz jednakże pokusić się o jakieś statystyki - wyświetlić quizy na jakimś obszarze i sprawdzić ilość/odsetek FP w różnych rodzajach tych keszy. Jeśli to zrobisz - podziel się, proszę, z nami.

Link to comment

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Tuż po tym, jak założyłam wątek, odezwała się do mnie Pani Reviewer z Mazowsza i też powiedziała o wymaganym etapie GPS-owym. Wiem już zatem, co mam robić. Ale jeżeli ktoś chciałby się jeszcze podzielić swoją opinią albo przykładami ciekawych quizów, to zachęcam :) Dobrej nocy wszystkim!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...