Jump to content
Sign in to follow this  
Followers 0
Yuriko*

O tajemniczej naturze quizów

Recommended Posts

Drodzy Współkeszujący! :)

 

Przez ostatnich kilka dni byłam uziemiona w domu z przeziębieniem i obmyślałam kilka quizów, które chciałabym założyć. Nasunęło mi się w związku z tym pytanie do Was. Myślę, że ten temat był już omawiany w przeszłości, ale na tym forum nie znalazlam takiego wątku. Tak czy siak - z góry JBTS ("jak było, to sorry" :laughing: )

 

W więcej niż jednym źródle znalazłam wzmiankę o tym, że dopuszczalne są tylko takie quizy, których rozwiązanie ma postać współrzędnych finałowych. Z drugiej strony widziałam też całkiem sporo quizów (opublikowanych na GC), które tego warunku nie spełniają - pod pojemnym określeniem "quizu" kryją się po prostu kesze, których z różnych powodów nie dałoby się zakwalifikować jako tradycyjne. Po rozwiązaniu zagadki otrzymuje się np. słowny opis miejsca ukrycia, kawałek mapy albo jeszcze inną wskazówkę. Z tego co wiem, to tego rodzaju wskazówki stosuje się raczej w letterboxach, a nie w quizach - a jednak...

 

Właściwie mam więc dwa pytania:

1. Czy rzeczywiście quiz z rozwiązaniem w postaci innej niż współrzędne jest niezgodny z regulaminem i zostanie odrzucony przez reviewera?

2. Jakie quizy sami lubicie: takie, po rozwiązaniu których otrzymujecie cyferki gotowe do wrzucenia do GPS-a, czy nie tylko?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Share this post


Link to post

 

2. Jakie quizy sami lubicie: takie, po rozwiązaniu których otrzymujecie cyferki gotowe do wrzucenia do GPS-a, czy nie tylko?

 

 

Te 'nie tylko' to chyba nawet bardziej, bo w tych, gdzie wylicza się współrzędne i podstawia do wzoru, to 80% obliczeń wykonuje się zza biurka bez wychodzenia w teren.

Share this post


Link to post

Ja to chyba w ogóle quizów nie lubię, bo mnie zbyt wiele zdrowia kosztują.

Mowa oczywiście o rozwiązywaniu, nie zakładaniu :)

Share this post


Link to post

Ogólna zasada jest taka: na którymś etapie rozwiązywania/poszukiwania quizu należy użyć GPS-u.

Share this post


Link to post

Nocne kesze z odblaskami są doskonałym przykładem skrytek, których finał znajdujemy bez użycia GPS. Podobnie ze skrytkami w obiektach podziemnych.

 

Co do pytania, co lepsze - nie ma takiej prostej reguły. Wszystko zależy od zagadek, terenu, maskowań, oraz innych zdarzeń nieprzewidywalnych - np. dzik czający się w krzakach ;)

Możesz jednakże pokusić się o jakieś statystyki - wyświetlić quizy na jakimś obszarze i sprawdzić ilość/odsetek FP w różnych rodzajach tych keszy. Jeśli to zrobisz - podziel się, proszę, z nami.

Share this post


Link to post

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Tuż po tym, jak założyłam wątek, odezwała się do mnie Pani Reviewer z Mazowsza i też powiedziała o wymaganym etapie GPS-owym. Wiem już zatem, co mam robić. Ale jeżeli ktoś chciałby się jeszcze podzielić swoją opinią albo przykładami ciekawych quizów, to zachęcam :) Dobrej nocy wszystkim!

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0

×
×
  • Create New...