Jump to content

Matrix w Polsce


mpark

Recommended Posts

Są to wszystkie kombinacje trudności zadanie D / Teren T.

 

aaa wszystkie możliwe

 

No i skąd ja mam wytrzasnąć ekstremalnie łatwą skrzynkę w ekstremalnie trudnym terenie? Jest ktoś kto oznaczy np skrzynkę na szczycie drzewa jako zadanie-łatwe? :P

 

Skrzynka jest widoczna z daleka, ale jest przymocowana do drzewa na wysokości kilku metrów nad ziemią i to jest D/T = 1/5 : Koty dadzą radę we Wrocławiu

Link to comment

Skrzynka jest widoczna z daleka, ale jest przymocowana do drzewa na wysokości kilku metrów nad ziemią i to jest D/T = 1/5 : Koty dadzą radę we Wrocławiu

Oczywiście kilka to jest bliżej 10 niż 3. We Wrocławiu podjąć można z długiej drabiny.

Ta skrytka stanowi większe wyzwanie D/T= 1/5 : http://www.geocaching.com/geocache/GC3YPCZ_nie-badz-mazgaj

W drugą stronę jest czasem jeszcze gorzej bo 5/1 to są mega trudne zagadki/łamigłówki gdzie na dzień dobry nie wiadomo od czego zacząć. Pooglądaj sobie np. rybkę w Krakowie - chyba nawet są jakieś FTFy do zdobycia.

Jeżeli dodać do tego, że niektóre kombinacje są po dwie lub trzy w Polsce (tutaj znajdziesz ilości skrytek w danych kombinacjach http://www.geocaching.pl/statistics.php) i trzeba jeździć za granicę - to daje obraz o trudności zdobycia matrixa. Do tej pory jest 7 osób w Polsce z matrixem (wszyscy z małopolski). Można sprawdzić to tu: http://project-gc.com/TopFinders/topdtloopers/?profile_country=Poland&submit=Filter

Oczywiście będzie coraz łatwiej bo powstaje coraz więcej skrytek o wyższych kombinacjach D/T, ale też ich poziom rośnie coraz bardziej i są coraz bardziej wymagające.

Link to comment

Ja wiem, że ten matrix już tak spowszedniał, że nikt nie zauważył, że kolega soratte skompletował matrixa.

Niniejszym serdecznie gratuluję i cieszę się niezmiernie, że kolejny matrix jest z małopolski. Moje radość jest tym większa, że ostatnia skrytka zwięczająca D/T81 była mojego autorstwa.

Jeszcze gratuluję i pozdrawiam

Link to comment

Teraz większą uwagę zwracam na te ratingi, i faktycznie widziałem taki wręcz domek na drzewie, tyle że bez liny ani rusz. Poza moim zasięgiem na razie, acz szkoda, bo tu gdzie jestem dużo takich skrzynek wspinaczkowych. Ale trzeba sprzętu, szkolenia i ekipy, a na zagranicy zawsze o te trudniej.

Link to comment

A dla tych co lubią wyzwania i po zdobyciu matrixa poczuli pustkę w geożyciu:

So, is there anything that you can aim for to be world first? Sure there are, some variants might be a bit too hard, like full D/T with Webcams, but some are definitely feasible.

 

Types

Full D/T with unknown caches only has already been completed by 564 geocachers.

Full D/T with traditional caches only has already been completed by 302 geocachers.

Full D/T with multi-caches only has already been completed by 3 geocachers.

The one closest to complete full D/T with any form of Event only has 73.

The one closest to complete full D/T with Earthcaches only has 62.

The one closest to complete full D/T with Wherigo caches only has 53.

The one closest to complete full D/T with Letterbox Hybrids only has 48.

The one closest to complete full D/T with Virtuals only has 43.

The one closest to complete full D/T with Webcam caches only has 15.

 

Sizes

Full D/T with micros only has already been completed by 433 geocachers.

Full D/T with small geocaches only has already been completed by 178 geocachers.

Full D/T with regular geocaches only has already been completed by 9 geocachers.

The one closest to complete full D/T with Large geocaches only has 65.

Link to comment

@longmen76 skąd wygenerowane te dane?

 

Raczej trudno będzie o matrixa webcam na GC, skoro GS zablokował ich dodawanie, ale D/T z Large brzmi sympatycznie (ciekawe czemu niezrealizowany, brakuje jakichś kombinacji czy nikt nie starał się go zrobić?)

 

I hmmm jak wygląda quiz z D1? :D

Link to comment

Dzisiaj nie znalazłem jednej niemieckiej D1, magnetyk gdzieś na znaku albo szlabanie kolejowym, ludzie w komentarzach piszą że dobrze że ich wielu było to ktoś wypatrzył ech...

 

A w innym przypadku D4.5 szukałem 5 minut, może takie D dlatego że z Tradi "zrobiło się" Multi bo koordynatów na miejscu ciężko ustalić, ale i tak było oczywiste o jakie miejsce chodzi (skalna brama).

Link to comment

Może lekki offtop, ale poszukując inspiracji do nowego nicka, który będzie ciut 'more speaking' sobie uświadomiłem, że mam 'matrixowy' rok urodzenia :D

 

Aczkolwiek widząc skrzynkę na szczycie drzewa już wiem, jak generalnie można się do niej dostać, to widząc quizy 4+ zielonego pojęcia nie mam jak się do nich zagrać więc efekt nomen-omen na razie mizerny :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...