Jump to content

linki komercyjne w logbookach


toczygroszek

Recommended Posts

Ciekawostką jest, że wczoraj znalazłem jeden z tych logbooków skrócony o ów tajemniczy link. Ani logbook, ani pojemnik nie utraciły na swej jakości i powabie. Jednocześnie nikogo nie razi link. Czyż to nie rozwiązanie idealne?

 

Czyli tym samym potwierdzasz, że logbooki, które wywołały takie Twoje święte oburzenie, to są te same, które ja również mam i o których pisałem szczegółowo w tym wątku (szkoda, że muszę się tego domyslać, nawet na priv nie napisałeś wprost o co chodzi). Usunięty link na chwilę obecną nie ma żadnego charakteru komercyjnego (jest zwykłym przekierowaniem do strony GC). A usunąłem go (bo mowa o moim keszu), tylko dlatego, że nie pasował mi do ogólnej koncepcji.

 

Dlaczego zaraz "święte oburzenie"? Napisałem o takim fakcie, jaki zaobserwowałem i napisałem co najlepiej zrobić, aby się tych linków pozbyć. Oburzenie to ja odczytuję z innych postów, że ośmielam się zwracać na coś takiego uwagę. Rozumiem, iż przeszkadza wam, że logbooki w skrytkach miałyby być bez linków do stron komercyjnych :)

O konkretnych linkach nie pisałem, gdyż nie chcę nikogo wskazywać palcem, czy wyszukiwać "sprawcy". Zasygnalizowałem sprawę i tyle.

A co do tego, że na chwilę obecną link jest aliasem strony Geocaching.com - czyli nie ma sprawy, to nawet szkoda mi się wypowiadać, bo świadczy to jedynie o tym, że jest do dyskusja dla samego dyskutowania.

Link to comment

szkoda mi się wypowiadać, bo świadczy to jedynie o tym, że jest do dyskusja dla samego dyskutowania.

 

Ja od samego początku mam takie wrażenie.

 

I zastanawia mnie jeszcze jedno. Dlaczego podnosisz temat właśnie teraz, gdy zobaczyłeś ten właśnie konkretny logbook? Drugi rodzaj darmowych logbooków, o którym też pisałem, był rozprowadzany w naszym środowisku dobrych kilka miesięcy temu i są one obecnie do znalezienia w wielu keszach. Wtedy jakoś nie miałeś tego typu zastrzeżeń.

Link to comment

 

I zastanawia mnie jeszcze jedno. Dlaczego podnosisz temat właśnie teraz, gdy zobaczyłeś ten właśnie konkretny logbook? Drugi rodzaj darmowych logbooków, o którym też pisałem, był rozprowadzany w naszym środowisku dobrych kilka miesięcy temu i są one obecnie do znalezienia w wielu keszach. Wtedy jakoś nie miałeś tego typu zastrzeżeń.

 

Nigdy wcześniej tamtych logbooków nie widziałem, albo nie zwróciłem uwagi, że na końcu jest link. Traf chciał, że w dniu eventu na Kopcu Wandy wybrałem się wcześniej po skrytkę, w której znalazłem logbook z linkiem, co mnie niezmiernie zadziwiło. Nawet zadzwoniłem wtedy do Silesiana zapytać, jak to jest w przypadku takich linków i powiedział mi, że nie jest to dozwolone (!). Potem przyszedłem na event, gdzie przyniosłeś pojemniki z gotowymi logbookami i tam sytuacja była identyczna. Gdybym znalazł tylko jeden logbook, nie pisałbym o tym, ale jeśli po raz pierwszy się z tym stykam tego samego dnia i logbooki takie pochodzą z dwóch zupełnie niezależnych źródeł, to mnie to poważnie zastanowiło i postanowiłem tą sprawę zasygnalizować.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...