Jump to content

Śnieżka Dwa


Spider

Recommended Posts

Prośba do osób mieszkających w okolicy Karpacza lub wybierających się w najbliższym czasie na Śnieżkę.

 

Prosiłbym o wykonanie serwisu tej skrytki: http://coord.info/GC1G2F7 - tzn. przeniesienie w bezpośrednie sąsiedztwo szlaku (poszukiwacze mówią że jest daleko od szlaku, a w PN można ukrywać skrytki tylko przy szlakach), wymianę pojemnika i logbooka na nowy.

 

A proszę o to ponieważ ta skrytka najczęstszej odnajdywaną skrytką w Polsce i szkoda by było gdyby została zarchiwizowana.

Link to comment

Prawie 2000 znalezień robi wrażenie. Pewnie żaden klipsiak nie jest obliczony na taką ilość otworzeń i zamknięć ;)

 

A tak na serio to trudno będzie do przenieść. Obecna miejscówka przy słupku granicznym była bardzo charakterystyczna i umożliwiała dyskretne podjęcie mimo tłumów na szlaku, jak i przetrwanie przez pojemnik okresu zimowego. Trzymam kciuki że coś się jednak uda wymyśleć.

Link to comment

Spider, a nie lepiej napisać do właściciela?

 

a wgl to ta skrzynka od samego początku była daleko od szlaku. i dziwi mnie to, że przez cały ten czas nikt nie zauważył, że przy okazji podejmowania skrzynki łamie się prawo... ludzie wchodzili nawet gdy cały odcinek szlaku był zamknięty i w remoncie...

 

imho zauważyłem, że w górach, pomimo czasem większej liczby znalezień skrzynki, trzymają się one dłużej niż np. w mieście. jest wiele keszy przy bardzo uczęszczanych szlakach w Karkonoszach i nie giną. dlatego też, gdyby i ta keszyna powędrowała gdzieś między kamienie np. "w zatoczce", z pewnością nic by się jej nie stało.

Link to comment

Dzisiaj posprzątałem stare, pęknięte pudełko z wpisami na chusteczkach higienicznych, do którego dostęp to karkołomne przechodzenie pomiędzy barierką i łańcuchami po śniegu i lodzie, ale z tym już koniec i do tego już nigdy nie wracajmy.

 

Umieściłem nowe pudełko z nowym logbookiem w nowym miejscu nieopodal starej lokalizacji, po polskiej stronie granicy. Nowe pudełko jest dostępne ze szlaku.

 

Ponieważ poprzedni właściciel wyparował, to chciałbym zaadoptować skrytkę, gdzie umieszczę naniesione zmiany.

 

Z racji mojego zawodu jestem kilkanaście razy w tym miejscu w ciągu roku i mogę odpowiednio serwisować skrytkę. Najważniejsze w tym miejscu, to wymiana logbooków, bo Czesi generują bardzo duży ruch.

Link to comment

Dzisiaj posprzątałem stare, pęknięte pudełko z wpisami na chusteczkach higienicznych, do którego dostęp to karkołomne przechodzenie pomiędzy barierką i łańcuchami po śniegu i lodzie, ale z tym już koniec i do tego już nigdy nie wracajmy.

 

Umieściłem nowe pudełko z nowym logbookiem w nowym miejscu nieopodal starej lokalizacji, po polskiej stronie granicy. Nowe pudełko jest dostępne ze szlaku.

 

Ponieważ poprzedni właściciel wyparował, to chciałbym zaadoptować skrytkę, gdzie umieszczę naniesione zmiany.

 

Z racji mojego zawodu jestem kilkanaście razy w tym miejscu w ciągu roku i mogę odpowiednio serwisować skrytkę. Najważniejsze w tym miejscu, to wymiana logbooków, bo Czesi generują bardzo duży ruch.

 

Podaj jeszcze w logu nowe współrzędne.

Link to comment

Podaj jeszcze w logu nowe współrzędne.

Mam nowe współrzędne, a także fotkę spojlerową, którą koniecznie trzeba zamieścić, bo inaczej, będzie szukanie wszędzie i dopiero wyremontowany zygzak zostanie rozebrany przez poszukiwaczy. Do tego nie mogę dopuścić. Nowe łańcuchy bardzo się wczoraj przydawały, bo szlak był oblodzony.

 

Wczoraj widziałem GOPR'owców zasuwających terenówką na sygnale - pewnie znowu ktoś potrzebował pomocy. Oby takich interwencji było jak najmniej: http://gopr.org/news/aktualnosci369

 

BTW, wskazówka "twentyeight eleven" jest do usunięcia.

Link to comment

Podaj jeszcze w logu nowe współrzędne.

Mam nowe współrzędne, a także fotkę spojlerową, którą koniecznie trzeba zamieścić, bo inaczej, będzie szukanie wszędzie i dopiero wyremontowany zygzak zostanie rozebrany przez poszukiwaczy. Do tego nie mogę dopuścić. Nowe łańcuchy bardzo się wczoraj przydawały, bo szlak był oblodzony.

 

Wczoraj widziałem GOPR'owców zasuwających terenówką na sygnale - pewnie znowu ktoś potrzebował pomocy. Oby takich interwencji było jak najmniej: http://gopr.org/news/aktualnosci369

 

BTW, wskazówka "twentyeight eleven" jest do usunięcia.

 

Plomba, ale te wszystkie zmiany może dokonać tylko właściciel - do niego musisz pisać.

Podczas poszukiwania skrytki nie ma obowiązku przeglądania spojlerów. Co więcej - jeśli ktoś używa jedynie Garmina, to na pewno nie wgrywa sobie zdjęć i będzie szukał "wszędzie" i jeśli możliwe są uszkodzenia, to zapewniam Cię, że one będą.

Link to comment

Plomba, ale te wszystkie zmiany może dokonać tylko właściciel - do niego musisz pisać.

Podczas poszukiwania skrytki nie ma obowiązku przeglądania spojlerów. Co więcej - jeśli ktoś używa jedynie Garmina, to na pewno nie wgrywa sobie zdjęć i będzie szukał "wszędzie" i jeśli możliwe są uszkodzenia, to zapewniam Cię, że one będą.

Wiesz o co mi chodzi. Masz rację w sprawie zdjęć, więc chciałbym uzupełnić także opis i zmienić wskazówkę.

 

Właściciela nie ma od ponad roku i nie ma jak się z nim kontaktować. Jeśli nie ma innej możliwości, to skrzynka powinna zostać zarchiwizowana.

Link to comment

A proszę o to ponieważ ta skrytka najczęstszej odnajdywaną skrytką w Polsce i szkoda by było gdyby została zarchiwizowana.

 

Nie bardzo rozumiem w czym jest problem. Ta skrytka nie jest wyjątkowa bo ma najwięcej znalezień w Polsce (bo nie ma), tylko dlatego, że jest najczęściej odnajdywana. Czy jej archiwizacja i założenie w tym miejscu nowego kesza przez Plombę coś w tym sensie zmieni? Nie sądzę. Nowy kesz będzie pewnie równie często odnajdywany jak stary, a unikamy w ten sposób wszelkich problemów, obchodzenia zasad (bo jak rozumiem, jedynym rozwiązaniem w tym przypadku jest edycja opisu kesza przez reviewera bądź przekazanie kesza Plombie bez zgody założyciela) itp.

 

Abstrahując od powyższego - nie jestem zwolennikiem dzielenia keszy na mniej lub bardziej uprzywilejowane. Skrytka jest pod jakimś tam względem wyjątkowa. Fajnie, dobrze że jest i dobrze, żeby była jak najdłużej. Ale czy trzeba od razu robić z niej świętą krowę, którą traktujemy w sposób bardziej uprzywilejowany niż inne?

Link to comment

@dadoskawina,

Skrytka jest zablokowana przez recenzenta, po zgłoszeniu przez jednego z użytkowników. A ja w międzyczasie próbuję się skontaktować z właścicielem by oddał skrytkę do adopcji oraz z kimkolwiek na forum by pomógł w fizycznej reaktywacji. Nic się nie dzieje poza regulaminem. Jeśli skrytka nie zostanie przekazana przez obecnego właściciela to zostanie zarchiwizowana. Nie jest w żaden sposób uprzywilejowana. Nie bardzo rozumiem więc z czym masz problem?

Link to comment

(...)

Czy jej archiwizacja i założenie w tym miejscu nowego kesza przez Plombę coś w tym sensie zmieni? Nie sądzę. Nowy kesz będzie pewnie równie często odnajdywany jak stary, a unikamy w ten sposób wszelkich problemów, obchodzenia zasad (bo jak rozumiem, jedynym rozwiązaniem w tym przypadku jest edycja opisu kesza przez reviewera bądź przekazanie kesza Plombie bez zgody założyciela) itp. (...)

Najważniejsze jest bezpieczeństwo - ta skrzynka nigdy nie powinna zostać umieszczona pod "twentyeight eleven".

Drugie w kolejności to przestrzeganie zasad - aby do niej dotrzeć, trzeba wyjść kilka metrów poza szlak i to poza barierki i łańcuchy. Ten aspekt podkreślało bardzo wielu keszerów w swoich wpisach. Moim zdaniem tekst w opisie "we have permission..." jest nadużyciem.

Kolejne aspekty, czyli jak często jest znajdowana, czy jest serwisowana, itp. - mają mniejszy priorytet.

 

Co zrobić dalej, to już nie zależy ode mnie. Ja mogę bardzo łatwo usunąć swoje pudełko przy najbliższej okazji. Do zobaczenia na szlaku!

Link to comment

Nie bardzo rozumiem więc z czym masz problem?

 

To nie jest dobre określenie, bo to nie jest dla mnie problem. Po prostu nie rozumiem dlaczego za wszelką cenę próbuje się uratować niezbyt fortunnie umieszczoną i zaniedbaną skrzynkę, tylko dlatego, że jest często znajdowana. Każda inna w tej sytuacji byłaby bezpardonowo zarchiwizowana i (zapewne) po jakimś czasie zastąpiona nową, lepiej umiejscowioną i należycie serwisowaną.

Link to comment

Mam pomysł na rozwiązanie tej sprawy zadowalające wszystkich. Zarchiwizować skrytkę. Plomba w pobliżu opublikuje nową. W międzyczasie można nadal próbować kontaktować się z właścicielem starej - jeśli odpowie i zgodzi się na oddanie jej do adopcji, to wtedy Plomba zarchiwizuje swoją (albo przeniesie o 161m), reviewer odarchiwizuje starą, a właściciel przekaże ją Plombie do adopcji. Wszystko będzie zgodne z zasadami.

Link to comment

Nie bardzo rozumiem o co Wam chodzi. Z tego co się orientuję, po zablokowaniu skrytki przez recenzenta, użytkownik ma miesiąc na naprawę skrytki. To właśnie wcześniejsza archiwizacja byłaby nierównym traktowaniem w stosunku do innych. Od dezaktywacji skrytki nie minął miesiąc więc ja nie widzę problemu. A dodatkowo właściciel skrytki logował się w serwisie w dniu dzisiejszym, tak więc zapewne chce podjąć jakieś akcje naprawcze.

Link to comment

W Karkonoszach już zima, ale pomimo śniegu kilku Czechów znalazło już w nowej lokalizacji.

 

Jak zdarzyło mi się usłyszeć w zeszłym roku na Mega Moravii: "We, the Czechs are crazy about geocaching..."

 

Mogłeś jeszcze dopisać, że to co usłyszałeś widziałeś na żywo na tegorocznym evencie "Czyżowicka Jesień" :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...