Jump to content

Αρχειοθέτηση κρύπτης GC1QTCB


bakamono

Recommended Posts

Μόλις τώρα είδα πως η κρύπτη μου GC1QTCB "Frankomahalas - Frankish Quarter" στην Θεσσαλονίκη έχει αρχειοθετηθεί. Κρίνοντας από τα σχόλια ο χρήστης asteraki προσπάθησε να επικοινωνήσει μαζί μου. Αλλά εγώ ποτέ δεν έλαβα κάποιο μήνυμα... Ούτε από τον χρήστη asteraki ή από τον ελεγκτή που αρχειοθέτησε την κρύπτη μου. :( Δεν ξέρω αν ίσως έχει να κάνει με το ότι είμαι απλό μέλος και όχι premium. Έχει ξανά συμβεί αυτό να εξαφανίζονται μηνύματα;

 

Επίσης τι πρέπει να κάνω για να ξανά ενεργοποιηθεί η κρύπτη και πως μπορώ να την μεταβιβάσω σε άλλον χρήστη; Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ πλέον να την φροντίσω...

Link to comment

Κι εγώ σου έστειλα email, αλλά φαίνεται πως το email που δήλωσες στο geocaching μάλλον δεν το χρησιμοποιείς.

 

Προσωπικά ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

 

Την κρύπτη σου εγώ την έκανα "needs archived" (όπως και άλλες στη Θεσσαλονίκη) και μάλιστα σου ζήτησα να μου την δώσεις (adoption) αλλά ποτέ δεν έλαβα απάντηση.

 

Είναι μια πολύ όμορφη multi με αρκετά DNFs (και το δικό μου μέσα) και δυστυχώς κάποια ψεύτικα "finds".

 

Τώρα πια δεν μπορείς να κάνεις κάτι, όμως μπορούμε , με την άδειά σου, να αντιγράψουμε το listing (η asteraki ή εγώ) και να φτιάξουμε μια αντίστοιχη multi, με πιο φυλαγμένο το τελικό κουτάκι, και φυσικά μια αναφορά στο όνομά σου.

 

Όμως, αφού έχει γίνει archived, είναι δύσκολο να την κάνει πάλι enable, αφού περνά από την κανονική διαδικασία δημιουργίας κρύπτης.

 

Βασικά έλεγξε το email να δεις πως είναι το κανονικό σου και για τα άλλα θα βρούμε. Και συγγνώμη για το needs archived, αλλά δυστυχώς η Θεσσαλονίκη έχει πολλές κρύπτες που δεν υπάρχουν στην πραγματικότητα

Link to comment

Κι εγώ σου έστειλα email, αλλά φαίνεται πως το email που δήλωσες στο geocaching μάλλον δεν το χρησιμοποιείς.

 

Προσωπικά ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

 

Την κρύπτη σου εγώ την έκανα "needs archived" (όπως και άλλες στη Θεσσαλονίκη) και μάλιστα σου ζήτησα να μου την δώσεις (adoption) αλλά ποτέ δεν έλαβα απάντηση.

 

Είναι μια πολύ όμορφη multi με αρκετά DNFs (και το δικό μου μέσα) και δυστυχώς κάποια ψεύτικα "finds".

 

Τώρα πια δεν μπορείς να κάνεις κάτι, όμως μπορούμε , με την άδειά σου, να αντιγράψουμε το listing (η asteraki ή εγώ) και να φτιάξουμε μια αντίστοιχη multi, με πιο φυλαγμένο το τελικό κουτάκι, και φυσικά μια αναφορά στο όνομά σου.

 

Όμως, αφού έχει γίνει archived, είναι δύσκολο να την κάνει πάλι enable, αφού περνά από την κανονική διαδικασία δημιουργίας κρύπτης.

 

Βασικά έλεγξε το email να δεις πως είναι το κανονικό σου και για τα άλλα θα βρούμε. Και συγγνώμη για το needs archived, αλλά δυστυχώς η Θεσσαλονίκη έχει πολλές κρύπτες που δεν υπάρχουν στην πραγματικότητα

 

Το e-mail μου είναι εντάξει, μια και η ειδοποίηση από το φόρουμ για νέα εγγραφή σε αυτό το θέμα μου ήρθε κανονικά...

 

Έγραψα στον ελεγκτή που την αρχειοθέτησε και περιμένω να δω τι θα γίνει. Πάντως αν δεν γίνεται, μπορεί όποιος ενδιαφέρεται ευχαρίστως να την αντιγράψει και να την δημιουργήσει ως νέα κρύπτη.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...