Jump to content

Eventi


heroj_ulice

Recommended Posts

Obavijest za event Geobeer in Valpovo: Ukoliko netko želi doći iz daljih krajeva Hrvatske (Zagreb, Rijeka... itd.) i prisustvovati ovom eventu možemo im osigurati besplatan smještaj, hranu i društvo do i nakon eventa :) Vjerujemo kako mnogi nisu pronašli većinu cacheva po Slavoniji, a često se ne isplati doći na samo par sati zbog duge i iscrpne vožnje pa eto nudimo vam rješenje. Javite nam se na mail ako bi netko želio doći.

Link to comment

Eh, da žena nije objavila event cache: "Preuredjivanje kuhinje" dojahali bi mi :mad:

No, Slavoniju smo stavili u plan proljeće/ljeto 2014.

Uzivajte!

 

Ma bit će još prilika, uostalom možete doći i da nije event objavljen samo nam javite da vidimo jesmo li mi slobodni u to vrijeme da vam možemo praviti društvo i biti dobri domaćini. Smještaj vam je prva liga, a ujutro "lagano" buđenje uz meki cvrkut kanarinca :)

Link to comment

Prošao je i event u Valpovu. Došlo je više ljudi nego sam očekivao, među inim i neki novi geocacheri. Bilo je lijepo ponovo se okupiti. Po mojoj statistici, ovo je već 4-ti event u osječko-baranjskoj županiji. I to u nešto više od godinu dana. Lijepo!

Arizona, moje mišljenje je da se smije logirati svoj event "attended".

SiK D Team, sličan event ponekad bude i kod mene.

Link to comment

zabavna tema :)

da naravno da mozes organizirati i ne doci na svoj event :) isto tako mozes postaviti cache i nikad ga vise ne vidjeti pa svejedno ne logiras found it...

a logika (meni) nalaze da imas dvije stvari u cachingu - skrivanje (ili "skrivanje - event, earthovi...") i traženje i svaka ima svoju kolonu, svoj brojač pa nije u redu imati +1 u obje za istu stvar...

Link to comment

Kao što sustav dopušta logiranje svojih cacheva, ali to neću nikada napraviti...tako sustav dopušta i logiranje svojih evenata, ali to neću nikada napraviti.

U oba slučaja mi se to broji pod postavljene :) u oba slučaja ja sudjelujem drugačije kao vlasnik cache-a koji zna sve detalje i kao vlasnik eventa koji zna sve detalje.

Ali sustav i igra su takvi da su pravila što manja i sve je prepušteno na osobnu odluku vlasnika. Pa onda birajte :) na vlastitu savjest :P

Link to comment

Tražio sam već postojeći topic gdje bih ugurao ovo pitanje/temu, pa se ovaj nekako činio najpogodniji. Naime, već se neko vrijeme priča (na moj prijedlog) o grupnom odlasku u geocaching u Krško. SLO Scout je tamo postavio gomilu (kako ljudi koji su našli, kažu) fenomenalnih cacheva, koje bi trebalo pokupiti prije nego što zapadne snijeg, i postane hladno.

Isto tako je postavio i gomilu dosta teških, matematičko-zemljopisnih misterija, koje sam pokušavao riješiti, i u nekim slučajevima uspio, a u nekima ne (iako mislim da mi je rješenje dovoljno blizu da nađem cache, jedino mi checker ne da zeleno). Bilo bi dobro napraviti jedan brainstorming i grupno probati riješiti preostale misterije, pa se jedan vikend zaletit u kaznenu ekspediciju do Krškog (to je fakat blizu) i potamaniti što se potamaniti stigne.

Slušam prijedloge za mjesto/vrijeme sastanka, tj. bara/pivnice/restorana. Zahtjevi su: dosta mjesta (za laptope/padove), napajanje, free wi-fi, mala ili nikakva buka/žamor ostalih gostiju, mogućnost par-satnog sjedanja i diskusije bez nekakvog većeg gnjavljenja osoblja.

Ima li prijedloga?

Link to comment

Dakle sinoć na eventu se dio ekipe složio da bacimo brainstorming o misterijama iz Krškog (a može i još o koječemu, ako će se imati vremena) u restoranu Velebit (na istom mjestu od Geocaching in Space eventa), u ponedjeljak, počevši od 18h pa na dalje (kad tko može). Donesite laptope, padove, digitrone, ravnala i olovke, papira, tj. sve što vam treba za rješavanje misterija, koje su dobrim dijelom zemljopisne (znači u Google Earthu). Ekipa s FER-a kaže da se Snowman može riješiti preko derivacija, koje sam ja zadnji put vidio na faksu (čitaj: davno). Ne bi bilo loše formulama malo elaborirati tu izjavu.... :-)

Javite okvirno ovdje na forum tko bi se sve pojavio.

Link to comment

NOVO u našem gradu!

 

jučer mi bane na mail: http://blog.geocaching.com/2014/02/maker-madness-event-center/ :D

Razlog za novo okupljanje ;)

Tema: Izrada Cacheva (kreativnih, što kutijica, što cijele instalacije, da bi došli do kutijice)

Vrijeme: 28.3.-7.4.

Mjesto: ZG/okolica

Nagrada: Suvenir

Organizator: Traži se!

 

Tko ima, donijeti svoje rukotvorine od kutijica i fotke postavljenih.

Bila bi fora isprintat neke fotke koje smo sreli do sad po putu, a mogli bi i izvrtiti nekoliko klipova o izradi i cachevima Youtuba.

 

Iiiidemooooo :grin:

Link to comment

Bojim se da je izrada kutijica/instalacija kod nas na dosta niskom nivou. Obično do toga dođe evolucijom, a za to treba vrijeme. Ja sam se popalio za geocachingom kad sam vidio kako par ljudi izrađuje cacheve u Milanu, gdje sam počeo sa svojom karijerom, to su posebni cachevi napravljeni specijalno za to određeno mjesto, i tako se mimikriziraju u okolinu da prođeš kraj njih 100x, a ne skužiš da je to u stvari nešto u čemu je logbook. To su mi uvijek bili najbolji cachevi.

Ovo kod nas se više-manje svodi na mikro ispod klupe, na oluku, ili prometnom znaku ako je u gradu, ili tupperware u panju ako je u prirodi. Osobno pokušavam izmisliti nešto drugo od već navedenog, ali je teško. Najbolje bi bilo imati doma neku radionicu (kao što nemam) s alatom, pa tamo vježbati ideje.

A i ponuda pakiranja hrane i kozmetike bi mogla biti bolja, iskreno govoreći.

Prošlo ljeto sam slikao par fantastičnih cacheva koje sam našao u Švicarskoj (a gledao sam koji imaju najviše favourite pointova, pa sam krenuo od tih), i fakat sam ostao impresioniran. A neke nisam ni našao, i to nakon vremena i vremena pretražujući 10m2 po 40 minuta. Ah.

Link to comment

Ima li kandidata za organizirat"Maker Madness Event"

http://blog.geocaching.com/2014/02/maker-madness-event-center/

 

?

 

ako ne, mogu i ja, ali mi treba ideja gdje bi mogli okupirat tihi prostor, s mogućnošću postavljanja/gledanja projektora

 

A što je s restoranom Velebit, tamo gdje smo imali svemirski event? Tamo mi se činilo mirno, a vjerojatno bi se mogao i neki projektor negdje instalirati.

Link to comment

And btw, s obzirom da se nitko još nije javio za organizatora, preuzimam kontrolu :anitongue:

Imam već par varijanti gdje, samo moram provjerit kada i gdje je prostor free. S obzirom na vremensku stisku, najvjerovatnije bi moglo biti 5.4. prijepodne ili predveče (zgodnije radi djece, eventualno 2.4. ili 7.4 navečer.

 

usput, možete razmislit i možda nešto intersantno napravit ili bar pronać neke fotke inderesantnih rukotvorina ;)

Link to comment

@bgnjip ajde gađaj vikend ;)

 

OK, sub.5.4 @ 17-18h, još sam u potrazi za prostorom.

Ako netko zna neki klub ili ... (al pitajte za mogućnost održavaanja eventa) pa javite sutra li prekosutra u tjeku dana, jer Četvrtak veče moram registrirat event.

Ja sam danas obišao jedno, al je malo stinki :/

 

Ako ništ, puknut ću bezvezne koordinate, pa kasnije u opis dodamo, točnu poziciju ;)

Link to comment

http://www.geocaching.com/geocache/GC50PKC :D

 

Označio sam jedan prostor/pizza/restać iza pivnice na Savskoj, koji ima malo odvojen prostor za klopu s telkom, pa možda bumo tamo (provjerit ću danas). Uglavnom, još smo u potrazi, ako netko zna super prostor, nek javi!

 

Ako imate interesantne fotke nekih rukotvorina, šaljite meni na mail boris.gnjip@gmail.com pa ću uvrstit u prezentaciju ;)

Samo bih vas molio da ih preimenujete "Nickname#" tako da kad se pojave na u slidu, možete vidjeti ime i komentirati ih. Tako će usput nova ekipa i povezat face s nadimcima ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...