Jump to content

Konieczność umieszczenia atrybutu


X2_Team

Recommended Posts

Tak sobie planuję zrobienie pewnej skrzynki. Albo multi albo zagadkowej nie wiem jeszcze, której finał wypadałby głeboko pod wodą. Oczywiście matrix byłyb ustawiony odpowiednio wysoko. Czy w takiej sytuacji koneicznie muszę ustawić atrybut o nurkowaniu? W przypadku tej konkretnej skrzynki taki atrybut zupełnie zniszczyłby cały sens skrzynki bo odrazu kierowałby w konkretne miejsce więc nie byłoby potrzeby pojawiać w punktach pośrednich.

Link to comment

Tyle, że gdybym przeszedł pierwsze 6 etapów, a przy finale okazałoby się, ze 'trzeba nurkować' a ja bez sprzętu jestem, więc nie podejmę - to bym mógł mieć słuszne. duże pretensje do założyciela.

 

WIęcej - widząc atrybut nurkowy z żalem skreślam skrzynkę na samym początku z uwagi na brak umiejętności, albo szukam kogoś, kto nurkuje i by mnie przeszkolił.

Link to comment

... której finał wypadałby głeboko pod wodą.

 

Gratuluje!

Moja juz sie topi pod woda, tylko musze dostac od zakladajacego relacje z zakladania i koordy :)

Sam nie nurkuje, wiec nie mam jak zrobic jej samemu :( Oczywiscie odpowiedni atrybut istnieje i jak najbardziej sluszne i konieczne jest moim zdaniem wykorzystanie go.

 

Dodatkowo w temacie: mam ci ja keszyka, ktory nie ma opisu, a jedynie atrybuty, ktore w pelni prowadza przez cala zagadke. Dlatego jestem jak najbardziej za wykorzystywaniem atrybutow.

Link to comment

W pełni podpisuję się pod słowami Łowcy. Nawet, jeżeli regulamin nie wymaga umieszczenia atrybutu, to jako szukający, zdecydowanie bym go oczekiwał. Podobnie jak oczekuję obecności innych istotnych atrybutów, np. o niedostępności 24/7, czy o konieczności wchodzenia na drzewa.

 

Chcąc utrudnić znalezienie kesza, można to zrobić w inny sposób, ale nie ukrywając atrybuty. One naprawdę mają istotne znaczenie podczas filtracji i wyborze keszy do zaatakowania. A nie ma nic bardziej wkurzającego jak dotarcie do kesza, być może nawet jego zobaczenie, i zauważenie ze smutkiem, że nie ma się odpowiednich umiejętności bądź sprzętu by ten kesz bezpiecznie podjąć.

Link to comment

A nie ma nic bardziej wkurzającego (...)

 

Co dla jednych wkurzające, dla innych motywujące. Jeśli jest bonus serii i atrybut wskazywałby wyraźnie gdzie może on być, to ja bym ten atrybut pominął. W przypadku innych skrytek - pełna zgoda.

Link to comment

Tak sobie planuję zrobienie pewnej skrzynki. Albo multi albo zagadkowej nie wiem jeszcze, której finał wypadałby głeboko pod wodą. Oczywiście matrix byłyb ustawiony odpowiednio wysoko. Czy w takiej sytuacji koneicznie muszę ustawić atrybut o nurkowaniu? W przypadku tej konkretnej skrzynki taki atrybut zupełnie zniszczyłby cały sens skrzynki bo odrazu kierowałby w konkretne miejsce więc nie byłoby potrzeby pojawiać w punktach pośrednich.

 

Ja powiem tak - jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.

Jeśli uważasz, że element zaskoczenie jest konieczny dla skrzynki to umieść/albo nie umieszczaj danego atrybutu.

Jak się domyślam finał powinien wynagrodzić ew. konieczność drugiego przyjścia w to samo miejsce. I na ludziach co przyjdą po raz drugi tak naprawdę Ci zależy...

 

Inna sprawa, że logi czy telefon do przyjaciela może zdradzić b. łatwo ten niespodziewany zwrot akcji...

 

miłej zabawy...

Link to comment

Co dla jednych wkurzające, dla innych motywujące.

 

Jedziesz parę godzin specjalnie po kesza. Poświęcasz kolejną godzinę na rozwiązanie trudnej zagadki w terenie. I gdy już jesteś na miejscu, praktycznie widzisz kesza, okazuje się nie możesz go podjąć, bo nikt w opisie nie uprzedził Cię, że potrzebujesz specjalistycznego sprzętu lub że kesz po prostu jest za trudny na Twoje możliwości.

 

Co w tym motywującego? Że straciłeś ileś tam $$ na paliwo? Że straciłeś z trudem wygospodarowane godziny, w czasie których mógłbyś podjąć innego, nie mniej interesującego, ale dostępnego dla Ciebie keszyka?

Link to comment

Co dla jednych wkurzające, dla innych motywujące.

 

Jedziesz parę godzin specjalnie po kesza. Poświęcasz kolejną godzinę na rozwiązanie trudnej zagadki w terenie. I gdy już jesteś na miejscu, praktycznie widzisz kesza, okazuje się nie możesz go podjąć, bo nikt w opisie nie uprzedził Cię, że potrzebujesz specjalistycznego sprzętu lub że kesz po prostu jest za trudny na Twoje możliwości.

 

Co w tym motywującego? Że straciłeś ileś tam $$ na paliwo? Że straciłeś z trudem wygospodarowane godziny, w czasie których mógłbyś podjąć innego, nie mniej interesującego, ale dostępnego dla Ciebie keszyka?

 

Nie zrozum mnie źle ale najdłużej w pamięci zostają skrzynki, których się nie znalazło choć było tak blisko. Zresztą jeśli będziesz jechał po jedną skrzynkę setki kilometrów to zrobisz wszystko by przygotować się do tego jak najlepiej.

 

Ja np. jutro jadę 600km (od 4 rano) do tej skrzynki mam tylko kilka godzin by ją odnaleźć... http://coord.info/GC13Y2Y. Nie wiem co będzie, być może przegoni mnie strażnik, być może nie znajdę i obejdę się smakiem jak autor poniższego logu...

http://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LUID=168d0a5b-0033-4a9c-be96-44e9b2664fdb

 

Z innej beczki jeśli skrzynka ma wartość terenu 5 - to powinno znaczyć, że nie jest łatwo - nawet bez atrybutów.

 

Miłej zabawy.

Edited by GeoDarco
Link to comment

Nie zrozum mnie źle ale najdłużej w pamięci zostają skrzynki, których się nie znalazło choć było tak blisko.

 

Czym innym jest nieznalezienie, a czym innym jest niemożność podjęcia, choć skrytkę widziało się jak na dłoni.

Zgodzę się, że większe emocje budzą skrytki wymagające, którym poświęci się dużo czasu i wysiłku. Ale czy lepiej pamięta się te niezdobyte od tych zdobytych i czy są to milsze wspomnienia? Wątpię.

 

Zresztą jeśli będziesz jechał po jedną skrzynkę setki kilometrów to zrobisz wszystko by przygotować się do tego jak najlepiej.

 

I właśnie po to są atrybuty. Żeby jednoznacznie wskazać co będzie mi potrzebne. Czy Ty jadąc na drugi koniec kraju zabierasz ze sobą jednocześnie i sprzęt wspinaczkowy i sprzęt do nurkowania i konia i rower i łódkę?

 

Z innej beczki jeśli skrzynka ma wartość terenu 5 - to powinno znaczyć, że nie jest łatwo - nawet bez atrybutów.

 

Owszem, ale równie dobrze może to oznaczać wspinaczkę, nurkowanie, jak i eksplorację jaskini. I szukający może być doskonale przygotowany do podejmowania jednego z tych wyzwań, nie mając kompletnie pojęcia o pozostałych.

 

W terenie schowanych jest tak dużo keszy, że nie ma szans, aby odwiedzić je wszystkie. Stąd naturalna potrzeba selekcji i wybierania do poszukiwań tylko tych ciekawszych i - oczywiście - tylko możliwych do podjęcia. Owszem, każda wyprawa po kesza to jakieś ryzyko jego niezaliczenia. Bo geoślepota, bo mugole, bo monitoring, bo upierdliwi strażnicy, bo keszyk zaginął, bo brak logbooka lub nie da się go wyciągnąć, itd... Tak, każda wyprawa niesie za sobą ryzyko porażki. Ale są to trudności często tylko okresowe, których zakładający nie mógł przewidzieć bądź wyeliminować.

 

Ale, jeżeli keszyk ma wymagać nurkowania, a ja wiem, że choćby nie wiem co, w życiu nie włożę głowy pod wodę, to oczywistym jest, że - niezależnie od okoliczności - nigdy tego kesza nie podejmę. Po co zatem w ogóle podejmować poszukiwania? Czy nie lepiej w tym czasie pojechać po innego kesza, którego (choć oczywiście nie mam pewności) przynajmniej mam szansę podjąć?

 

Dlatego uważam, że tego rodzaju atrybuty - decydujące o możliwości (bądź jej braku) podjęcia kesza powinny być obowiązkowo umieszczane w listingach.

Link to comment

Przed chwilą dyskutowałem o tej kwestii z innym geocacherem z sąsiedztwa. Doszliśmy do wniosku, że o ile zamieszczenie atrybutu o konieczności użycia specjalistycznego sprzętu jest wskazane, gdyż nie każdy nosi ze sobą w plecaku kajak, akwalung, czy zwój liny, o tyle informacje o trudnościach terenu, które można pokonać wykorzystując jedynie sprawność i umiejętności fizyczne, nie muszą być jawnie podane. Jeśli w opisie mamy 4-5 gwiazdek, to możemy się spodziewać, że trudności będą ponadstandardowe.

Link to comment

 

Zresztą jeśli będziesz jechał po jedną skrzynkę setki kilometrów to zrobisz wszystko by przygotować się do tego jak najlepiej.

 

I właśnie po to są atrybuty. Żeby jednoznacznie wskazać co będzie mi potrzebne. Czy Ty jadąc na drugi koniec kraju zabierasz ze sobą jednocześnie i sprzęt wspinaczkowy i sprzęt do nurkowania i konia i rower i łódkę?

 

[ ... ]

 

Dlatego uważam, że tego rodzaju atrybuty - decydujące o możliwości (bądź jej braku) podjęcia kesza powinny być obowiązkowo umieszczane w listingach.

 

Powiem więcej - nieumieszczenie takich kluczowych atrybutów uważam za powód do administracyjnej archiwizacji skrzynki.

Co np z nocnym multi, przy którym nie umieściłbym informacji, że wymagana jest latarka UV? Nie jest to standardowy sprzęt, który każdy posiada.

Link to comment

Każdy się bawi gdzie chce i jak chce. Swoje zdanie podtrzymuję i go nie zmienię. Gdyby atrybut miał ewidentnie spoilować lokalizację bonusa serii, to bym go z premedytacją nie umieścił, ale na pewno odpowiednio ustawiłbym trudność terenu. A to, czy ktoś by przez to mi skrytkę chciał archiwizować, to już inna sprawa. Nie ma jedynej słusznej drogi.

Link to comment

Co w tym motywującego?

 

To, że jestem leszczem, że nie podjąłem skrytki bo nie umiem się wspinać / nurkować czy cokolwiek innego. Może bym się (TYLKO) dzięki temu chciał nauczyć.

 

Gdybym miał liczyć ile "straciłem" pieniędzy na różne geocachingowe działania, to bym już jakieś 2,5 roku temu przestał to robić. Samo przejechanie 600 km w jedną stronę byłoby dla mnie megaprzygodą, bo uwielbiam jeździć, widzieć krajobrazy i spotykać ludzi i nieznalezienie skrytki z takiego powodu byłoby po prostu problemem najniższej rangi.

 

Kwestia nastawienia do życia chyba.

Link to comment

Tak sobie planuję zrobienie pewnej skrzynki. Albo multi albo zagadkowej nie wiem jeszcze, której finał wypadałby głeboko pod wodą. Oczywiście matrix byłyb ustawiony odpowiednio wysoko. Czy w takiej sytuacji koneicznie muszę ustawić atrybut o nurkowaniu? W przypadku tej konkretnej skrzynki taki atrybut zupełnie zniszczyłby cały sens skrzynki bo odrazu kierowałby w konkretne miejsce więc nie byłoby potrzeby pojawiać w punktach pośrednich.

 

Zamknij finałowy pojemnik na kłódkę szyfrową a kolejne cyfry kombinacji niech wynikają z poprzednich etapów. Ewnentualnie szczelny pojemnik a w nim kolejny zamykany na kłódkę. Ukrywanie atrybutów jest złe ... nie idźcie tą drogą :)

Link to comment

Przed chwilą dyskutowałem o tej kwestii z innym geocacherem z sąsiedztwa. Doszliśmy do wniosku, że o ile zamieszczenie atrybutu o konieczności użycia specjalistycznego sprzętu jest wskazane, gdyż nie każdy nosi ze sobą w plecaku kajak, akwalung, czy zwój liny, o tyle informacje o trudnościach terenu, które można pokonać wykorzystując jedynie sprawność i umiejętności fizyczne, nie muszą być jawnie podane. Jeśli w opisie mamy 4-5 gwiazdek, to możemy się spodziewać, że trudności będą ponadstandardowe.

 

Jak najbardziej popieram. Atrybuty typu UV, nurkowanie, pływanie, łódka - powinny być obowiązkowo umieszczane przy keszach, które ich wymagają i nie jest o żadne spoilowanie tyko uczciwe uprzedzanie. Gdybym pokonał ileś etapów multi tylko po to, by się dowiedzieć, że autor "zapomniał" włączyć jednego z takich atrybutów, na przyszłość omijałbym z daleka skrzynki tego autora...

Link to comment

Nie będzie porozumienia w tym temacie: jedni szukają w GC wyzwań, innym zależy na szybkim podbijaniu "licznika" i unikaniu "niepotrzebnego marnowania zasobów" na bardziej wymagające kesze…Moim zdaniem obowiązkowe powinny być tylko atrybuty wymagające użycia specjalistycznego sprzętu (wspinaczka, łódź, UV, nurkowanie etc.), aby - jak już ktoś pisał - można było się do każdego kesza odpowiednio przygotować oraz informacja o dostępności dla wózków inwalidzkich.

 

Jakiś czas temu miałem podobną dyskusję przy jednym z moich keszy, gdzie ktoś miał do mnie wyrzuty o brak atrybutu „Tree Climbing Required", który z premedytacją pominąłem, a który byłby po prostu spoilerem częściowo odbierającym przyjemność ze znalezienia długo przygotowywanej przez mnie skrytki.

 

IMHO: nigdzie nie jest napisane, że każdy kesz ma być dostępny dla wszystkich; jeśli ktoś uważa, że jest poniżej średniej - dla danego kraju - sprawności fizycznej to niech skoncentruje się na skrytkach oznaczonych jako „wheelchair accessible" lub mających trudność maks. 1.5/5.

Edit: żeby być dobrze zrozumianym -> moim zdaniem po to istnieje system oceny trudności terenowej danego kesza, aby każdy mógł wybierać odpowiednie dla siebie "wyzwania"; jeśli ktoś przymierza się do zrobienia 5/5 to powinien spodziewać się tego, iż łatwo nie będzie... laughing.gif

Odpowiadając na pytanie z pierwszego posta, jeśli nurkowanie wymagałoby użycia sprzętu (przecięty śmiertelnik nie dałby rady zrobić tego na bezdechu) to taki atrybut powinien zostać ustawiony dla tego multi.

Edited by VladMordock
Link to comment

Co w tym motywującego?

 

To, że jestem leszczem, że nie podjąłem skrytki bo nie umiem się wspinać / nurkować czy cokolwiek innego. Może bym się (TYLKO) dzięki temu chciał nauczyć.

 

To akurat nie jest kwestia bycia/niebycia leszczem. Był event w styczniu, wspinaczka na nadwiślańskie drzewo. Wszyscy próbowali, nie wszyscy dali radę, wszyscy się doskonale bawili. Ale uczestnicy eventu mieli techniczną możliwość próby - dobrzy ludzie organizujący event zapewnili niezbędny sprzęt.

 

Rzecz nie idzie o ilość gwiazdek terenowych - ale o brak atrybutu wskazującego niezbędny do podjęcia sprzęt. Zrobiłbyś w nocy bez latarki http://coord.info/GC3Y456 ?

 

I to jest własnie demotywujące - podjąłeś jakiś wysiłek, a na miejscu okazuje się, że ktoś 'zapomniał' Ci powiedzieć o bardzo ważnej, kluczowej rzeczy, i cały wysiłek na nic.

Link to comment

Tak się zastanawiam. Atrybuty dotyczą a przynajmniej powinny dotyczyć całego zadania (w przypadku multi i zagadek). Więc tak naprawdę atrybut o nurkowaniu mówi tylko o tym, że na którymś z etapów wykonywania zadania trzeba będzie nurkować. Nie wskazuje on bezpośrednio na konkretny etap a co za tym idzie można tak skonstruować opis zadania aby nieco zmylić osobę, która będzie szukać kesza. Zawsze początek zadania można umieścić w miejscu, w którym nie ma możliwości nurkowania. Nazwijmy to celowym wprowadzaniem poszukującego w błąd ale tak aby był on świadomy, że gdzieś ta umiejętność/sprzęt będzie mu potrzebna.

Link to comment

To, że jestem leszczem, że nie podjąłem skrytki bo nie umiem się wspinać / nurkować czy cokolwiek innego. Może bym się (TYLKO) dzięki temu chciał nauczyć.

 

Chciałbym być dobrze zrozumiany. Chodziło mi tylko o to, że JA pomyślałbym w ten sposób o SOBIE.

Link to comment

Co w tym motywującego?

 

To, że jestem leszczem, że nie podjąłem skrytki bo nie umiem się wspinać / nurkować czy cokolwiek innego. Może bym się (TYLKO) dzięki temu chciał nauczyć.

 

Tylko, że owa niemożność podjęcia nie musi wynikać z braku umiejętności czy lenistwa. Może to być kwestia braku odpowiedniego sprzętu. Może to też być sprawa ograniczeń fizycznych poszukiwacza, których w żaden sposób nie da się wyeliminować.

Link to comment

Moim zdaniem obowiązkowe powinny być tylko atrybuty wymagające użycia specjalistycznego sprzętu (wspinaczka, łódź, UV, nurkowanie etc.), aby - jak już ktoś pisał - można było się do każdego kesza odpowiednio przygotować oraz informacja o dostępności dla wózków inwalidzkich.

 

A dlaczego tych na wózkach mamy łaskawie informować o niedostępności dla nich kesza, a ludzi z inną, nie tak widoczną, niepełnosprawnością już nie?

 

Jakiś czas temu miałem podobną dyskusję przy jednym z moich keszy, gdzie ktoś miał do mnie wyrzuty o brak atrybutu „Tree Climbing Required", który z premedytacją pominąłem, a który byłby po prostu spoilerem częściowo odbierającym przyjemność ze znalezienia długo przygotowywanej przez mnie skrytki.

 

Znam tego kesza. I jeżeli już przywołujemy ten konkretny przykład, to nie mogę się zgodzić. Z samego listingu jednoznacznie można było wywnioskować, gdzie ten kesz będzie. Atrybut nic by tu nie podpowiedział. A brak atrybutu odebrałem jako jawne wprowadzenie w błąd. Bo choć widziałem oczywistą miejscówkę na wysokim poziomie, to (właśnie z powodu braku atrybutu) umieszczenie tam kesza wydało mi się niemożliwe.

 

jeśli ktoś uważa, że jest poniżej średniej - dla danego kraju - sprawności fizycznej to niech skoncentruje się na skrytkach oznaczonych jako „wheelchair accessible" lub mających trudność maks. 1.5/5.

 

Wydaje mi się, że to zbyt drastyczne stwierdzenie.

 

A skoro mówimy o atrybucie "tree climbing" to tak, uważam, że on również powinien być obowiązkowy.

Link to comment
A skoro mówimy o atrybucie "tree climbing" to tak, uważam, że on również powinien być obowiązkowy.

Ale nie jest obowiązkowy i dobrze, sam mam jedną skrytkę, która wymaga wchodzenia na drzewo a atrybutu nie ma. Co do atrybutów które informują o wymagalności specjalnego sprzętu to pełna zgoda - powinny być.

Link to comment
A skoro mówimy o atrybucie "tree climbing" to tak, uważam, że on również powinien być obowiązkowy.

Ale nie jest obowiązkowy

 

A które są obowiązkowe?

I czy one są obowiązkowe w sensie regulaminu GC, czy naszego forumowego konsensusu?

Link to comment
A skoro mówimy o atrybucie "tree climbing" to tak, uważam, że on również powinien być obowiązkowy.

Ale nie jest obowiązkowy i dobrze, sam mam jedną skrytkę, która wymaga wchodzenia na drzewo a atrybutu nie ma.

 

Dzięki za ostrzeżenie. Kto jeszcze ma ukryte pułapki? Przyznawać się :P

 

Co do atrybutów które informują o wymagalności specjalnego sprzętu to pełna zgoda - powinny być.

 

Podjęcie kesza z drzewa też wymaga - co najmniej odpowiedniego obuwia. To, w którym keszuje się na co dzień (nawet po terenach trudności 3-4), może nie wystarczyć. A w niektórych przypadkach konieczny jest dodatkowy sprzęt, np. drabina :)

Link to comment

A dlaczego tych na wózkach mamy łaskawie informować o niedostępności dla nich kesza, a ludzi z inną, nie tak widoczną, niepełnosprawnością już nie?

 

Przeczytaj jutro na spokojnie to co napisałeś, a inni "z mniej widoczną niepełnosprawnością" nie powinni np. porywać się na kesze, w których opisy rozpoczynają się od słów: "Skrytka dla lubiących "małe" wyzwania; wymagana przynajmniej "przeciętna" sprawność fizyczna... ;-)". dry.gif

 

 

Znam tego kesza. I jeżeli już przywołujemy ten konkretny przykład, to nie mogę się zgodzić. Z samego listingu jednoznacznie można było wywnioskować, gdzie ten kesz będzie.

 

Skoro było to takie oczywiste to trzeba było za pierwszym razem zabrać od razu drabinę i się zalogować, a nie od pół roku marudzić, że musiałeś się po nią wracać... bad_boy_animated.gif

 

Wydaje mi się, że to zbyt drastyczne stwierdzenie.

 

A propos drastycznych stwierdzeń - ponownie proszę: przeczytaj raz jeszcze to co napisałeś o wózkach inwalidzkich...

 

Podjęcie kesza z drzewa też wymaga - co najmniej odpowiedniego obuwia. To, w którym keszuje się na co dzień (nawet po terenach trudności 3-4), może nie wystarczyć.

 

Tak, ja też zawsze przed wejściem na drzewo ubieram moje "niedźwiedziołapki" wyposażone w pazury niedźwiedzia brunatnego. bad_boy_animated.gif

 

Dadoskawina: kończąc temat tego nieszczęsnego drzewa, na której nie dałeś rady wejść bez drabiny -> stawiam piwo na pocieszenie na kolejnym krakowskim evencie, na którym mam nadzieję się spotkamy. Czy to raz na zawsze zamknie ten temat i pozwoli zapomnieć Ci o naszych drobnych nieporozumieniach dot. atrybutów? cute_animated.gif

Edited by VladMordock
Link to comment

A dlaczego tych na wózkach mamy łaskawie informować o niedostępności dla nich kesza, a ludzi z inną, nie tak widoczną, niepełnosprawnością już nie?

 

Przeczytaj jutro na spokojnie to co napisałeś, a inni "z mniej widoczną niepełnosprawnością" nie powinni porywać się na kesze, w których opisy rozpoczynają się od słów: "Skrytka dla lubiących "małe" wyzwania; wymagana przynajmniej "przeciętna" sprawność fizyczna... ;-)". dry.gif

 

Ten fragment mojego posta, jak i większość dyskusji, dotyczy ogólnego problemu umieszczania atrybutów przy keszach. Czyli nie odnosiłem się do jednej konkretnej skrytki. A mało gdzie opis zaczyna się od przytoczonych przez Ciebie słów.

 

Znam tego kesza. I jeżeli już przywołujemy ten konkretny przykład, to nie mogę się zgodzić. Z samego listingu jednoznacznie można było wywnioskować, gdzie ten kesz będzie.

 

Skoro było to takie oczywiste to trzeba było za pierwszym razem zabrać od razu drabinę i się zalogować, a nie od pół roku marudzić, że musiałeś się po nią wracać... bad_boy_animated.gif

 

Wtedy miałem znacznie mniejsze doświadczenie keszerskie. I wydawało mi się niemożliwym ukrycie kesza wysoko na drzewie bez ustawienia odpowiedniego atrybutu. Więc cokolwiek myślałem o opisie, atrybuty jasno mówiły: "źle rozumiesz opis, kesza na wysokości powyżej 2m na pewno nie ma".

Dopiero potem dowiedziałem się, że atrybut "tree climbing" nie jest obowiązkowy i można sobie w zgodzie z regulaminem (co niezmiennie uważam za istotną jego wadę) świadomie wprowadzać poszukiwacza w błąd (lub przynajmniej nie informować o istotnych aspektach z punktu widzenia przygotowań do podjęcia kesza).

 

Że marudzę... tak, w tym przypadku byłem bardzo zawiedziony. Byłby atrybut, to choćbym miał się 10 razy wracać, to byłaby to kwestia jedynie mojej ślepoty, nieumiejętności, nieprzygotowania, itp. A tak - nie zostałem zawczasu poinformowany o dosyć istotnym aspekcie z punktu widzenia sprawnego i bezpiecznego podjęcia skarbu.

 

Dadoskawina: kończąc temat tego nieszczęsnego drzewa, na której nie dałeś rady wejść bez drabiny -> stawiam piwo na pocieszenie na kolejnym krakowskim evencie, na którym mam nadzieję się spotkamy. Czy to raz na zawsze zamknie ten temat i pozwoli zapomnieć Ci o naszych drobnych nieporozumieniach dot. atrybutów? cute_animated.gif

 

Nie bierz, proszę, moich narzekań za bardzo do siebie. Piszę o moich odczuciach, które miałem, gdy okazało się, że kesz wymaga wejścia na drzewo, a ja nie zostałem o tym (za pomocą atrybutu) uprzedzony. Tak samo wkurzony jestem, gdy w nocy nie mogę podjąć kesza, dla którego założyciel nie ustawił atrybutu "niedostępny 24/7" (BTW, czy to też nie jest wymagane przez regulamin?). Bo sam Twój kesz, to naprawdę mistrzowska robota, godna polecenia.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...