Jump to content

Prywatne prośby, pytania, poszukiwania


Thathanka

Recommended Posts

W zwiazku z ogloszeniem http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=310524&view=findpost&p=5244494 i tym, ze nie moge szybko zmienic sposobu ukrycia kesza w Szafie Gdanskiej chcialbym bardzo prosic geocacherow z Gdanska lub okolic o zabranie znajdujacych sie tam TB i geocoinow i puszczenie w obieg gdzies indziej.

Sam kesz nie zniknie i zostanie przeniesiony na zewnatrz, jednak z uwagi na panujace w tej czesci Gdanska zlodziejstwo musi byc pancerny, a wiec jego przygotowanie zajmie kilka chwil.

 

Z gory bardzo dziekuje za pomoc.

Link to comment

wróble ćwierkają że soolash jest w to dobry :D

Toczygroszek pewnie napisze, że soolash to się na mewach jedynie zna :-). Parę gatunków rozpoznam, ale bez przesadyzmu...dobry to ja w te klocki nie jestem. 50 lat temu to może, teraz wątpliwe... W necie pewnie wszystko można znaleźć.

Link to comment

Mam plan założyć kesza, gdzie jeden etap okazuje się nie do przejścia (w świecie gospodarki rynkowej - aż dziwne...) - nie potrafię znaleźć istotnego elementu. Myślę, że może mi pomóc, ktoś pracujący w "komunikacji miejskiej" - jeśli są takie osoby na forum i są chętne do pomocy - proszę o kontakt na priv, wyjaśnię więcej.

Z góry dzięki!

Link to comment

Witajcie

 

Hej Krakusy, czy ma ktoś może chwilowo nieużywaną i niezarejestrowaną blaszkę TB? Zawaliłem trochę sprawę bo chciałem sobie zrobić podróżnego prywatnego TB i kompletnie w wirze przygotowań do urlopu wyleciało mi to kompletnie z głowy. A jako że wyruszam w piątek to nawet jeśli teraz kupię to i tak już do mnie nie dotrze przed wyjazdem :(

 

Jest ktoś w stanie mnie poratować?

Link to comment

Witam,

 

w zeszlym roku z zona stalismy sie Geocacherami i nasz poglad na spedzanie wakacji drastycznie sie zmienil.

 

Nie wyobrazam sobie siedzenia 2 tygodnie na All Inclusive w jakims miejsu bez keszy.

 

Jestesm malzenstwem w wieku srednio 38 lat z synem w wieku lat 9.

 

Szukamy podobnych sobie posiadajacych dziecko w wieku zblizonym do naszego Jasia.

 

W tym roku jedziemy niestety z mugolami i dosc mocno z twgo powodu cierpimy.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Link to comment

Dla bardziej zainteresowanych zachowaniem niż chowaniem:

Zaproszenie

 

Uporządkowanie jednego z cmentarzy to byłby znakomity pomysł na CITO. Niestety, obawiam się, że odezwałoby się całe grono działaczy z tamtego forum, krytykujące, że było to zrobione nieprofesjonalnie i samowolnie. Miałem okazję czytać, jak sobie tamtejsi "sprzątacze" nawzajem skakali do gardeł.

Link to comment

To nie jest uporządkowanie, to jest prośba o pomoc w odbudowie 48-ki tak jak i czasem może się pojawić info o pracach na 51 czy 55. Cmentarz (48-ka) jest już pare lat odbudowywany i już niewiele brakuje do końca - szansa na zdążenie na rocznicę.

Widać zraziłeś się informacjami odnośnie jednego z cmentarzy (58), ale jak to mówią - psy szczekają, karawana idzie dalej. Samo CITO mimo że chwalebne to IMHO mało wnosi w przestrzeń, skoro cmentarz jest w stanie szczątkowym.

Tak tylko dałem info, bo chlubicie się szczytnymi ideami a do roboty nie ma nikogo.

Pozakładajcie kesze, jak ktoś inny ogarnie cmentarze... :(

Link to comment

Jedno drugiemu nie wadzi.

Jeśli znasz organizatorów, to podrzuć im temat, żeby zarejestrowali się na GC i założyli event CITO. Wówczas na pewno przyjadą geocacherzy do pomocy.

Znam wielu geocacherów, którzy robią różne rzeczy społecznie oraz dobroczynnie (a się tym nie chwalą). To jest jednak forum geocachingu i ten aspekt działalności związanej z cmentarzami zachodniogalicyjskimi nas interesuje. Czasem można to wykorzystać i połączyć przyjemne z pożytecznym, jak w przypadku CITO.

Idea okeszowania wszystkich ZCW nie jest "szczytna", bez przesady, jest jedną z form promocji tych obiektów oraz regionu.

Link to comment

Strasznie namieszałem aż sam się w tym pogubiłem:

 

Znalazłem GeoCoina po czym zalogowałem jego zabranie: http://coord.info/TL6HFE21

Następnie ukryłem go w innym keszu lecz podczas zamieszczania wpisu byłem pod wpływem środków niedozwolonych i zalogowałem ukrycie nie w tej skrytce co należy:

http://www.geocaching.com/geocache/GC2AGVK_mieszko-i?guid=66b578af-1f94-4dac-a2ca-5a6537b14f3c

 

(docelowa jest w całkowicie innym miejscu Polski:) http://www.geocaching.com/geocache/GC3Z0QN_lubln-rury-rurki-rureczki-pipes-tubes-tubules

 

Usunąłem niepoprawny log lecz chcąc umieścić GC w innym keszu nie mam już takiej możliwości. Mogę prosić o parę wskazówek jak wyprostować tę niezręczną sytuację? Na domiar złego nie posiadam kodu identyfikacyjnego - w tym całym nie ogarnięciu nie wiem już jak go zdobyć.

Link to comment

Jeśli nie posiadasz kodu identyfikacyjnego, to napisz do autora tego geocoina, czyli:

http://www.geocaching.com/profile/?guid=07af07d1-a545-4632-aefd-fbf5d8f67c19

Opisz u zaistniałą sytuację i poproś o kod identyfikacyjny, a następnie wirtualnie "wyjmij" geocoina (najlepiej używając opcji "Grab it from somewhere else") i "włóż" go tam, gdzie być powinien.

Jeśli właściciel geocoina się nie odezwie, to też nic strasznego się nie stanie, osoba, która znajdzie geocina zaloguje jego znalezienie i wszystko wróci do normy.

Najważniejsze, że nie zaginął :)

Link to comment

Widzę, że atmosfera jest tu całkiem przyjemna więc pokuszę się o jeszcze jedno pytanie, troszkę z innej beczki:

 

Wieczorami po pracy poszukuję keszy w Warszawie. I tak się złożyło, że następny znaleziony będzie miał numerek 100. Chciałbym aby nie był to jakiś "zwyklak". Gdzie proponowalibyście wybrać się po setnego kesza? Macie jakieś ulubione kesze w Wawie?

Link to comment

 

Wieczorami po pracy poszukuję keszy w Warszawie. I tak się złożyło, że następny znaleziony będzie miał numerek 100. Chciałbym aby nie był to jakiś "zwyklak". Gdzie proponowalibyście wybrać się po setnego kesza? Macie jakieś ulubione kesze w Wawie?

Polecane sa te w Łazienkach( nie mam jeszce, ale duzo dobrgo słyszałam).

poza tym możesz pokusic sie o najstarsza skrytke w Polsce: Ndbele1, wirtual. http://coord.info/GC26A9

Poza tym możesz przejrzec listę warszawskich skrytek pod wzdględm liczby fav points,

zwykle daje je się za niezwykłośc- miejsca, sposobu ukrycia itp.

Aha, jak jesteś hardkorowiec, to może Wieżą na Odolanach?

http://coord.info/GC2Q7ZN

Edited by Wiesia.K
Link to comment

Widzę, że atmosfera jest tu całkiem przyjemna więc pokuszę się o jeszcze jedno pytanie, troszkę z innej beczki:

 

Wieczorami po pracy poszukuję keszy w Warszawie. I tak się złożyło, że następny znaleziony będzie miał numerek 100. Chciałbym aby nie był to jakiś "zwyklak". Gdzie proponowalibyście wybrać się po setnego kesza? Macie jakieś ulubione kesze w Wawie?

 

Wywolany do tablicy poprzednim wpisem, proponuje ktoregos z Earthcache'y:

GC3YG3M

GC385EJ

GC4KJR2

 

Jak znalazl na setuchne!

No chyba ze wolisz niedzielny event :D

Link to comment

A więc tak:

W Parku Łazienkowskim byłem. Przy poszukiwaniach stałem się ofiarą lwów plujących wodą (poślizgnięcie i poważne skaleczenie palca).

Na Odolany z pewnością zajrzę, nie byłem jeszcze w tamtych rejonach. GC468N9 wygląda hardkorowo:) muszę ogarnąć Wherigo i może się przemogę (źle znoszę porażki - przy okazji: wiem, że to nie ten dział ale już dawno chciałem poruszyć ten temat: czy DNFy są naprawdę tak wielkim wstydem, że ludziom nie chce się ich zamieszczać? Czy może są na tyle leniwi - leniwy keszer - kupy się nie trzyma... Ilekroć widzę opis skrzynki bez żadnego komentarza od miesięcy, idę jak głupi na poszukiwania a tam oczywiście skrzynki brak, mimo, że poprzednicy nie mieli z nią strasznego problemu i pluję sobie w brodę, po co tam poszedłem skoro mogłem się domyślić, że tam pewnie nic już nie ma. - to taki mały ból dupy z mojej strony:P)

 

Wracając do tematu: Dla serii CT planuję wziąć tygodniowy urlop i zrobić ją jednym rzutem. Sięknę sobie Ndbele 1. Niech już będzie historycznie:)

Link to comment

czy DNFy są naprawdę tak wielkim wstydem, że ludziom nie chce się ich zamieszczać? Czy może są na tyle leniwi - leniwy keszer - kupy się nie trzyma... Ilekroć widzę opis skrzynki bez żadnego komentarza od miesięcy, idę jak głupi na poszukiwania a tam oczywiście skrzynki brak, mimo, że poprzednicy nie mieli z nią strasznego problemu i pluję sobie w brodę, po co tam poszedłem skoro mogłem się domyślić, że tam pewnie nic już nie ma. - to taki mały ból dupy z mojej strony:P)

 

Bardzo dobrze, że poruszasz ten temat. Mam ogromny szacun do tych, którzy wpisują DNFy. Przecież nie wpisują się one do żadnych statystyk, nikt ich nie zlicza, a są pierwszym sygnałem dla właściciela, że może warto sprawdzić obecność pojemnika. Skąd mam wiedzieć, że pojemnik zaginął, jeżeli nie ma żadnego wpisu typu DNF? Uważam, że osoby, które wpisują DNFy, pokazują tym samym swoją klasę. Czasem wiem, że geocacherzy szukali mojej skrytki, nie znaleźli i nie zalogowali DNFa - sądzę, że są to osoby zakompleksione, które wstydzą się tego, że nie znalazły pojemnika, bojąc się, że w ocenie innych umniejszy to ich wartość. Paradoksalnie, jest zupełnie na odwrót :)

  • Love 1
Link to comment

Tydzień na CT - mało, oj mało... Od niektórych pomysłów autora mózg się lasuje... czasem trzeba się naszukać po różnych dziwnych stronach internetowych i domyśleć się o co autorowi chodziło...

A przy niektórych, złorzecząc autorowi pod nosem łazić w kółko po terenie, szukając ukrytych elementów.

 

Co do Wherigo. Polecam zabawę zacząć od PKiN ( GC410DK ), a następnie spróbować któregoś z moich: Spacer po Wolicy ( GC49AD9 ) lub Park Kultury w Powsinie ( GC4C37N ) - w sam raz na początek zabawy

Edited by ru.beus
Link to comment

 

<ciach> Dla serii CT planuję wziąć tygodniowy urlop i zrobić ją jednym rzutem.<ciach>

 

 

Jak zrobisz w tydzien CALA serie, to bardzo chcielibysmy to zobaczyc - bylbys niebylejakim mozgiem! Do tej pory sa chyba tylko DWIE osoby, ktore ja rozwalily.

 

Kompletu nie ma nikt... Mnie i Pen-y-cat brakuje CT10 aby zawalczyć o bonus...

Link to comment

 

<ciach> Dla serii CT planuję wziąć tygodniowy urlop i zrobić ją jednym rzutem.<ciach>

 

 

Jak zrobisz w tydzien CALA serie, to bardzo chcielibysmy to zobaczyc - bylbys niebylejakim mozgiem! Do tej pory sa chyba tylko DWIE osoby, ktore ja rozwalily.

 

Nie ma ani jednej - główny bonus przecież jeszcze nie padł, prawda?

Link to comment

Tydzień na CT - mało, oj mało... Od niektórych pomysłów autora mózg się lasuje... czasem trzeba się naszukać po różnych dziwnych stronach internetowych i domyśleć się o co autorowi chodziło...

A przy niektórych, złorzecząc autorowi pod nosem łazić w kółko po terenie, szukając ukrytych elementów.

 

Co do Wherigo. Polecam zabawę zacząć od PKiN ( GC410DK ), a następnie spróbować któregoś z moich: Spacer po Wolicy ( GC49AD9 ) lub Park Kultury w Powsinie ( GC4C37N ) - w sam raz na początek zabawy

 

PKiN i Wolica jak najbardziej. Park Kultury na początek, biorąc pod uwagę finał, to może lepiej nie.

Link to comment

 

Nie ma ani jednej - główny bonus przecież jeszcze nie padł, prawda?

 

wydawalo mi sie, ze Ingeborge juz zrobila serie... ma tego CT10, ktory moim zdaniem jest najbardziej od....jechana zagadka.

 

A owszem, Ingeborge znalazła C10, ale ma jeszcze dużo innych do odszukania...

 

obecnie najbliżej ukończenia serii jestem ja i pen-y-cat - brakuje nam właśnie w/w skrytki

 

Nieźle zakręcony jest również : CT15: The Spying Game oraz CT34: The Magic Flute / Czarodziejski flet

Link to comment

czy DNFy są naprawdę tak wielkim wstydem, że ludziom nie chce się ich zamieszczać? Czy może są na tyle leniwi - leniwy keszer - kupy się nie trzyma... Ilekroć widzę opis skrzynki bez żadnego komentarza od miesięcy, idę jak głupi na poszukiwania a tam oczywiście skrzynki brak, mimo, że poprzednicy nie mieli z nią strasznego problemu i pluję sobie w brodę, po co tam poszedłem skoro mogłem się domyślić, że tam pewnie nic już nie ma. - to taki mały ból dupy z mojej strony:P)

 

Bardzo dobrze, że poruszasz ten temat. Mam ogromny szacun do tych, którzy wpisują DNFy. Przecież nie wpisują się one do żadnych statystyk, nikt ich nie zlicza, a są pierwszym sygnałem dla właściciela, że może warto sprawdzić obecność pojemnika. Skąd mam wiedzieć, że pojemnik zaginął, jeżeli nie ma żadnego wpisu typu DNF? Uważam, że osoby, które wpisują DNFy, pokazują tym samym swoją klasę. Czasem wiem, że geocacherzy szukali mojej skrytki, nie znaleźli i nie zalogowali DNFa - sądzę, że są to osoby zakompleksione, które wstydzą się tego, że nie znalazły pojemnika, bojąc się, że w ocenie innych umniejszy to ich wartość. Paradoksalnie, jest zupełnie na odwrót

Dziękuję :anitongue:

Ja zawsze wpisuję DNF gdy nie znajdę skrytki właśnie z powodów o których wspomniał toczygroszek.

Link to comment

Przecież nie wpisują się one do żadnych statystyk, nikt ich nie zlicza, a są pierwszym sygnałem dla właściciela, że może warto sprawdzić obecność pojemnika.

 

Dokładnie. Doceniłem moc DNFów przy robieniu serii W jak Warszawa. Przez ich brak straciłem pół dnia a gdy na pocieszenie poszedłem pod stadion znaleźć coś innego niż mikrusy, sytuacja się powtórzyła. Na szczęście kolega ru.beus szybko zareagował za co bardzo dziękuję;)

 

Po otrzymaniu wiadomości na priv z propozycją tłumaczenia uznałem, że strasznie tu fajnie i zostanę tu na dłużej:)

 

A może chciałby ktoś wybrać się ze mną po kilka CT? Póki co mam tylko CT22 (GC42WGM) ale tamta była banalna więc Wasze ostrzeżenia do mnie nie docierają, muszę przekonać się na własnej skórze;)

Link to comment

 

A może chciałby ktoś wybrać się ze mną po kilka CT? Póki co mam tylko CT22 (GC42WGM) ale tamta była banalna więc Wasze ostrzeżenia do mnie nie docierają, muszę przekonać się na własnej skórze;)

 

CT jest seria specjalna z cyklu "kazdy meczy sie z nia sam" :) Nie ma tak latwo! :D

Jak chcesz sie spotkac z ludzmi, to przyjedz w niedziele do Piaseczna na event.

Link to comment

A jaka jest średnia wieku uczestników takiego eventu?

 

????

uwazasz ze jestes za mlody czy za stary??

 

Na takich eventach byly osoby w wozkach dla dzieci, byly osoby w ciazy, byly osoby niepelnosprawne ruchowo, byly osoby poruszajace sie o lasce, osoby, ktore maja 70+, osoby z podstawowki, gimnazjum, liceum, studiujace, pracujace, z kraju i z zagranicy.

Wszyscy sa tak samo traktowani i tak samo mile widziani.

Zawsze!

 

Oczywiscie sa spotkania wymagajace od uczestnikow sprawnosci, przygotowania, zdecydowania itp (nocleg na hamakach rozpietych na wysokosci 10+ metrow, nocleg w samodzielnie budowanym igloo w gorach w srodku zimy), ale akurat spotkanie w Piasecznie to "bulka z maslem" :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...