Jump to content

Prywatne prośby, pytania, poszukiwania


Thathanka

Recommended Posts

Ostatnio miałem awarię komputera,która została usunięta niestety razem z przydatnymi aplikacjami. Bardzo pomocnym narzędziem była mapa,która generowała współrzędne podczas przesuwania po niej kursora. Nazwy nie pamiętam, na forum szukałem, ale znaleźć nie mogę. Jeśli ktoś wie,proszę o info.

Link to comment

Zna ktoś fajny program do masowego logowania skrzynek (nie jest to GSAK)? Bo mam taki spory problem a 3 dni nie będę siedział i logował skrzynki po skrzynce.

Kiedyś miałem takiego fajnego dziwoląga i sprawował się świetnie ale po instalacji na nowo windowsa przepadł bez wieści...

Link to comment

Witam,

nie chcę tworzyć nowego wątku, moje zagadnienie może jakoś się tutaj zmieści:

- szukam osoby, która odpłatnie (faktura, umowa zlecenie, inna forma) przeprowadzi szkolenie w zakresie poszukiwania i ukrywania skrytek. Lokalizacja: Nowy Sącz i najbliższa okolica.

Michał Góra

Link to comment

Siema, Jestem tu nowy, więc się przedstawię. Mam na imię Tomek i prowadzę kanał na youtube: marzeniadozrobienia gdzie robię różne ciekawe rzeczy ;) Chciałbym zrobić odcinek o geocachingu i stąd prośba. Jest tu jakiś kielczanin lub kielczanka, który wprowadził by mnie w tajniki geocachingu? Wiecie trochę fachowej wiedzy abym nie palnął jakiejś głupoty :P Oferuję w zamian szerzenie wiedzy o geocachingu, zimne piwo bądź gorącą kawę :)

Namiar do mnie: https://www.facebook.com/tomasz.gorski.1420 lub tel.782421174

Link to comment

Witam, mam zamiar założyć kilka skrytek "magnetyków". Gdzie można kupić magnesy neodymowe różnej wielkości, proszę o pomoc.

 

jeśli ci się nie śpieszy (czyli możesz poczekać średnio 2 do 4 tygodni), to najtaniej z Chin

Edited by vvupe
Link to comment

Witam, mam pytanie do osoby mocno obeznanej w regulaminach. Mianowicie: czy kesz utworzony dla promowania forum geocachingu potrzebowałoby specjalnej zgody HQ. Tak samo kesz umieszczony w bibliotece (pierwsze pytanie jest z czystej ciekawości, a drugie ze względów praktycznych). Za odpowiedź z góry dziękuję.

Edited by polop70
Link to comment

Geocaching to jest przede wszystkim aktywność zwana z angielska "Outdoor". Ukrywanie skrytki pod dachem jest więc zaprzeczeniem ogólnej idei Geocachingu, no i w budynku nie działa GPS.

Teoretycznie można schować skrytkę w Bibliotece dodając jakiś etap pośredni na zewnątrz, ale zawsze musi to być niezależne od kontaktu z pracownikiem.

Link to comment

Chyba najlepiej będzie pokorespondować z Reviewerem dopwiedzialnym za dany teren. Rozumiem (i bardzo chwalę) powody, dla których zostały wprowadzone takie ograniczenia. Rozumiem też, że czasami dziecko wylane jest z kąpielą. Pozbieraj argumenty, dlaczego kesz w takim miejscu, jakie planujesz nie jest tak na prawdę komercyjny i dlaczego będzie fajny i wyślij to do Reviewera. Jak nie spróbujesz to będziemy tu snuć domysły w nieskończoność ;)

Link to comment

Czy interakcja z pracownikiem obiektu użyteczności publicznej to to samo co interakcja z pracownikiem jakiejś firmy?

Interakcja to interakcja. Nieważne czy to proboszcz, pracownik ochrony, pielęgniarka, założyciel skrytki czy pani z muzeum.

 

W skrócie: nie kombinuj w tym kierunku ;-)

Link to comment

Może jest ktoś wśród forumowiczów, kto użytkuje program GeoGet ?

Jeśli tak, to mam gorącą prośbę.

Zanim wyślę do autora programu przełożenie interfejsu na język polski, chciałbym aby sami użytkownicy przetestowali tłumaczenie no i oczywiście wytknęli mi błędy w tłumaczeniu. Zdaję sobie sprawę, że pewnie nie jest doskonałe i można coś poprawić, ażeby było jeszcze lepsze i służyło nam jak najlepiej. Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie. Bardzo chętnie poprawię niedociągnięcia.

Przetłumaczyłem narazie tylko program główny.

Z uwagi na jego "konstrukcję" - wtyczki są odrębnymi plikami, które chyba też można przetłumaczyć - w przypadku niektórych wpadłem na to jak je przełożyć. Najgorsze, że są po czesku, a to już jest dla mnie utrudnieniem.

 

Muszę jeszcze gdzieś wrzucić pliki z tłumaczeniem, bo tutaj nie widzę możliwości ich dodawania.

 

Gdyby ktoś nie wiedział... W katalogu programu, w podkatalogu "locale" należy stworzyć kolejny podkatalog "pl" a w nim kolejny "LC_MESSAGES". Do niego kopiujemy obydwa pliki z archiwum. Program na starcie ustawiony jest na wybór języka z systemu, jeśli się nie przełączy, w ustawieniach należy wybrać samemu język pl.

Link to comment

Może jest ktoś wśród forumowiczów, kto użytkuje program GeoGet ?

Jak podeślesz to pewnie wrzucą w ciemno tłumaczenie.

 

Wg mnie "spolszczanie" (to już okropne słowo) gier/programów/serwisów na siłę to robienie krzywdy ludziom, szczególnie młodym. Każdy powinien nauczyć się podstaw angielskiego a wersje "english only" zmuszają wręcz do tego.

Nawet pomijam fakt, że część określeń po polsku brzmi śmiesznie.

 

Podsumowując: używam geoget, ale nawet jak będzie język polski to go nie wybiorę. Wydaje mi się też, że to soft mało popularny w Polsce i niełatwo Ci będzie znaleźć testera.

Link to comment

Witam, mam zamiar założyć kilka skrytek "magnetyków". Gdzie można kupić magnesy neodymowe różnej wielkości, proszę o pomoc.

 

Ja kupowałem magnesy na stronie ENES Magnesy

 

Dobry kontakt, szybka realizacja. Następnym razem też pewnie u nich kupię

Edited by HIPOGRYS
Link to comment

Może jest ktoś wśród forumowiczów, kto użytkuje program GeoGet ?

Jak podeślesz to pewnie wrzucą w ciemno tłumaczenie.

 

Wg mnie "spolszczanie" (to już okropne słowo) gier/programów/serwisów na siłę to robienie krzywdy ludziom, szczególnie młodym. Każdy powinien nauczyć się podstaw angielskiego a wersje "english only" zmuszają wręcz do tego.

Nawet pomijam fakt, że część określeń po polsku brzmi śmiesznie.

 

Podsumowując: używam geoget, ale nawet jak będzie język polski to go nie wybiorę. Wydaje mi się też, że to soft mało popularny w Polsce i niełatwo Ci będzie znaleźć testera.

 

gRReat! Thank you for your opinion.

Link to comment

Hej!

 

Czy znalazłby się ktoś z podkarpacia lub województw ościennych kto mógłby mnie nauczyć obsługi programu URWIGO?

 

Zapłacę.

 

Dzięki :)

 

Cześć! Ja niestety dopiero się uczę Urwigo i mieszkam też za daleko by pomóc osobiście, ale na youtube jest trochę poradników, które krok po kroku pokazują co i jak robić. Wystarczają naprawdę podstawy ang by coś zrozumieć i próbować stworzyć coś swojego. Polecam tak spróbować. :)

Link to comment

Hej!

 

Czy znalazłby się ktoś z podkarpacia lub województw ościennych kto mógłby mnie nauczyć obsługi programu URWIGO?

 

Zapłacę.

 

Dzięki :)

 

Jeśli chcesz stworzyć PROSTY scenariusz spacerowy, w którym gracz odwiedza jakieś miejsce i aby przejść dalej musi odpowiedzieć na pytanie, to stworzysz go z pomocą bulidera on-line na stronie http://Wherigo.rangerfox.com/

 

Jak masz wszystko rozplanowane (opisy miejsc, pytania i odpowiedzi) oraz pomierzone w terenie, to stworzenie scenariusza zajmie Ci dosłownie kilka - kilkanaście minut

Link to comment

Dostałem możliwość założenia wirtualnego kesza i chciałbym zrobić opis bardziej urozmaicony graficznie niż pozwalają na to moje umiejętności (a raczej ich brak) w posługiwaniu się HTML.

Zrobiłem (na próbę) dosyć prostą stronę w WYSIWYG WEB Builder ale nijak nie potrafię jej umieścić na stronie kesza. Kopiowanie i wklejanie kodu HTML tej strony prowadzi do publikowania tylko części elementów tj. jednej fotografi i dwu bloków tekstowych. Cała reszta przepada "w czeluściach internetu" :-)

Mam nadzieję, że ktoś z uczestników tego forum poradzi mi jak to zrobić w sposób dostępny dla takiego laika komputerowego jak ja?

 Pozdrawiam,

Piko

Link to comment

@ravpawlisz

Dzięki za informację, pewnie masz rację ale niektórzy keszerzy robią piękne i skomplikowane opisy swoich keszy więc jest pewnie jakaś metoda.

@everybody

Dostałem wspaniałą propozycję więc na razie nie potrzebuję więcej pomocy, gdyby się to zmieniło to będę znowu wołał o pomoc.

Piko

 

Link to comment

Witam, mam takie pytanie. Od pewnego czasu jestem bardzo zapracowanym człowiekiem, zatraciłem również kontakt na bieżąco z językiem angielskim (z którego nigdy nie byłem bardzo dobry). Jest to powodem, dla którego pomimo ogromnej chęci, nie tłumaczę moich ostatnich EC na angielski. Czy jest może jakaś życzliwa osoba, która podjęłaby się przetłumaczenia moich EC na ten barbarzyński język?

Link to comment

Poszukuję keszy podobnych do Borowice - one mile out  

Wymagania:

- pojedynczy kesz, dużo etapów, najlepiej wirtualnych (kombinacje typu 30 tradycyjnych + bonus mnie nie interesują)

- poza obszarami miejskimi, etapy na odcinku do 50km (ew. więcej jeśli pętelka) dostępne rowerowo, bez lin, drabin, łodzi czy innych nieporęcznych narzędzi (nfc, uv, odblaski jak najbardziej)

- lokalizacja najlepiej w południowo-zachodniej części Polski (ew. północne Czechy jeśli listing jest prostym językiem pisany)

 

Link to comment
  • Nie wiem, czy spełniają Twoje wymagania, ale wszystkie trzy multaki w okolicach Białego Boru nad jeziorami Łobez i Cieszęcino,  są niebanalne, zajmują całkiem sporo czasu, położone w pięknych okolicznościach przyrody, raczej dostępne rowerowo. I mimo, że leżą przy popularnej trasie prowadzącej nad morze, są bardzo rzadko podejmowane. Pewnie z tego powodu, że do drive-inów dużo im brakuje ;)
    https://coord.info/GC63GPY
    https://coord.info/GC6M5HA
    https://coord.info/GC63KRP

    Aha. Niestety leżą na północy...
  • Upvote 1
  • Love 1
Link to comment
On 25.04.2018 at 3:10 PM, Stryker said:

Poszukuję keszy podobnych do Borowice - one mile out  

Wymagania:

- pojedynczy kesz, dużo etapów, najlepiej wirtualnych (kombinacje typu 30 tradycyjnych + bonus mnie nie interesują)

- poza obszarami miejskimi, etapy na odcinku do 50km (ew. więcej jeśli pętelka) dostępne rowerowo, bez lin, drabin, łodzi czy innych nieporęcznych narzędzi (nfc, uv, odblaski jak najbardziej)

- lokalizacja najlepiej w południowo-zachodniej części Polski (ew. północne Czechy jeśli listing jest prostym językiem pisany)

 

Bardziej pojechanego chyba nie znajdziesz:
https://coord.info/GC5BCNN

W linii prostej więcej niż 50km między najbardziej odległymi etapami nie ma. Ale musisz się nieźle nakręcić, żeby objechać wszystkie miejscowości.

Tyle, że również jest to północ, a konkretnie okolice Świnoujścia.

  • Upvote 1
Link to comment
On 24.09.2016 at 9:36 PM, polop70 said:

Ogólnie rzecz biorąc, chodziło mi o to pod względem interakcji z pracownikami. Czy interakcja z pracownikiem obiektu użyteczności publicznej to to samo co interakcja z pracownikiem jakiejś firmy? Moim zdaniem nie, ale mogę się mylić.

Bardzo stary temat, ale co tam... 
Ja osobiście bardzo nie lubię skrzynek z potrzebą "interakcji". Spotkałem kilka takich, zwłaszcza zagadki, ale nie tylko... Ogólnie móiąc, nie zawsze mam ochotę na taką interakcję... W takich przypadkach zawsze, obowiązkowym punktem jest: język, pytania: a skąd, a ile, a to, a śramto... Lubię geocaching takim jakim jest, bez mugoli, outdoor itd. 

  • Upvote 1
Link to comment
On 3.09.2013 at 8:30 PM, toczygroszek said:

 

Mam ogromny szacun do tych, którzy wpisują DNFy. Przecież nie wpisują się one do żadnych statystyk, nikt ich nie zlicza, a są pierwszym sygnałem dla właściciela, że może warto sprawdzić obecność pojemnika. Skąd mam wiedzieć, że pojemnik zaginął, jeżeli nie ma żadnego wpisu typu DNF? Uważam, że osoby, które wpisują DNFy, pokazują tym samym swoją klasę. Czasem wiem, że geocacherzy szukali mojej skrytki, nie znaleźli i nie zalogowali DNFa - sądzę, że są to osoby zakompleksione, które wstydzą się tego, że nie znalazły pojemnika, bojąc się, że w ocenie innych umniejszy to ich wartość. Paradoksalnie, jest zupełnie na odwrót :)

wybaczcie, że cytuję to, mimo, że stare jak świat, ale jestem tu nowa i od dna czytam, i te zdania strasznie mi się spodobały, sama nawet w realu, ilekroć się pomylę, ilekroć, zrobie błąd, ilekroć coś spieprzę, zawsze się przyznaję, bo nie myli się tylko ten kto nic nie robi, i pod słowami kolegi podpisuję się dwoma rękami i dwoma nogami, są stare, ale wciąz i tymbardziej, że ząb czasu w miejscu nie stoi - aktualne jeszcze bardziej niz lata temu

Edited by Murvet
  • Upvote 1
Link to comment
On 23.05.2018 at 1:42 AM, Krasny said:

Bardzo stary temat, ale co tam... 
Ja osobiście bardzo nie lubię skrzynek z potrzebą "interakcji". Spotkałem kilka takich, zwłaszcza zagadki, ale nie tylko... Ogólnie móiąc, nie zawsze mam ochotę na taką interakcję... W takich przypadkach zawsze, obowiązkowym punktem jest: język, pytania: a skąd, a ile, a to, a śramto... Lubię geocaching takim jakim jest, bez mugoli, outdoor itd. 

 

Zalogowałeś te skrytki jako nieregulaminowe? 

Link to comment
12 hours ago, Krasny said:

Nie, bo skoro revik je dopuścił, to widocznie pozostałym to nie przeszkadza, więc...

 

Recenzent nie jest w stanie wszystkiego zobaczyć, poza tym zdarza się, że jest wprowadzany w błąd.

Skoro Tobie przeszkadza, a innym nie, to musisz robić jak inni? To tłumaczenie jest strasznie słabe.

Link to comment

Cześć,

Sprawa jest w sumie "okołokeszingowa". Otóż szukam wakacyjnej miejscówki na urlop. Nie koniecznie musi roić się od skrzynek w pobliżu aczkolwiek jakbym miał gdzie wyjść na spacer z psiakiem  i przy okazji zgarnąć jakiś cache... nie pogardzę :P

Może przedstawię wytyczne życiowe i mojej żony:
  - bierzemy psa więc kwatera musi to akceptować
  - max 4h jazdy od Katowic
  - wymagana woda (najlepiej jezioro, ewentualnie rzeka z możliwością kąpieli)
  - terminy: 2 środkowe tygodnie sierpnia

Jeśli ktoś ma informacje o obiekcie spełniającym, choć po części, powyższe warunki to prosze o namiary. Będę bardzo, ale to bardzo, wdzięczny.

Pozdrawiam
Mąż swojej żony - laszlo

Link to comment

Poszukuję osoby z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego, która zgodziłaby się za darmo przetłumaczyć na język Goethego opisy dwóch moich gdańskich skrytek (GC7B7CM i GC2EC67). Niemieckojęzyczni geocacherzy stanową bardzo liczną, o ile nie najliczniejszą, grupę odwiedzającą moje skrytki i szczególnie w przypadku skrytki wirtualnej pojawiają się problemy w zrozumieniu zadania. 

Osobom, która znają niemiecki jako-tako, jak i tym, którzy będą sugerować "Google translate", z góry dziękuję za dobre chęci, ale naprawdę zależy mi na dobrym tłumaczeniu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...