Jump to content

Prywatne prośby, pytania, poszukiwania


Thathanka

Recommended Posts

Wiesia.K, faktycznie... dzięki za info :) Będę wiedziała gdzie szukać gdy w takim razie niebawem i ten zostanie przeniesiony xD ^^ Ogromna szkoda, bo ten post zginie w masie innych nietemetycznych postów...

 

GeoLog81, ja na pewno będę chciała zrobić ten kurs jak tylko się znajdą chętni. Do maja szmat czasu, geowariatów przybywa, myślę, że spokojnie możesz wtedy powtórzyć ogłoszenie i ktoś się na pewno zainteresuje. Poza tym, jest możliwość zapisania się na szkolenie indywidualne, wtedy nie musiał byś być uzależniony od innych.

Link to comment

Podbiję temat postem o TB.

 

Właśnie przywiozłem z Kanady buga który od roku buszował za oceanem. Sęk w tym że dziś logując znalezisko dotczytałem że życzeniem właściciela jest aby TB trafił do Gloucestershire, UK przed świętami 2014 :grin:

Jest szansa aby przy całym tym bajzlu ze znikającymi bugami, chociaż jeden wykonał wyznaczone zadanie.

Pytanie czy jest ktoś kto jest w stanie zrzucić buga w miejscówce jak powyżej i w wyznaczonym terminie. (Mogę podesłać pocztą gdziekolwiek.)

 

link do TB My link

Edited by marmarola
Link to comment

U sąsiadów spotkałem się ze skrytkami w rejonach szpitali (i nie tylko), które były zakładane z radości po urodzeniu dziecka :]

Jak to wygląda u nas, bo raczej czegoś takiego nie zauważyłem.

 

Przykład: http://coord.info/GC3B3RZ

 

Macie konkretne przykłady u nas lub za granicą (nie CZ/SK)?

 

Była taka, ale już nima.

 

http://www.geocaching.com/geocache/GC44101_its-a-boy

Link to comment

... potrzebuje pomocy przy zakładaniu skrzynki i mam parę pytań...

Moja rada na tą chwilę jest taka: zabawę w geocaching rozpoczyna się od szukania skrzynek, a nie zakładania.

Znajdź co najmniej kilkanaście, zapoznasz się ze sposobami ukrywania, maskowania, z rodzajami pojemników i logbooków, itd., itp.

Z taką wiedzą, zdobytą w terenie, na pewno będzie Ci łatwiej założyć swojego kesza.

Link to comment

Poszukuję kilku osób zainteresowanych geocachingiem z okolic Wołczyna (pow. kluczborski, woj. opolskie). Jest możliwość pozyskania dofinansowania na promocję geocachingu (m.in. warsztaty, zakładanie keszy w okolicy) w ramach projektu "Kierunek FIO". Szukam osób, które poświęciłyby swój czas i pomogły mi w realizacji.

Link to comment

Witam

 

Ostatnio wiele osób myli mnie i pisze do mnie w sprawie GeocachingLegnica.pl, tak więc wyjaśnienie.

http://geocachinglegnica.pl/ - Jestem pomysłodawcą i strona jest moja.

 

Konta o nazwie GeiocachingLegnica.pl i GeoKeszer między innymi na geocaching.com i innych portalach nie są moje, lecz osoby z którą tworze forum i grupę. Osoba opisana powyżej jest odpowiedzialna za stronę techniczną forum i jej promocję.

 

Plezik jest tylko jeden i jeśli coś będę pisać to tylko z tego profilu i pod swoim nickiem, a posty i niektóre opisane rzeczy przez kolegę usunąć będę zmuszony iż stawia mnie to w złym świetle.

 

pozdrawiam

Link to comment

Witam serdecznie. Szukam kogoś z Leśnej,Lubania ,Świeradowa lub okolicy zajmującego się geocachingiem. Jest tu ktoś taki?

Mam pewien pomysl na zorganizowanie mini eventu z zakladaniem nowych keszy ale nie mam dosiadczenia.

Pozdrawiam

Marek

 

Chyba łatwo znaleźć osoby, które szukają i zakładają kesze w okolicy... ;)

Napisz więcej, o co kaman, może akurat będe zainteresowana.

Link to comment

Prośba do geokeszerów warszawskich:

 

Gdyby ktoś zauważył w jakimś warszawskim keszu szklaną kulkę to proszę o wiadomość, gdzie jest - moje dziecko jest szczególnie ucieszone ze znalezienia Taaakiego Skarrrbu, a szukamy zawsze razem :-)

Podkreślam, że zawsze wkładamy coś na wymianę :-)

 

Pozdrawiam

 

Pomyślę nad zasileniem swoich keszy o kulki. Ostatnio widziałem spory wybór w jakimś sklepie (chyba Toy'R'Us), ale nie miałem czasu się zagłebiać w temat.

Link to comment

Prośba do geokeszerów warszawskich:

 

Gdyby ktoś zauważył w jakimś warszawskim keszu szklaną kulkę to proszę o wiadomość, gdzie jest - moje dziecko jest szczególnie ucieszone ze znalezienia Taaakiego Skarrrbu, a szukamy zawsze razem :-)

Podkreślam, że zawsze wkładamy coś na wymianę :-)

 

Pozdrawiam

 

Oj.. mi się zapas kulkulek skończył. Teraz jak pamiętam to dorzucam szklane kamyki...

Link to comment

Potrzebuje kupić konto Premium a nie mam karty debetowej i kredytowej. Może ktoś pomoże mi to zamówić, bądź sam kupi a ja prześle pieniądze. Proszę o pomoc i kontakt na priv lub email: adriankch@interia.pl

Można płacić przez PayPal i nie potrzeba do tego żadnej karty. Jak nie masz jeszcze aktywnego konta PayPal, to jego weryfikacja może potrwać nawet kilka dni, ale potem opłacanie premium jest wygodne i natychmiastowe.

Link to comment

Ok ja mam pytanie z innej beczki.

 

Myślę o keszu na grodzisku, które jest jakby nie patrzeć stanowiskiem archeologicznym, czyli podlega jakiejś formie ochrony.

 

Jak wygląda sprawa lokalizacji tam kesza? Jakieś specjalne wymogi?

Link to comment

Ok ja mam pytanie z innej beczki.

 

Myślę o keszu na grodzisku, które jest jakby nie patrzeć stanowiskiem archeologicznym, czyli podlega jakiejś formie ochrony.

 

Jak wygląda sprawa lokalizacji tam kesza? Jakieś specjalne wymogi?

Znalazłem już dwa cache, które były ukryte właśnie na grodziskach, więc raczej chyba to nie jest problem. Grodzisko to z reguły już tylko wały ziemne, więc jedna skrytka raczej krzywdy im nie poczyni, zwłaszcza jeśli bd np. w pobliżu już istniejącej ścieżki. [;)]

Link to comment

Mam wielką prośbę osobistą i w imieniu geospołeczności do twórców serii GCPL w Warszawie.

 

Dałoby radę naprawić geocheckery? Przy większości keszy w tej serii nie działają, co straszliwie frustruje i wiąże się z koniecznością niepewnych wędrówek w terenie.

 

Da się?

 

I.

Link to comment

Mam wielką prośbę osobistą i w imieniu geospołeczności do twórców serii GCPL w Warszawie.

 

Dałoby radę naprawić geocheckery? Przy większości keszy w tej serii nie działają, co straszliwie frustruje i wiąże się z koniecznością niepewnych wędrówek w terenie.

 

Da się?

 

I.

 

Napisałem na priv do autorów.

Link to comment

Czy istnieją jakieś ograniczenia odn. wypełnienia pola 'data ukrycia'? (oprócz poprawności daty)

Czy też mogę je wykorzystywać wg. uznania np. do kodowania wskazówek do współrzędnych w zagadkach?

 

Z tego, co mi wiadomo, Centrala wymaga daty jeśli nie prawdziwej, to przynajmniej prawdopodobnej. <_< Zdarzały się przypadki zawieszania kesza do czasu zmiany daty na prawidłową (na przykład dla kesza z roku 2014 mającego ustawioną datę z roku 2010).

Link to comment

 

Z tego, co mi wiadomo, Centrala wymaga daty jeśli nie prawdziwej, to przynajmniej prawdopodobnej. <_< Zdarzały się przypadki zawieszania kesza do czasu zmiany daty na prawidłową (na przykład dla kesza z roku 2014 mającego ustawioną datę z roku 2010).

 

Czyli raczej nie mogę ustawić daty na 1410 rok aby szukający zgadł hasło 'Grundwald' :D

 

No cóż, pozostaną bardziej konwencjonalne rozwiązania i pogodzenie się z komentarzami typu 'już 3 razy na świecie była taka zagadka, to zwykły plagiat' :D

Link to comment

Przeglądam często oferty w sieci i często widzę TB wystawione na stronie razem z ich kodami. Czy logowanie ich jest zgodne z regulaminem?

Generalnie regulamin wiele na ten temat nie mówi. Natomiast, jeśli chodzi o dobre obyczaje, to zależy. Jeżeli właściciel udostępnia publicznie kod swojego TB, to tak, możesz śmiało logować. Właśnie w tym celu kod został udostępniony.

 

Ale, jeżeli ktoś udostępnia kod nie swojego TB, to nie loguj, raczej zwróć uwagę udostępniającemu, że tak czynić nie powinien. Nie pamiętam gdzie, ale Plomba się niedawno żalił, że numer jego TB jest (bez jego zgody) widoczny w opisach różnych aukcji internetowych.

Link to comment

Ja zawsze myślałem, że loguje się znalezienie/spotkanie TB, a nie jego kodu... Jeżeli się mylę to możnaby zrobić sobie "generator" kodów (to w końcu skończona liczba kombinacji) i logować wszystko jak leci...

 

Też tak mysłałem. Tak samo jak naiwnie myślałem że znajdywanie multi i zagadek polega na rozwiązywaniu zagadek ;) Ale to nie ten temat ;)

Link to comment

Wlasnie dostalem ulotke reklamujaca impreze Port Literacki w Kolobrzegu. Jest powiazana z nia zabawa geokeszerska Geocaching poetycki. Ulotka kieruje na geocaching.pl, a tam pustka. Ktos ma jakies informacje? Szczegoly? Rozumiem ze bedzie seria nowych keszy?

 

Z gory dzieki za odpowiedzi.

AtreidesPL

Link to comment
Na stronie www.geocaching.pl wybierz zakładkę „skrytki” i wpisz lokalizację „Kołobrzeg”. Sprawdź, gdzie znajdują się skrytki z poetyckimi zadaniami i włącz się do zabawy! Na tych, którzy poprawnie wykonają wszystkie zadania i zgłoszą się z odpowiedziami do Miasteczka literackiego, czekają nagrody książkowe.

 

Ja to rozumiem tak, że musisz pytać organizatorów.

Link to comment
Na stronie www.geocaching.pl wybierz zakładkę „skrytki” i wpisz lokalizację „Kołobrzeg”. Sprawdź, gdzie znajdują się skrytki z poetyckimi zadaniami i włącz się do zabawy! Na tych, którzy poprawnie wykonają wszystkie zadania i zgłoszą się z odpowiedziami do Miasteczka literackiego, czekają nagrody książkowe.

 

Ja to rozumiem tak, że musisz pytać organizatorów.

Karol,

 

No tak,ale ani eventu, ani danych keszera/keszerów - organizatorów. Generalnie proznia. Nikt nic nie wie :-)

Link to comment
Na stronie www.geocaching.pl wybierz zakładkę „skrytki” i wpisz lokalizację „Kołobrzeg”. Sprawdź, gdzie znajdują się skrytki z poetyckimi zadaniami i włącz się do zabawy! Na tych, którzy poprawnie wykonają wszystkie zadania i zgłoszą się z odpowiedziami do Miasteczka literackiego, czekają nagrody książkowe.

 

Ja to rozumiem tak, że musisz pytać organizatorów.

Karol,

 

No tak,ale ani eventu, ani danych keszera/keszerów - organizatorów. Generalnie proznia. Nikt nic nie wie :-)

 

I tak się zastanawiam czy wie ktokolwiek :) Może założyciel tych keszy będzie coś wiedział?

 

edit: założyciel keszy pewnie będzie wiedział, ale najpierw trzeba wiedzieć kto to jest :) więc zostaje tylko kontakt z Portem Literackim

Edited by wantsky
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...