Jump to content

Prywatne prośby, pytania, poszukiwania


Thathanka

Recommended Posts

A jaka jest średnia wieku uczestników takiego eventu?

 

Na takich eventach byly osoby w wozkach dla dzieci, byly osoby w ciazy, byly osoby niepelnosprawne ruchowo, byly osoby poruszajace sie o lasce, osoby, ktore maja 70+, osoby z podstawowki, gimnazjum, liceum, studiujace, pracujace, z kraju i z zagranicy.

Wszyscy sa tak samo traktowani i tak samo mile widziani.

Zawsze!

 

 

Zapomniałeś o zwierzakach :D

Link to comment

najwyżej będę patrzył z pogardą

 

Spotkanie jest rowerowe. A jednym z legendarnych rowerowych zdarzeń w Polsce jest opowieść o tym, co ponoć czynił Stanisław Królak z radzieckimi cyklistami. Więc ja bym z pogardą był ... ostrożny.

 

Z tymi rowerami to na poważnie? Na GC4JQB8 nie widzę żadnej wzmianki o tym

Link to comment

najwyżej będę patrzył z pogardą

 

Spotkanie jest rowerowe. A jednym z legendarnych rowerowych zdarzeń w Polsce jest opowieść o tym, co ponoć czynił Stanisław Królak z radzieckimi cyklistami. Więc ja bym z pogardą był ... ostrożny.

 

Z tymi rowerami to na poważnie? Na GC4JQB8 nie widzę żadnej wzmianki o tym

 

A, faktycznie. Mocno rowerowe było poprzednie.

Ale my i tak rowerową drużyną przybędziemy :ph34r:

Link to comment

najwyżej będę patrzył z pogardą

 

Spotkanie jest rowerowe. A jednym z legendarnych rowerowych zdarzeń w Polsce jest opowieść o tym, co ponoć czynił Stanisław Królak z radzieckimi cyklistami. Więc ja bym z pogardą był ... ostrożny.

 

Z tymi rowerami to na poważnie? Na GC4JQB8 nie widzę żadnej wzmianki o tym

 

Piaseczynskie jest zwykle.

Lowca mogl pomyslec o GC4KZQ4, ktore bedzie czysto rowerowe. Mysle rowniez, ze chodzi mu po glowie wypad z Do.Minikiem na dokonczenie ChZR albo LM, ktore sa w okolicach Piaseczjustets (Jacktorn, tam Cie jeszcze nie bylo...), dlatego przyjeda rowerkiem, aby potem pojechac sobie dalej. (Ciekawe, jakie beda ich wrazenia z LM... :D )

Link to comment

najwyżej będę patrzył z pogardą

 

Spotkanie jest rowerowe. A jednym z legendarnych rowerowych zdarzeń w Polsce jest opowieść o tym, co ponoć czynił Stanisław Królak z radzieckimi cyklistami. Więc ja bym z pogardą był ... ostrożny.

A ja bym chyba w ogóle z pogardą była ostrożna - niezależnie od rodzaju eventu tudzież keszowania wieloosobowego... To jest zabawa a nie zawody czy ocenianie innych.

Link to comment

Jacktorn, tam Cie jeszcze nie bylo...

 

Właśnie rzuciło mi się w oczy nowe zagęszczenie na zachodzie. W sobotę zabieram tam kilku młodych harcerzy. Zależy mi by się wkręcili i pod moim okiem założyli kilka keszy w Sokołowie Podlaskim. Ba, nawet opisy im napiszę. Niech tylko pilnują czy nie znikły, nie przemokły (w tych okolicach raczej nie będę miał do czynienia z przepełnionym logiem:P).

 

Planuję spędzić tam cały dzień od 6:00 do zmroku. Czy to Twoim zdaniem wykonalne?

 

Gadam i gadam a po setnego kesza nadal się nie wybrałem:P

 

najwyżej będę patrzył z pogardą

 

Spotkanie jest rowerowe. A jednym z legendarnych rowerowych zdarzeń w Polsce jest opowieść o tym, co ponoć czynił Stanisław Królak z radzieckimi cyklistami. Więc ja bym z pogardą był ... ostrożny.

A ja bym chyba w ogóle z pogardą była ostrożna - niezależnie od rodzaju eventu tudzież keszowania wieloosobowego... To jest zabawa a nie zawody czy ocenianie innych.

 

Oj, nie to miałem na myśli:) Jeśli ktoś tu jest amatorem to na pewno jestem to ja

Edited by jacktorn
Link to comment

Przecież nie wpisują się one do żadnych statystyk, nikt ich nie zlicza, a są pierwszym sygnałem dla właściciela, że może warto sprawdzić obecność pojemnika.

 

Dokładnie. Doceniłem moc DNFów przy robieniu serii W jak Warszawa. Przez ich brak straciłem pół dnia a gdy na pocieszenie poszedłem pod stadion znaleźć coś innego niż mikrusy, sytuacja się powtórzyła. Na szczęście kolega ru.beus szybko zareagował za co bardzo dziękuję;)

 

 

To jest właśnie kwestia, której nie pojmuję... To taki wstyd przyznać się, że się nie znalazło? Tym bardziej, że powody nieznalezienia mogą być różne (ruchliwa okolica=brak możliwości dłuższych i dokładnych poszukiwań - a to też jest wskazówka dla kolejnych poszukiwaczy), sprytne maskowanie (wtedy wg mnie DNF tylko podnosi wartość kesza), zwykła geoślepota (każdemu się zdarza). A już brak zalogowania DNF kiedy kesza ewidentnie brak uważam za tchórzostwo.... Serio. Tak samo jak brak chocby notki mówiącej o konieczności naprawy, wymiany elementów etc. Przecież to jest w interesie wszystkich geocacherów...

Edited by Pen-y-Cat
Link to comment

Witam!

A ja troszeczkę z innej beczki.

Wszystko wskazuje na to, że w drugiej połowie września będę miał 2-3 dni wolnego i nie ukrywam, że mój wzrok coraz częściej na mapie kieruje się w stronę Górzna i okolic.

Przed ewentualnym wyjazdem chciał bym uzyskać od Was trochę praktycznych rad i podpowiedzi związanych z przygotowaniem się do keszowania w tym rejonie.

Cel wyjazdu - podbić statystyki, ale też zerkniecie na kilka ciekawych miejscówek pod kątem spędzenia wakacji i poznanie ciekawych ludzi.

 

Dane wyjściowe to:

- czas pobytu - 2-3 dni

- środek transportu samochód+rower

- baza wypadowa - miejscowość ????????

- noclegi (pokój jednoosobowy z węzłem sanitarnym w niezłym standardzie i przyzwoitej cenie, wskazane dojście do internetu (na forum ogólnie, a ewentualne konkretne namiary poproszę na prv) - ??????

Będę wdzięczny za każdy merytoryczny wpis.

Myślę, że zebrane tu informacje mogą się przydać nie tylko mojej skromnej osobie.

Edited by andmaj40
Link to comment

Witam!

A ja troszeczkę z innej beczki.

Wszystko wskazuje na to, że w drugiej połowie września będę miał 2-3 dni wolego i nie ukrywam, że mój wzrok coraz częściej na mapie kieruje się w stronę Górzna i okolic.

Przed ewentualnym wyjazdem chciał bym uzyskać od Was trochę praktycznych rad i podpowiedzi związanych z przygotowaniem się do keszowania w tym rejonie.

Cel wyjazdu - podbić statystyki, ale też zerkniecie na kilka ciekawych miejscówek pod kontem spędzenia wakacji i poznanie ciekawych ludzi.

 

Dane wyjściowe to:

- czas pobytu - 2-3 dni

- środek transportu samochód+rower

- baza wypadowa - miejscowość ????????

- noclegi (pokój jednoosobowy z węzłem sanitarnym w niezłym standardzie i przyzwoitej cenie, wskazane dojście do internetu (na forum ogólnie, a ewentualne konkretne namiary poproszę na prv) - ??????

Będę wdzięczny za każdy merytoryczny wpis.

Myślę, że zebrane tu informacje mogą się przydać nie tylko mojej skromnej osobie.

 

Napisz do BOXTeam

To jest najwlasciwszy czlowiek do kontaktu w Gorznie. Zasugeruje noclegi (jest tam roznorodna baza noclegowa), pomoze w organizacji sprzetu (jak trzeba np. kajak, konie, rower).

Przyjedz w niedziele do Piaseczna, to Ci wszystko opowiemy!

Link to comment

A jaka jest średnia wieku uczestników takiego eventu?

najlepiej sprawdzic fotki doczepione do eventów, które się odbyły, wtedy zobaczysz wiele szlachetnych oblicz

w wieku od 0,3 do....

w sumie mediana- bo nie srednia to tak na oko... 30- 35. :rolleyes:

Najstarsze geocacherki , które spotkałam to dwie panie po 70... :anicute:

Link to comment

Bardzo dobrze, że poruszasz ten temat. Mam ogromny szacun do tych, którzy wpisują DNFy. Przecież nie wpisują się one do żadnych statystyk, nikt ich nie zlicza, a są pierwszym sygnałem dla właściciela, że może warto sprawdzić obecność pojemnika.

 

Zgadza się. Oczywiście nie należy przesadzić w druga stronę i logować DNF-a po li tylko pobieżnym przejrzeniu okolic miejsca ukrycia. Ale to zdarza się znacznie rzadziej niż niezalogowanie takowego po bardzo dogłębnych poszukiwaniach.

Link to comment

Poszukuje osoby która ma doświadczenie w uczestnictwie lub organizacji eventów. Ekspertów w tej dziedzinie prosze o kontakt na priv :)

 

PS: poszukuje osób cierpliwych i miłych, nie zależy mi na tym aż tak by użerać się z gburami :)

 

Edit: Prośba już nieaktualna, dziękuje wszystkim na tak szybką odpowiedź, a szczególnie Wiesi.K która udzieliła mi wielu wartościowych rad :). Mam nadzieje, że niedługo ukarzę się jakiś event mojego autorstwa na którego już teraz zapraszam :)

Edited by Rycypiszek
Link to comment

Z pewną taką nieśmiałością, zwracam się do was z ogromną prośbą.

W związku z eventem w Warszawie http://coord.info/GC3K19A ,poszukuję bazy noclegowej na dwie nocki dla 3-4 os. Możecie coś polecić?

 

No żeś pojechał kochany Rudzielcu! :)

Wawka ma bardzo szeroka oferte hotelowo/noclegowa. Od pobytu w ***** po hostele. Napisz cos wiecej czego oczekujesz, bo kazdy z nas napisze Ci prawde ale niekoniecznie to bedzie info, ktorego oczekujesz (np. przeciez jest Ibis budget, Marriot, Hayatt.... ;) ). Mam szalec dalej?

Link to comment

Z pewną taką nieśmiałością, zwracam się do was z ogromną prośbą.

W związku z eventem w Warszawie http://coord.info/GC3K19A ,poszukuję bazy noclegowej na dwie nocki dla 3-4 os. Możecie coś polecić?

 

Macie tak dużo do roboty w Warszawie, że w hotelu będziecie tylko spać, więc www.hotelaramis.pl (hosteli nie znam, bo nie lubię)

2-osobowy pokój na dwie nocki bez śniadania to 190 PLN, chyba taniej w Warszawie się nie znajdzie.

Link to comment

Z pewną taką nieśmiałością, zwracam się do was z ogromną prośbą.

W związku z eventem w Warszawie http://coord.info/GC3K19A ,poszukuję bazy noclegowej na dwie nocki dla 3-4 os. Możecie coś polecić?

 

No żeś pojechał kochany Rudzielcu! :)

Wawka ma bardzo szeroka oferte hotelowo/noclegowa. Od pobytu w ***** po hostele. Napisz cos wiecej czego oczekujesz, bo kazdy z nas napisze Ci prawde ale niekoniecznie to bedzie info, ktorego oczekujesz (np. przeciez jest Ibis budget, Marriot, Hayatt.... ;) ). Mam szalec dalej?

 

Ach Drogi y a h oo! :)

Nie oczekuję hotelu z czerwonym dywanem i złotymi klamkami ;). Chodzi mi o najzwyklejszy nocleg (prywatna kwatera, schronisko) gdzie będzie można zostawić bezpiecznie bagaż i kimnąć nocą. Nie ukrywam, że chciałabym znaleźć coś w miare taniego, coby po kieszeni za bardzo nie oberwać. Moze to byc jeden pokój z 4 łóżkami. A ochlapać twarz przed wyjściem na ulicę, też by się przydało ;).

 

Wantsky masz zupełną rację co do naszych planów, całe dnie na poszukiwaniach. Dlatego chcemy zrzucić swoje "zwłoki" gdziekolwiek aby zregenerować siły.

 

Dzięki wszystkim za odzew.

Link to comment

Polecam zajrzeć na lokalo.pl

Ja korzystałem z oferty "STARE BIELANY I - czar gazowych latarni" i jestem zadowolony.

 

Czyzby to bylo wtedy, gdy spotkalismy sie na evencie? :)

Tak, Bielany to dobry pomysl - wygodna komunikacja (metro), keszy dookola troche jest (w tym nocny UV), spokojna i cicha okolica.

Link to comment

o, watek, jak znalazl :)

 

szukam osoby uzytkujacej GSAK-a, ktora bylaby sklonna podeslac mi pliczek bazy danych z tego programu na priv.

najlepiej, jakby mial zaimportowane z kilkaset keszy z logami + ewentualne przyleglosci, cokolwiek, co sie zwykle w takiej bazce trzyma.

to chyba pliki .db3 sa, czy jakos tak (SQLite, IIRC).

 

bede wdzieczny za wszelkie oferty na priv ;)

Link to comment

Chciałbym w końcówce marca lub początek kwietnia pojechać sobie na keszobranie. Jeżdząc palcem po mapie, zatrzymałem się na rejonie GOP-u.

 

Biorąc pod uwagę, że będę przemieszczał się per pedes i korzystał z transportu publicznego, które miasto wybrać sobie na bazę noclegową ?

Link to comment

Temat kilkakrotnie poruszany, lecz zależy mi na aktualnych informacjach, więc pytam ponownie. cute_animated.gif

 

Pomijając 3 polskie sklepy sprzedające artykuły GS, które są wylistowane na oficjalnej stronie, a oferujące moim zdaniem dosyć ubogi asortyment - może ktoś polecić jakiegoś pewnego dostawcę z EU z rozsądną ceną przesyłki do Polski?

 

Zależy mi głownie na oficjalnych gadżetach GS - TB itp. bad_boy_animated.gif

Link to comment

 

Zależy mi głownie na oficjalnych gadżetach GS - TB itp. bad_boy_animated.gif

(Skasowane przez moderatora.) , szybko , sprawnie, rozsądne ceny wysyłki, do tego stronka także po angielsku.

jak będziesz na GIGA w Monachium, tam z pewnościa będzie duzo stoisk.

Edited by nemrodek
Link to comment

Myślę, że to odpowiedni temat. Czy jest tu jakiś "ekspert" z geologii, który mógłby mi posłużyć pomocą? Chcę założyć dwa Earth kesze w Beskidach. Co do jednego (flisz karpacki) znalazłem dużo literatury nawet o tym konkretnym miejscu. Drugie też ciekawe, ale nie wiem jak to nazwać i ogólnie to co jest;) mam (będę miał) tylko zdjęcia i osobiste doświadczenia. Jakby był jakis chętny pomoc geolog to proszę na priva z geocaching napisać:) dzięki!

Link to comment

Witam

 

tak jak w tytule sprzedam urządzenie Garmin GPSmap62.

Sprzęt ma 2,5 roku , używany był może z 5 razy. Stan bardzo dobry.

 

Więcej informacji o produkcie http://garmin.sklep.pl/garmin-gpsmap-62-020-00031-15.html

 

Cena 450 zł.

Preferuje odbiór osobisty w okolicach Katowic

Istnieje oczywiście możliwość wysłania pocztą

Zainteresowanym osobom mogę podesłać rzeczywiste zdjęcia urządzenia na meila

 

w razie pytań proszę o kontakt 503 635 208

 

Pozdrawiam

Edited by dexterwhite
Link to comment

Witam, swego czasu miałem aplikacje na telefonie która nawigowała do skrzyneczki jakgdyby z pozycji aparatu fotograficznego.

Kilka dni temu musiałem wymienić telefon na nowy i nie pamiętam jak ta aplikacja sie nazywała, może ktoś z szanownych będzie wiedział.

 

 

co_to.jpg

 

z góry dziękuję za pomoc

Link to comment

Kiedyś widziałem hiszpańską* stronę, coś jak nasze gc.pl ale z mapą skrytek w górach, parkach narodowych i innych ciekawych miejscach bez tych wszystkich badziewi zaśmiecających mapę.

Chyba były zgłaszane i moderator je ręcznie dodawał do mapy.

Teraz nie mogę tego wyguglać. Ktoś kojarzy ?

 

* możliwe że portugalską.

 

EDIT:

 

A jednak portugalską

http://www.geopt.org/geocaminhadas/

 

Niemniej gdyby ktoś miał namiary na coś podobnego z innych krajów to proszę o podzielenie się. Szukanie czegoś ciekawego na mapie GC w bardziej okeszowanych krajach przypomina grzebanie w śmieciach. Zresztą i w Małopolsce też już tak jest.

Edited by u810
Link to comment

Witajcie,

przeglądając sobie różne skrytki trafiłam na taką: http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?wp=GC3YPCZ&title=nie-badz-mazgaj

Momentalnie narodziło się nieodparte uczucie, że "muszę ją mieć!", toteż:

 

Oferta szkoleniowa jaką otrzymałam, to 250 zł od osoby w przypadku 3ech osób. W miarę powiększania liczby zainteresowanych, cena będzie dodatkowo obniżana. Czas trwania szkolenia, to 5-6 godzin, termin do uzgodnienia.

 

Czy znajdzie się ktoś zainteresowany podniesieniem swojej keszowej poprzeczki? Można by później organizować wspólnie wypady aby intensywniej pokorzystać z nowych skill'i.

 

Szkolenie będzie przygotowane pod kątem zdobycia niezbędnych umiejętności i wiedzy aby bezpiecznie zmierzyć się z powyższym zadaniem, czy zadaniami typu: http://www.geocaching.com/geocache/GC4A6NM_koty-dadza-rade

 

Ja wiem, że zawsze znajdzie się kolega wujka stryjka ciotecznego koleżanki, który "pokaże jak to się robi" za dwie flaszki (a może nawet jedną), ale... propozycję kieruję do odpowiedzialnej części geokeszowej społeczności ;)

 

A może ktoś się orientuje w cennikach i wie gdzie można taniej przejść taki kurs?

 

Chęci, propozycje, sugestie - czekam na odzew ;)

Link to comment

Wybiera się ktoś jeszcze do Danii? Bo nieopatrznie zabrałem stamtąd TB, który nie powinien opuszczać wyspy (Zelandii).. :(

Dado,

nadal poszukujesz? Bo ja sie wybieram i wybierać dość często pewnie będę w najblizszym czasie. Daj znac ;)

Dzięki wielkie za pamięć i chęci! Sprawa jest nieaktualna - TB wrócił do Danii już jakiś czas temu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...