Jump to content

Prywatne prośby, pytania, poszukiwania


Thathanka

Recommended Posts

2 hours ago, Thathanka said:

Poszukuję osoby z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego, która zgodziłaby się za darmo przetłumaczyć na język Goethego opisy dwóch moich gdańskich skrytek (GC7B7CM i GC2EC67). Niemieckojęzyczni geocacherzy stanową bardzo liczną, o ile nie najliczniejszą, grupę odwiedzającą moje skrytki i szczególnie w przypadku skrytki wirtualnej pojawiają się problemy w zrozumieniu zadania. 

Osobom, która znają niemiecki jako-tako, jak i tym, którzy będą sugerować "Google translate", z góry dziękuję za dobre chęci, ale naprawdę zależy mi na dobrym tłumaczeniu.

 

Uderz do holoskawiny. Ma na koncie kilkaset porządnych niemieckich listingów.

  • Upvote 1
Link to comment
On 4/25/2018 at 3:10 PM, Stryker said:

Poszukuję keszy podobnych do Borowice - one mile out  

Wymagania:

- pojedynczy kesz, dużo etapów, najlepiej wirtualnych (kombinacje typu 30 tradycyjnych + bonus mnie nie interesują)

- poza obszarami miejskimi, etapy na odcinku do 50km (ew. więcej jeśli pętelka) dostępne rowerowo, bez lin, drabin, łodzi czy innych nieporęcznych narzędzi (nfc, uv, odblaski jak najbardziej)

- lokalizacja najlepiej w południowo-zachodniej części Polski (ew. północne Czechy jeśli listing jest prostym językiem pisany)

Uuu twardy zawodnik! Proponuję:

- Rallye Sudety https://coord.info/GC1XCCZ - kesz blisko granicy Polski, 120 km przez mordercze góry, 4000m przewyższeń. Mi udało się zrobić go w dwa dni ale jak będziesz jechać tylko po tego kesza to spokojnie dasz radę w jeden dzień. 

- Wysoki Grzbiet https://coord.info/GC3J5VD - świetna trasa na rower ale musisz się przygotować że parę odcinków trzeba nieść rower na plecach bo brakuje odcinka, reszta trasy bajka!

- Jizera https://coord.info/GC1BWNK - rowerem pełen luzik, finał wypada gdzieś na górze Smerk,

- Krkonose Crossing https://coord.info/GC1KVVN - jeden z bardziej wymagających, niestety nie na rower i chyba przez to jeszcze mnie tam nie było

- Góry Sowie jakich nie znacie https://coord.info/GC7NGM8 - (się zareklamuje :P) - rowerem momentami będzie ciężko, ale da się przejechać, typowe MTB. Świetne tereny i piękne widoki. Około 25km w jedną stronę. 

  • Helpful 1
Link to comment

Moje pytanie jest następujące (mam nadzieję, że dobry dział) - czy jest możliwość adoptowania w zasadzie bezpańskiej skrytki? Ostatnie logowanie właściciela było przeszło rok temu i nie odpowiada na żadną dostępną formę wiadomości. W zasadzie chciałbym tak przejąć 3 pojemniki, ale na razie robię rozeznanie, czy coś takiego w ogóle jest możliwe i ewentualnie jaki czas musi upłynąć.

Link to comment
9 hours ago, AntyHaker said:

Właśnie "problem" w tym, że skrytki są w terenie i teoretycznie mógłbym je tak serwisować, ale chciałbym nieco zmodyfikować podpowiedzi i koordynaty - nie są dokładne. Szkoda, bardzo szkoda - właściciel raczej nie odpowie już nigdy.

 

Na czym polega problem w zgłoszeniu NM/NA? Jeśli skrytka zostanie zarchiwizowana stworzysz własną, lepszą - wszyscy zyskają. 

 

Link to comment
13 hours ago, AntyHaker said:

Właśnie "problem" w tym, że skrytki są w terenie i teoretycznie mógłbym je tak serwisować, ale chciałbym nieco zmodyfikować podpowiedzi i koordynaty - nie są dokładne. Szkoda, bardzo szkoda - właściciel raczej nie odpowie już nigdy.

 

Jeżeli opis skrytki jest niezgodny z rzeczywistością, np. inny jest rozmiar skrytki niż deklarowany albo podpowiedź jest już nieaktualna - powinieneś zgłosić potrzebę serwisu. A, jeżeli autor nie zareaguje - konieczność archiwizacji. I to bez względu na to czy możesz i chcesz założyć własne kesze w tym miejscu czy nie.

 

Podobnie, jeżeli problem jest ze współrzędnymi. Oczywiście, kilka metrów odchyłki należy raczej traktować jak błąd pomiarowy, ale przekłamanie rzędu 20m lub więcej bezwzględnie wymaga zgłoszenia konieczności korekty i i jest podstawą do posłania skrytki do archiwum jako niezgodnej z regulaminem.

 

Sugestii Wojtka w kwestii wolontariatu nie słuchaj. Oczywiście, podanie poprawnych współrzędnych w logu jest jak najbardziej pożądane, ale serwisowanie cudzych skrytek bez ścisłej współpracy z założycielem (który jako jedyny jest władny puścić log OM i uaktualnić listing niezwłocznie po dokonanym serwisie), niesie więcej szkód niż pożytku.

  • Upvote 1
Link to comment
On 1/7/2019 at 8:16 AM, Thathanka said:

 

Na czym polega problem w zgłoszeniu NM/NA? Jeśli skrytka zostanie zarchiwizowana stworzysz własną, lepszą - wszyscy zyskają. 

 

 

On 1/7/2019 at 12:29 PM, dadoskawina said:

 

Jeżeli opis skrytki jest niezgodny z rzeczywistością, np. inny jest rozmiar skrytki niż deklarowany albo podpowiedź jest już nieaktualna - powinieneś zgłosić potrzebę serwisu. A, jeżeli autor nie zareaguje - konieczność archiwizacji. I to bez względu na to czy możesz i chcesz założyć własne kesze w tym miejscu czy nie.

 

Podobnie, jeżeli problem jest ze współrzędnymi. Oczywiście, kilka metrów odchyłki należy raczej traktować jak błąd pomiarowy, ale przekłamanie rzędu 20m lub więcej bezwzględnie wymaga zgłoszenia konieczności korekty i i jest podstawą do posłania skrytki do archiwum jako niezgodnej z regulaminem.

 

Sugestii Wojtka w kwestii wolontariatu nie słuchaj. Oczywiście, podanie poprawnych współrzędnych w logu jest jak najbardziej pożądane, ale serwisowanie cudzych skrytek bez ścisłej współpracy z założycielem (który jako jedyny jest władny puścić log OM i uaktualnić listing niezwłocznie po dokonanym serwisie), niesie więcej szkód niż pożytku.

Spokojnie, już dawno je zgłosiłem - po prostu chciałem je przygarnąć bez tego całego cyrku. No nic, po prostu poczekam i zrobię to na około. Dziękuję za informacje.

Link to comment
1 hour ago, Kertoipp said:

zawsze możesz wypytać w lokalnym środowisku geocachingowym, np. na spotkaniu, czy ktoś nie ma kontaktu do właściciela np. nr telefonu.

 

Podejrzewam, że aktualnie jestem jedynym keszerem w mieście - znaczy kiedy tam wracam, bo normalnie mieszkam gdzie indziej :P

Link to comment

 Wiem że są sklepy które sprzedają tego typu pojemniki ale jako kesz. Chciałbym wiedzieć gdzie w lokalnych sklepach mógłbym kupić taki pojemnik nie jako kesz bison tube lecz jako sam pojemnik I do czego pierwotnie ma służyć. 

Edited by Valer407
Link to comment
10 hours ago, Valer407 said:

 Wiem że są sklepy które sprzedają tego typu pojemniki ale jako kesz. Chciałbym wiedzieć gdzie w lokalnych sklepach mógłbym kupić taki pojemnik nie jako kesz bison tube lecz jako sam pojemnik I do czego pierwotnie ma służyć. 

 

Bison Tube – Small, metal, water-tight cylindrical container that can be used for micro-caches. Small enough to fit on a keychain, and normally used to hold pills. The name is derived from the company which manufactures most of these types of tubes, Bison Design.

Link to comment
On 5/10/2019 at 6:50 PM, searchingdancer said:

Cześć! Mam pytanie odnośnie tego czy można (na stronie swojego kesza) usuwać komentarze ze spojlerami? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Żaden guru jakoś się nie kwapi z odpowiedzią, więc ja spróbuję ?

 

Ostatnio na forum jest nawet dość świeży wątek na ten temat.

Ogólnie podejście do tematu jest takie, że właściciel ma prawo skasować log, w którym spoilery są umieszczone bez jego zgody, ale "w dobrym tonie" jest najpierw spróbować skontaktować się z twórcą wpisu i nakłonić go, aby samodzielnie ten wpis zmienił.

Edited by rapotek
Link to comment
On 5/10/2019 at 6:50 PM, searchingdancer said:

Cześć! Mam pytanie odnośnie tego czy można (na stronie swojego kesza) usuwać komentarze ze spojlerami? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Inne "rozwiązanie", które jest też w podlinkowanym przez @rapotek wątku, to zaszyfrowanie treści, które jest oczywiście banalnie proste do odczytania dla szukających sensacji wskazówek w logach, ale wystarczające dla tych, którzy nie chcą sobie niechcący zepsuć zabawy spoilerami.

 

A tak z brutalnego doświadczenia: nie przejmuj się, większość poszukiwaczy (dot. szczególnie skrytek tradycyjnych) nie przeczyta nawet Twojego listingu, nie mówiąc o logach ;-) 

Link to comment
18 hours ago, sidoruk said:

Jak poznaliście swoje środowiska geocachingowe? Liczę na znalezienie towarzystwa w Olsztynie, ale nie wiem, czy zacząć od jakiegoś forum, spotted, czy jeszcze gdzie indziej :/

 

Chyba najlepszym sposobem na poznanie środowiska geocachingowego jest udział w lokalnym evencie.

 

Widzę że w kwietniu był w Olsztynie event (https://www.geocaching.com/geocache/GC865R5_geopogaduchy-2019-w-olsztynie) i organizator zapowiedział że w czerwcu będzie kolejny...

 

Link to comment
On 6/2/2019 at 8:31 PM, sidoruk said:

Jak poznaliście swoje środowiska geocachingowe? Liczę na znalezienie towarzystwa w Olsztynie, ale nie wiem, czy zacząć od jakiegoś forum, spotted, czy jeszcze gdzie indziej :/

 

Event jest najlepszym sposobem, zaraz po samodzielnym wkręcaniu innych osób. Chociaż wiadomo, że nie gwarantuje to zawsze sukcesu, trzeba jeszcze trafić na odpowiednią dla siebie grupę. Mimo to, warto próbować.

Link to comment

Geocacherska braci (i siostrzyco)!

Pilnie poszukuję osoby, która zajmuje się zawodowo produkcją udogodnień dla niepełnosprawnych. Może to być sprzęt rehabilitacyjny, udogodnienia architektoniczne, programy komputerowe i aplikacje itp. Nie musi być to geocacher, może być znajomy znajomego. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Link to comment

Witam, chciałem jakiś czas temu założyć skrytkę ale miejsce okazało się nieodpowiednie, tym razem przed przygotowaniem wszystkiego chciałbym się upewnić czy miejsce będzie dobre. Jest to widoczna dziura w drzewie po lewej. Jest ono blisko ulicy która jest aktualnie mało uczęszczana ale i tak mam wątpliwości. Mam nadzieję że pomożecie i że osoba która później będzie zatwierdzać będzie miała podobne zdanie :)

 

Patryk 

IMG_20200118_131854.thumb.jpg.9eadf79d1eff01e2c679c0aa7573c2d5.jpg

Link to comment
1 hour ago, blockpat said:

Witam, chciałem jakiś czas temu założyć skrytkę ale miejsce okazało się nieodpowiednie, tym razem przed przygotowaniem wszystkiego chciałbym się upewnić czy miejsce będzie dobre. Jest to widoczna dziura w drzewie po lewej. Jest ono blisko ulicy która jest aktualnie mało uczęszczana ale i tak mam wątpliwości. Mam nadzieję że pomożecie i że osoba która później będzie zatwierdzać będzie miała podobne zdanie :)

 

Patryk 

IMG_20200118_131854.thumb.jpg.9eadf79d1eff01e2c679c0aa7573c2d5.jpg

Ja bym tu nie chował - pomijając, że podejmować trzeba w zasadzie z ulicy, to dziupla wygląda na wąską i nie zmieści się tam prawdopodobnie nic większego niż jakieś "mikro" typu petka/plusz, które ciężko będzie wyciągnąć. A jeśli doczepisz do pojemnika jakiś drut albo inny uchwyt do wyciągania - to będzie prawdopodobnie wystawać z dziupli i "rzucać się" w oczy, a to = częste wizyty serwisowe, bo kesz będzie ginął.
ps. z zakładaniem skrytek dobrze wstrzymać się do czasu znalezienia samemu 100 albo i więcej keszy ;)

Link to comment

Hmm jakoś znajomo wygląda to miejsce ;) - Warszawa, i raczej ta druga strona niż Órsus ;)

 

Do rzeczy.

Dziupla w topoli raczej głęboka nie będzie. Znak drogowy ma wąskie ramki - będzie widać. Czasem trzeba wybrać mniejsze zło.

Albo zrobić multi czy zagadkę i naprowadzić gracza na dobry schowek z obciachowego miejsca.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...